Facebook

Imam nekoliko pitanja(verovatno ce se neki smejati,ali ja prvi put koristim Facebook),molim nekoga ko ima zivaca da mi odgovori:
1.Sva podesavanja sam namestila na ``Prijatelji``,ali se desilo da me je jedna osoba koja mi nije prijatelj potrazila imenom i prezimenom na fb i izasao je ceo moj zid i moje slike.Kako to?
2.Ako neki prijatelj lajkuje moju sliku iz Albuma,ona se pojavljuje na zidu,zar ne?
3.Da li zid moze da se podesi da ga vide samo Prijatelji?
Unapred,hvala na odgovoru.
 
Imam pitanje... Nova sam ovde na forumu pa vidim da ima tema sto se tice facebook-a. Mene zanima kako da sklonim sa vremenske linije da ne prikazuje nijednu moju objavu osobama koje mi nisu prijatelji? Pokusavala sam da ulazim sa nekih prof. ljudi koji mi nisu prijatelji i meni na vremenskoj liniji izbacuje npr. naslovne slike koje sam stavljala na fb, a ja ne zelim ni to da bude vidljivo. Hvala.
 
Imam nekoliko pitanja(verovatno ce se neki smejati,ali ja prvi put koristim Facebook),molim nekoga ko ima zivaca da mi odgovori:
1.Sva podesavanja sam namestila na ``Prijatelji``,ali se desilo da me je jedna osoba koja mi nije prijatelj potrazila imenom i prezimenom na fb i izasao je ceo moj zid i moje slike.Kako to?
2.Ako neki prijatelj lajkuje moju sliku iz Albuma,ona se pojavljuje na zidu,zar ne?
3.Da li zid moze da se podesi da ga vide samo Prijatelji?
Unapred,hvala na odgovoru.

Надам се да ће ти неко помоћи конкретно ,упада ми у очи (смета ми) кад се неко прибојава да ће му се "смејати" другари зато што нема фејсбук. :dash: Види драга девојчице ,тај што се смеје нема три чуке у глави .;) То ти искрено кажем :hvala:
 
Imam nekoliko pitanja(verovatno ce se neki smejati,ali ja prvi put koristim Facebook),molim nekoga ko ima zivaca da mi odgovori:
1.Sva podesavanja sam namestila na ``Prijatelji``,ali se desilo da me je jedna osoba koja mi nije prijatelj potrazila imenom i prezimenom na fb i izasao je ceo moj zid i moje slike.Kako to?
2.Ako neki prijatelj lajkuje moju sliku iz Albuma,ona se pojavljuje na zidu,zar ne?
3.Da li zid moze da se podesi da ga vide samo Prijatelji?
Unapred,hvala na odgovoru.

1. Treba da podesiš da drugi ne mogu da te nađu u pretrazi. Idi u Privacy Settings pa pod Privacy, odeljak "Who can look me up?" imaš opciju da to podešavaš.
2. Tako je.
3. Može. To se takođe podešava u Privacy Settings > Privacy.


Imam pitanje... Nova sam ovde na forumu pa vidim da ima tema sto se tice facebook-a. Mene zanima kako da sklonim sa vremenske linije da ne prikazuje nijednu moju objavu osobama koje mi nisu prijatelji? Pokusavala sam da ulazim sa nekih prof. ljudi koji mi nisu prijatelji i meni na vremenskoj liniji izbacuje npr. naslovne slike koje sam stavljala na fb, a ja ne zelim ni to da bude vidljivo. Hvala.

U prozorčiću u kome pišeš status ili kačiš sliku, pored dugmeta Post postoji opcija u okviru koje biraš s kim deliš informaciju koju ćeš da objaviš. Tebi je, pretpostavljam, podešeno na Public; promeni u Friends. A što se tiče naslovne slike, nju svi vide i nije je moguće sakriti od svih.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li je moguce saznati ko je upravo posetio vas profil na Facebook-u? Secam se da se o tome pre pricalo, ali nikada nisam saznala da li ta mogucnost stvarno postoji. :)
 
Nema više skrivanja profila na Facebooku

Facebook profil više nije moguće sakriti, a najbolji način za zaštitu jeste da sami odredite
ko može da vidi stvari koje želite da podijelite.
Kompanija je u četvrtak objavila svoje planove o ukidanju opcije privatnosti
koja omogućava korisnicima da odaberu ko može da ih pronađe na ovoj društvenoj mreži.
Još prošlog decembra prošle godine uklonili su ovu opciju za korisnike koji je uopšte nisu koristili.
Međutim, sada se od pretraživanja na Facebook-u ne mogu sakriti ni oni koji to žele.
Iz ove kompanije kažu da je najbolje da samo odredite šta drugi mogu vidjeti. Ako ništa,
opcije za blokiranje određenih korisnika ili prijava i dalje postoje.
Oni koji su krili svoje profile dobiće poruku na svom profilu,
a svako će i naknadno biti obavešten o privatnosti postova koje dijele.
 
Mislim da to nije bilo njegovo pitanje. Mozda covek jednostavno zeli da ukloni sve sa svog youtube kanala, i da sve to prebaci, znaci te video fajlove da uploaduje na Facebook, pa je njegovo pitanje moze li to nekako automatski da uradi. Odgovor je ne. A sto se tice share, nema nikakve svrhe ukoliko bi uklonio te snimke sa kanala, taj se snimak svakako ne bi ucitao. Znaci skidaj sa youtube snimke i postavljaj jedan po jedan na Facebook.
 
Momci i devojke koji se razumete u facebook , videh ovih dana se puno piše o projektu ManageFb ... da li je neko isprobao ...
Vidim promovišu aplikacije kao što je web shop unutar facebook stranice , Foto takmičenje ali i neku aplikaciju kupon ... Ima li neko iskustva sa ovom firmom što je to napravila...

koliko sam vide na njihovom sajtu sve im je na engleskom www.managefb.com
 
Pozdrav ljudi :)

Treba mi pomoc... da li je moguce iskljuciti komentare na facebook page-u?
Ne mislim na profil, nego na page. Znaci kad admin postavi nesto na page da niko ne moze da komentarise.

Bila bih vam vrlo zahvalna na odgovoru i pomoci :)
 
Ta opcija ne postoji, ali postoji alternativno, ne bas efikasno, ali bi trebalo da je ipak resenje.
YgdjYxt.jpg

Ideja je da u ovo ovde polje ubacis najcesce koriscene reci u nasem jeziku, sto vise to bolje. Ukoliko se nadje neka rec u komentaru, a nalazi se na ovoj listi ovde, komentar nece biti objavljen. To je jedino resenje. :)
 
Citat Original postavio royaltribune Pogledaj poruku
Da li je moguce da moje klipove koje sam nakacio na youtube prebacim na facebook nekako ali da ih ne postavljam opet?


idi na ManageFB i kreiraj nalog . Unutar sistema dodaj svoju stranicu na kojoj si administrator i dodaj na nju aplikaciju youtube, tako ćeš brzo i jednostavno dodati sve video snimke sa youtuba na svoju stranicu..
Ps : nemoj ništa da plaćaš koristi free nalog jer im je i aplikacija youtube besplatna ..
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ja imam jedno pitanjce :D nedavno sam kupila tablet android, kada idem na facebook nemam opciju za chat, rovarila sam na netu da skinem chat za fb ebuddy, nimbuzz i gochat ali nikako ne mogu da nadjem link sa kojeg mogu to skinuti, pa ukoliko neko ima link, ili poznaje neki drugi nacin za instaliranje chat-a na tabletu android, bila bih zahvalana :D
 
E ljudovi,ako ja udjem na opciju Укључи ћаскање за све пријатеље осим... i primer stavim Peru Perica na tu listu,da li cu ja samo njemu biti offline ili mu se uopste necu pojaviti na onoj listi dostupnih prijatelja.
Ja znam da na svom facebooku imam nekih 10ak ljudi koji mi uvek stoje tu na listi,bilo online ili offline,samo kad su tu pojavi mi se onaj zeleni kruzic pored njihovog imena,a u delu ostali prijatelji mi se nekada pojave ljudi,a nekada ne.
Sada mene zanima da li ako ti neko od tih stalnih ljudi sto su tu na listi uvek bilo da su online ili offline nestaje,da li to znaci da je osoba tebe fakticki blokirala da joj se pojavljujes ili je to neki facebook bug?
 

Back
Top