Gazde zelja ili gazdinstvo zelja? :)

E da, nekako podsvesno odustajem od samoubilackih navika..
Dosadno mi je u gradu, ne pijem, ne jedem previse, ne gledam tv, ne volim aerobik, ne gledam dosadne filmove, ne citam dosane knjige, ne pokusavam da budem u besmislenoj vezi zato sto nemogu da zelim da budem sa nekim ko mi ne ispunjava zelje, hirove i potrebe, ne radim pogresne stvari zato sto se od mene tako ocekuje, cak ni na poslu.
Ne uspevam da prestanem da pusim, cak i ne pokusavam, jer uzivam u cigari...ali tako uzivala u cokoladi pa prestala da jedem...isto ce i sa cigarama jednom biti!
:)
 
:andjeo: : Хајде, Хеленко, доста је било! Окрени се око себе! Видиш ли коре од поморанџе на писаћем столу? Стоје ту од јуче!

:evil: : Ако су стајале од јуче, неће им ништа бити ако буду стајале још мало... Само да видим још ову тему...

:andjeo: : Чека посуђе од ручка, масне шерпетине и мрве на све стране... Чак ни чаршав од ручка ниси склонила са стола...

:evil: : Али сам затворила врата од кухиње да се не види!

:andjeo: : А рекла си да нећеш дуго да ћеш само мало да вирнеш на форум, па ћеш да се бациш на сређивање стана...

:evil: : Ма, хоћуууу, ево сам још ово да откуцам.....и ово....и ово.......и ово....

:andjeo: Хеленчице, зар ниси баш малопре помислила како си се сва укочила од седења, како те боли врат....сети се своје спондилозе коју си стекла заједно са форумским стажом...?

:evil: :Па, почећу да вежбам! Ево, од првог марта! Добро, не баш од првог, пошто још нисам прездравила....ето, од 15. Само да одговорим на ову тему.....

..........

...........

........

.............
 
Imate li neki predlog, kako zadrzati celicnu volju i karakter u tim trenucima?
Postoji li nesto sto vam pomaze da se drzite zacrtanog i ne upropastite sve u afektu?
Citam vas sutra... :manikir:
Можда да поставиш себи као циљ да упознаш и прихватиш саму себе. А касније и да донесеш одлуку да се никад не кајеш.
Јер, када прихватиш себе таквом каква си и када самопоуздање сине из тебе, нећеш више бити у стању афекта.
Дакле, треба се решити узрока а не последице.
Ето, само то. :)
 
Heh, i ja nameravam od sutra da krenem sa nekim stvarima... Mhm... :mrgreen:

Ja sigurno sledecih sedam sedmica koristim da pocnem resavati neke stvari koje tako dugo odgadjam da resim. Krenucu od najsitnijih ( skidanje ova tri zimska kg, godisnje i polugodisnje posete lekaru, planiranje i sredjivanje finansija i sl.) pa sve ostalo. Nema tog djavolcica da me nagovori da pojedem nesto sto ne bih trebala ili da kupim nesto sto mi nikad nece zatrebati. A za vezbanje cu zaista biti krajnje dosledna. Mislim.:confused:
 
Potencijalna situacija:
Trenutno prva stvar na listi zelja vam je da se pozdravite sa suvenirima koji vam ostaju od zimskog lencarenja i gozbi, a „zgodno“ su se smestili na vasim bokovima, nogama, stomacicu... I ta (zamarajuca) misija vam poprilicno dobro ide. Sve dok vam jedne veceri ne ponestane volje i pocnete ceznjivo da gledate u sadrzaj fizidera prepunog (no-no) djakonija. I zelite da date sebi oduska po bilo koju cenu. Iako znate da cete ujutru gorko zazaliti zbog toga... A onaj racionalan glasic u glavi vam govori: „Nemoj to da radis... :ljutko: Znas koliko ces se lose osecati kasnije, kada shvatis da si poklekla...“

Primera u kojima se sukobljavaju (naizgled nekontrolisana) zelja i taj glasic koji pokusava da vas urazumi ima na pretek (za pocetak sam uzela ovaj, jer mi je najblizi :rumenko: :mrgreen:):
„Pozvacu ga, pa kud puklo da puklo!“ (glasic na to odgovara: „Nemoj, tjure jedno, znas da je kreten!“);
„Ne mogu da izdrzim, reci cu im sada sta zaista mislim!“ (glasic: „Nemoj, samo ces izazvati svadju...“);
Itd...

Dakle... Kada se u vama javi strasna zelja da uradite/kazete nesto sto znate da nije pametno resenje na duze staze i zbog cega biste mogle da zazalite, da li uspevate da povucete kocnicu na vreme? Ili dopustate sebi da se izletite, pa posle smisljate kako da neutralisete nanetu „stetu“?

Pitam, jer mi se cini da mi je u poslednje vreme veoma tesko da se zadrzim u okviru granica koje sam sama sebi postavila. I to je krajnje iritirajuce... :besna:

Imate li neki predlog, kako zadrzati celicnu volju i karakter u tim trenucima?
Postoji li nesto sto vam pomaze da se drzite zacrtanog i ne upropastite sve u afektu?
Citam vas sutra... :manikir:

Uh bre!
Da je neko smislio pililu za odolevanje iskusenju - danas bi bio zilijarder!:lol:
nije ni bitno... bila je vec jedna tema o iskusenjima, i sad... ne znam... stvarno nemam pojma... nekad pokleknem odmah a nekad sam cvrsta kao tvrdjava u svojoj odluci.... ne postoji neko pravilo....kada su u pitanju iskusenja....
Jedino sto kod mene postoji jasna granica izmedju onoga sto hocu i sto necu, a te stvari nisu u opsegu iskusenja.
Ako me neko razocara kao osoba - za mene ne postoji iskusenje da tu osobu posle zovem! A ne!
 
Znam da ziv covek gresi. I to je ok. Ali mu nekad dosadi da stalno ponavlja iste greske. Pitanje je kako istrajati u tome, ako je slabe volje ili mu iste ponestane iz ovog ili onog razloga... I ja se nadam da cu saznati nesto sto cu moci da primenim...


Ja nisam disciplinovana, niti želim biti. Želim živjeti.Ali, kad nešto čvrsto odlučim, onda nema stajanja dok to ne postignem.
Ali, opet, imam prijateljicu koja je sušta suprotnost:disciplina, odluka i taj pravac, ona kaže(kad me nagovara da ostavim cigarete, npr,):"SVE JE U GLAVI."
Drugim riječima, sve se može kad se hoće-

Ključ je u onome :HTJETI.IMATI MOTIV.
 
Muski, na prvu loptu pa kud puklo da puklo imas mladost zdravlje ostalo je u glavi malenoj lijepj i samo naprijed .Savjet si dobola od nekog ko da je tako radio bilo bi bar malo drugacije sve.Za frizider te razumijem ,tako se ja mucim kad hocu da ostavim cigarete,glasc u uvetu moze da podrzi samo jaka volja koju mi ne poslusamo u nekim situacijama pa posle dileme... nijesmo roboti dobro receno... :eek:
 
..izletelo mi u trenutku..ljutnje...rekoh..i sta sada...krivo mi je ..hocu da poludim ali..ne mogu prva ..ni da molim..ni da popustim..i sta je to.?..samokontrola..ne, rekla bih tvrdoglavost.. . ako ste dosledni to kosta.. nije problem u samokontroli ..svako od nas moze da se iskontrolise u gomili stvari..vec u kajanju nakon sto ne ucinite ili ucinite..
 
Potencijalna situacija:
Trenutno prva stvar na listi zelja vam je da se pozdravite sa suvenirima koji vam ostaju od zimskog lencarenja i gozbi, a „zgodno“ su se smestili na vasim bokovima, nogama, stomacicu... I ta (zamarajuca) misija vam poprilicno dobro ide. Sve dok vam jedne veceri ne ponestane volje i pocnete ceznjivo da gledate u sadrzaj fizidera prepunog (no-no) djakonija. I zelite da date sebi oduska po bilo koju cenu. Iako znate da cete ujutru gorko zazaliti zbog toga... A onaj racionalan glasic u glavi vam govori: „Nemoj to da radis... :ljutko: Znas koliko ces se lose osecati kasnije, kada shvatis da si poklekla...“

Primera u kojima se sukobljavaju (naizgled nekontrolisana) zelja i taj glasic koji pokusava da vas urazumi ima na pretek (za pocetak sam uzela ovaj, jer mi je najblizi :rumenko: :mrgreen:):
„Pozvacu ga, pa kud puklo da puklo!“ (glasic na to odgovara: „Nemoj, tjure jedno, znas da je kreten!“);
„Ne mogu da izdrzim, reci cu im sada sta zaista mislim!“ (glasic: „Nemoj, samo ces izazvati svadju...“);
Itd...

Dakle... Kada se u vama javi strasna zelja da uradite/kazete nesto sto znate da nije pametno resenje na duze staze i zbog cega biste mogle da zazalite, da li uspevate da povucete kocnicu na vreme? Ili dopustate sebi da se izletite, pa posle smisljate kako da neutralisete nanetu „stetu“?

Pitam, jer mi se cini da mi je u poslednje vreme veoma tesko da se zadrzim u okviru granica koje sam sama sebi postavila. I to je krajnje iritirajuce... :besna:

Imate li neki predlog, kako zadrzati celicnu volju i karakter u tim trenucima?
Postoji li nesto sto vam pomaze da se drzite zacrtanog i ne upropastite sve u afektu?
Citam vas sutra... :manikir:


El ti to prizivljes Gazdaricu ?! :think:
 
kad nesto zelim ne postoji prepreka..

sve mogu! u to sam sebe i druge sto puta uverila.

kad se necemu prepustim - to je do kraja..do poslednjeg atoma..

kad nesto volim - ne znam za meru..

sreca moja da me ne privlace opijati - bila bih overdozirana!:)

zato sam manijak za sport..od dva zla - manje:)..

imam faze lenstvovanja i oslabljene volje...uglavnom za ono sto mi nije bitno..

za sve meni vazno - ne postoji posle cu i ne mogu.
 

Back
Top