FIAT bi u Rusiju

Rozbaltik-nikad cuo.A o kvalitetu ruskih kola znam iz izkustva.A ti vidi koliko ima prodatih punta kod nas a koliko kalina koja je jeftinija.Sta mislis sto je tako?Mozda su ljudi neupuceni, ne poznaju kvalitet kola tako dobro kao ti

Како никад чуо, кад си ме исправио, Розбалтик уместо Росбалтик? :D
Лада Калина заита има мало продатих, али ни Пунто није много бољи. Зато има веома много Лада 110кa. Не верујем да је до необавештености људи, пре ће бити да је до увозника.
 
Poslednja izmena:
Како никад чуо, кад си ме исправио, Розбалтик уместо Росбалтик? :D
Лада Калина заита има мало продатих, али ни Пунто није много бољи. Зато има веома много Лада 110кa. Не верујем да је до необавештености људи, пре ће бити да је до увозника.

Hajde budimo realni,koliko god da volis ruse svaki covek ce uvek pre kupiti zapadnoevropski auto ili japanski nego ruski, jer zaostaju po kvalitetu,izgledu, bezbednosti...cemu hoces
 
Како никад чуо, кад си ме исправио, Розбалтик уместо Росбалтик? :D
Лада Калина заита има мало продатих, али ни Пунто није много бољи. Зато има веома много Лада 110кa. Не верујем да је до необавештености људи, пре ће бити да је до увозника.

Poslednja iole pristojna Lada je bila 2106 jer se prizvodila u vreme kada je takav model bio koliko-toliko aktuelan (jer je bila kopija FIAT-a 124 Special, ustvari licencna proizvodnja). Lada 110 je izuzetno los auto po danasnjim standardima.

Naravno, najgori uzas ruske industrije (a konkurencija je velika na svim poljima) je Aleko, to prevazilazi sve granice...
 
zastava je svojevremeno proizvodila 220 000 putnickih automobila..godisnje

uostalom kako ce FIAT prodavati aute na EUforicnom trzistu koje je itekako zasiceno..i posluje sa konstantnim gubicima..

U Srbiji kad bi se prodalo 200-300 hiljada automobila godisnje,to bi bilo super,tad bi bili na nivou razvijenijih zemalja.Ali tako nesto dabogda da ja i ti docekamo,mozda nasa deca ili unuci,a mi sigurno necemo.
Fiat je u Rusiji slabo zastupljen i proizvodnja u Srbiji ce biti pokusaj da se to stanje popravi.
 
U Srbiji kad bi se prodalo 200-300 hiljada automobila godisnje,to bi bilo super,tad bi bili na nivou razvijenijih zemalja.Ali tako nesto dabogda da ja i ti docekamo,mozda nasa deca ili unuci,a mi sigurno necemo.
Fiat je u Rusiji slabo zastupljen i proizvodnja u Srbiji ce biti pokusaj da se to stanje popravi.

Фиат је шљам од возила. Знају Руси шта је добар ауто-Тојота, Волксваген, БМВ и Џенерал Моторс, пре свега Опел.
 
Фиат је шљам од возила. Знају Руси шта је добар ауто-Тојота, Волксваген, БМВ и Џенерал Моторс, пре свега Опел.

Pa dobro da je sljam nije,ali isto tako nemoze da se poredi sa vise nabrojanim markama izuzev dzeneral motorsa.
Ford fokus je los skroz naskroz,sevrolet laceti takodje,retko koji prodje 50 -60 hiljada bez rada na motoru.
 
nesto razmisljam kada bi ovaj rezim ove uslove i povoljnosti ponudio nekoj srpskoj firmi, sta bi bilo?

jer ako se saberu finansijske povoljnosti i uslovi, a nije sve ni objavljeno, fijatu skoro da se garantuje zarada, a garancija je drzavna,
cak su predvidjena ulaganja u infrastrukturu od, kako se cuje u skupstini, 200 miliona E, mozda cak i 300 miliona E

radnici se otpustaju, po novozaposlenom radniku fijat dobija 2000 E, pa tek imovina!

tako bih i ja mogao biti novi vlasnik stare zastave i proizvodio bih samo automobile na struju i slicne ekoloske pogone (u nemackim vestima kancelarka merkel propagira auto Smart na struju)
 
Поредиш бабе и жабе. Руси су на салону у Женеви прошле или препошле године имали најскупљи аутомобил, марке Росбалтик ако се не варам, од милион евра (Мерцедес Мајбах је око 700.000). То би сигурно возио пре него БМВ. А Лада Калина и Лада Приора су боље од те кршине на твом аватару (без увреде).

ja im pricam a oni i ne veruju........................:ok:
 
..sta lezi iza kupovine zastave od strane fiata?
nas ugovor sa rusijom o trgovinskim povlasticama...roba proizvedena u srbiji se moze prodavati na ruskom trzistu bez carine..cilj fiata je da prodaje automobile na ruskom trzistu gde ce zbog bescarinskig uvoza biti daleko konkurentniji po ceni nego ostali evropski proizvodjaci...evropsko trziste itekako stagnira..pad kupovne moci evropejaca je itekako osetan..najvise se ogledao u masovnom odlasku npr engleza i francuza u USA pred novu godinu u shopinge..razlike u ceni izmedju USA i EU su tolike da se ljudima isplati da kupe kartu i odu do USA..rusko trziste je u zamahu..cak i GM nudi rusima HUMMER brend na prodaju..

e sad..koliko cemo mi kao drzava imati korisi od svega..sa ovakvom politikom..samo stetu

E ovo je zaista indikator pada standarda :hahaha::hahaha:
 
Bazicno nepoznavanje motornih vozila. Automobili proizvedeni u zemljama EU (osim ponekog izuzetka) su dobrog i odlicnog kvaliteta, takodje i americki. Poredjenje istih sa ruskim i srpskim je smesno.


moje bazicno nepoznavanje automobila i automobilske industrije zasnovano je na 12 godina u poslu ..od cega poslednjih 7 u dijagnostici kvarova na sistemima ..

a vi vase podatke o kvalitetu vozila vucete iz marketinga automobilskih casopisa..gde brendovi placaju..novinarima da pisu onako kako pisu..zarad bolje prodaje..

a ja iz strucne literature..koje avaj cak ni nema na srpskom..

btw..opel je brend koji radim u 50% slucajeva..i iz licnog iskustva sa istim odgovorno tvrdim..kanta sa sminkom..ne vredi realno ni upola para koliko kosta..pogotovo dizel varijante koje produvaju na 100 000km..kod iole nepazljivog vozaca..

ja kvalitet vozila merim u odnosu na cenu..kad kazem da evropski auto od 20 000eura ne vredi te pare..uporedjujuci npr japanski ili korejski auto iste cenovne kategorije..evropejac prosto nema sta da trazi..toyota i dan danas vazi za najpouzdaniji automobil..

e sad YUGO kosta 4500eura..nek napravi neki europejac auto iste cene pa da ih uporedimo..da vidimo koji je bolji..;)

inace..mitsubishi lancer je potukao sve porsee i ferarije..sa vremenom po krugu na testu "auto motor sport" nemacke ekipe.novinara naravno..pa su taj podatak..malo zabasurili..;)
 
nesto razmisljam kada bi ovaj rezim ove uslove i povoljnosti ponudio nekoj srpskoj firmi, sta bi bilo?

jer ako se saberu finansijske povoljnosti i uslovi, a nije sve ni objavljeno, fijatu skoro da se garantuje zarada, a garancija je drzavna,
cak su predvidjena ulaganja u infrastrukturu od, kako se cuje u skupstini, 200 miliona E, mozda cak i 300 miliona E

radnici se otpustaju, po novozaposlenom radniku fijat dobija 2000 E, pa tek imovina!

tako bih i ja mogao biti novi vlasnik stare zastave i proizvodio bih samo automobile na struju i slicne ekoloske pogone (u nemackim vestima kancelarka merkel propagira auto Smart na struju)

zanimljiva konstatacija..:ok:
 
Jednom si me pitao zasto vredjam sagovornike,evo da ti odgovorim,zato sto tipovi kao ti previse provociraju i onda kad ih covek opsuje onda se oni vredjaju.

Nikada nisam niti provocirao niti vredjao sagovornike, uostalom, na post koji si citirao mi je covek, kome je (prvenstveno) bio upucen, vise nego adekvatno odgovorio.

NEMA opravdanja za psovke.
 
moje bazicno nepoznavanje automobila i automobilske industrije zasnovano je na 12 godina u poslu ..od cega poslednjih 7 u dijagnostici kvarova na sistemima ..

a vi vase podatke o kvalitetu vozila vucete iz marketinga automobilskih casopisa..gde brendovi placaju..novinarima da pisu onako kako pisu..zarad bolje prodaje..

a ja iz strucne literature..koje avaj cak ni nema na srpskom..

btw..opel je brend koji radim u 50% slucajeva..i iz licnog iskustva sa istim odgovorno tvrdim..kanta sa sminkom..ne vredi realno ni upola para koliko kosta..pogotovo dizel varijante koje produvaju na 100 000km..kod iole nepazljivog vozaca..

ja kvalitet vozila merim u odnosu na cenu..kad kazem da evropski auto od 20 000eura ne vredi te pare..uporedjujuci npr japanski ili korejski auto iste cenovne kategorije..evropejac prosto nema sta da trazi..toyota i dan danas vazi za najpouzdaniji automobil..

e sad YUGO kosta 4500eura..nek napravi neki europejac auto iste cene pa da ih uporedimo..da vidimo koji je bolji..;)

inace..mitsubishi lancer je potukao sve porsee i ferarije..sa vremenom po krugu na testu "auto motor sport" nemacke ekipe.novinara naravno..pa su taj podatak..malo zabasurili..;)


Veeeelika greska...ne citam niti jedan od komercijalnih casopisa, ono sto znam je "posledica" visegodisnjeg (duzeg nego tvojeg) rada na automobilima i proucavanja univerzitetske literature, kombinovano sa visokim tehnickim obrazovanjem (koje, doduse, nije iz oblasti motornih vozila, ali iz oblasti koja je, recimo, ozbiljnija sto se tehnologije tice). Ilustracije radi, vise bih se nego dobro snasao u design-u vozila (ukljucujuci sve sisteme) i to najsavremenijim CAD metodama (a ni FEA mi nije strana, naprotiv).
 
Veeeelika greska...ne citam niti jedan od komercijalnih casopisa, ono sto znam je "posledica" visegodisnjeg (duzeg nego tvojeg) rada na automobilima i proucavanja univerzitetske literature, kombinovano sa visokim tehnickim obrazovanjem (koje, doduse, nije iz oblasti motornih vozila, ali iz oblasti koja je, recimo, ozbiljnija sto se tehnologije tice). Ilustracije radi, vise bih se nego dobro snasao u design-u vozila (ukljucujuci sve sisteme) i to najsavremenijim CAD metodama (a ni FEA mi nije strana, naprotiv).


u tom slucaju bi trebalo da znas..da se savremeni evropski automobil konstruise sa planiranim vekom eksploatacije od 5 do 7 godina..i to sa kvalitetnim redovnim servisima..

u svakom slucaju svaka tebi cast na znanju..i diplomama..ali nije tema o necijem znanju ili neznanju vec..o dilu drzave srbije sa fijatom..i kakve to koristi ima za nas ..osim minimalca za koji ce raditi radnici u kragujevcu..

uostalom uz par kadrova takvog kalibra kao sto si ti..cudi me da drzava nije ulozila par stotina miliona eura..pa da se razvije neki nov model..koji bi se prodavao na domacem i stranom trzistu..npr ruskom..

u usporedbi sa japanskim i korejskim autom..evropski je prinudjen da spusti kvalitet..zarad konkurentnosti sto se cene tice..jer je jako nepopularno da se obaraju plate zaposlenik zarad obaranja cena na trzistu..sto je naravno fiatovo glavno oruzje u ovom slucaju...radnik u zastavi ce raditi za 300e a radnik u torinu za 1500eura..

sve bi to bilo fino kad bi i radnik u kragujevcu primao istu platu kao i radnik u torinu
 

Back
Top