FDU

Ja sam mislio da trebaju samo monolozi i recitacija bar sam tako procitao na sajtu.
Da li ima neko ko se prije nije bavio amaterski glumom, ili sam jedini 🙄
I kolika je guzva na FDU za glumu, i da li mislite da ljudi sa FDU lakse dolaze do angazmana u odnosu na one sa privatnih akademija.
Зависи како за који пројекат, имају продукције које дају предност глумцима који су завршили ФДУ. Важније је да ли се уклапаш у одређени лик и да ли можеш да га изнесеш. Срећно! :)
 
Interesuje me još jedna stvar. Pošto nisam iz Beograda, a u slučaju da ne uspem da upadnem u dom, moracu iznajmljivati stan i tako. Ima li šanse da pored studiranja radim neki posao?Pošto sam čitala da na fakultetu provodimo ne baš celi, ali veći deo dana.
mozes da radis ali pitanje je da li ces stici i ne nadaj se da ces imati vise od 30 hiljada
 
Sta bi ljudi?Upisa li iko? Mene zanima ima li ko sa ASU Sarajevo? Cisto sumnjam,al nema veze sve je to slicno.Mene konkretno zanima taj intervju (vjerovatno ima i na FDU),kakva su pitanja i to? I ta fizicka provjera,ja ni u skoli fizicko nisam voljela,to sam zadnje ocekivala na glumi.
 
Sta bi ljudi?Upisa li iko? Mene zanima ima li ko sa ASU Sarajevo? Cisto sumnjam,al nema veze sve je to slicno.Mene konkretno zanima taj intervju (vjerovatno ima i na FDU),kakva su pitanja i to? I ta fizicka provjera,ja ni u skoli fizicko nisam voljela,to sam zadnje ocekivala na glumi.

Ono sto znam za ASU je da ove godine klasu prima Admir Glamocak. Taj intervju ti je nesto kao razgovor za posao. U sustini to mu dodje kao neka njihova psiholoska procena tebe kao osobe, jer su klase kao kolektiv i jedna mala porodica pa u sustini zele da vide kako saradjujete sa drugim ljudima i slicno. To je u sustini i jedan od razloga zasto postoji uzi krug. Uzi krug ti je u sustini psiho-fizicki test. Da vide kako npr. reagujes pod stresom, da vide kako radis sa drugima, da li si sposoban/na da pratis ritam rada i sl. Taj uzi izbor traje tipa 7 dana i tu se u sustini radi sve sto bi se radilo i tokom skolovanja tj. prve godine, samo upakovano u jedan dan. Dakle to podrazumeva i scenski pokret (to je taj fizicki deo s tim sto ljudi generalno misle da je to tipa pomeranje ruke u vazduhu, a u sustini dodje vise kao neko fizicko vaspitanje) Nema potrebe za nekom preteranom brigom. Prvo ipak moras proci siri krug :D
 
Ono sto znam za ASU je da ove godine klasu prima Admir Glamocak. Taj intervju ti je nesto kao razgovor za posao. U sustini to mu dodje kao neka njihova psiholoska procena tebe kao osobe, jer su klase kao kolektiv i jedna mala porodica pa u sustini zele da vide kako saradjujete sa drugim ljudima i slicno. To je u sustini i jedan od razloga zasto postoji uzi krug. Uzi krug ti je u sustini psiho-fizicki test. Da vide kako npr. reagujes pod stresom, da vide kako radis sa drugima, da li si sposoban/na da pratis ritam rada i sl. Taj uzi izbor traje tipa 7 dana i tu se u sustini radi sve sto bi se radilo i tokom skolovanja tj. prve godine, samo upakovano u jedan dan. Dakle to podrazumeva i scenski pokret (to je taj fizicki deo s tim sto ljudi generalno misle da je to tipa pomeranje ruke u vazduhu, a u sustini dodje vise kao neko fizicko vaspitanje) Nema potrebe za nekom preteranom brigom. Prvo ipak moras proci siri krug :D

O Admir Glamocak,extra! veselinov_mali jesi li ti vec upisao ASU ili? Jedini problem na prvi pogled nisam timski igrac,kasnije jesam ali u pocetku ne.
 
Zna li neko da li mogu na prijemnom da govorim pjesmu muskog autora,u muskom rodu a ja zensko?Ili da li mogu da je prebacim u zenski rod?Ili ne moze nikako?
Koliko znam ne postoji neka konkretna "zabrana" vezana za to tako da mozes da probas, ali nauci jos neku za svaki slucaj da im to smeta. U svakom slucaju uskoro pocinju konsultacije pa mozes direktno njih da pitas.

Da sam ja u komisiji, meni ne bi smetalo.
 
Koliko znam ne postoji neka konkretna "zabrana" vezana za to tako da mozes da probas, ali nauci jos neku za svaki slucaj da im to smeta. U svakom slucaju uskoro pocinju konsultacije pa mozes direktno njih da pitas.

Da sam ja u komisiji, meni ne bi smetalo.

Cini mi se da jos nije objavljeno kad su konsultacije.Nesto sam razmisljala da li ce ih i biti zbog korone pa zato pitanje ovdje.Hvala na odg.
 
Cini mi se da jos nije objavljeno kad su konsultacije.Nesto sam razmisljala da li ce ih i biti zbog korone pa zato pitanje ovdje.Hvala na odg.
Mozda ti je promaklo evo ti spisak:


Консултације за пријемни испит на студијском програму Глума, одржаваће се од 31. марта до 26. маја 2021. у Биоскопској сали ФДУ, у следећим терминима:
  • среда, 31. март у 14 часова
  • среда, 7. април у 14 часова
  • среда, 14. април у 14 часова
  • среда, 21. април у 14 часова
  • среда, 28. април у 14 часова
  • среда, 12. мај у 14 часова
  • среда, 19. мај у 14 часова
  • среда, 26. мај у 14 часова
 

Back
Top