Fender Jazz Bass

ma ž jelić svira jb i žice rotosound i zvuk je debeo ko slon, vrv ima do žica a najviše do ampa
čim staviš flatwound (one glatke) odma dublji ton, Drastićno. E onda ide dal prstima dal trzalicom. Najdublji je kad pacem sviraš. Ona zavrneš ton na gitari i onda pojačalo....
Da, lakše je da ga zamutiš, da bude dublji nego da ga iščistiš
 
1714168411224.png
 
Sad mi se pa (ponovo ) sviđa džez bass. Dobar je. ma šta dobar, super je! :)
Ko voli? Ko ima?



Imam ovakav isti. Flatwound žice.
Volim ali nemam. Pre tri godine je izasao JB 60th Aniversary, koji sam imao priliku da probam u prodavnici u Torontu, Mnogo lep bas koji sam hteo da kupim ali posle dogog premisljanja sam se ipak odlucio za Roland-ov sintisajzer. Po mome misljenju jedna od najlepsih bas gitara a i fino mi je odgovarao, pogotovu vrat. Sad mi je pomalo zao sto ga nisam kupio tada jer ove bas gitare vise nema, brzo se rasprodala te 2021-e, dok se isti Roland sinth koji sam ja tada kupio i danas jos uvek pravi i prodaje.
Fender jos uvek pravi " Jazz Bass ( I Precision) u "arctic white" sa "tortoiseshell" pickguardom, rosewood fingerboard, .ali je glava maple a ne bela. I nema te metalne 'poklopce" iznad magneta kao originalni JB is 60-tih...iako ih mnogi ne vole i skidaju ih kao i kod Rickenbakera.

fender-jazz-bass-60th-anniversary-usa-rw-large-170830.jpg


 
Volim ali nemam. Pre tri godine je izasao JB 60th Aniversary, koji sam imao priliku da probam u prodavnici u Torontu, Mnogo lep bas koji sam hteo da kupim ali posle dogog premisljanja sam se ipak odlucio za Roland-ov sintisajzer. Po mome misljenju jedna od najlepsih bas gitara a i fino mi je odgovarao, pogotovu vrat. Sad mi je pomalo zao sto ga nisam kupio tada jer ove bas gitare vise nema, brzo se rasprodala te 2021-e, dok se isti Roland sinth koji sam ja tada kupio i danas jos uvek pravi i prodaje.
Fender jos uvek pravi " Jazz Bass ( I Precision) u "arctic white" sa "tortoiseshell" pickguardom, rosewood fingerboard, .ali je glava maple a ne bela. I nema te metalne 'poklopce" iznad magneta kao originalni JB is 60-tih...iako ih mnogi ne vole i skidaju ih kao i kod Rickenbakera.

Pogledajte prilog 1537885

matching headstock is japanese thing. Toga ima dosta. Samo gledaj MIJ. Ili Special.
A što kupuješ nove? Bukvalno pbačene pare jer čim izađe iz radnje cena padne bar 30%. Ako si strpljiv, možeš da nađeš za upola cene u novom stanju
 
Imao sam oriđiđi presižna kojeg sam u vreme hiperinflacije prodao za siću kad sam ostao bez posla, a ženče u porodilištu.
Ceo je otišao na pelene i Pavlovićevu mast.
Meni ostao Kramer da tezgarim.

Odavno ne radim na struju, al ostale su uspomene.
 
Imao sam oriđiđi presižna kojeg sam u vreme hiperinflacije prodao za siću kad sam ostao bez posla, a ženče u porodilištu.
Ceo je otišao na pelene i Pavlovićevu mast.
Meni ostao Kramer da tezgarim.

Odavno ne radim na struju, al ostale su uspomene.
u vreme hiper inflacije prodao hasselblad sa distagonom 40, planarom 80 i sonarom 150 i sa dve kasete za neverovati koliko jednom arkanovom liku. samo da bi mi dete imalo sta da jede.

i nije mi zao. najgora stvar je vezati se za tehniku i stvari ma kakva ona bila.
 
Koliko je koštao tada?

Vidim na Reverb prodaju za $2,000 američkih
Nov je kostao oko $3.500 CAD. Ovaj sa Reverb-a koji si postavio je oko $2.700 CAD ($2000USD), kada se na to doda carina, takse, postarina i ostalo (sto je za 3.000 kanadskih dolara vrednu gitaru sve ukupno negde izmedju ($350-$500) dolara, nije bas toliko velika razlika izmedju nove i polovne.
 
Nov je kostao oko $3.500 CAD. Ovaj sa Reverb-a koji si postavio je oko $2.700 CAD ($2000USD), kada se na to doda carina, takse, postarina i ostalo (sto je za 3.000 kanadskih dolara vrednu gitaru sve ukupno negde izmedju ($350-$500) dolara, nije bas toliko velika razlika izmedju nove i polovne.
Jel taj nov bio američki. Znaju oni da naprave i MIM kad je specijalna serija
 

Back
Top