Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
na ginekoloskom pregledu mi je ustanovljena ranica, moja dr mi je savetovala da odradimo laserko skidanje iste. To treba da zakazem za nekih nedelju dana. Zanima me da li iko ima iskustva sa tim, tj.najbitnije pitanje mi je da li je bolno i koliko? imam 24 godine, i nisam imala do sad nikakvih ginekoloskih problema. Znaci zanima me stepen bola, koliko dugo traje? kako se krecu cene laserskog skidanja ranice, tj.ako ima neko ko je to vec radio da mi kaze otprilike, znam da nije svuda ista cena, ali okvirno.
hvala unapred.
Dr.listala sam ovu temu, ali ima stvarno dosta stranica, pa ako se vec pisao o ovom, izvinjavam se, ali cini mi se da konkretno na moja pitanja nije bilo pisano. Pozdrav za Dr.
 
Imam jedno pitanje.Pijem diana 35,sinoc sam zaboravila da popijem,i to sam ucinila jutros sa 13sati zakasnjenja otprilike,i to mi je 11.tabletica.Da li to znaci da nisam zasticena od trudnoce ovog meseca.Pijem ih od decembra.Dobijam na svake 4ned,da li to znaci onda da su moji plodni dani na sredini ciklusa i da li mogu da se vodim time?Hvala unapred..
 
Gvendy:
Molim vas, mene interesuje da li vestacka oplodnja moze da se radi bez prethodno uradjene laparaskopije i koje se sve pretrage traze od oba partnera? Mislim na hlamidiju, mikoplazmu, sidu,rubeolu itd
Jeli to pitanje, tipa interesujem se ili si kandidat za vestacku oplodnju?
 
Antheia:
Imam 19 godina, nikada nisam imala menstruaciju, sa 16 godina sam bila kod ginekologa da vidim šta to nije u redu. Rekla mi je da nikada necu ni imati menstruaciju zato što mi je nedovoljno razvijena materica i da zbog toga nikada necu mocu da imam decu. Međutim, čula sam za više slučajeva da su žene koje su imale isti problem neočekivano u 30tim,40tim zatrudnele. Da li neko zna nešto više o tom problemu?
Da li znas pod kojom dijagnozom se vodi tvoj problem?
 
zabicaa:
Imam jedno pitanje.Pijem diana 35,sinoc sam zaboravila da popijem,i to sam ucinila jutros sa 13sati zakasnjenja otprilike,i to mi je 11.tabletica.Da li to znaci da nisam zasticena od trudnoce ovog meseca.Pijem ih od decembra.Dobijam na svake 4ned,da li to znaci onda da su moji plodni dani na sredini ciklusa i da li mogu da se vodim time?Hvala unapred..
http://www.21dan.com/akosi/propustilapilulu.jsp
 
Doktorka,uradila sam onaj kao test,ali htela bih da proverim kod vas.U pitanju je 2.nedelja,tj11.tabl.zakasnjenje od 13h,a rezultat je da nastavim da pijem normalno,sto znaci da u toku dana popijem dve tabl.i da zastita i dalje traje.Slazete li se sa ovim?
 
Strucno se zove histerosalpingografija iliti HSG, to je snimak prohodnosti jajovoda, mnoge zene a i mnogi lekari kazu da je jao bolno, u stvari neke zene kazu da su padale u nesvest od bolova dok su druge imale super iskustvo i rekle da ih nista nije bolelo.Zavisi od stanja jajovoda, mada i to nije pravilo jer su mnoge zene imale neprohodne jajovode a nije ih bolelo i obrnuto, super prohodnost a padale su u nesvest. Ja sam ga radila u opstoj anesteziji, traje jako kratko, nakon intervencije malo boli stomak, kao pred dobijanje, par dana se ima blagi iscedak kao poslednji dan ciklusa i to je to. Obavezne analize pre ove intervencije su ,,hlamidija, miko i ureaplazma, vaginalni i cervikalni bris i neki lekari traze osnovnu laboratoriju.Pozdrav i srecno
 
Svi potrebni pregledi su radjeni, a HSG je zakazan, ne radi se o meni ali nebitno...Zanima me samo jos jel pacijentkinja sama treba da zatrazi anesteziju i hoce li joj lekari izaci u susret ili se anestezija daje samo ako lekar misli da je potrebno?
Hvala za onaj brzi odgovor.
 
zavisi gde zivi i gde ce da radi. ako je iz bgd/a u drzavnim bolnicama rade sa anestezijom, ako je negde u unutrasnjosti onda tesko, ja sam radila privatno jer u bolnici nije bilo uslova za anesteziju.
 
Trenutno sam u 24.nedelji trudnoce. Radila sam urinokulturu i izolovano je oko 1 000 000 klica Esherihia Coli. Na osnovu antibiograma ginekolog mi je prepisao Cefaleksin, na 12 sati po dve kapsule. Zaboravila sam da ga pitam da li je dovoljno da popijem jednu kutiju ili dve. Eto, to me zanima, i ako imate Vi neki predlog vezan za lecenje Esherihije.
Unapred hvala!
Irena
 
AnjaNS:
na ginekoloskom pregledu mi je ustanovljena ranica, moja dr mi je savetovala da odradimo laserko skidanje iste. To treba da zakazem za nekih nedelju dana. Zanima me da li iko ima iskustva sa tim, tj.najbitnije pitanje mi je da li je bolno i koliko? imam 24 godine, i nisam imala do sad nikakvih ginekoloskih problema. Znaci zanima me stepen bola, koliko dugo traje? kako se krecu cene laserskog skidanja ranice, tj.ako ima neko ko je to vec radio da mi kaze otprilike, znam da nije svuda ista cena, ali okvirno.
hvala unapred.
Dr.listala sam ovu temu, ali ima stvarno dosta stranica, pa ako se vec pisao o ovom, izvinjavam se, ali cini mi se da konkretno na moja pitanja nije bilo pisano. Pozdrav za Dr.

Trazi da ti daju anesteziju pa te nece boleti uopste.. Cene ne znamo. A reklamiranje usluga privatne prakse je zabranjeno na forumu.
 
uf WW, ja kad sam pitala moju dr, kaze ona da ne boli uopste. E sad mozda se podrazumeva da se to kod privatnika radi sa anestezijom, ali valjda bi mi onda rekla da se radi pod anestezijom, jer je videla da sam zabrinuta po pitanju bola. Pa dobro, moze neko na pp da mi kaze okvirno kako se krecu cene, moze i +-1000,00 din
 
otilia:
Trenutno sam u 24.nedelji trudnoce. Radila sam urinokulturu i izolovano je oko 1 000 000 klica Esherihia Coli. Na osnovu antibiograma ginekolog mi je prepisao Cefaleksin, na 12 sati po dve kapsule. Zaboravila sam da ga pitam da li je dovoljno da popijem jednu kutiju ili dve. Eto, to me zanima, i ako imate Vi neki predlog vezan za lecenje Esherihije.
Unapred hvala!
Irena
Koliko kutija si dobila na recept?
 
AnjaNS:
na ginekoloskom pregledu mi je ustanovljena ranica, moja dr mi je savetovala da odradimo laserko skidanje iste. To treba da zakazem za nekih nedelju dana. Zanima me da li iko ima iskustva sa tim, tj.najbitnije pitanje mi je da li je bolno i koliko? imam 24 godine, i nisam imala do sad nikakvih ginekoloskih problema. Znaci zanima me stepen bola, koliko dugo traje? kako se krecu cene laserskog skidanja ranice, tj.ako ima neko ko je to vec radio da mi kaze otprilike, znam da nije svuda ista cena, ali okvirno.
hvala unapred.
Dr.listala sam ovu temu, ali ima stvarno dosta stranica, pa ako se vec pisao o ovom, izvinjavam se, ali cini mi se da konkretno na moja pitanja nije bilo pisano. Pozdrav za Dr.

da te ne lazem,bez anestezije boli,i to podosta,ali i to se prezivi.Znaci nije strasno,i ne bi trebalo da traje dugo.Bolelo ili ne,u svakom slucaju zavrsi to,ne odlazi!
 
Gvendy:
Molim vas, mene interesuje da li vestacka oplodnja moze da se radi bez prethodno uradjene laparaskopije i koje se sve pretrage traze od oba partnera? Mislim na hlamidiju, mikoplazmu, sidu,rubeolu itd
Kao sto sam spomenula interesuje me jer sam kanditat, zakazane konsultacije kod Dr. Vlaisavljevica za oktobar pa da znam sta nas sve ceka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top