FDU

Ужи круг траје недељу дана. То је као пробна прва година. Они гледају како бисмо се ми уклопили као група, између осталог. Имаш предмете које полажеш попут: дикције, сценског покрета, глуме, полигона и технике гласа. Имаш предавања три дана која трају од јутра до мрака. Четврти дан је испит из четири предмета (сви предмети сем глуме), а пети дан је испит из глуме. Из сценског покрета се раде основе балета, неки основни покрети, из дикције брзалице и сценски говор, технике гласа звукови домаћих и дивљих животиња (опонашање тих звукова), полигон је као и у школи који треба прећи за што краће време. Из глуме се раде монолози као у ширем избору, који ћеш ти прерадити како ти професори глуме кажу. Типа, они ти кажу да скратиш песму, дају ти сугестије. Са професорима глуме се у ужем избору и обављају разговори. Питају те ко су ти родитељи, који ти је омиљени филм и сл. И на основу тога они стичу што потупунију слику о кандидатима. И да, у ширем избору је много важније да будеш свој, него да знаш навежбани монолог и песму, јер они заступају мишљење да они примају тебе а не те навежбане монологе. Мало ти треба и среће да имаш особине које тај професор који узима класу тражи. Ове године класу прима проф. Марија Миленковић. Оно што знам јесте да она ставља акценат на песму и да на песми треба да будемо баш своји. Да ли има још неко ко поаже пријемни испит ове године? Надам се да је било од помоћи.
 
Ужи круг траје недељу дана. То је као пробна прва година. Они гледају како бисмо се ми уклопили као група, између осталог. Имаш предмете које полажеш попут: дикције, сценског покрета, глуме, полигона и технике гласа. Имаш предавања три дана која трају од јутра до мрака. Четврти дан је испит из четири предмета (сви предмети сем глуме), а пети дан је испит из глуме. Из сценског покрета се раде основе балета, неки основни покрети, из дикције брзалице и сценски говор, технике гласа звукови домаћих и дивљих животиња (опонашање тих звукова), полигон је као и у школи који треба прећи за што краће време. Из глуме се раде монолози као у ширем избору, који ћеш ти прерадити како ти професори глуме кажу. Типа, они ти кажу да скратиш песму, дају ти сугестије. Са професорима глуме се у ужем избору и обављају разговори. Питају те ко су ти родитељи, који ти је омиљени филм и сл. И на основу тога они стичу што потупунију слику о кандидатима. И да, у ширем избору је много важније да будеш свој, него да знаш навежбани монолог и песму, јер они заступају мишљење да они примају тебе а не те навежбане монологе. Мало ти треба и среће да имаш особине које тај професор који узима класу тражи. Ове године класу прима проф. Марија Миленковић. Оно што знам јесте да она ставља акценат на песму и да на песми треба да будемо баш своји. Да ли има још неко ко поаже пријемни испит ове године? Надам се да је било од помоћи.
Hvala ti puno! :worth: Kako se pripremate inače? Je l' ste lagano našli sve ove tekstove ili još tražite?
 
Zdravo ljudii nova sam ovde, zanima me kako izgleda prijemni za filmski i tv produkciju? Koje filmove trebam da pogledam i koja bi bila poželjna literatura? Ako neko ima iskustva pište 😀
 
Caoos ljudi, zanima me da li će neko ove godine pokušati da upiše glumu na FDU? Da li ste našli već tekstove ili ste još uvek u potrazi i da li neko ide možda na prve konsultacije u sredu 19. februara? 😊
 
Interesuje me još jedna stvar. Pošto nisam iz Beograda, a u slučaju da ne uspem da upadnem u dom, moracu iznajmljivati stan i tako. Ima li šanse da pored studiranja radim neki posao?Pošto sam čitala da na fakultetu provodimo ne baš celi, ali veći deo dana.
 
sta fali, zato je taj faks i super jer se druzite po ceo dan
opet zavisi od smera
glumci su tamo od jutra do mraka
jednom se studira a uvek studiraj ono sta ti se svidja i privlaci te, jer ko zna kakav ce debilan posao raditi u zivotu pa makar nek ti taj period zivota ostane u secanju kao lep
 
Da li ko zna kakva je profesorica koja prima klasu, i koliko studenata se prijavi na glumu?i ako neko ima vise nekih detalja oko prvog i drugog kruga, iskustva? 😁
 
Ovo i mene zanima 😁
Što se tiče biografije, kako treba da izgleda? Koliko imitacija je potrebno spremiti?
Pa sasvim je korektna profesorka. Što se tiče biografije ne treba ići suviše u detalje, samo ono osnovno o vama i možda neke veštine koje posedujete eventualno neko glumačko iskustvo ako želite baš,mada nije presudno.A što se tiče imitacija stvarno ne znam.
 
Pa sasvim je korektna profesorka. Što se tiče biografije ne treba ići suviše u detalje, samo ono osnovno o vama i možda neke veštine koje posedujete eventualno neko glumačko iskustvo ako želite baš,mada nije presudno.A što se tiče imitacija stvarno ne znam.
Hvala na odgovoru. Imam još jedno pitanje. Da li postoji poseban kodeks oblačenja na prijemnom i da li du dozvoljeni neki rekviziti? :)
 
Hvala na odgovoru. Imam još jedno pitanje. Da li postoji poseban kodeks oblačenja na prijemnom i da li du dozvoljeni neki rekviziti? :)
Sve informacije vezane za odevanje već postoje ja mislim u prethodnim diskusijama na ovoj temi,ja isto planiram ove godine da upišem pa smatram da nisam baš merodavan da širim informacije za koje ni sam nisam baš siguran da su tačne.Za rekvizite ne znam da li su dozvoljeni stvarno.Ja sam na poslednjim konsultacijama bio pre oko mesec dana pa se ne sećam baš tog detalja, ali mislim da je rekla da sme da se unese flaša vode, cigareta(naravno nikako ne smete da je zapalite).Nadam se da ti je ovo bilo barem koliko toliko od pomoći.
 
Poslednja izmena:
Ja sam našla monologe. Sad mi ostaje još pesme i imitacije. Još uvek istražujem likove, upoznajem ih.
Čitaj dosta, učlani se u biblioteku. Ja sam tako i samo sam listala knjige dok nisam našla nešto
Raspitala sam se od nekih studeta za predlog gde mogu naći neki dobar monolog, ali mi nije leglo. Zato evo ostalima. Možete nešto od Čehova, Kovačevića, Sterije, Nušića, Acu Popovića, a možete i neke druge Milena Marković, Ugljepa Šajtinac, Dejan Dukovski. Možete i strane: Ibzena Stringberga, Gorkog.
Najbitnije je da osetite tog lika, da nadjete neku sličnost, povezanost. Birajte nešto u čemu ćete uživati dok budete izvodili delo.
 
Ja sam našla monologe. Sad mi ostaje još pesme i imitacije. Još uvek istražujem likove, upoznajem ih.
Čitaj dosta, učlani se u biblioteku. Ja sam tako i samo sam listala knjige dok nisam našla nešto
Raspitala sam se od nekih studeta za predlog gde mogu naći neki dobar monolog, ali mi nije leglo. Zato evo ostalima. Možete nešto od Čehova, Kovačevića, Sterije, Nušića, Acu Popovića, a možete i neke druge Milena Marković, Ugljepa Šajtinac, Dejan Dukovski. Možete i strane: Ibzena Stringberga, Gorkog.
Najbitnije je da osetite tog lika, da nadjete neku sličnost, povezanost. Birajte nešto u čemu ćete uživati dok budete izvodili delo.
Znam, ali su sve biblioteke u gradu zatvorene zbog ovog vanrednog stanja.Među njima sam i počeo da tražim monologe, samo još da pronađem pravog lika sa kojim mogu da se poistovetim.Mislim da će mi teže pasti pronalaženje komičnog monologa doduše.Hvala za predloge svakako!
 
Prelistaj audiciju, imaš je u pdf-u. Imaš stotinak monologa tu.
Znam, smor, ni ja ne mogu da nadjem knjigu jednu koja mi treba, a ne volim da čitam knjige preko telefona.
 
Prelistaj audiciju, imaš je u pdf-u. Imaš stotinak monologa tu.
Znam, smor, ni ja ne mogu da nadjem knjigu jednu koja mi treba, a ne volim da čitam knjige preko telefona.
Tako isto i ja, volim da imam fizičku kopiju u rukama dok čitam...Šta da radim doduše, počeo sam neke da čitam preko telefona, nemam vremena za gubljenje.Znam za audiciju ali smatram da je to sve već viđeno sto puta i ne bih baš da budem taj lik koji će izabrati nešto što su već 20 njih tog dana pre mene izvodili.Hvala u svakom slučaju za savet.Imam jedan monolog na umu, samo moram da vidim da li je ta knjiga klasifikovana kao drama ili roman, jer je rađena po već postojećem filmu koji je drama.
 
Nema to veze. Ako se ti osetiš u tom liku, i publika će. Po meni nije bitno koliko njih je izvelo jedno isto delo, već način na koji je izvelo.
Može da se desi da bude i u septembru prijemni, pročitala sam na sajtu.
Ali izaberi naravno nešto što tebi prija
Samo je vazno da izadjes spreman i koncentrisan na zadatak, i da budes svesan da su ti ljudi tu zbog tebe samo. Dobar izbor monologa je 70% posla
I dalje nećeš reći ko će nam biti profesor, barem u private chat 😁
E da, kod Dostojevskog imaš stvarno dobrih monologa
 
Ja sam mislio da trebaju samo monolozi i recitacija bar sam tako procitao na sajtu.
Da li ima neko ko se prije nije bavio amaterski glumom, ili sam jedini 🙄
I kolika je guzva na FDU za glumu, i da li mislite da ljudi sa FDU lakse dolaze do angazmana u odnosu na one sa privatnih akademija.
 
Ja sam mislio da trebaju samo monolozi i recitacija bar sam tako procitao na sajtu.
Da li ima neko ko se prije nije bavio amaterski glumom, ili sam jedini 🙄
I kolika je guzva na FDU za glumu, i da li mislite da ljudi sa FDU lakse dolaze do angazmana u odnosu na one sa privatnih akademija.

Nisi jedini, ni ja se nisam pre bavila glumom! :D
 

Back
Top