Evropsko prvenstvo u košarci - Slovenija 2013.

Ko će biti evropski prvak u košarci 2013.

  • Slovenija

  • Francuska

  • Litvanija

  • Rusija

  • Španija

  • Hrvatska

  • Crna Gora

  • Srbija

  • Turska

  • Nemačka

  • Italija

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je možda važilo za Jazine pre 30 godina, kada su se unosili i noževi na tribine i kada je to bila najnegostoljubljivija atmosfera u SFRJ. I nisam siguran koliko je to bila ekskluziva samo za srpske klubove, već pre za svakog ko gostuje, al dobro, nisam iz tog vremena pa ne znam.
Kad su srpski klubovi imali problema u Zadru, Splitu ili Zagrebu igrajući ABA ligu? Važi i obratno. Gori smo mi među sobom nego Hrvati prema nama.
 
To je možda važilo za Jazine pre 30 godina, kada su se unosili i noževi na tribine i kada je to bila najnegostoljubljivija atmosfera u SFRJ. I nisam siguran koliko je to bila ekskluziva samo za srpske klubove, već pre za svakog ko gostuje, al dobro, nisam iz tog vremena pa ne znam.
Kad su srpski klubovi imali problema u Zadru, Splitu ili Zagrebu igrajući ABA ligu? Važi i obratno. Gori smo mi među sobom nego Hrvati prema nama.

Secam se pre neku sezonu da su navijaci na aerodromu jurili igrace Partizana da se obracunaju sa njima.
 
Ne znate vi sta su Jazine bile pre tridesetak godina............
Teren skoro do igraca, cesto ih vuku za dres, u hali se ne cuje nista, usi bole od velike buke.
I to ne samo prema srpskim ekipama, nego je jos gora atmosfera kada dolaze u goste splicani, sibencani i pogotovu zagrepcani........
Imao sam tu cast, srecu ili ludu glavu da dva puta budem u Zadru u Jazinama na utakmicama Partizana......
Neponovljivo iskustvo.
Cuo sam da postoji jedno jos gore, ali iz razloga sto nisu nikada igrali prvu ligu nisam imao prilike da osetim kako izgleda gostovanje Alkaru iz Sinja svojevremeno.
Jednu Bosnu, koja je tih godina harala evropskom kosarkom su kao drugoligasi dobili kuci u Kup utakmici.....
 
Pa, Zadrane svakako kao košarkaški centar kvalifikuju neke druge stvari, igrači poput Kreše Ćosića, Bodiroge, pregršt titula u SFRJ, itd, a veruj da ima ljudi po Evropi koji na nas (KKP) gledaju kao na domoroce-indijance iz istih razloga. :mrgreen:

Nego, u skladu sa temom - septembar je, uskoro počinje prvenstvo. Ja sam se komirao kad sam video sastav Velike Britanije, ono zvuči kao sastav Sautemptona u fudbalu. :mrgreen:
 
Pa, nije baš da je za Evropu uobičajeno naše ludovanje na svim tribinama, upaljači, decibeli, zviždanje i pritisci, bar kod košarkaške publike. Mnoge publike se razlikuju od američkih samo po tome što ne žderu hot-dogove i nemaju one kartone sa porukama. A mnogi su naučili i da organizovano viču "di-fens! di-fens!" :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Dakle odosmo i mi na to europsko a niko ne zna zašto:lol:
Al kad smo već tamo, nek im je sa srećom

Ako pokažu borbenost i energiju u obrani, bit će šanse i nekog pobijediti, ukupan uspjeh nebitan (kad je nerealan).

A ako Ukić-Bogdanović-Šarić-Tomić sa par pomagača iz španjolske lige ne mogu odigrat koju dobru tekmu napadački nek se teraju u k.... krasni
 
Ako prodjemo grupu, da slavimo kao da smo osvojili Olimpijadu.

a ko u grupi nama predstavlja opasnost osim Litvanije?

u pripremama osramotili smo Slovence u Beogradu, osramotaili Turke u Sloveniji i jos jednom ih dobili u Istanbulu, pobedili Ruse u Beogradu, igrali egal sa Francuzima koji su mozda i prvi favoriti na prvenstvu...

i sta sad treba da strepimo od Letonije, Bosne i Makedonije?

da su to jos i Lucic, Teo, Savan, Novica, Micov, Erceg... 100% bi osvojili neku medalju, al i ovako smo jaki kao kolektiv
 
a ko u grupi nama predstavlja opasnost osim Litvanije?

u pripremama osramotili smo Slovence u Beogradu, osramotaili Turke u Sloveniji i jos jednom ih dobili u Istanbulu, pobedili Ruse u Beogradu, igrali egal sa Francuzima koji su mozda i prvi favoriti na prvenstvu...

i sta sad treba da strepimo od Letonije, Bosne i Makedonije?

da su to jos i Lucic, Teo, Savan, Novica, Micov, Erceg... 100% bi osvojili neku medalju, al i ovako smo jaki kao kolektiv


Ovaj...Svi. Imamo jednog dobrog talenta, Bjelicu, jednog polu-talenta Nedovica, i jednog laktasa od centra Krstica. To je cela nasa ekipica. Ako vi zaista ne shvatate da sa ovakvom ekipom, za nas je uspeh i da prodjemo prvi krug, onda vi zaista zivite u nekom lepom svetu gde su vam medvedici i cvetici drugarcici.

Ma koga briga sta smo radili u pripremama...

Mislim, mozemo mi svakog da pobedimo, jer su Evropska prvenstva sve nebitnija, i cak i ovi iz ostalih repki koji izadju na teren, igrace sa 70% svojih trenutnih mogucnosti; ali ako ih pobedimo, to je uspeh, a ne nekakva ocekivana stvar.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top