GDE PECATE?

imgres
 
Bio sam u nedelju 06.08.06 na Tamisu u Farkazdinu.Imao sam oko desetak kila krupnije babuske i desetak sarana od toga samo dva preko mere.Trave ima mnogo manje nego nedelju dana pre i mnogo je bolje za pecanje.Voda je blago opadala.Ljudi koji su kampovali tamo kazu da je u subotu po kisi bilo mnogo bolje(uvek juce radi dobro).
 
Na Tamisu kod Tomasevca sam ovog vikenda dobijo veoma krupnog kauglera na dubinac. Doduse ne udara tako cesto, ali cekanje mi se isplatilo, otisao sam kuci sa cetiri izuzetna primerka. Sad za vikend naravno, idem ponovo na isto mesto.
 
Bio sam juce na Kokinom brodu, kod Nove Varosi, pecao skobalja, i uhvatio samo jednog, plus jednu babusku, oboje na crva. Kao prihranu koristio Milo Fondo i mesao ga sa prezlom, 1:1. Kad sam krenuo kuci video sam momka na brani sa punom cuvarkom (10-ak kg) plotice. Pecao je u srednjem sloju vode, oko 6m, na kukuruz kokicar. Par momaka oko njega su mnogo losije prosli.
 
Ima li neko neki savet za nas sa juga Srbije koji bi 1-2 godisnje krenuli na Tisu, Kanal, tamis ili bilo gde ka severu gde se gotovo sigurno moze uloviti makar 5 kg bele ribe, primeraka skromnih velicina. Ne trazimo nista posebno jer je ovde kod nas cesto i 1 kg dnevno veliki uspeh. Niski kraj.
 
vvvr:
Ima li neko neki savet za nas sa juga Srbije koji bi 1-2 godisnje krenuli na Tisu, Kanal, tamis ili bilo gde ka severu gde se gotovo sigurno moze uloviti makar 5 kg bele ribe, primeraka skromnih velicina. Ne trazimo nista posebno jer je ovde kod nas cesto i 1 kg dnevno veliki uspeh. Niski kraj.

Tamiš preporučujem iz sve snage....i to
Tomaševac,Idvor,Farkaždin,Glogonj.....
Kanal DTD nije u ovo vreme dobar za ribolov,previše trave,topla voda i riba se slabo kreće,ali od septembra DA.
 
Pridružujem se savetima L1.Tamiš je definitivno najbolji izbor i tereni koje je nabrojao.Za mene su Farkaždin i Tomaševac broj jedan.Ako idete samo na belu ribu i babusku mogu da garantujem i minimum 10 kila dnevno.
 
vvvr:
Ima li neko neki savet za nas sa juga Srbije koji bi 1-2 godisnje krenuli na Tisu, Kanal, tamis ili bilo gde ka severu gde se gotovo sigurno moze uloviti makar 5 kg bele ribe, primeraka skromnih velicina. Ne trazimo nista posebno jer je ovde kod nas cesto i 1 kg dnevno veliki uspeh. Niski kraj.
slazem se sa covekom 100% ovde kod nas na jugu...nish i okolina nije pribljavano 100 godina i zaista je uspeh uhvatiti kilo, dva...I to uglavnom po barama jer se ne secam kada sam uhvatio mrenu po moravi.....po neka siljka ili po neki skobalj malo veci na nisavi.....
iskreno jedan od nacina da se dodje do nekih 5 kg ribe je samo Bovansko jezero i to nocu....Pa bi bilo lepo da se ukljuce i oni koji su malo severnije od nas a malo juznije od Vovodine da malo pomognu sa nekim dobrim predlozima za odlazak na ribolov jer je prvenstveno blize....do tamisa ima 300 kilometara....
Kao sto kaze covek 2 puta godisnje i to je to.....
hvala unapred.........
 
Tamiš nosi drezgu.......ko besan.
Opada voda.
Danas sam bio .......nisam ni video ribu.....doduše nisam pecao babušku.
Bolje sačekaj još neki dan...ova promena vremena je definitivno uticala na mršave rezultate.
 

Back
Top