Fringe

Sledeća epizoda je tek 20. januara.:(
I dalje ne znam koliko ukupno epizoda ima u prvoj sezoni.
Ja uglavnom koristim engleski subtitle, ipak sam proverila na sajtu sa koga ja skidam da li ima srpski za 10. i za sada ništa.
Ako bude izašao postaviću ti link. ;)
 
odavno sam poskidao nekih 10-ak epizoda i nikako da se nakanim da gledam,vidim da serija uglavnom dobija dobre kritike i da je gledana.vrijedi li da se iscimam i nadjem time-a da odgledam fringe? ;)
 
• Lance Reddick - Phillip Broyles (obožavam ga!:heart: da li neko gleda The Wire?!)
On mi je super lik gde god da se pojavi, i u Ozu, i u Lostu...The Wire još nisam gledal, ali ta serija mi je već dugo na listi serija koje treba da nađem i pogledam. Upravo skidam prvu sezonu, mada ide malo sporo, nema baš previše seedera, ali skinuće se valjda za koju nedelju. Ili je možda bolje da probam sa skidam sa rapidsharea. Skidam i Sarah Connor Chronicles, a ni Heroes još nisam gledala... pa ne znam kad ću stići do Fringe. I serije koje već imam cele na hardu ili diskovima još ne stižem da odgledam.
 
Poslednja izmena:
odavno sam poskidao nekih 10-ak epizoda i nikako da se nakanim da gledam,vidim da serija uglavnom dobija dobre kritike i da je gledana.vrijedi li da se iscimam i nadjem time-a da odgledam fringe? ;)


Ја мислим - ДА ...
Не бих се сложио да је серија "лоша копија" серије "Досије Х " ...

***smells like carrots - бићу ти захвалан на преводу...
 
Poslednja izmena:
Ја мислим - ДА ...
Не бих се сложио да је серија "лоша копија" серије "Досије Х " ...

***smells like carrots - бићу ти захвалан на преводу...

Naravno da nije "loša kopija " serije Dosije X, to je vrlo površna i proizvoljna ocena.
Ali svaka drama sa FBI agentima se po inerciji poredi sa Dosijeom X, to je neizbežno.
Sličnost koja svakako postoji je to što obe serije imaju mitološku podlogu i opšti plan koji se postepeno otkriva i povezuje pojedinačne događaje u jednu veliku sliku (ali to važi i za mnoge druge serije).
Ali se Fringe ne bavi ekstremno paranormalnim i natprirodnim fenomenima, niti vanzemaljcima, već kvazi-naukom i to je suštinska i očigledna razlika.

Što se tiče prevoda za 10. našla sam ovde(ali nisam proverila kakav je):
http://www.divx-titlovi.com/co-yu/divx-subtitles/download/fringe_/69955.aspx
 
Sinoć sam odgledala pilot epizodu. Deluje vrlo obećavajuće. A ovo što neki ovde kažu da je neuverljivije od Dosijea X, stvarno mi je funny u oba smisla, i čudno i smešno. Pa pobogu ljudi, koliko se tamo gluposti dešavalo, mnogo neverovatnijih nego u ovoj seriji! :hahaha: A opet to nikome nije smetalo. Imali su i gomilu onih klasičnih monster epizoda, imali su epizode koje su bile čista fantastika bez ikakve nauke, da i ne pominjem one idiotske zaplete tipa da su vanzemaljci kao uzeli sve Skaline jajne ćelije pa ih ona jadna više nema (WTF? Kako je to uopšte moguće? :eek: :dontunderstand: ). Ovde u Fringe bar se sve trude da objasne na neki kao naučni način (bar po ovome što sam videla)... a naravno da to nisu realne stvari, pa u pitanju je Science Fiction.

Inače me ova priča o opasnim sintetičkim virusima odmah podsetila na onu seriju ReGenesis što ide na Fox Crime... i onda se baš pojavi glavni glumac iz te serije, igrajući lekara - maltene isti lik. Pomislila sam da je to i bio isti lik, i da su u pilotu imali mali crossover sa tom serijom, ali vidim da na IMDB piše da se likovi različito zovu.

Doktor Bishop je baš zanimljiv lik... a uzgred budi rečeno, sin mu kao ima IQ 180, mogu misliti. E što vole u TV serijama da se frljaju sa tim neverovatnim koeficijentima inteligencije. z:D

U početku sam se uplašila da će lik koga igra Lance Reddick stvarno biti jedan od onih bezveznih likova zadrtih šefova koji služe samo da zagorčavaju život glavnom junaku/junakinji... Na sreću, to je bila samo navlaka, on je ipak mnogo upućeniji i misteriozniji. z:)

Drago mi je što je onaj dečko glavne junakinje ispao negativac i nije preživeo, nadala sam se da će biti samo u pilotu pošto ne volim tog glumca, izgleda previše kenovski.

E, inače skinula sam prvi sezonu Heroes, pa bi trebalo večeras konačno da se bacim na tu seriju. :)
 
Mene pilot epizoda nije previše oduševila u smislu da me je odmah zaintrigirala serija i da sam jedva čekala da vidim sledeću epizodu, ali nisam ni mogla da joj zamerim nešto konkretno : sve je solidno urađeno, i kao što kažeš, delovalo mi je obećavajuće.Uostalom, retke su nove serije sa ovakvom tematikom (koja mene inače privlači) i koje su tako promišljeno i kvalitetno urađene, tako da svakako zaslužuje šansu.
Zato sam i nastavila da gledam i kasnije postaje sve zanimljivije, posebno mi je interesantna mitološka strana serije – sve je povezano & sve je zapetljano...
A i likovi se polako razvijaju i postaju sve kompleksniji i stvarno nemam mnogo toga da im zamerim (iako se mnogi žale na glavnu junakinju, meni je i ona sasvim u redu), a vremenom mi je doktor Bišop postao omiljeni lik. Iz svake epizode mogu da izdvojim barem nekoliko njegovih rečenica koje su me oduševile..z:D

Što se tiče poređenja sa X-files, slažem se sa tobom, a i već sam napisla šta mislim, a i svakome ko je gledao obe serije je valjda jasno da se bave uglavnom različitim fenomenima i definitivno na različiti način. Neke druge tačke poređenja, osim da i u jednoj i u drugoj ima FBI agenata & da imaju mitološku pozadinu, stvarno ne primećujem.

Kako je najbolje prevesti "fringe science"?
Fringe science is scientific inquiry in an established field of study which departs significantly from mainstream or orthodox theories, and is classified in the "fringes" of a credible mainstream.

Fringe science is seen by most scientists as rational, but unlikely.

Razumem značenje, ali ne mogu da pronađem odgovarajući termin u srpskom jeziku...:rumenko:

Ono kvazi-nauka sam koristila u nedostatku boljeg termina, ali to mi više zvuči kao "pseudoscience", što rekla bih nije potpuno isto što i "fringe" nauka?!.:confused:

Dečko glavne junakinje (Džon Skot) će se pojavljivati i dalje, ali neću da ti previše otkrivam, mada iskreno ni sama ne razumem baš najbolje njegov status u seriji : dead?undead?z:D

Što se tiče Heroes, moj savet ti je da ne očekuješ previše.
To je serija koja podražava strip i imajući to na umu, prva sezona je mi je bila veoma zabavna, a posebno su dobre epizode u sredini sezone. Specijalni efekti su svetla tačka ove serije i u tome je jedna od boljih serija danas.Ali u 2. i 3. sezoni postaje konfuzna papazjanija - nema ni trunke kontinuiteta sa prethodnom sezonom, stalno se izvrću postavke koje su ranije uspostavljene na najdebilniji način , likovi su blago rečeno u potpunosti podređeni radnji, reciklaža likova iritira (mrtvi uvek ožive)....videćeš na šta mislim, ako izdržiš da gledaš dotle.A imam još jedan problem sa tom serijom, nikada nisam uspevala da se zainteresujem previše za likove i za njihovu sudbinu (uz izuzetak možda 2 lika, što je ipak premalo za onako veliku ekipu).
Ipak pogledaj, možda ćeš imati drugačije mišljenje.
 
Večeras se nastavlja emitovanje prve sezone. :D
Epizoda 11:"Bound".

Zaplet :
The FBI and an increasingly desperate Peter search for the abducted Olivia... unaware that the man heading the investigation is the one responsible for her disappearance.

Promo fotke:

hukr38.jpg


n6byiv.jpg


2uff5tj.jpg
 
a mak se davno sam ja zavrsiJA :) sa spojlerovima :) ,aj ignor yor posts from nau to fjucr! :))))))))))
i odje i znas dje...sega...sto bi ex cabra bosanci rekli...
serija je vrlo...fina...
 
Mene pilot epizoda nije previše oduševila u smislu da me je odmah zaintrigirala serija i da sam jedva čekala da vidim sledeću epizodu, ali nisam ni mogla da joj zamerim nešto konkretno : sve je solidno urađeno, i kao što kažeš, delovalo mi je obećavajuće.Uostalom, retke su nove serije sa ovakvom tematikom (koja mene inače privlači) i koje su tako promišljeno i kvalitetno urađene, tako da svakako zaslužuje šansu.
Zato sam i nastavila da gledam i kasnije postaje sve zanimljivije, posebno mi je interesantna mitološka strana serije – sve je povezano & sve je zapetljano...
A i likovi se polako razvijaju i postaju sve kompleksniji i stvarno nemam mnogo toga da im zamerim (iako se mnogi žale na glavnu junakinju, meni je i ona sasvim u redu), a vremenom mi je doktor Bišop postao omiljeni lik. Iz svake epizode mogu da izdvojim barem nekoliko njegovih rečenica koje su me oduševile..z:D

Što se tiče poređenja sa X-files, slažem se sa tobom, a i već sam napisla šta mislim, a i svakome ko je gledao obe serije je valjda jasno da se bave uglavnom različitim fenomenima i definitivno na različiti način. Neke druge tačke poređenja, osim da i u jednoj i u drugoj ima FBI agenata & da imaju mitološku pozadinu, stvarno ne primećujem.

Kako je najbolje prevesti "fringe science"?




Razumem značenje, ali ne mogu da pronađem odgovarajući termin u srpskom jeziku...:rumenko:

Ono kvazi-nauka sam koristila u nedostatku boljeg termina, ali to mi više zvuči kao "pseudoscience", što rekla bih nije potpuno isto što i "fringe" nauka?!.:confused:
I ja baš lupam glavu kako bi se prevelo "fringe science", ali ne mogu da se setim nikakvog izraza, ne znam ni da li postoji. Ali u svakom slučaju, izraz "kvazi-nauka" ili "pseudonauka" ne odgovara, pošto je definitivno pežorativan ("lažna nauka", kobajagi nauka). Možda bi moralo nekako opisno da se prevede, ako nema pravog izraza?

Ali zato imam dobru ideju za prevod naziva serije... Čini mi se da je bila neka emisija na hrvatskoj TV na temu takve nauke, pod nazivom "Na rubu znanosti". Eto, to bi možda bio zgodan prevod za "Fringe": "Na rubu nauke".



Što se tiče Heroes, moj savet ti je da ne očekuješ previše.
To je serija koja podražava strip i imajući to na umu, prva sezona je mi je bila veoma zabavna, a posebno su dobre epizode u sredini sezone. Specijalni efekti su svetla tačka ove serije i u tome je jedna od boljih serija danas.Ali u 2. i 3. sezoni postaje konfuzna papazjanija - nema ni trunke kontinuiteta sa prethodnom sezonom, stalno se izvrću postavke koje su ranije uspostavljene na najdebilniji način , likovi su blago rečeno u potpunosti podređeni radnji, reciklaža likova iritira (mrtvi uvek ožive)....videćeš na šta mislim, ako izdržiš da gledaš dotle.A imam još jedan problem sa tom serijom, nikada nisam uspevala da se zainteresujem previše za likove i za njihovu sudbinu (uz izuzetak možda 2 lika, što je ipak premalo za onako veliku ekipu).
Ipak pogledaj, možda ćeš imati drugačije mišljenje.
Ne, nisam ništa drugačije ni očekivala, otprilike sam takve stvari i čula o Heroes - da je prva sezona jako dobra, u smislu vrlo zabavna i dobro urađena, ali da nije u pitanju neka "duboka" serija koja navodi na razmišljanje, naprotiv, i da je sve vrlo jednostavno postavljeno. I dosta sam puta čula da su 2. i posebno 3. sezona katastrofalne. Zasad je upravo onako kao što sam očekivala, možda i bolje (pošto, kao što rekoh, nisam baš mnogo očekivala)... Likovi su, bar zasad, OK i čak zanimljiviji nego što sam očekivala - jeste da uglavnom nisu nešto kompleksni i nema dileme ko je pozitivac a ko negativac, ali ipak ima par izuzetaka, u smislu da nije baš 100% jasno da li su "good guys" ili "bad guys" ili da se ne uklapaju sasvim u crno-belu podelu. Najviše me je zanimalo zašto se ti i Mr Freak/Kal-el/Sawlar tako ložite na Sylara... Zasad se on pojavio (stvarno) tek u nekoliko epizoda, pa još nisam sigurna šta da mislim. Koga ti još voliš u Heroes?
 
I ja baš lupam glavu kako bi se prevelo "fringe science", ali ne mogu da se setim nikakvog izraza, ne znam ni da li postoji. Ali u svakom slučaju, izraz "kvazi-nauka" ili "pseudonauka" ne odgovara, pošto je definitivno pežorativan ("lažna nauka", kobajagi nauka). Možda bi moralo nekako opisno da se prevede, ako nema pravog izraza?

Ali zato imam dobru ideju za prevod naziva serije... Čini mi se da je bila neka emisija na hrvatskoj TV na temu takve nauke, pod nazivom "Na rubu znanosti". Eto, to bi možda bio zgodan prevod za "Fringe": "Na rubu nauke".

Fina mi je ta emisija "Na rubu znanosti", gledala sam par puta.
Samo ne znam da li se i dalje prikazuje, niti koji je termin.
Dobro si se setila toga, ime baš odgovara kao prevod za naziv serije.



Ne, nisam ništa drugačije ni očekivala, otprilike sam takve stvari i čula o Heroes - da je prva sezona jako dobra, u smislu vrlo zabavna i dobro urađena, ali da nije u pitanju neka "duboka" serija koja navodi na razmišljanje, naprotiv, i da je sve vrlo jednostavno postavljeno. I dosta sam puta čula da su 2. i posebno 3. sezona katastrofalne. Zasad je upravo onako kao što sam očekivala, možda i bolje (pošto, kao što rekoh, nisam baš mnogo očekivala)... Likovi su, bar zasad, OK i čak zanimljiviji nego što sam očekivala - jeste da uglavnom nisu nešto kompleksni i nema dileme ko je pozitivac a ko negativac, ali ipak ima par izuzetaka, u smislu da nije baš 100% jasno da li su "good guys" ili "bad guys" ili da se ne uklapaju sasvim u crno-belu podelu. Najviše me je zanimalo zašto se ti i Mr Freak/Kal-el/Sawlar tako ložite na Sylara... Zasad se on pojavio (stvarno) tek u nekoliko epizoda, pa još nisam sigurna šta da mislim. Koga ti još voliš u Heroes?

Na svim temama se raspravlja o Heroes, osim na odgovarajućoj temi...:D
Hmmm, zašto mi je Sylar omiljeni??:think:
Pa, osim urođene naklonosti prema zloćama i činjenice da mi je glumac veoma simpatičan,
mislim da je u pitanju to što on ide okolo i ubija ili barem pokušava da ubije ostale likove,
a to mi odgovara da gledam zato što su u nekom trenutku svi počeli da mi idu na nerve i dobila sam neodoljivu želju da posmatram kako im Sylar otvara lobanju...:eek:
Šalim se, pa valjda zato što mi je njegova priča zanimljivija od ostalih i što mi je svaka scena u kojoj se on pojavljuje uzbudljiva & drži pažnju :whistling:

Osim njega gotivan mi je i Noah Bennett, a u samom početku i Mohinder, ali sada ga prezirem i užasno je to što su uradili sa njegovim likom. Onda Angela Petrelli mi je takođe interesantna itd....
Ko je tebi za sada interesantan?Najbolje napiši na Heroes temi...

A da ne bude da nisam ništa rekla o Fringe, evo samo ću napisati da sam upravo skinula 11. epizodu i kasnije ću da je pogledam...:andjeo:
 
Ево изгледасмо ових 14 епизода серије ... И како вам се чини ?
По мени серија се "развија" у интересантном правцу...Интересантни
ликови,има и "хумора" (Бишоп је ...!!!)мистерија колико хоћеш...
Е сад опет питање :
Да ли је ово КРАЈ сезоне,или предах само пар седмица ?
Зна ли неко нешто више о томе ?
 
Nije kraj sezone, ali pauza u emitovanju će nažalost biti duža: nastavak sledi tek u aprilu...:(
Inače, meni je ova poslednja epizoda (1.14 Ability) fenomenalna i najbolja do sada - mnogo stvari je razjašnjeno (nazire se nekakav centralni konfikt sezone), a naravno i mnogo novih pitanja je otvoreno (između ostalog, najviše me zanima Walterova uloga u svemu)...
 
ne zezaj!?do aprila!?kakvi seljaci ne mogu vjerovat,pa vec su imali pauzu i to isto duzu,nedje do 20.01 cini mi se,i sad opet!?strasno,meni se inace serija uvukla pod kozu,i kako koja epizoda serija postaje sve bolja i bolja,zadnje dvije su bile sjajne,espesli :) zadnja,i bas mi je krivo sto prave pauzu.
 
Па издржаће се до априла ,само и мени није јасно зашто и какве су то паузе
после пар епизода ?!
Зна ли се колико ће бити укупно епизода-сезона ? Или ће то зависити од гледаности ?
 
Prva sezona će imati 22 epizode.
Ne verujem da će biti otkazana ili prekinuta, barem za sada, ima sasvim pristojnu gledanost.
Ali s obzirom da je serija u prvoj sezoni, svakako joj nanose štetu ovi česti prekidi u emitovanju.
 
nadjoh ovu temu..
koja je btw skroz otisla u zapecak..
samo zato sto mi nije jasno sta je sa serijom..
eto lepse mi da se ovde informisem
nego da jurim neke tamo sajtove :)
elem, ja cekam da skinem tu 15.e pa nikako..
sad procitah da je neka pauza u pitanju..
e pa stvarno i te pauze
ovo im je druga u ovom serijalu..
a pauza i u lostu...
mda..
bacih pogled gore na komentar od TimeTravellingBunny
koji je bio ironican na moj komentar o uverljivosti serije
da Bunny...mnogo mi je neuverljivija GLUMA ovde nego u dosijeu..
nisam pricala o radnji serije
koja je i u jednom i u drugom slucaju uverljiva isto koliko..
ma mislim, glupo je i spominjati..
lost takodje ima sci fi elemente..
ali oni su ucinili to da meni sve izgleda kao da je to moguce.
ne znam da li me razumete
uverljivi su
a ovo je..mlako..
pocela sam da pratim..pa..pratim
ali nisam nesto pala u nesvest..
posebno me nervira bahati nastup one agentkinje Dunham
koja ima stav...
dajte mi sve sto mi padne napamet..imam predosecaj
a nadredjeni je slusaju..ahaa..kako da ne
da Bishop senior je mnogo simpa lik...
 
Pocela sam da gledam seriju, stigla do cetvrte epizode. Nije losa, obecava, ali me ne vuce da gledam po vise epizoda zaredom kao neke druge. Glavna junakinja mi je pomalo neuverljiva, uvek ima isti izraz lica, kao u nekom grcu. Matori Bisop je lud skroz i sjajan lik.
 
Па као што кажу о укусима не вреди расправљати...
Ја нисам филмски (или како већ) критичар да оцењујем како они
глуме...Али волим да гледам серију...Исто као што гледам и "Изгубљене"
или ПБ...О реалности ?
Не знам како би могао веровати да острво и људи могу да се крећу кроз
време (Лост) а не могу телепортацијом (Фринге)...
Очигледно да су обе "маштовите"...
А што се тиче пауза - то је баш глупост...
 
")... a naravno da to nisu realne stvari, pa u pitanju je Science Fiction."

taj izraz stoji u sadasnjem vremenu ali za 100 god. velika vecina stvari koja se pominje u "Fringe" ce biti stvarnost

p.s. inace serija je vrlo dobra imali su par gafova ali oprosteno, pogotovu sto neko rece gore zadnjih par epizoda pokazuju koordinisani napor i daju siru sliku

cekamo sledece epizode sa nestrpljenjem
 

Back
Top