GENOCID!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hoce li neko vec jednom objasniti KAD covek postaje covek, pa da se ovo zove ubistvo....


Embrion od dve nedelje tesko mozemo nazvati ljudskim bicem, jer je jajna celija tek pocela da se deli, prosla faze blastule i gastrule, itd. Medjutm, abortus se *nikada* ne radi u drugoj nedelji. Tada zena jos ne zna da je trudna. Abortus u drugoj nedelji je spontani pobacaj, priroda se pobrine za ono o cemu svi vi pricate -- eliminacija slabih jedinki koje nemaju sansu da se razviju. Priroda to (uz mali broj izuzetaka) sasvim dobro odradi.

Abortus se radi tek oko osme nedelje. Embrion u osmoj nedelji ima razvijen centralni nervni sistem, ima srce ciji se otkucaji mogu registrovati, ima glavu, trup, vide se udovi. I ne mozes ga porediti sa muvom, argument ti prosto nije na mestu.
Na kraju, na trivijalizaciju sta razlikuje embrion od 2 nedelje od muve, odgovor je vrlo prost: humani DNK vs DNK muve (mislim na kvalitativnu razliku, postoje biljke koje imaju vise hromozoma od coveka). I cemu dalja rasprava onda.

Jos jednom, ovo nemoj shvatiti kao argument u prilog da abortus treba zabraniti, vec samo razmisli malo o svojim (bioloskim) stavovima prema nerodjenoj deci.

Ober dobio si odgovor.Gde nestade?
 
Abortus NE SME da se primenjuje kao sredstvo kontracepcije. Kao sto enko rece, psotoje kondomi, koji nisu skupi. Sta? Niko ne voli sa gumicom? Kladim se da klinci od 16, 17 godina ne umeju ni da osete razliku, dakle, to je samo lupetanje. A ako ces da se k.reses sa nekim usput, valjda je normalno da se zastitis.

Za one koji su u duzoj vezi, postoji sirok dijapazon drugih sredstava za kontracepciju. Dakle, malo edukacije nije na odmet. Abortus je destruktivan, rizican i opasan po zdravlje zene (zasto slabo ko od hriscanskih moralista brine o zdravlju zene?) Drugim recima, ne treba ga upotrebljavati olako (ja cu da se .ebem, pa ako zaglavim, ici cu na "ciscenje", i to jedno 5,6 puta). Dakle, pamet u glavu.

ALI!!!!!

Protivim se zabrani abortusa, i to iz nekoliko razloga. Prvi, kao sto neko rece, jeste to da ce se oni vrsiti, legalni ili ne. Pa bolje na klinici nego kod neke babe sa iglom ko sto se u stara vremena radilo.

Drugo, oplodjena jajna celija nije ljudsko bice. Dobro, mozda iam potencijal da to psotane jednog dana, ali nekako mi ne pije vodu da je to isto kao ubiti coveka, dete, pa i zivotinju. Nesto sto nema izgradjen nervni sistem nije ljudsko bice. Dakle, abortuse treba vrsiti sto ranije. Idealno je, po meni, pilula za jutro posle, ako ste vec imali nezasticen odnos.

Sad, pretpostavljam da religija sasvim drugacije na to gleda, ali onda ne vidim zbog cega se dozvoljava abortus u slucaju silovanje ili bolesnog ploda. Pa, i to je ljudsko bice. Drugo, izuzetno mi je licemeran stav da se u svemu tome zena pominje samo kao krivac, pa se, jelte, smatra da ce i njoj i detetu biti bolje ako se dete rodi. Pa i zena je ljudsko bice! Zamislite majku od 16 godina, koja je npr. dala dete na usvajanje, tj. sirotiste, pa ga maltretirali ceo zivot, a ona dozivela psihicki slom. Ali, vidim da moralisti na to gledaju da je sama kriva jer se, jelte, upustala u seksualne odnose.

Tacno je da je najtuznije u nas sto abortuse najvise praktikuju udate zene, i garantujem da je to zbog ekonomske situacije. Dakle, ne treba pricati u prazno, vec parovima omoguciti da ekonomski mogu da iznesu vecu proodicu sa vise dece. Za pocetak, zatvor na 20 godina svakom smrdljivom privatniku koji otpusti trudnicu.

Ovo pitanje je veoma pipavo i mislim da niko nema pravo "odozgo" sto se kaze (religija, drzava, porodica, itd.) da daje unapred odredjen odgovor na njega. Licno, ne bih mogla da odem na abortus. Ali opet, nikad ansiam bila u, sto se kaze, kriznoj situaciji. Mada opet, ne mogu da zamislim da to radim.S to ne znaci da mrzim zene koje su to uradile. Samo smatram da to ne treba raditi olako.
 
Ja sam relativno mlada i zelim da odgajam svoju decu.Nikad se ne bih usudila da odem na abortus pa makar ih imala i 10.

Pa o tome se i radi, ti želiš da odgajaš svoju decu, baš kao i većina ljudi. Malo je onih koji bi da odgajaju tuđu decu, a recimo da se rodi tih 500 neželjenih malih nesrećnih stvorova dnevno (to je 182.500) dece godišnje... ko bi se o njima brinuo i ko bi ih odgajao???
 
Abortus NE SME da se primenjuje kao sredstvo kontracepcije. Kao sto enko rece, psotoje kondomi, koji nisu skupi. Sta? Niko ne voli sa gumicom? Kladim se da klinci od 16, 17 godina ne umeju ni da osete razliku, dakle, to je samo lupetanje. A ako ces da se k.reses sa nekim usput, valjda je normalno da se zastitis.

Za one koji su u duzoj vezi, postoji sirok dijapazon drugih sredstava za kontracepciju. Dakle, malo edukacije nije na odmet. Abortus je destruktivan, rizican i opasan po zdravlje zene (zasto slabo ko od hriscanskih moralista brine o zdravlju zene?) Drugim recima, ne treba ga upotrebljavati olako (ja cu da se .ebem, pa ako zaglavim, ici cu na "ciscenje", i to jedno 5,6 puta). Dakle, pamet u glavu.

ALI!!!!!

Protivim se zabrani abortusa, i to iz nekoliko razloga. Prvi, kao sto neko rece, jeste to da ce se oni vrsiti, legalni ili ne. Pa bolje na klinici nego kod neke babe sa iglom ko sto se u stara vremena radilo.

Drugo, oplodjena jajna celija nije ljudsko bice. Dobro, mozda iam potencijal da to psotane jednog dana, ali nekako mi ne pije vodu da je to isto kao ubiti coveka, dete, pa i zivotinju. Nesto sto nema izgradjen nervni sistem nije ljudsko bice. Dakle, abortuse treba vrsiti sto ranije. Idealno je, po meni, pilula za jutro posle, ako ste vec imali nezasticen odnos.

Sad, pretpostavljam da religija sasvim drugacije na to gleda, ali onda ne vidim zbog cega se dozvoljava abortus u slucaju silovanje ili bolesnog ploda. Pa, i to je ljudsko bice. Drugo, izuzetno mi je licemeran stav da se u svemu tome zena pominje samo kao krivac, pa se, jelte, smatra da ce i njoj i detetu biti bolje ako se dete rodi. Pa i zena je ljudsko bice! Zamislite majku od 16 godina, koja je npr. dala dete na usvajanje, tj. sirotiste, pa ga maltretirali ceo zivot, a ona dozivela psihicki slom. Ali, vidim da moralisti na to gledaju da je sama kriva jer se, jelte, upustala u seksualne odnose.

Tacno je da je najtuznije u nas sto abortuse najvise praktikuju udate zene, i garantujem da je to zbog ekonomske situacije. Dakle, ne treba pricati u prazno, vec parovima omoguciti da ekonomski mogu da iznesu vecu proodicu sa vise dece. Za pocetak, zatvor na 20 godina svakom smrdljivom privatniku koji otpusti trudnicu.

Ovo pitanje je veoma pipavo i mislim da niko nema pravo "odozgo" sto se kaze (religija, drzava, porodica, itd.) da daje unapred odredjen odgovor na njega. Licno, ne bih mogla da odem na abortus. Ali opet, nikad ansiam bila u, sto se kaze, kriznoj situaciji. Mada opet, ne mogu da zamislim da to radim.S to ne znaci da mrzim zene koje su to uradile. Samo smatram da to ne treba raditi olako.

Kad se formira nervni sistem?I u kojoj se nedelji trudnoce obicno radi abortus?
 
hoce li neko vec jednom objasniti KAD covek postaje covek, pa da se ovo zove ubistvo....

covek nastaje ODMAH po spajanju spermatozoida i jajne celije. Ne moze se po stepenu razvoja vestacki praviti granica izmedju "nezivog" embriona i zivog deteta. Dete je dete i u prvom i u devetom mesecu trudnoce. Pitaj ginekologe, oni vrlo dobro znaju sta rade kada vrse abortus (vide svoju zrtvu odmah nakon zahvata za razliku od majke), potresne su njihove price kada im se zivot zgadi...
 
U Rusiji, kao u vecini EU zemalja je abortus dozvoljen.
U stvari, neke zemlje EU imaju strozija pravila vezana za abortus nego Rusija...
Закон је јасан око тога..дозвољен је ако угрожава мајку животно..а не ако нека дроља није научила како се кондом користи(Русија)..док у ЕУ и УСА је свакодневна појава..слично је и у ЕКС Ју земама...нема још јасних закона о том питању јер наши политичари немају мозга за размишљање о нацији и држави за 50 година унапред...
 
bore se i protiv abortusa , side i narkomanije kad ono ubedljivo najvise sidasa ,narkomana i abortusa u pravoslavnoj majci Rusiji cak vise nego i u ekstremno liberalnoj Holandiji i to procentualno ,a ne po broju stanovnika , al nema veze vazno je da su ovi olos evropski a ovi drugi bogougodna pravoslavna braca :mrgreen:

Слушај леват..Православље ником не намеће своје мишљење као демократе нпр...а то ако неко себе жели да осуди вечном муком његови избор...тако и у Русији, тако и код нас...ја причам о политици државе..
 
Izvini, ali ja ne ubijam svoju decu i trazim satisfakciju u tudjoj.

Dobro, a sada drugo pitanje...
Da li si ikada upoznala neku porodicu koja ima nesrećno dete koje se (opravdano ili ne - ne znam) zove debil, mongoloid... a u stvari je mentalno (i fizički) retardirano dete.
U mom komšiluku živi jedna takva porodica.
Ljudi imaju po 40-ak godina i zbog toga što su se odlučili da zadrže takvo nesrećno stvorenje izgledaju kao da su starci. Ujedno im je to i jedino dete, jer zbog njegovih potreba nisu se usuđivali da rode još dece.
Taj nesrećnik nije ni svestan sveta oko sebe, a zahteva 24-časovnu pažnju...

Šta misliš o toj situaciji...
 
Onog trenutka kada je u stanju da samostalno odrzava zivot u normalnoj sredini.

Sta je po tebi normalna sredina? Majcin stomak nije? Za tvoju informaciju, dete cesto nije sposobno samostalno da odrzava zivot ni 20-30 god. po rodjenju, a da ne govorim o bebama, koje su po rodjenju u mnogo vecem problemu nego dok su bile u stomaku i tamo naucile da se odlicno snalaze...
 
Kad se formira nervni sistem?I u kojoj se nedelji trudnoce obicno radi abortus?

Tacno je da se mahom radi kada je nervni sistem vec formiran, ali ne psotoji razlog da se ne radi i ranije, drugim metodama. Dakle, opet zene, edukacija. Postoje testovi za rano otkrivanje trudnoce, nedelju-dve posle rizicnog seksualnog odnosa. Znam zenu (devojku) koja je uradila abortus sa manje od mesec dana.

Nego mene fascinira sto si ti iz mog celog posta samo ejdnu recenicu imala da prokomentarises. :lol:
 
Dobro, a sada drugo pitanje...
Da li si ikada upoznala neku porodicu koja ima nesrećno dete koje se (opravdano ili ne - ne znam) zove debil, mongoloid... a u stvari je mentalno (i fizički) retardirano dete.
U mom komšiluku živi jedna takva porodica.
Ljudi imaju po 40-ak godina i zbog toga što su se odlučili da zadrže takvo nesrećno stvorenje izgledaju kao da su starci. Ujedno im je to i jedino dete, jer zbog njegovih potreba nisu se usuđivali da rode još dece.
Taj nesrećnik nije ni svestan sveta oko sebe, a zahteva 24-časovnu pažnju...

Šta misliš o toj situaciji...

Oni su ti koji su doneli takvu odluku.I ispravno su postupili.Verovatno su imali moralnih razloga da ne ucine zlocin.A ko garntuje da ne bi ostareli i otisli psihicki u aut da su ga ubili.Moje komsije su usvojile takvo dete.Nikad ga nisu vretili i ako im je to bilo omguceno.Cuvaju ga 30 godina.Uzgred ne radja se u Srbiji dnevno 500 mongoloida.Tako da ti je prica off.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top