ГДЕ СТЕ СЕКТАШИ

Бл:
GojkoSisa:
Al' ga tupe ovi vernici.... Treba vas u rezervate.

ПРЕ ЋЕ МО МИ ВАС У ....., Али отом потом.
Нисте баш нај паметнији слабе вам коментари.

:)))
a ovo je vrlo dobokoumno:

Бл:
ДОБРО ДЕ ЈЕРЕТИЦИ Ј... СЕ, КАКО КОД ВАС КАКО СА ИЗГУБЛЈЕНОМ ДУШОМ , НАЂЕ ЛИ ЈЕ КО. ИШШШШШШШ,
АЈ ШАЛОМ
 
Obersturmfuehrer:
Бл:
GojkoSisa:
Al' ga tupe ovi vernici.... Treba vas u rezervate.

ПРЕ ЋЕ МО МИ ВАС У ....., Али отом потом.
Нисте баш нај паметнији слабе вам коментари.

:)))
a ovo je vrlo dobokoumno:

Бл:
ДОБРО ДЕ ЈЕРЕТИЦИ Ј... СЕ, КАКО КОД ВАС КАКО СА ИЗГУБЛЈЕНОМ ДУШОМ , НАЂЕ ЛИ ЈЕ КО. ИШШШШШШШ,
АЈ ШАЛОМ

ДЕ СЕКТО ОЛАДИ

Границе
Границе између православља и јереси су исписане крвљу.
(Старац Јероним Светогорац)
________________________________________

Непријатељи
Живи у миру не само са својим пријатељима, већ и са својим непријатељима; али само са својим личним непријатељима, не и са непријатељима Божијим.
(Св. Теодосије Кијевских пећина)
________________________________________
Време лудила
Време долази када ће људи полудети, и када виде некога ко није полудео напашће га говорећи: ''Ти си луд, ти ниси као ми''.
(Ава Антоније Египатски)
________________________________________
 
Obersturmfuehrer:
e svaki put kada citam ovo nasmejem se...tako da bih dodao i razlog broj 5

5. obozavaju da koriste fraze, izvode, citate, koje ni oni sami ne umeju da objasne.

Kazem ja, oni nisu sposobni samostalno da razmisljaju. Njihovi mozgovi su programirani ucitavanjem malog i ogranicenog programa koji se zove "crkva 0.1" i koji se sastoji iskljucivo od citata, ali bez mogucnosti razumevanja istih - zato nisu sposobni da sami sastave recenicu, koja ima bilo kakvog smisla, cak ni kombinovanjem ucitanih citata. Jednostavno program je zastareo jer je prilagodjen nekadasnjem ljudskom umu od pre 2000 godina i zato ga ne moze prihvatiti danasnji ljudski um, ali oni to ne shvataju jer jos uvek funkcionisu u granicama tog programa.
 
Anonymous:
Obersturmfuehrer:
e svaki put kada citam ovo nasmejem se...tako da bih dodao i razlog broj 5

5. obozavaju da koriste fraze, izvode, citate, koje ni oni sami ne umeju da objasne.

Kazem ja, oni nisu sposobni samostalno da razmisljaju. Njihovi mozgovi su programirani ucitavanjem malog i ogranicenog programa koji se zove "crkva 0.1" i koji se sastoji iskljucivo od citata, ali bez mogucnosti razumevanja istih - zato nisu sposobni da sami sastave recenicu, koja ima bilo kakvog smisla, cak ni kombinovanjem ucitanih citata. Jednostavno program je zastareo jer je prilagodjen nekadasnjem ljudskom umu od pre 2000 godina i zato ga ne moze prihvatiti danasnji ljudski um, ali oni to ne shvataju jer jos uvek funkcionisu u granicama tog programa.

Ко се задњи смеје најслађе се смеје.

Видећемо када дођемо пред Господа ко је програмиран.
 
E,Bil Gejts je sigurno dobro programiran... :lol:

Daj,nemojte da ja branim jadne Hriscane!Ako veruju u Hristosa,neka veruju.Njihova stvar.Samo neka prestanu da mrze jeretike (evo ja sam prestala sa svojim Antihrist besom)...
ako Vatikan nastavi sa ovakvom politikom-katolicanstvo ce biti proslost.
Broj Katolika stalno opada...
Ne razumem,zasto su tako tvrdoglavi da je bas Hriscanstvo prava religija,a ne znaju nista o ostalim religijama...
 
Dita:
E,Bil Gejts je sigurno dobro programiran... :lol:

Daj,nemojte da ja branim jadne Hriscane!Ako veruju u Hristosa,neka veruju.Njihova stvar.Samo neka prestanu da mrze jeretike (evo ja sam prestala sa svojim Antihrist besom)...
ako Vatikan nastavi sa ovakvom politikom-katolicanstvo ce biti proslost.
Broj Katolika stalno opada...
Ne razumem,zasto su tako tvrdoglavi da je bas Hriscanstvo prava religija,a ne znaju nista o ostalim religijama...

Niko im ne brani da veruju u Hrista. Nije problem u tome. Problem u njihovoj mrznji i netrpeljivosti prema svima koji ne veruju u ono u sta veruju oni. Cim nesto ne mogu da shvate, to proglase za jeres i sekte. Zaista bi bilo vreme da posle dva milenijuma konacno shvate i prihvate da postoji razlicitost medju ljudima. Nismo svi isti, ali svi imamo mozak koji sluzi, ili bi bar trebalo da sluzi, za razmisljanje, obradu informacija i razumevanje sveta oko nas. Ako ja ne verujem u ono u sta veruju oni, ne znaci da treba da me vredjaju nazivajuci me sektasem i jeretikom. Ja imam drugaciji pogled na svet, jer svaki covek posmatra i dozivljava svet iz svog ugla. Takodje, ne znaci da cu goreti u paklu ako ne idem u crkvu i ne postim. Ja ne pripadam nijednoj sekti. Ja pripadam sebi i ne dozvoljavam nikome da me vodi, jer nisam slep. Vodic mi ne treba. Niko ne treba da mi kaze kako treba da zivim, sta da jedem i kad da jedem, kad da radim ili ne radim. Imam oci da vidim i usi da cujem, sto se za hriscane ne moze reci. Oni imaju oci i usi samo za ono sto zele da vide i cuju. Zaglavljeni u praistorijskim dogmama ne vide koliko su dozvolili drugima da im oblikuju zivot i da upravljaju njime. A oni samo klimaju glavama - tako je, tako je... Zar je greh razmisljati sopstvenom glavom?
 
Anonymous:
Dita:
E,Bil Gejts je sigurno dobro programiran... :lol:

Daj,nemojte da ja branim jadne Hriscane!Ako veruju u Hristosa,neka veruju.Njihova stvar.Samo neka prestanu da mrze jeretike (evo ja sam prestala sa svojim Antihrist besom)...
ako Vatikan nastavi sa ovakvom politikom-katolicanstvo ce biti proslost.
Broj Katolika stalno opada...
Ne razumem,zasto su tako tvrdoglavi da je bas Hriscanstvo prava religija,a ne znaju nista o ostalim religijama...

Niko im ne brani da veruju u Hrista. Nije problem u tome. Problem u njihovoj mrznji i netrpeljivosti prema svima koji ne veruju u ono u sta veruju oni. Cim nesto ne mogu da shvate, to proglase za jeres i sekte. Zaista bi bilo vreme da posle dva milenijuma konacno shvate i prihvate da postoji razlicitost medju ljudima. Nismo svi isti, ali svi imamo mozak koji sluzi, ili bi bar trebalo da sluzi, za razmisljanje, obradu informacija i razumevanje sveta oko nas. Ako ja ne verujem u ono u sta veruju oni, ne znaci da treba da me vredjaju nazivajuci me sektasem i jeretikom. Ja imam drugaciji pogled na svet, jer svaki covek posmatra i dozivljava svet iz svog ugla. Takodje, ne znaci da cu goreti u paklu ako ne idem u crkvu i ne postim. Ja ne pripadam nijednoj sekti. Ja pripadam sebi i ne dozvoljavam nikome da me vodi, jer nisam slep. Vodic mi ne treba. Niko ne treba da mi kaze kako treba da zivim, sta da jedem i kad da jedem, kad da radim ili ne radim. Imam oci da vidim i usi da cujem, sto se za hriscane ne moze reci. Oni imaju oci i usi samo za ono sto zele da vide i cuju. Zaglavljeni u praistorijskim dogmama ne vide koliko su dozvolili drugima da im oblikuju zivot i da upravljaju njime. A oni samo klimaju glavama - tako je, tako je... Zar je greh razmisljati sopstvenom glavom?


Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.
 
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.


A jeretici smo zato sto ne verujemo u isto sto i vi?
E pa onda ste i vi po nama jeretici,jer ne verujemo u isto.
Ko kaze da smo osudjeni na propast i gubljenje duse?
Verovatno pise tako u Bibliji.Pazi ne verujem u Bibliju ni u hriscanstvo i automatski znaci da necu goreti u paklu, jer pakao ne postoji. Zasto bih se kajala i bila ponizna pred nekim likom koji je umro pre 2000 hiljade godina,jer je bio avangarda i hteo da pomaze starima, bolesnima i siromasnima. Svaka mu cast i to je to.
Sada ovo nema nikakve veze sa verom. Sada vec izlazi na videlo koliko ste vi, na kao hriscani, nego kao ljudi, ograniceni i koliko nemate postovanja prema drugima koji misle drugacije od vas. Ljudi se dele na dobre i lose,a ne hriscane i ostale. Ne mozete biti iskljucivi. Ako neko nije hricsanin, nego je vestac ili Wiccan ne znaci da je los. Ima i losih hriscana isto kao i Wiccana.
Nimalo ne igrate po pravilima svoje vere. Stalno nesto pretite i prozivate i "plasite" nas nekim bozjim sudom (a mi naravno crkosmo od straha). Pogledajte samo kako vam se zove tema!!
 
Majesty Of The Nightsky:
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.


A jeretici smo zato sto ne verujemo u isto sto i vi?
E pa onda ste i vi po nama jeretici,jer ne verujemo u isto.
Ko kaze da smo osudjeni na propast i gubljenje duse?
Verovatno pise tako u Bibliji.Pazi ne verujem u Bibliju ni u hriscanstvo i automatski znaci da necu goreti u paklu, jer pakao ne postoji. Zasto bih se kajala i bila ponizna pred nekim likom koji je umro pre 2000 hiljade godina,jer je bio avangarda i hteo da pomaze starima, bolesnima i siromasnima. Svaka mu cast i to je to.
Sada ovo nema nikakve veze sa verom. Sada vec izlazi na videlo koliko ste vi, na kao hriscani, nego kao ljudi, ograniceni i koliko nemate postovanja prema drugima koji misle drugacije od vas. Ljudi se dele na dobre i lose,a ne hriscane i ostale. Ne mozete biti iskljucivi. Ako neko nije hricsanin, nego je vestac ili Wiccan ne znaci da je los. Ima i losih hriscana isto kao i Wiccana.
Nimalo ne igrate po pravilima svoje vere. Stalno nesto pretite i prozivate i "plasite" nas nekim bozjim sudom (a mi naravno crkosmo od straha). Pogledajte samo kako vam se zove tema!!

ГЛУПОСТИ,ГЛУПОСТИ и ЗАМИСЛИ! ГЛУУУПОСТ.
 
Бл:
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.

po obicaju mihajlo,od tebe nista novo:sektasi,jeretici,sotone,gorecete u paklu,i gomila drugih bisera... :roll:
ajde makar budi originalniji kada vec pises razne gluposti (kao)neki fanatik...
ko li je tebi isprao glavu kada ni u sta ne sumnjas vec sve prihvatas zdravo za gotovo?!!! :shock: :roll:
 
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.[/quote]

Znaci svi koji nisu pravoslavci su osudjeni na propast i gubljenje duse... a to mu dodje oko par milijardi ljudi na ovoj planeti... Kakav vam je to bog koji svim tim ljudima oduzima dusu? Kakav je to bog kada ne dozvoljava pravo izbora i slobodne volje? Kakav je to bog kada je ljudima dao um da razmisljaju, a onda im oduzeo to pravo? Ako je tako iskljuciv i osvetoljubiv, onda nije bog, vec demon. Slusaj ti Bl, ovo sto govoris je karakteristicno za sve verske fanatike i sektase. Svi oni tvrde da je njihova religija prava i jedina, pa tako nudi spas. A ustvari, svi vi ste nesposobni da sami zivite svoj zivot, pa vam zato treba neko ko ce vam davati uputstva. I sta mislis Bl, da li ce te tolika mrznja koju prosipas po svima onima koji ne misle isto kao i ti odvesti pravo u raj? Ne, jer mrznja nije iz raja izasla. Izgleda da te je neko prevario...
 
Banshee:
Бл:
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.

po obicaju mihajlo,od tebe nista novo:sektasi,jeretici,sotone,gorecete u paklu,i gomila drugih bisera... :roll:
ajde makar budi originalniji kada vec pises razne gluposti (kao)neki fanatik...
ko li je tebi isprao glavu kada ni u sta ne sumnjas vec sve prihvatas zdravo za gotovo?!!! :shock: :roll:

Па није моја кривица што сте ви СЕКТАШИ.
 
Бл:
Banshee:
Бл:
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.

po obicaju mihajlo,od tebe nista novo:sektasi,jeretici,sotone,gorecete u paklu,i gomila drugih bisera... :roll:
ajde makar budi originalniji kada vec pises razne gluposti (kao)neki fanatik...
ko li je tebi isprao glavu kada ni u sta ne sumnjas vec sve prihvatas zdravo za gotovo?!!! :shock: :roll:

Па није моја кривица што сте ви СЕКТАШИ.

i jos jedan glup odgovor.... :roll:
znas sta,pocinjem da mislim da ti ovde palis ljude zabave radi,sto bi bila bolja varijanta,ili da si toliko zadrt,zatupljen i ogranicen sto bi bila gora varijanta....
ako je neko sektas ovde,to si samo ti,jer reagujes i ponasas se kao jedan sektas- moje je dobro,samo moje valja,osim mog nista drugo ne postoji...
e,crni mihajlo,sta ce ti to u zivotu... :?:
ti se moli za moju dusu da ne izgori u paklu,a ja cu se moliti za tvoj um,da bude razuman dok ti ne dodje sudnji dan...jel moze tako? :roll:
 
Banshee:
Бл:
Banshee:
Бл:
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.

po obicaju mihajlo,od tebe nista novo:sektasi,jeretici,sotone,gorecete u paklu,i gomila drugih bisera... :roll:
ajde makar budi originalniji kada vec pises razne gluposti (kao)neki fanatik...
ko li je tebi isprao glavu kada ni u sta ne sumnjas vec sve prihvatas zdravo za gotovo?!!! :shock: :roll:

Па није моја кривица што сте ви СЕКТАШИ.

i jos jedan glup odgovor.... :roll:
znas sta,pocinjem da mislim da ti ovde palis ljude zabave radi,sto bi bila bolja varijanta,ili da si toliko zadrt,zatupljen i ogranicen sto bi bila gora varijanta....
ako je neko sektas ovde,to si samo ti,jer reagujes i ponasas se kao jedan sektas- moje je dobro,samo moje valja,osim mog nista drugo ne postoji...
e,crni mihajlo,sta ce ti to u zivotu... :?:
ti se moli za moju dusu da ne izgori u paklu,a ja cu se moliti za tvoj um,da bude razuman dok ti ne dodje sudnji dan...jel moze tako? :roll:

Шта да ти кажем, нема смисла причати неком ко неће да чује.Ја ти причам врати се ПРАВОСЛАВЉУ а ти лупаш. Ај здраво.
 
Бл:
Banshee:
Бл:
Banshee:
Бл:
Лаж, лаж и опет Лаж, замисли? Нико вас не мрзи, смо сте ЈЕРЕТИЦИ и осуђени на пропаст и губљење душе, АКО СЕ НЕ ПОКАЈЕТЕ И ПОКРСТИТЕ У ПРАВОСЛАВЉЕ.А онда је само до вас да живите ПРАВОСЛАВНО И СПАШАВАТЕ ДУШУ.

po obicaju mihajlo,od tebe nista novo:sektasi,jeretici,sotone,gorecete u paklu,i gomila drugih bisera... :roll:
ajde makar budi originalniji kada vec pises razne gluposti (kao)neki fanatik...
ko li je tebi isprao glavu kada ni u sta ne sumnjas vec sve prihvatas zdravo za gotovo?!!! :shock: :roll:

Па није моја кривица што сте ви СЕКТАШИ.

i jos jedan glup odgovor.... :roll:
znas sta,pocinjem da mislim da ti ovde palis ljude zabave radi,sto bi bila bolja varijanta,ili da si toliko zadrt,zatupljen i ogranicen sto bi bila gora varijanta....
ako je neko sektas ovde,to si samo ti,jer reagujes i ponasas se kao jedan sektas- moje je dobro,samo moje valja,osim mog nista drugo ne postoji...
e,crni mihajlo,sta ce ti to u zivotu... :?:
ti se moli za moju dusu da ne izgori u paklu,a ja cu se moliti za tvoj um,da bude razuman dok ti ne dodje sudnji dan...jel moze tako? :roll:

Шта да ти кажем, нема смисла причати неком ко неће да чује.Ја ти причам врати се ПРАВОСЛАВЉУ а ти лупаш. Ај здраво.

znas sta,ovo je jedina pametna stvar koju si ovde rekao....pricaj ti meni koliko hoces,ali ja sam se uverila u suprotno.necu da me sputava religija,ma koja ona bila.bila sam pravoslavac,sada nisam i uverila sam se da su hriscani poput tebe licemerni i dvolicni(podsecam te - onaj deo sa mrznjom drugih-da li je to prikladno za jednog hriscanina?!!! :roll: ).nikoga ne sprecavam da veruje u ono u sta hoce da veruje,ali isto tako necu da me neko zove sektasem,jer ja to nisam...jer ipak da sam sektas morala bih da verujem u nekog boga,bozanstvo sve jedno,a ja sam atesita-a pretpostavljam da znas sta ta rec znaci u originalu. :roll:
i pocni vec jednom da korisis konkretne argumente!!!!!
 
Obersturmfuehrer:
sta su Srbi prvo bili? Pagani ili pravoslavci? Ako se nekome treba vratiti, onda su to pagani...
Иш СЕКТО


На свом архијерејском сабору
Руска Загранична Црква донела је
ЕКУМЕНИЗМА која гласи:
"Онима који Цркву Христову нападају мудровањем да је она подељена на такозване гране које се
разликују учењем и начином живота, и онима који тврде да Црква не постоји на видљив начин, него
ће настати у будућности кад се све гране или секте или чак религије уједине у једно тело, и онима који
не разликују истинско свештенство и тајне Цркве од јеретичких, него веле да су крштење и причешће
јеретика довођени за њихово спасење, и онима који опште са гореспоменутим јеретицима, или помажу
или бране њихову нову јерес екуменизма под изговором братске љубави или као пут сједињења
подељених Хришћана
АНАТЕМА!!"
 

Back
Top