Gdje s Republikom Srpskom?

Mislim da si se malo zezn'o!!! Zapadni dio RS nije ništa manje urban i ekonomski zaostao od prosjeka Srbije ako se izuzme Bgd i Vojvodina!!!
Najjadniji dio Bosne, i to onaj koji obično uzimaju kao treper u klasičnoj predstavi Bosne i bosanaca, ostao je u FBiH!!! Prirodni i ekonomski potencijali RS i FBiH su nebo i zemlja!!!
Tamo je sve sami goli kamen i kosina koji su jeben problem čak i za samo projektovanje saobraćajnog pravca a kamoli za nešto drugo!!!

У праву си.

Најпитомији крајеви БиХ су у Републици Српској.

Семберија и Лијевче поље - као Мачва или Срем.
Посавина и Бирач - као Шумадија.
Бањалука - као Крагујевац.

Ваљда сам добро упоредио... ;)
 
Pa sve je jasno,i sam u svojoj podeli kazesh da ne postoji nacionalnost:"pravoslavni Bosanac":lol:
Bosanac i Boshnjak naravno da nisu isto...prvo je geografska odrednica,drugo nacionalnost(zashto od kada i kako da ne ulazimo)
Pravoslavni Bosanac, ili pravoslavni Bošnjak, to je djelo unitarista iz Sarajeva, koji su takvim ponasanjem puno doprinjeli izazivanju rata....to su budale tipa Nijaz Durakovic (svaki dan ga vidim u kafani FIS, pred njim gajba praznih flasa pive), Muhamed Filipovic, i sl....:roll: Nidje veze....
 
Kako kome Svetkolitju,kako kome..meni jedan deda koga sam video 3 puta u zivotu,tebi cela familija.Nije tebi lako.:(
pa i nije cela i meni je jedan deda bio komunista jos od pre rata i cim su dosli Madjari u Novi Sad uhapsili su ga i odveli u logor u Segedin pa posle na ruski front da kopaju rovove kad je prebegao sovjetima i postao oficir i partizan. Sto je jos cudnije njegov otac moj pradeda je takodje pobegao kad su dosli Madjari u Srbiju i prilkljucio se cetnicima i kasnije ljoticevcima i ubili ga partizani za vreme rata .Tako da sto se tice ratne proslosti bilo nas je na raznim stranama ,mada se ostatak familije uglavnom klonio politike.Al nije bitno ko je gde bio toliko nego ti to nesto previse crno -belo gledas i pljujes na sva zvona okruzenje iz kog si potekao ,sto ti ne valja ,kao da imas neke komplekse ,nedaj boze .
 
Ja sam z Bosne i ja sam Srbin, pravoslavac (porodica, a ja ateista :D), drzavljanin Bosne i Hercegovine.

Postoje:
-Ko ima drzavljanstvo BiH - On je Bosanac (i Hercegovac);
-Nacija: Srbin, Hrvat, Bošnjak, ostali;
-Vjeroispovjest: Pravoslavac, Katolik, Musliman, Ostali.

Jel to tesko za shvatiti?

I jos moram reci da je glavna zabluda da je Bosanac i Bosnjak isto!

Pa i nisi baš sasvim u pravu zemljak!!! Dobro sve je ovo gore ok, al'...?
Malo je ljudi koji znaju jednu, kao beton čvrstu istinu:
Po važećem Ustavu Bosne i Hercegovine, Bosanci i Hercegovci uopšte ne postoje ni u Bosni i Hercegovini, a ni bilo gdje drugdje u Svijetu ili kosmosu!!!:shock::lol::lol::lol:

Vjerovali ili ne to je živa istina!!! Lično nemam nikakav emocionalni problem što je to tako!!! Naprotiv!!!:twisted:
 
Mislim da si se malo zezn'o!!! Zapadni dio RS nije ništa manje urban i ekonomski zaostao od prosjeka Srbije ako se izuzme Bgd i Vojvodina!!! Naravno, ovim ne želim da kažem da je ovdje ok standard, ali nije ni baš tolika jebivjetrina iz koje svi iseljavaju!!!
Najjadniji dio Bosne, i to onaj koji obično uzimaju kao reper u klasičnoj predstavi Bosne i bosanaca, ostao je u FBiH!!! Prirodni i ekonomski potencijali RS i FBiH su nebo i zemlja!!!
Tamo je sve sami goli kamen i kosina koji su jeben problem čak i za samo projektovanje saobraćajnog pravca a kamoli za nešto drugo!!!

Nemoj da se srdish na Svetolika.Razumi ga.Znash i sam da dodjoshi vec u 3.generaciji krenu da se smatraju "autentichnim Vojvodjanima"koji su za sve ostale"nivo".Ipak mu je deda bio zemljak.
 
ja tamo nikada nisam živela a u kontaktu sam sa masom ljudi različitih veropispovesti i nacionalnosti. verujte mi tamo su ljudi milion puta bolji nego ovde. vi ste samo jedna obična nafurana pokrivena lažnim patriotizmom

Verujem ti..
Ja mislim da će te oni primiti da živiš sa njima......Nije toliki problem da se preseliš iz Srbije u Bosnu

koja rata i užasa videla nije. svaka čast onima sa one strane drine. toliko od mene.

Pa ja i ne volim da gledam rat i užase.....
Valjda su ljudi u Bosni tako dobri jer imaju i priređuju sebi ratove i užase.
 
Pa i nisi baš sasvim u pravu zemljak!!! Dobro sve je ovo gore ok, al'...?
Malo je ljudi koji znaju jednu, kao beton čvrstu istinu:
Po važećem Ustavu Bosne i Hercegovine, Bosanci i Hercegovci uopšte ne postoje ni u Bosni i Hercegovini, a ni bilo gdje drugdje u Svijetu ili kosmosu!!!:shock::lol::lol::lol:

Vjerovali ili ne to je živa istina!!! Lično nemam nikakav emocionalni problem što je to tako!!! Naprotiv!!!:twisted:

To i jeste tacno....Drzavljanin si prvo RS-a ili FBIH, a onda automatski BiH. Kako to u narodu kazu? -Pa Bosanac....necu reci Federalac, ili RS-ovac...
 
У праву си.

Најпитомији крајеви БиХ су у Републици Српској.

Семберија и Лијевче поље - као Мачва или Срем.
Посавина и Бирач - као Шумадија.
Бањалука - као Крагујевац.

Ваљда сам добро упоредио... ;)
Manje više!!! Osim što je BL ipak dobro odskočila od današnjeg Kragujevca!!! Ipak je BL već duže vrijeme i administrativni centar, a Kragujevac nažalost još vuče svoje, svima nama pozate probleme!!!

Zapadni dio je do kraja povezan i željezničkom mrežom, a ako Bog da uskoro i pravim autoputom!!! Preko tih krajeva prolaze veze koje su od vitalnog značaja i za povezanost sjevera Republike Hrvatske (naročito zapadne Slavonije) i hrvatskih krajeva u zapadnoj Hercegovini!!!
 
prvo je geografska odrednica danas ali pre 30 i kusur godina nije bila. oni su bosanci. ja sam rođena u srbiji ovde sam čitav život i zbog takvih kao što si ti me je sramota da kažem odakle sam!
Cekaj nije mi najjasnije,je l ti zbog mene sramota?
Zashto?
Zato shto mislim da ako neko kaze da je po nacionalnosti Srbin on je Srbin bio ovde na Marsu ili u Bosni..ili Hrvat ili Eskim..whatever..
Ali vazno je da ti znash shta su oni za razliku od njih samih.:lol:
 
Mislim da si se malo zezn'o!!! Zapadni dio RS nije ništa manje urban i ekonomski zaostao od prosjeka Srbije ako se izuzme Bgd i Vojvodina!!! Naravno, ovim ne želim da kažem da je ovdje ok standard, ali nije ni baš tolika jebivjetrina iz koje svi iseljavaju!!!
Najjadniji dio Bosne, i to onaj koji obično uzimaju kao reper u klasičnoj predstavi Bosne i bosanaca, ostao je u FBiH!!! Prirodni i ekonomski potencijali RS i FBiH su nebo i zemlja!!!
Tamo je sve sami goli kamen i kosina koji su jeben problem čak i za samo projektovanje saobraćajnog pravca a kamoli za nešto drugo!!!
Pazi ovako prijatelju nemam uopste nameru da omalovazavam bilo koji kraj RS i Bosne uopste licno mi je drago sto se razvija makar Banja Luka ako nista drugo ,cio sam da je sada jako lep grad .Mada u te krajeve ne zalazim posto u Bosdnu idem samo na skijanje na Jahorinu i eventualno do Sarajeva ,a taj deo od Bijeljinje nanize je stvarno tuga i jad .A da ne govorim o Rudu ,Bileci ,Nevesinju ,Rogatici,Zepi odakle imam gomilu poznanika ovde u NSu i koji se ni mrtvi vise ne bi tamo vracali ma koliko ih vezuje rodni kraj. Ja iskreno zelim srecu Srbima iz BiH u bilo kojoj drzavi da zive ali po mom misljenju jako je teska situacija i velika je nesramernost razvoja pojedinih delova entiteta .
 
Manje više!!! Osim što je BL ipak dobro odskočila od današnjeg Kragujevca!!! Ipak je BL već duže vrijeme i administrativni centar, a Kragujevac nažalost još vuče svoje, svima nama pozate probleme!!!

Zapadni dio je do kraja povezan i željezničkom mrežom, a ako Bog da uskoro i pravim autoputom!!! Preko tih krajeva prolaze veze koje su od vitalnog značaja i za povezanost sjevera Republike Hrvatske (naročito zapadne Slavonije) i hrvatskih krajeva u zapadnoj Hercegovini!!!

Крагујевац сам упоредио због брежуљкастог рељефа.
Ако не он, онда ваљда може Нови Сад.
 
Ima li ikoga da zna za nekog iz Bosne da se po nacionalnosti izjashnjava kao"pravoslavni Bosanac"?
Mene zivo interesuje.
Jesil' normalan!!! Ja ovdje nikad nisam čuo za takvu verbalnu egzibiciju!!! Ni prije rata, a pogotovo danas!!! Srbalji u Bosni, nemaju ama baš nikakav emocionalni problem sa shvaranjem svoga pravoslavnog i srpskog identiteta!!! O ideološkim razlikama svakako može se razmišljati:lol:, ali u nacionalnom smislu i pitanju emotivne povezanosti i odanosti prema Srbiji svi smo načisto!!!:wink:
 
Pazi ovako prijatelju nemam uopste nameru da omalovazavam bilo koji kraj RS i Bosne uopste licno mi je drago sto se razvija makar Banja Luka ako nista drugo ,cio sam da je sada jako lep grad .Mada u te krajeve ne zalazim posto u Bosdnu idem samo na skijanje na Jahorinu i eventualno do Sarajeva ,a taj deo od Bijeljinje nanize je stvarno tuga i jad .A da ne govorim o Rudu ,Bileci ,Nevesinju ,Rogatici,Zepi odakle imam gomilu poznanika ovde u NSu i koji se ni mrtvi vise ne bi tamo vracali ma koliko ih vezuje rodni kraj. Ja iskreno zelim srecu Srbima iz BiH u bilo kojoj drzavi da zive ali po mom misljenju jako je teska situacija i velika je nesramernost razvoja pojedinih delova entiteta .

У источни крај Републике Српске могла би Србија да финансира и да помогне.
 

Back
Top