Exotics on road

Svaka shusha danas ima ferari,porshe i aston martin,meni je znaimljivo kad vidim neki stariji skup automobil kojih nema puno,tipa Lamborghini Countach,Pa Ferrari Testarossa,stari AMG/Brabus kao sto su W123 i W124.
 
Bas tako! Samo sto je meni idalje zanimljivo da vidim Alpinu i Brabusa (a i ostale tjunirane aute bez obzira na godine) jer je to ipak neka visa egzotika i to nece voziti svaki kreten sa novcanikom. . .
 
Iskreno meni nije zanimljivo kad vidim ove neke super skupe automobile,obradujem se kad vidim BMW AC Snitzer,onda na primer Ford Sierra Cosworth,ili Mercedes 190E Evo II,ili takodje Mercedes 190E 3.2 AMG,onda AMG Hammer.Pa i u neku ruku W124 E500/500E posto su retki.
Ovih Ferarija 360,458 i Porsea 911 svuda ima.E jedino kad bi bio Ferari Scuderia ili 911 RS3,to je retkost.
 

Opasna zverka,6.0L motor,proizveden u jako malom broju osamdesetih godina,tada bio skuplji a i brzi od Lamborginija Countacha i svih serijskih Porshea.Kostao oko 170000 dolara dok je Countach kostao oko 125k.
Evo ga doticni :)

hammer1-1.jpg
 
Jedino Venixa da sačekaš, pa će ti reći.
Na sta si konkretno mislio ? :confused: Ako si mislio na redovan servis (jer vidim da je o tome bilo reci) za Ferarija,on se radi na svakih 10.000 km,za Lamba na 12.000,ali to nije sve jer recimo kvacilo na superportskim automobilima zahteva mnogo cescu zamenu,tako da taj "redovan servis" za supersportske automobile podrazumeva mnogo obimniju zamenu raznih delova (poput kvacila,guma koje se nenormalno brzo trose iz razumljivih razloga,vrhunskog ulja itd.) ,sto sve kosta od 8-10.000 evra po redovnom servisu. ;)
Svaka shusha danas ima ferari,porshe i aston martin,meni je znaimljivo kad vidim neki stariji skup automobil kojih nema puno,tipa Lamborghini Countach,Pa Ferrari Testarossa,stari AMG/Brabus kao sto su W123 i W124.

Uh ja se ovde ne bih slozio iako postujem to sto vise volis retro automobile.Slazem se da danas mnogi skorojevici koji su na ko zna kakav nacin dosli do para,voze Ferarija i ostalo navedeno,ali zasto bi to mene kao recimo istinskog ljubitelja automobila trebalo da odvrati od kupovine Ferarija ? :confused: Pa ja bih ga kupio zato sto nudi brutalne sportske performanse koje u voznji nude bolji osecaj od orgazma,kupio bih ga zbog toga sto je sa dizajnerskog aspekta svaki Ferari jedinstvena pojava i na kraju krajeva,kupio bih ga iz ljubavi prema tom brendu.
Isto kao kad bi rekao da ne zelis da kupis patike koje nosi neki lokalni saban.Sta te briga za njega,ti to kupujes zbog sebe,a Ferari je ipak nesto jedinstveno u svakom smislu bez obzira da li pricamo o savremenim Ferarijevim modelima ili o onima od pre dvadeset i vise godina. :)
 
Na sta si konkretno mislio ? :confused: Ako si mislio na redovan servis (jer vidim da je o tome bilo reci) za Ferarija,on se radi na svakih 10.000 km,za Lamba na 12.000,ali to nije sve jer recimo kvacilo na superportskim automobilima zahteva mnogo cescu zamenu,tako da taj "redovan servis" za supersportske automobile podrazumeva mnogo obimniju zamenu raznih delova (poput kvacila,guma koje se nenormalno brzo trose iz razumljivih razloga,vrhunskog ulja itd.) ,sto sve kosta od 8-10.000 evra po redovnom servisu. ;)
Koliko prosečno traje motor kod ferarija?
 
Na sta si konkretno mislio ? :confused: Ako si mislio na redovan servis (jer vidim da je o tome bilo reci) za Ferarija,on se radi na svakih 10.000 km,za Lamba na 12.000,ali to nije sve jer recimo kvacilo na superportskim automobilima zahteva mnogo cescu zamenu,tako da taj "redovan servis" za supersportske automobile podrazumeva mnogo obimniju zamenu raznih delova (poput kvacila,guma koje se nenormalno brzo trose iz razumljivih razloga,vrhunskog ulja itd.) ,sto sve kosta od 8-10.000 evra po redovnom servisu. ;)


Uh ja se ovde ne bih slozio iako postujem to sto vise volis retro automobile.Slazem se da danas mnogi skorojevici koji su na ko zna kakav nacin dosli do para,voze Ferarija i ostalo navedeno,ali zasto bi to mene kao recimo istinskog ljubitelja automobila trebalo da odvrati od kupovine Ferarija ? :confused: Pa ja bih ga kupio zato sto nudi brutalne sportske performanse koje u voznji nude bolji osecaj od orgazma,kupio bih ga zbog toga sto je sa dizajnerskog aspekta svaki Ferari jedinstvena pojava i na kraju krajeva,kupio bih ga iz ljubavi prema tom brendu.
Isto kao kad bi rekao da ne zelis da kupis patike koje nosi neki lokalni saban.Sta te briga za njega,ti to kupujes zbog sebe,a Ferari je ipak nesto jedinstveno u svakom smislu bez obzira da li pricamo o savremenim Ferarijevim modelima ili o onima od pre dvadeset i vise godina. :)
Nisi me bas razumeo a ni ja se nisam bas najbolje izrazio,uopste me ne zanima ko vozi te autmobile(ionako u 90% slucajeva prozori su tako zamraceni da ne mozes ni da vidis ko je unutra) nego jednostavno kao pojava nije nista spektakularno jer ih se dosta pojavilo u zadnjih par godina.Zato su meni zanimljivi ti malo stariji koji su proizvedeni u limitiranim serijama.
 
Cekaj jel si siguran da je u 21h posto bih verovatno otisao?


Pa da pise na njihovom sajtu od 21 H dolazu, ali verovatno kasnu pa ja bi ti preporucio da ides malo kasnije oko 22-23. Ovako pise na sajtu :

31st MAY
Entering Begrade is like entering no other city on route!!! Crowds on motorways and bridges will line the way as Gumball fever grips the city and fans besiege the route!
City: Belgrade, Serbia
Date: Tuesday 31st May
Location: Hotel Continental Belgrade
Time: Gumballers arriving from 9pm
What's happening: Huge live event of music and Gumball merchandise on sale, large public car display within the grounds of the Hotel Continental Belgrade.
 

Back
Top