Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da li treba da se zabrinem zbog bola koj mi se javlja sa desne strane vagine pored kltorisa nisam sigurna da li je neka zlezda ili samo nagnjeceno mesto, cesto me bole prepone zbog istezanja jer se bavim karateom. Ako moze samo naznaka sta bi moglo biti pa da idem dalje na ispirivanja,
 
e ovo za cokoladu i narusavanje vaginalne flore me je silno zabavilo! Da, sigurno je od cokolade...Ej, deco, deco! :):):)

heretica: 's desne strane vagine pored klitorisa' ne postoji anatomski. Moze da bude hiljadu stvari i ni jedna. pa ces ipak morati kod lekara po odgovor: kod ginekologa na pregled, pa onda kod ortopeda i fizijatra ako su prepone u pitanju, mozda i kod sportskog lekara.....
 
ne bas od cokolade vec od slatkog uopste...glukoza iz secera nesto steti...to sam i rekla ginekologu i slozio se..i nisam dosla ovde da mi se podsmevate vec da posavetujete ako znate...
 
U dvadesetoj sam nedelji trudnoce, imam 30 godina. Radili su mi double i triple testove i oba su u redu. Krvna slika mi je odlicna. Urin u redu. Nemam nikakve tegobe. interesuje me da li je potrebno da mi se uradi test na toksmoplazmu obzirom da imam psa, koji doduse, zivi u dvoristu? Da li sam zakasnila za taj test? Kako se uopste radi? HVALA UNAPRED
 
s.devojka:
zanima me da li genitalni herpes moze da se prenese na partnera i kada se koristi zastita? HVALA unapred

Zavisi ko ga ima i gde se nalazi. Odgovor je - moze, ako ga ima zena. Prezervativ ne stiti i testise, genitalni herpes moze biti prosiren (u vezikulama po spoljnim genitalijama i doci u dodir sa genitalijama paretnera. U suprotnom slucaju, da ga ima muskarac, i da nije u samom korenu penisa ili na testisima, ne bi trebalo da dodje do infekcije partnerke. Svakako, najpametnije je za svakog da bez obzira na zastitu prvo izleci genitalni herpes, kondilome ili bilo koju drugu seksualno prenosivu bolest, kao i da svako redovno (na 6 meseci) vrsi testiranje na bakterije koje izazivaju seksualno prenosive bolesti
 
.imp.:
ne bas od cokolade vec od slatkog uopste...glukoza iz secera nesto steti...to sam i rekla ginekologu i slozio se..i nisam dosla ovde da mi se podsmevate vec da posavetujete ako znate...

Pa ne podsmevamo ti se, ali kad ti je post stvarno smesan. Ajde malo ozbiljnosti u brizi za svoje seksualno zdravlje. Prvo, ako ste i imali oralni odnos i koristili cokoladu, ne svrbe te genitalije od cokolade vec od neke infekcije. Ta infekcija moze da bude kandidom (gljivicama), tacno je da ona voli slatko (dakle nista se i nigde ne ostecuje), ali kandida postoji samo na bazi oslabljenog i urusenog lokalnog imuniteta, i sva cokolada na svetu nece biti dovoljna da je izazove ako ona vec nije tu, spremna na napad zbog loseg imuniteta. Dalje, ne mora uopste biti u pitanju kandida, a sta je u pitanju mozemo jedino nagadjati sa usputnim mudovanjem na temu cokolade (sto je potpuno smesno i kako da se covek ne smeje, a posebno na napomenu da se i 'ginekolog slozio' - mislim, do njega je bilo ne da se slaze sa raznim pretpostavkama nego da te uputi na vaginalni bris i bakterioloski bris, te da se vidi zbog koje infekcije imas pomenute simptome. No mozda se slozio da ne bi umro o dsmeha, mozda mu je lakse bilo da se sa mudrim izrazom lica slozi umesto da ozbiljno shvati problem i uputite na analize na koje je trebalo da te uputi).
Sve o pomenutim analizama, gde i kako se rade, i koja je razlika, imas na prvoj strani ove teme, crvenim slovima pa necu ponavljati. Sem sto se ginekolog mudro slozio da moze biti da je od cokolade, je li ti rekao jos sta, da li te je pregledao, da li te je uputio na bris...? Ili je samo potvrdio tvoje opravdane sumnje na inkriminisanu slatku materiju? :)
 
Bila sam na moru i negde 12 dan tokom odnosa se osetio neprijatan miris,ali samo dva dana.Pre mora sam bila kod ginekologa i sve mi je u redu,ll grupa i lll grupa sekreta.Nemam peckanje niti bol,juce sam posetila ginekologa,jer se opet oseca neprijatan miris i dao mi je vaginalete neo-penotran.Sinoc sam prvu stavila i jutros sam primetila malo crvenkasti skeret kao krv tokom tusiranja.Tokom odnosa nismo pazili jer hocemo bebu,ali sam ipak 6.9 dobila.Zanima me da li mi moze nesto biti od ovih vaginaleta u slucaju da sam trudna,a da to jos uvek ne znam i da li je normalan ovaj crvenkasti sekret?
 
Prvo post vam je totalno nejasan i pola ne razumem sta je uopste napisano. Drugo, ne mozete imati i II i III grupu vaginalnog sekreta: ili imate II i normalan nalaz (saprofitna flora, fizioloska flora) ili imate III grupu a onda ste u problemu pa se vratite na prvu stranu ove teme i procitajte o grupama, vaginalnim i bakterioloskim brisevima itd.
 
Na pregledu pre mora mi je sve bilo u redu i dobila sam jednu vaginaletu cisto zbog sekreta tako mi je doktorka rekla..juce mi takodje kaze da je sve ok,kao bakterija koju imaju sve zene,kad im opadne imunitet ili moze biti vise faktora ona se razmnozava i siri,kao nista opasno.Mene brine ovaj crvenkasti sekret i to sto u uputstvu za neo-penotran pise da se ne sme koristiti u prva tri meseca trudnoce.
 
PA uradite test na trudnocu, i bicete sigurni i vise necete brinuti. Nemojte stavljati vaginalete ako vec niste poceli pre odradjenih briseva. Ili ima ili nema patogenih bakterija, a terapija se ne prepisuje 'odokativno' vec po uradjenom antibiogramu. POzdrav
 
killing_loneliness:
Ja vam se javljam ponovo,ponovo u drugom stanju... :-).
6 nedelja trudnoce,a od spontanog pobacaja i kiretaze proslo je 3 meseca,samo jedan ciklus.Doduse,u GAK-u su mi rekli da posle prvog ciklusa mogu planirati trudnocu.HPP je bio u redu,
PAPA u redu,VS u redu,kolposkopija ok...
Sada prvi UZ sa 5 nedelja i 2 dana,vidljiv gestacijski mesak ,u materici,8.8mm,u kome se nazire embrionalni odjek.Znam da se vise nije ni moglo ocekivati.
E sad,imam neke bolove u desnom kuku,ne neprestano,vise pri promeni polozaja tela,savijanju,od prilike negde na sredini gluteusa,malo gore.Ima li to neke veze sa trudnocom?Mozda sa zavaljenom matericom?Ja se samo plasim da mi se ne ponovi to sto mi se vec desilo.
Puno pozdrava.
Da li je neko video ovaj post?
 
hej killing, ja ga videla jos pre par dana i htela da ti cestitam na novoj trudnoci i da ti pozelim sve najbolje. Ako je u uterusu vidjen gestacioni mesak, mislim da nema mesta panici. Pretpostavljam da ces brzo na ponovni uz, da ce se tada videti jasno i embrion i da ces cuti otkucaje bebinog srca i naravno javiti nam lepe vesti. Cemu strah? Ono sto se desilo, desilo se, stavi tacku na to i moras pozitivno i hrabro kroz novu trudnocu. Sto se tice brige da se ne desi isto, mislim da nemas razloga za istu jer samo je 3% sansa da se desi ponovo. Ja trenutno prolazim kroz vanmatericnu trudnocu, lecimo se od steriliteta vec 7 godina, ovo mi je prva trudnoca, na zalost ovakva kakva je. Nisam htela da kukam o sebi vec da ti kazem da sam optimista, da sam srecna da je bar nesto pocelo da se desava, da mi je sansa da se ponovi isto 50%, ali ja cu rizikovati i ici u dalju borbu. Ovih dana me ocekuje ponovna opercija jajovoda, i posle nje se nadam spontanoj trudnoci iako mi je predlozeno kao najsigurnije resenje otklanjanje oba jajovoda i vantelesna oplodnja. Ali ja hocu da se borim, moram glavu gore, rizikovacu pa kako mi bude. Htela sam samo da kazem kako moras biti pozitivna i jaka, ne prizivaj ruzne stvari, uzivaj u stanju u kome si trenutno. Pozdrav i srecno i naravno javi nam se sa lepim vestima nakon ponovnog uz.
 
killing_loneliness:
Da li je neko video ovaj post?
Videla,i?
Ne znam sta si ocekivala da odgovorim, vec smo 1000 puta ponovili da je ovo forum a ne ordinacija, i ne moze da zameni istu.
Trudnoca je suvise mala da bi to sto opisujes imalo bilo kakve veze sa istom ili sa zavaljenom matericom.
Ako i dalje imas tegobe javi se svom lekaru.
 
Mozda sam se samo nadala da neko moze nesto da mi kaze povodom toga,pa makar i:"Ne znam,javi se svom lekaru ako i dalje imas tegobe",cisto da znam da post nije previdjen,a ne da se pet dana nadam odgovoru,pa nista.U svakom slucaju,hvala.

Masha,hvala na podrsci.Drzim vam pesnice da uspete i istrajete u vasim namerama i da uskoro dobijete bebicu.Pozdrav.
 
Molim vas, mene interesuje da li vestacka oplodnja moze da se radi bez prethodno uradjene laparaskopije i koje se sve pretrage traze od oba partnera? Mislim na hlamidiju, mikoplazmu, sidu,rubeolu itd
 
Imam 19 godina, nikada nisam imala menstruaciju, sa 16 godina sam bila kod ginekologa da vidim šta to nije u redu. Rekla mi je da nikada necu ni imati menstruaciju zato što mi je nedovoljno razvijena materica i da zbog toga nikada necu mocu da imam decu. Međutim, čula sam za više slučajeva da su žene koje su imale isti problem neočekivano u 30tim,40tim zatrudnele. Da li neko zna nešto više o tom problemu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top