Evropsko prvenstvo u košarci - Slovenija 2013.

Ko će biti evropski prvak u košarci 2013.

  • Slovenija

  • Francuska

  • Litvanija

  • Rusija

  • Španija

  • Hrvatska

  • Crna Gora

  • Srbija

  • Turska

  • Nemačka

  • Italija

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kami ga bas iskenja, no njemu to nije strano kada je Srbija u pitanju... u svakom smislu

elem, opet pitam: ako mi imamo samo 1,5 talenta i 1 igraca, cime ostale ekipe u grupu mogu da se pohvale?

sta ima Letonija, sta ima Bosna osim Teletovica, Crna Gora osim Vucevica, Makedonija osim Mekejleba i Antica?

zar moramo da se plasimo ovakvih poluekipa?

da smo 2009. svi razmisljali kao sada kami, isto ne bi ni grupnu fazu prosli, a kamoli stigi do finala sa ubedljivo najmladjim timom na prvenstvu, koje je bilo dosta jace nego sada...

tada smo imali samo Krstica i Velickovica, sa gomilom potencijalnih talenata, nedokazanih igraca i anonimusa... tada je cak i Teodosic bio 3 plejmejker Olimpijakosa
 
kami ga bas iskenja, no njemu to nije strano kada je Srbija u pitanju... u svakom smislu

elem, opet pitam: ako mi imamo samo 1,5 talenta i 1 igraca, cime ostale ekipe u grupu mogu da se pohvale?

sta ima Letonija, sta ima Bosna osim Teletovica, Crna Gora osim Vucevica, Makedonija osim Mekejleba i Antica?

zar moramo da se plasimo ovakvih poluekipa?

da smo 2009. svi razmisljali kao sada kami, isto ne bi ni grupnu fazu prosli, a kamoli stigi do finala sa ubedljivo najmladjim timom na prvenstvu, koje je bilo dosta jace nego sada...

tada smo imali samo Krstica i Velickovica, sa gomilom potencijalnih talenata, nedokazanih igraca i anonimusa... tada je cak i Teodosic bio 3 plejmejker Olimpijakosa

To je bilo UBEDLJIVO najslabije prvenstvo, za klasu slabije od ovog sto treba da se igra.
Ako su Makedonija, Crna Gora koja nas je dva puta pobedila u kvalifikacijama "poluekipe" sta smo mi?

Inace sto se Teodosica tice, on je i tada a i sada na nuivou BAS tog mesta.Treceg pleja neke evroligaske ekipe.
Tek bez njega mi imamo neke sanse, i mozda nam se i zvezde poklope.
Sa njim bi to jednostavno bilo nemoguce.
 
Dakle odosmo i mi na to europsko a niko ne zna zašto:lol:
Al kad smo već tamo, nek im je sa srećom

Ako pokažu borbenost i energiju u obrani, bit će šanse i nekog pobijediti, ukupan uspjeh nebitan (kad je nerealan).

A ako Ukić-Bogdanović-Šarić-Tomić sa par pomagača iz španjolske lige ne mogu odigrat koju dobru tekmu napadački nek se teraju u k.... krasni

Bez Tomasa to ce ici mnogo mnogo teze.
 
To je bilo UBEDLJIVO najslabije prvenstvo, za klasu slabije od ovog sto treba da se igra.
Ako su Makedonija, Crna Gora koja nas je dva puta pobedila u kvalifikacijama "poluekipe" sta smo mi?

Inace sto se Teodosica tice, on je i tada a i sada na nuivou BAS tog mesta.Treceg pleja neke evroligaske ekipe.
Tek bez njega mi imamo neke sanse, i mozda nam se i zvezde poklope.
Sa njim bi to jednostavno bilo nemoguce.

evo ti sajt, pa proveri rostere reprezentacija tada i sada.. cini mi se da su tada reprezentacije bile jace... pogotovo Spanija

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2009.html

plus, tada je na prvenstvu bilo manje timova i samim tim je ono bilo jace, jer nije bilo toliko slabih timova nad kojima bi jaci skupljali lake pobede

pa sta ako su nas pobedili? pobedila nas i Estonija i Izrael, jer smo previse olako shvatili kvalifikacije, ali kad je bilo najzaebanije ubacili smo u petu i zavrsili kako treba

sto se tice Tea, on je tada bio najvece otkrovenje i prvi plej prvenstva... to isto je bio i godinu dana kasnije na SPu... iste godine i MVP Evrolige i najbolji evropski kosarkas

i onda dodjes ti i kazes da je u rangu 3. evroligaskog pleja... mozda i jeste, mozda si ti pametniji od tih komisija koje odlucuju
 
Ma kosta je i dalje u fazonu Moke i muskitosa ;)
Duda nije najbolje rešenje, najviše zbog godina, ali računam da ove godine nije radio pa će manje da kasni u vođenju ekipe. Samo da se oni bore i da se niko ne iživljava i ja sam zadovoljan.

Što se tiče Teodosića, on je savršen asistent, ali je umislio da može da pogodi šut preko ruke u trećoj sekundi iz levog driblinga. Samo zbog toga nismo otišli na OI u Londonu.
 
evo ti sajt, pa proveri rostere reprezentacija tada i sada.. cini mi se da su tada reprezentacije bile jace... pogotovo Spanija

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2009.html

plus, tada je na prvenstvu bilo manje timova i samim tim je ono bilo jace, jer nije bilo toliko slabih timova nad kojima bi jaci skupljali lake pobede

pa sta ako su nas pobedili? pobedila nas i Estonija i Izrael, jer smo previse olako shvatili kvalifikacije, ali kad je bilo najzaebanije ubacili smo u petu i zavrsili kako treba

sto se tice Tea, on je tada bio najvece otkrovenje i prvi plej prvenstva... to isto je bio i godinu dana kasnije na SPu... iste godine i MVP Evrolige i najbolji evropski kosarkas

i onda dodjes ti i kazes da je u rangu 3. evroligaskog pleja... mozda i jeste, mozda si ti pametniji od tih komisija koje odlucuju


Jedna reprezentacija ne moze da ucini prvenstvo jacim.
Pogledaj koliko su tragicne bile druge ekipe.
Da ne pricam kako su i te tragicne ekipe tada bile na samom prvenstvu osakacene(najbolji primer je ekipa Slovenije koja je u cetvrtfinalu ostala bez pomoci drugog pleja Dragica, pa je i celo cetvrtfinale koje je otislo u produzetak, i celo polufinale koje je takodje otislo u produzetak na parketu morao biti Lakovic jer prosto drugog nisu imali.
Kada kazes da smo olako shvatili kvalifikacije, verovatno tu mislis i na utakmicu protiv CG u Beogradu?
I to smo olako shvatili?
I utakmicu protiv Izraela u gostima smo olako shvatili iako nam je utakmica bili veoma vazna?
Pa ako te utakmice tako olako shvataju, zasto onda ne bi olako shvatili i ovo evropsko prvenstvo?
Zasto bi ovo prvenstvo bilo drugacije?

Sto se tice Teodosica, kada pogledas njegove podatke na wikipediji, prilicno je uocljiva nesrazmera izmedju ekipnih i licnih trofeja i priznanja.
Posto je u pitanju pozicija pleja, to je prilicno simptomaticna stvar.
Ti si navodno najbolji plej, igras u najskupljem klubu(ili jednom od najskupljih) i taj klub ne osvaja nista.
Ili preciznije, osvoji dve evrolige onda kada ti odes.
I ti za nekog takvog tvrdis da je vredan igrac?
Evo izgubili smo polufinale na SP protiv Turske u kojem smo u cetvrtoj cetvrtini vodili i sa 8 razlike.
Da ne ulazim u to da su nas sudije namerno(ili slucjano) pokrale, moram da te uputim da pogledas tekstualni prikaz te cetrvtine.
Videces da smo u toj cetvrtini, pod vodjstvom Teodosica u trenucima kada smo VODILI sutnuli JEDANAEST puta za tri poena, a samo DVA puta za dva poena.
Cesto smo sutirali pre isteka polovine napada.
Ko je za to kriv, osim selektora?
Jedino moze biti plej.
Da ne pricam o tome kako ne igra odbranu, i kako pati od svoje velicine kao igraca.
Vise volim da vidim Markovica kako trci i gine u odbrani, i kako guz.icom prevodi loptu i urucuje je saigracu, nego pet Teodosica na parketu.
Da ne pricam kako je zbog te epske ljubavi prema Teodosicu upropastena prilika da Bjelica postane onaj jezicak na vagi koji nam donosi trofeje.
 
Poslednja izmena:
Meni je zanimljiva jedna stvar, pre dve godine smo kukali kako se u drugom krugu ukrstamo sa najgorom grupom, ali i da je sa druge strane prednost jer cemo dobiti „lakseg rivala“ u cetvrtfinalu (do koga smo inace prilicno tesno dosli).
Sada je situacija obrnuta, ako prodjemo prvi krug, u drugom se ukrstamo sa najlaksom grupom, gde se jedino Francuzima moze priznati da su na papiru jaci rival od nas.


Evo izgubili smo polufinale na SP protiv Turske u kojem smo u cetvrtoj cetvrtini vodili i sa 8 razlike.
Da ne ulazim u to da su nas sudije namerno(ili slucjano) pokrale, moram da te uputim da pogledas tekstualni prikaz te cetrvtine.
Videces da smo u toj cetvrtini, pod vodjstvom Teodosica u trenucima kada smo VODILI sutnuli JEDANAEST puta za tri poena, a samo DVA puta za dva poena.
Cesto smo sutirali pre isteka polovine napada.
Ko je za to kriv, osim selektora?
Jedino moze biti plej.

Za to je kriv selektor koji ga nije izvadio na vreme (i Savanovica koji je takodje uzeo nekoliko ishitrenih suteva za tri iz neizgradjenih pozicija), ali je problem bio u tome sto nije imao koga da stavi na to mesto.
 
Bez Tomasa to ce ici mnogo mnogo teze.

Ma stoji da dečko igra agresivnu obranu, ali i to naricanje za Tomasom pokazuje u kojoj smo dubiozi.

Meni je uvijek bio drag, ali brate mili zadnje 3 godine ne igra ozbiljnu košarku, ili je povrijeđen, ili loče ili tuče navijače po tribinama.
Takav kad se pobije u obrani, ima šut 1-9.

Da nije noga vrisnula sada, vrisnula bi na euru (ko zadnji put).
 
Ma stoji da dečko igra agresivnu obranu, ali i to naricanje za Tomasom pokazuje u kojoj smo dubiozi.

Meni je uvijek bio drag, ali brate mili zadnje 3 godine ne igra ozbiljnu košarku, ili je povrijeđen, ili loče ili tuče navijače po tribinama.
Takav kad se pobije u obrani, ima šut 1-9.

Da nije noga vrisnula sada, vrisnula bi na euru (ko zadnji put).

Problem Hrvatske nije toliko u samom igrackom kadru, cak nije ni na mestu trenera, koliko je u glavi svakog hrvatskog kosarkasa, razapetog izmedju uvek ogromnih iscekivanja i secanja na finale 1992. sa originalnim drim timom.
Zato cela ekipa lako zapadne u apatiju, bez cilja zelje i htenja za jos vise i jos bolje.
U tom smislu jedan igrac koji moze da svojom agresivnoscu podigne celu ekipu na visi nivo, i koji ni u jednom kosarkaskom elementu nije inferioran u odnosu na bilo kojeg igraca u Evropi na toj poziciji, mnogo fali.
Ukicu fali ozbiljnosti za to da bude vodja, Tomicu fali harizme a i kvaliteta,Simon je suvise flegmatican.........
 
Poslednja izmena:
Ma stoji da dečko igra agresivnu obranu, ali i to naricanje za Tomasom pokazuje u kojoj smo dubiozi.

Meni je uvijek bio drag, ali brate mili zadnje 3 godine ne igra ozbiljnu košarku, ili je povrijeđen, ili loče ili tuče navijače po tribinama.
Takav kad se pobije u obrani, ima šut 1-9.

Da nije noga vrisnula sada, vrisnula bi na euru (ko zadnji put).
Jel, a šta je sa Zoranom Planinićem i Krešom Lončarom? Imali su sjajnu sezonu u Himkiju. Prestari za reprezentaciju, ne žele, ili neka povreda?
Vidim nema ni mladog Planinića, koji je dominirao u ABA ligi dok nije otišao u Makabi.
Ima tu dosta dobrih igrača koji su igrali odlično na najvišem evroligaškom nivou, Žorić, Bogdanović, Tomić, ostali nisu bili uopšte loši, Simon, Drejper, Ukić, dok je Šarić je najveći talenat u Evropi, a svi ostali imaju nešto svoje da doprinesu. Za Tomasom ja nikad ne bih kukao, ume da bude strašan igrač, al ne znam za tim koji je pobeđivao i bio sjajan a da mu je on prva violina.
 
Bosanci totalno divlji, nijedna akcija samo solo, nerezonski šutevi, silovanje Teletovića, a Aco kad zatraži tajm-aut, posle njega tonu još dublje. Ekipa igra kao da nije imala pripreme, i fizički i taktički.

Palo je i prvo iznenađenje, Finci u neizvesnoj završnici dobili Turke, a vodili su i skoro 20 razlike tokom utakmice.

PS: Vidim i Izraelci izgubili od Sautemptona. :mrgreen:
 
Evo sad je na tv-u meč između antičkih i montenegrina.Biće mi zanimljivo da vidim kako igraju.Oni iz BiH su danas igrali kao indijanci,divlje,svako za sebe,bez uigranih akcija.Doduše i Letonci su uboli gomilu šuteva za 3.Teško da će to uspeti da ponove.Nas će večeras izuti Litvanija,jako,što će dovesti do moralnog pada kod naših klinaca.Šteta što prvu igramo za Litvancima.
 
Evo sad je na tv-u meč između antičkih i montenegrina.Biće mi zanimljivo da vidim kako igraju.Oni iz BiH su danas igrali kao indijanci,divlje,svako za sebe,bez uigranih akcija.Doduše i Letonci su uboli gomilu šuteva za 3.Teško da će to uspeti da ponove.Nas će večeras izuti Litvanija,jako,što će dovesti do moralnog pada kod naših klinaca.Šteta što prvu igramo za Litvancima.

I ja mislim da ce nas dobiti Litvanci..
 
I ja mislim da ce nas dobiti Litvanci..
Na žalost,za klasu su jači od nas i svrstani su među favorite prvenstva.Imamo isuviše mladu i neiskusnu ekipu.Kvote na osvajanje prvenstva u svetskim kladionicama kažu ovako: Francuska 4.00,Litvanija 7.00,Srbija 21.00...
Elem,dobra ova utakmica između montenegrina i antičkih.Biđe teško našima i sa jednima i sa drugima...
 
Užas! 28 pogodaka razlike! Koliko smo prije gubili od SAD-a, toliko sad gubimo protiv Španjolske. 68:40! Postigli smo najmanje pogodaka. 40 pogodaka zna postići jedna momčad u rukometu. Bojim se da je Gruzija prejaka, danas su razbili Poljsku. Izgubimo li sutra protiv Gruzije, skoro sigurno ne prolazimo skupinu i ne igramo na SP-u 2014. na koje ide prvih šest s EP-a. Onda će opet dvije godine stanke imati hrvatska reprezentacija. 2012. nismo nastupali ni na jednom velikom natjecanju, ne ćemo ni 2014.
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal je Makedonćanima poništen čist koš, lopta nije bila na obruču kad je ovaj potezao mrežicu već je odskočila, ne znam tačno pravilo za tu situaciju, a ni dal ga se treba držati ko pijan plota. U svakom slučaju, simpatičniji su mi Makedonci, više sam za njih navijao.
Hrvati raspad i to teški - poen po minutu, 3 poena u zadnjoj četvrtini :eek:

Kakva usercina Milovih pulena...Pola-Bugari,pola siptari bili bolji ceo mec,ali dzabe..
Ne moraš baš i ovde da mlatiš nacionalističko-političke bljuvotine.
 
Odlični smo.Iskreno,mislio sam da će nas Litvanci nalupati i još u prvom poluvremenu rešiti pitanje pobednika.

- - - - - - - - - -

А јој што се испромашивасмо у другој четвртини.Шта ради онај Калинић!!!!
Šta može.Nema iskustvo za velike utakmice.Igrao u Vojvodini,a od sledeće sezone će igrati u Radničkom...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top