GENOCID!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
oh noes ....... the same old story again and again :lol::lol::lol:
veche krivichno delo roditi dete u toj zemlji i tom sistemu, nego abortus! mislite o tome, mislite o toj deci gde bi i kako trebala da zhive pa onda diskutujte .....;)
 
a plod ako je deformisan nema prava na zivot?
mongoloidi ne smeju da se radjaju?manje su vredni?pa njih onda mozes da likvidiras?

ovo sto ste upravo rekli predstavlja tezak oblik licemerja.

ako je ubistvo - odnosi se na sve.
ako nije ubistvo,e onda ne mozes ni mongoloide.na kraju krajeva nisu oni krivi sto su takvi.

inace ovaj film - kakvu tacno strucnu tezinu ima rec jednog popa?objasnjavamo abortus iz ugla religije? :confused:

Pa trebalo bi film pogledati to kraja.Imas iskustva ljudi kao i pricu medicinskih radnika.Ko moze da posle ovog filma hladne glave ode na abortus taj je monstrum.
 
Jeste sve to strasno, ali pitanje je da li unistiti zivot mladih roditelja i sa tim i deteta, ili sacuvati zivote dece koju ce ovo dvoje mladih roditelja imati kasnije kada budu spremni i psihicki i materijalno. I ponovo, zene ce ici na abortus bilo to zabranjeno ili ne. Treba biti praktican.
 
Lako je nekome ko nije imao problema sa "neželjenom trudnoćom" ili sa lečenjem i vođenjem po bolnicama deteta koje ima ozbiljne fizičke ili psihičke mane, pričati o zabrani abortusa.
Uostalom, koliko samo dece ima u domovima za nezbrinutu decu, pa ih ili niko neće (mislim na usvajanje) ili država suviše komplikuje proceduru pa čak i neki koji hoće - odustaju...

A što se niko ne upita ko su ljudi koji danas prave sra*nja po zemlji. Ko su ljudi koji su postali kriminalci, ubice, monstrumi...
Da li su to nečija deca, imaju li roditelje. Uglavnom su to ljudi (deca koja su imali roditelje), ali roditelji iz ovog ili onog razloga nisu bili dorasli toj ulozi, pa su vaspitanje dece prepustili ulici i od takve dece su mahom nastali neki za koje bi bolje bilo da se nisu ni rodili.

Znači, osnovni preduslov da bi bilo manje abortusa nije zabrana i represija, nego mnogo, mnogo bolja ekonomska i politička situacija u zemlji.
Pa će onda pola tih majki koje se odluče na abortus, ipak odlučiti da zadrže dete i othrane ga i vaspitaju pa makar i kao samohrane majke...
 
Pa trebalo bi film pogledati to kraja.Imas iskustva ljudi kao i pricu medicinskih radnika.Ko moze da posle ovog filma hladne glave ode na abortus taj je monstrum.
pa evo zavrsavam ga za koji minut.

meni nije jasno kako ti kao zensko mozes da kacis i promovises klipove gde se sva krivica abortusa prenosi na zenu,gde se ona tretira ko najveci zlocinac i krivac u celoj prici :confused: jel ti tu vidis samo abortus kao takav,ili malo pratis i pozadinu price :roll: mislim pun mi je kufer ovakvih klipova gde je zena predstavljena kao zlocinac.a jos kad ih zensko potencira,odmah mi padne mrak na oci.a i gde je tu krivica muskarca koji je napumpao doticnu :roll: koja jednosmerna propaganda,pa to je tuga.

ajde koja moralna osoba ce da mi objasni ovo za mongoloide?zasto je njih dozvoljeno abortirati?i zasto su oni manje dostojni da zive?
 
Ne mozes zabraniti abortus. Zene ce to raditi svejedno, ali ako je zabranjeno onda ce neke babe operisati i ubijati mlade zene zbog nestrucnosti i nehigijenskih uslova. To se vec desavalo. Ja sam za to da se sve dozvoli zato sto se tako dobija kvalitet, kako kod abortusa, tako i kod legalizacije marihuane recimo. U oba slucaja spasavamo zivote.

To se desava i u klinikama imas primer hapsena 3 lekara u Pozarevcu od pre neki dan . Mozda bi ta beba bila bolji i korisniji clan drustva , covek ...
 
Jeste sve to strasno, ali pitanje je da li unistiti zivot mladih roditelja i sa tim i deteta, ili sacuvati zivote dece koju ce ovo dvoje mladih roditelja imati kasnije kada budu spremni i psihicki i materijalno. I ponovo, zene ce ici na abortus bilo to zabranjeno ili ne. Treba biti praktican.


Ovde se radi o ubistvu a ti bi da budes praktican.Mladi ljudi trba da razmisle o posledicama.Abortus svejedno ima posledica i na zdravlje zene.Bojim se da kad budu psihicki i matrijalno spremni da im se to nece desiti.
 
pa pazi dalje
"..gde je toliko sredsava protiv radjanja..." - jel to nesto protiv kontracepcije ili se meni cini :lol:
"....bludnicu ne odvracas od razvrata..." :lol:
"dar boziji" :lol:

eto :heart:
 
nije problem u abortusu nego u seksualnom ponašanju.
džaba drvite, dilema je nerazrešiva, ne postoji jednostavan i čist odgovor.
zato treba da se trudi da se ne stigne do tog pitanja, i to je sve.
 
ajde koja moralna osoba ce da mi objasni ovo za mongoloide?zasto je njih dozvoljeno abortirati?i zasto su oni manje dostojni da zive?

Da li si ti Banshee ikada videla ili upoznala neku porodicu koja ima taj problem.
U mom komšiluku postoji jedna nesrećna porodica sa takvim slučajem. Otac i majka vole to nesrećno stvorenje koje čak nije ni svesno sveta oko sebe.
Ali patnje ovo dvoje ljudi koji se brinu o njemu su neizmerne. Ljudi od nekih 40-ak godina izgledaju kao starci. Zbog njega se nisu odlučili da imaju još dece, ne mogu da stignu da rade i da se brinu o njemu jer je njemu pažnja potrebna 24 sata dnevno... a njihov život je sve drugo samo nije "život".

Otiđi i upoznaj negde neku takvu porodicu, pa ćeš sigurno promeniti mišljenje...
 
mislim daleko bilo da ja promovisem abortus - smatram da je veoma neodgovorno dovesti sebe do toga ako imas pola grama mozga u glavi,ali ove price sa oksanelim abortusima,popovima i zenama bludnicama uopste nemam nameru da komentarisem.
 
pa evo zavrsavam ga za koji minut.

meni nije jasno kako ti kao zensko mozes da kacis i promovises klipove gde se sva krivica abortusa prenosi na zenu,gde se ona tretira ko najveci zlocinac i krivac u celoj prici :confused: jel ti tu vidis samo abortus kao takav,ili malo pratis i pozadinu price :roll: mislim pun mi je kufer ovakvih klipova gde je zena predstavljena kao zlocinac.a jos kad ih zensko potencira,odmah mi padne mrak na oci.a i gde je tu krivica muskarca koji je napumpao doticnu :roll: koja jednosmerna propaganda,pa to je tuga.

ajde koja moralna osoba ce da mi objasni ovo za mongoloide?zasto je njih dozvoljeno abortirati?i zasto su oni manje dostojni da zive?

Govorimo o emancipaciji zena.Zene ma koliko bile emancipovane nisu naucile osnovne stvari.Jedine odgovorne za abortus su one same.Ne treba zarad zadovoljstva raditi ovakve stvari.Odluku o abortusu donosi iskljucivo zena i ona je krivac.Da li bi tebe neko mogao da natera na seks bez zastite? Mene ne bi.Ja iskljucivo o tome odlucujem.

Sto se tice mongoloida nisam ni za to da se oni ubijaju.
 
Lako je nekome ko nije imao problema sa "neželjenom trudnoćom" ili sa lečenjem i vođenjem po bolnicama deteta koje ima ozbiljne fizičke ili psihičke mane, pričati o zabrani abortusa.
Uostalom, koliko samo dece ima u domovima za nezbrinutu decu, pa ih ili niko neće (mislim na usvajanje) ili država suviše komplikuje proceduru pa čak i neki koji hoće - odustaju...

A što se niko ne upita ko su ljudi koji danas prave sra*nja po zemlji. Ko su ljudi koji su postali kriminalci, ubice, monstrumi...
Da li su to nečija deca, imaju li roditelje. Uglavnom su to ljudi (deca koja su imali roditelje), ali roditelji iz ovog ili onog razloga nisu bili dorasli toj ulozi, pa su vaspitanje dece prepustili ulici i od takve dece su mahom nastali neki za koje bi bolje bilo da se nisu ni rodili.

Znači, osnovni preduslov da bi bilo manje abortusa nije zabrana i represija, nego mnogo, mnogo bolja ekonomska i politička situacija u zemlji.
Pa će onda pola tih majki koje se odluče na abortus, ipak odlučiti da zadrže dete i othrane ga i vaspitaju pa makar i kao samohrane majke...

Niko ne spori da ako je fetus oboleo treba da se ukloni vec ako nije . Procedura je stroga da neki pedofil nabi dobio dete na cuvanje ili bilo kakav drugi bolesnik , ako nemoze dobiti normalnu porodicu koja ce da ga voli bolje mu je tu gdeje . Ali treba im vise pomoci u tome se slazemo . To veze nema sa ekonomijom a jos manje sa politikom pa kondom kosta 15 dinara , ekonomija i politika imaju veze sa natalitetom i belom kugom (donekle i austrija npr. kao i vecina evropskih zemalja ima belu kugu) .Opet ponavljam pilule i kondomi braco i sestre !!!
 
Петсто абортуса дневно
http://www.politika.co.yu/rubrike/tema-dana/Petsto-abortusa-dnevno.sr.html

Da li politicka i ekonomska situacija moze opravdati ovakva monstruozna ubistva? Samo nemoj sad da se pojave oni koji ce da nas ubedjuju da je svih 500 zena silovano u toku jednog dana ili da nose decu koja su na neki nacin ometena. Sa jedne strane toliko je parova koji traze resenje u vestackoj oplodnji a sa druge ovakav crni bilans. Pa normalno je da je ovakva drzava osudjena na propast. Pa posto za koju deceniju necemo ni postojati ni kao drzava ni kao narod, onda cemu se mi uopste prepiremo na ovom pdf?

Civilizovani ljudi imaju osnovni pojam o sredstvima kontracepcije.
 
Ne mozes zabraniti abortus. Zene ce to raditi svejedno, ali ako je zabranjeno onda ce neke babe operisati i ubijati mlade zene zbog nestrucnosti i nehigijenskih uslova. To se vec desavalo. Ja sam za to da se sve dozvoli zato sto se tako dobija kvalitet, kako kod abortusa, tako i kod legalizacije marihuane recimo. U oba slucaja spasavamo zivote.

U nijednoj evropskoj kulturi ubistvo deteta nije moralan cin. Ja ne znam na osnovu kojih moralnih nacela si ti izgradio svoj stav...
 
Петсто абортуса дневно
http://www.politika.co.yu/rubrike/tema-dana/Petsto-abortusa-dnevno.sr.html

Da li politicka i ekonomska situacija moze opravdati ovakva monstruozna ubistva? Samo nemoj sad da se pojave oni koji ce da nas ubedjuju da je svih 500 zena silovano u toku jednog dana ili da nose decu koja su na neki nacin ometena. Sa jedne strane toliko je parova koji traze resenje u vestackoj oplodnji a sa druge ovakav crni bilans. Pa normalno je da je ovakva drzava osudjena na propast. Pa posto za koju deceniju necemo ni postojati ni kao drzava ni kao narod, onda cemu se mi uopste prepiremo na ovom pdf?

Ovo je užas na koje vlasti već decenijama ne reaguju ili nemaju rešenje. Demografska tendencija jasno kaže da srljamo u Trabićevo proročanstvo. Sećate se ono : kolko ispod jedne šljive ...

Ili, 2050 godine šiptara će biti isti broj koliko i Srba ...

Ali ovo je samo demografsko upozorenje. Šta je sa odnosom prema "ubistvu" nerođene dece? Ja ne mogu biti toliko strog i imati stav baš kao SPC - ali ni ta tema se ne zadržava u javnoj polemici ... Gura se pod tepih ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top