Evropski put Srbije

Puta u Evropu se boje SAMO NERADNICI i oni sto bi da zive uvek na tudjoj grbaci.



Tako je. Svi ti sto pljuvace Evropu, voze evropska kola, nose evropska odela, kupuju evropske satove, skoluju decu u Zapadnoj Evropi i Americi, ne smeta im da na odmor idu u Zapadno-Evropske destinacije.. Svima ovima sto pljuju Evropu i Ameriku, uopste ne smeta da kuckaju poruke po evropskim, americkim i japanskim laptopovima i kompjuterima. Ne smeta im da koriste "Microsoft" program koji je napravio Amerikanac Bill Gates...itd itd... Licemerstina najgore vrste.
 
Ono što me je direktno navelo da pokrenem ovu temu koja mi se dugo mota po glavi


Ovakav sudbonosni ton je upravo ono što meni smeta kod procesa evrointegracija kod nas. Isto kao da će svet da se završi za 10 godina i da će oni van EU da gore u paklu za sva vremena. Kakvi poslednji vozovi, kakve poslednje šanse??

Srbija i narod u Srbiji moraju da shvate jednu stvar: EU je zatvorena na neko vreme.

2000-2010



:(
 
Bogate evropske zemlje imaju robove iz siromasnih zemalja i kada iste nisu u UE. Narocito tada!

Oduvek je islo da se radi u Nemacku, Francusku i ostale bogate zemlje.

Zato njima NE TREBAJU zemlje u UE.

Problem novoprimljenih zemalja u UE je taj sto one NEMAJU FINANSIJSKU I RADNU DISCIPLINU, pa MORAJU DA NAUCE.

Da bi i oni na kraju MOGLI DA SE IZJEDNACE sa bogatim zemljama.

Oni koji ostanu napolju NIKADA tu disciplinu nece steci i ostace vecito siromasni i balast na ledjima bogatih.
Blajbinger-u pametnice moja, ja te lepo zapitah sat mislis jel to EU potrosila one silne milijarde $ i E da bi srusila SSSR i ex Jugoslaviju i jos vise para potrosila da primi zemlje nastale raspadom te dve drzave da bi bilo bolje ziteljima tih drzava ili da bi bilo bolje ziteljima EU>
evo ti nesto sto je danas objaviola Krsta na vestima, pa pokusaj da porazmislis, ako to nije pretezak zadatak za tebe.
Citat:

"gardijan": nemačka se poprilično ohladila od eu
Politika - Pre 3 sata i 4 minuta
LONDON - Kriza evrozone dovela je do tektonskih poremećaja unutar Evropske unije, piše britanski list "Gardijan", navodeći da se nekada do ušiju zaljubljena u Uniju, Nemačka, na čelu sa kancelarom Angelom Merkel, poprilično ohladila.

Nemačka kancelarka krizu posmatra ne samo kroz prizmu finansija i ekonomije, već je doživljava kao sukob ideja, vrednosti i kultura.

Nemačka, smatra kancelarka Merkel, ne može zauvek da bude bankomat za južne Evropljane koji su preko noći ostali bez para.

U proteklih 50 godina, Evropa je bila nemačka propusnica ka miru, prosperitetu i moći. Ta vremena su prošla i nemačka politička elita sve češće insistira na zaštiti sopstvenih nacionalnih interesa, navodi list.

Za Evropu je taj stav Nemačke možda nov, ali za Francusku, Britaniju ili Italiju, to je nešto posve normalno, preneo je "Gardijan" reči nemačkog ministra unutrašnjih poslova Tomasa de Mazijera.
 
Zaključiću: EU ima alternativu. Za sve na svetu postoji alternativa. Osnovna dilema je da li je alternativa smislena i održiva. Ja još uvek čvrsto smatram da alternative Evropskoj Uniji u ovom trenutku nisu ni smislene ni održive. Međutm, jurcanje u EU je još besmislenije.
Treba staviti prst na čelo i otrezniti se - reći narodu EU više nije iza ćoška, ali je još uvek u pravcu u kojem se krećemo. Stićićemo tamo vremenom. EU će nam pomagati da tamo stignemo, ali ne trebamo ni mi od njih previše da tražimo, niti oni treba da traže previše od nas.
Samo na ovakav način možemo održati evropsku opredeljenost Srbije na duže staze i održati evropski identitet koji bez sumnje posedujemo.

Ау ****** од овог може да се рикне :mrgreen:

Стижемо тамо друже митер, време ради за нас, не губи наду, буди најјачи кад је најтеже!!! :evil:
 
Европска авантура Србије и цела та помпа око транзиције из Слобине изоловане диктатуре у модерну западну демократију завршила је у јендеку покрај пута. Разлог нису ни лењи Срби, ни мрачне деведесете, ни зла ЕУ што нас условљава већ неспособни политичари. Оно што је пешак у шаху то су српски власодршци од петог окторбра. Скрећу пажњу, лансирају идиотлуке попут ''путева без алтернативе'', ''политике четири стуба'' и сличних мантри за замајавање раје док се земља упропаштава и пљачка.

Да се у целој тој новој гарнитури наменуо бар један прави државник, можда би имали неку домаћу фирму, можда би тајкуну били везани, можда би криминалци били у затвору, можда би се знало значење правне државе... А можда онда не би ни размишљали дал треба да улазимо у ЕУ, јер би нам било свеједно. Но ипак то су велика очекивања од америчких пешака.
 
Mora se naglasiti da su sve zemlje kojima je ''krenulo'' pre ulaska u EZ napravile jasan otklon od komunističke prošlosti i donele rezolucije o osudi komunističkih zločina,obeležile stratišta,kao i donele jasne i nedvosmislene zakone o restituciji...Ovi ovde kažu da neće OTVORENO.O čemu više pričati...Živimo u SFRJ kontinuumu,preko slobe do ovih danas.
 
Blajbinger-u pametnice moja, ja te lepo zapitah sat mislis jel to EU potrosila one silne milijarde $ i E da bi srusila SSSR i ex Jugoslaviju i jos vise para potrosila da primi zemlje nastale raspadom te dve drzave da bi bilo bolje ziteljima tih drzava ili da bi bilo bolje ziteljima EU>
evo ti nesto sto je danas objaviola Krsta na vestima, pa pokusaj da porazmislis, ako to nije pretezak zadatak za tebe.
Citat:

"gardijan": nemačka se poprilično ohladila od eu
Politika - Pre 3 sata i 4 minuta
LONDON - Kriza evrozone dovela je do tektonskih poremećaja unutar Evropske unije, piše britanski list "Gardijan", navodeći da se nekada do ušiju zaljubljena u Uniju, Nemačka, na čelu sa kancelarom Angelom Merkel, poprilično ohladila.

Nemačka kancelarka krizu posmatra ne samo kroz prizmu finansija i ekonomije, već je doživljava kao sukob ideja, vrednosti i kultura.

Nemačka, smatra kancelarka Merkel, ne može zauvek da bude bankomat za južne Evropljane koji su preko noći ostali bez para.

U proteklih 50 godina, Evropa je bila nemačka propusnica ka miru, prosperitetu i moći. Ta vremena su prošla i nemačka politička elita sve češće insistira na zaštiti sopstvenih nacionalnih interesa, navodi list.

Za Evropu je taj stav Nemačke možda nov, ali za Francusku, Britaniju ili Italiju, to je nešto posve normalno, preneo je "Gardijan" reči nemačkog ministra unutrašnjih poslova Tomasa de Mazijera.

Ja sam ti lepo odgovorio da su pad SSSR-a i Jugoslavije prouzrokovali drugi uzroci, a ne (iskljucivo) Evropa.

Sto se Engleza tice i njihovih komentara i delovanja, imaj na umu da su oni americki TROJANSKI KONJ u Evropi.
 
Puta u Evropu se boje SAMO NERADNICI i oni sto bi da zive uvek na tudjoj grbaci.


Taj tvoj propagandni aforizam ima nekoliko rupa.

1. Ja sam u Evropi.
2. Radnik sam i radim godinama kod sebe i odlično razlikujem zarađen novac i dobijen a radio sam nekoliko godina na divljem zapadu i odlično mi je poznato kako se tamo radi.
3. Sreću čoveku ne donosi samo novac, red, rad ili nerad.
4. Jedina rupa koja sputava Srbiju ka prosperitetu, bogatijem društvu i državi je sistem Vlasti i sam režim.
5. Evropa nam ne donosi ni standard, ni sreću ni blagostanje.
itd
itd
itd
da ne širim mnogo.

Ovaj narod ovde hoće da ima život dostojan čoveka XXI veka, da bude svoj na svome, da ima vremena i novca da uživa u svojim željama, hobijima, sportu i porodici a za sve ostalo mu puca prsluk pa i za tom tvojom Evropom.

Svi koji žive u Srbiji su Evropljani.
 
Puta u Evropu se boje SAMO NERADNICI i oni sto bi da zive uvek na tudjoj grbaci.

Ха ха, колико човек мора бити глуп да одвали овако нешто, познато је да јеврогласачи виде еу као циљ, и сви проблеми ће бити решени кад нас приме. :super:

http://3.***************/_5vFt79W3MbM/SwrmVhMYSjI/AAAAAAAACf8/FmTx4ZkGfaY/s1600/Prikljucenje+evropskoj+uniji.jpg
 
Taj čuveni koncept od strane genijalnih polupolitičara da :

"EVROPA NEMA ALTERNATIVU"

doživljava totalni pad jer u njemu stoji samo manjinska podrška u najboljoj meri 20-25% stanovništva. Onih ostalih 75-80% stanovništva tretira se kao da nisu stanovnici ove države ili kao građani drugog reda a to je opasno iritirajuća okolnost protiv diktatorskog režima, samoproklamovanog diktatora i budućeg doživotnog predsednika države koji se uopšte ne osvrće na obećanja data u predizbornoj kampanji i kog uopšte ne interesuju htenja i zelje stasnovništva ove države.
 
Ха ха, колико човек мора бити глуп да одвали овако нешто, познато је да јеврогласачи виде еу као циљ, и сви проблеми ће бити решени кад нас приме. :super:

http://3.***************/_5vFt79W3MbM/SwrmVhMYSjI/AAAAAAAACf8/FmTx4ZkGfaY/s1600/Prikljucenje+evropskoj+uniji.jpg

Nece biti svi problemi reseni kad nas prime.

Uvecace se u pocetku jer ce biti velikih otpora NERADNIKA..

Ali CE SE STVORITI OSNOV, BAZA da se ti problemi jednoga dana u doglednoj buducnosti rese.

Ako nas ne prime - ni do 3.000. godine necemo resiti probleme, samo ce se gomilati, odnosno SVI CE SE ISELITI IZ SRBIJE jer u Srbiji nece biti NICEGA.
 
Nece biti svi problemi reseni kad nas prime.

Uvecace se u pocetku jer ce biti velikih otpora NERADNIKA..

Ali CE SE STVORITI OSNOV, BAZA da se ti problemi jednoga dana u doglednoj buducnosti rese.

Ako nas ne prime - ni do 3.000. godine necemo resiti probleme, samo ce se gomilati, odnosno SVI CE SE ISELITI IZ SRBIJE jer u Srbiji nece biti NICEGA.



Srbiji će zapretiti da se svi iseliti jer posle 200 godina slobode dođoše ponovo turci dosmanlije i ponovo okupiraše državu.

Ali pošto je Srbin ćoškast i dozvoljava samo da se uhvati dole malo niže i to samo ako dozvoli u narodnom ustanku dosmanlije su doživele totalnu kataklizmu i u danu njihovog pada pomrači se Sunce a Dunav se pregradi i napuni lopovima, prevarantima i ostalom dosmanlijskom stokom.
 
Нерадници који неће у еу су за све криви, тако је блајберу

Него, да сачекамо мало да се партнери из еу предомисле па да покушамо опет за десетак година, време ради за нас
 
Misim da se protivnici EU i oni koji su za EU razlikuju samo u nacin na koji vide tu zajednicu. Prvi je vide kao politicko-birokratsku strukturu,a ovi drugi kao sistem vrednosti.
Ubedjen sam da svi zele da se korupcija iskoreni iz drustva(sto bi znacilo da se svede na minimum i ne utice na ekonomske tokove u drustvu),ravnopravnost svih gradjana, pravilno placen trud svakog zaposlenog, minimalna nezaposlenost,dobar standard,efikasno sudstvo,efikasna administracija,kvalitetno i svakom dostupno obrazovanje, visok nivo zdrastvene zastite,socijalna sigurnost itd..
Ka ovome treba da stremi Srbija.E sad. sto se to podudara sa onim sto imaju vecina clanica EU, pa se naziva Evropski put, to je druga stvar.
Neophodne su te reforme u drustvu, a za sve to treba puno para.Ako ih ima na neko drugo mesto onda u redu,ne treba nam Eu,ali meni se cini da su za sada najpristupacniji evropski fondovi.
I naravno uopste nije bitno do kada i da li ce opstati EU. Srbija svoj put do odrzive i funkcionalne drzave mora sama izgraditi.
Ovi ili neki drugi,istok ili zapad,brze ili sporije...svejedno...neophodne su efikasne i funkcionalne reforme u svaki segment drustva,a za to je potrebno jedinstvo(kojega za sada nema) da bi se ostvario nacionalni i drzavni interes,jaka Srbija.
 
Govorim ja o reformama. Reforme su uslov boljeg funkcionisanja zemlje nezavisno od našeg odnosa prema EU. Tj. bez obzira na to hteli ili ne hteli u EU država je troma, zastarela i plodno tle za svakojake malverzacije.
I ukoliko nisi shvatio da je većina mojih kritika iz uvodnog posta upućena upravo vladajućoj koaliciji, to sad naglašavam. Oni su mogli više i morali bi više.
I kada DS ode sa vlasti reforme će biti neophodne. Kada kažem reforme, mislim na prave, suštinske promene u društvu, a ne na politikantske floskule koje vladaju evo već deceniju. Šta onda, kada ne bude DS jedini krivac zbog opstajanja statusa quo koji truje zemlju.

E upravo je akcenat na tome da se zemlja reformiše na takav način da profukcioniše, a ne da se impresionira Brisel. U evropskim standardima ima mnogo toga dobrog i to ne treba ignorisati bez obzira na pro- ili kontraevropsko opredelenje.

pa shto ne reformishu?
imamo napredne zes pro evropske snage na vlasti
ako oni tako nenadyebivo sposobni i transparentni ne mogu ko ce
radikali?
gde je kochnica?:lol:
 
Srbiji će zapretiti da se svi iseliti jer posle 200 godina slobode dođoše ponovo turci dosmanlije i ponovo okupiraše državu.

Ali pošto je Srbin ćoškast i dozvoljava samo da se uhvati dole malo niže i to samo ako dozvoli u narodnom ustanku dosmanlije su doživele totalnu kataklizmu i u danu njihovog pada pomrači se Sunce a Dunav se pregradi i napuni lopovima, prevarantima i ostalom dosmanlijskom stokom.

Gde ti je tu demokratija? :think:

Zasto MANJINA zeli da se nametne SILOM VECINI? :evil:
 
Gde ti je tu demokratija? :think:

Zasto MANJINA zeli da se nametne SILOM VECINI? :evil:


Ovo pocrvenelo nije samo pocrvenelo nego od stida jer predstavlja pravo pitanje ?

Zašto manjina vlada Srbijom, sprovodi diktaturu, tiraniju krade izbore, manipuliše vlašću, vrši lopovluk, reketiše sopstveno stanovništvo, samovoljno uzima kredite koje pojedinci samovoljno troše a vraćaće svi koji i ne znaju da su uzeti krediti u njihovo ime......

I tako dalje, možemo satima da tipkamo.
Gde je tu demokratija ?


Da li ti misliš da je to sasvim legalno i normalno stanje ?
 
Misim da se protivnici EU i oni koji su za EU razlikuju samo u nacin na koji vide tu zajednicu. Prvi je vide kao politicko-birokratsku strukturu,a ovi drugi kao sistem vrednosti.
Ubedjen sam da svi zele da se korupcija iskoreni iz drustva(sto bi znacilo da se svede na minimum i ne utice na ekonomske tokove u drustvu),ravnopravnost svih gradjana, pravilno placen trud svakog zaposlenog, minimalna nezaposlenost,dobar standard,efikasno sudstvo,efikasna administracija,kvalitetno i svakom dostupno obrazovanje, visok nivo zdrastvene zastite,socijalna sigurnost itd..
Ka ovome treba da stremi Srbija.E sad. sto se to podudara sa onim sto imaju vecina clanica EU, pa se naziva Evropski put, to je druga stvar.
Neophodne su te reforme u drustvu, a za sve to treba puno para.Ako ih ima na neko drugo mesto onda u redu,ne treba nam Eu,ali meni se cini da su za sada najpristupacniji evropski fondovi.
I naravno uopste nije bitno do kada i da li ce opstati EU. Srbija svoj put do odrzive i funkcionalne drzave mora sama izgraditi.
Ovi ili neki drugi,istok ili zapad,brze ili sporije...svejedno...neophodne su efikasne i funkcionalne reforme u svaki segment drustva,a za to je potrebno jedinstvo(kojega za sada nema) da bi se ostvario nacionalni i drzavni interes,jaka Srbija.



A šta je tranzicija ako ne u stvari reforme ?

Pa do kada te reforme da traju 100-200 godina ? Koliko ?

I kada će da se osete tek prvi rezultati tih reformi ?

Nikada ili kada ?
 
Ovo pocrvenelo nije samo pocrvenelo nego od stida jer predstavlja pravo pitanje ?

Zašto manjina vlada Srbijom, sprovodi diktaturu, tiraniju krade izbore, manipuliše vlašću, vrši lopovluk, reketiše sopstveno stanovništvo, samovoljno uzima kredite koje pojedinci samovoljno troše a vraćaće svi koji i ne znaju da su uzeti krediti u njihovo ime......

I tako dalje, možemo satima da tipkamo.
Gde je tu demokratija ?


Da li ti misliš da je to sasvim legalno i normalno stanje ?

Sasvim legalno.

Valst je imala vecinu PRILIKOM GLASANJA, a samo tada se broji.

Sada moze imati i samo 5% podrske, to nije bitno.

Bitno je da su imali vecinu KAD JE TREBALO.

Momce, TO je demokratija.....
 
E ovako, mislim da bi se trebale sumirati neke stvari povodom ovog procesa koji sve više prestaje da biva proces, a sve više postaje jedan dnevno-politički kliše.

Smatram da je trenutna popularnost evrointegracija (Srbija je godinama lider u regionu po procentu stanovništva koji odobrava ovaj proces) zasnovana na nekim zabludama koje politički mejnstrim svesno koristi, a koje će se vratiti kao bumerang nedugo nakon eventualnog prijema Srbije u EU kada se shvati da EU nije cilj, već sredstvo.

Ono što me je direktno navelo da pokrenem ovu temu koja mi se dugo mota po glavi je mišljenje jednog "stručnjaka" Aleksandra Fatića da je ovo poslednji trenutak da zemlje regiona ostanu na dnevnom redu za proširenje.
Ово је последња шанса земаља региона да још остану на дневном реду за проширење. Његов успех, међутим, не гарантује да ће и доћи до проширења. На њему ће се ломити да ли ће преостале земље из Процеса стабилизације и придруживања бити примљене у ЕУ или неће. Аргумент који су неке земље почеле у Бриселу да користе против даљег проширења ЕУ – да нема адекватне регионалне сарадње биће главна мета Тадића и Јосиповића у Сарајеву”, каже Фатић.
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Poslednji-voz-za-zapadni-Balkan.sr.html
Ovakav sudbonosni ton je upravo ono što meni smeta kod procesa evrointegracija kod nas. Isto kao da će svet da se završi za 10 godina i da će oni van EU da gore u paklu za sva vremena. Kakvi poslednji vozovi, kakve poslednje šanse?? Kraj istorije nije iza ćoška uprkos predviđanjima Frencisa Fukojame.

Shvatam političku svrhu takvih požurivanja - proces evrointegracija zavisi u velikoj meri od raspoloženja građana, a ta pojava je izuzetno delikatna i mora se često zalivati da bi opstala. Međutim, kao što rekoh, ovakve metode su kratkovidne i kao takve kontraproduktivne na duže staze.
Najkontraproduktivniji rezultat takvog prstupa su reforme i način na koji se one sprovode. Reforme same po sebi su neophodne i korisne, ali kod nas je, usled osećaja žurbe, akcenat stavljen na kvantitet umesto kvaliteta. Zakonodavstvo u Srbiji je postalo uglavnom prepisivački zanat, sa nedovoljnim osvrtom na praksu i potrebe unutar same zemlje. Kao prmer nam se predstavlja slovenački parlament koji je po danu uspevao da usvoji na desetine zakona na njihovom putu ka EU. Primer za šta? Za parlament koji radi za zemlju ili za EU?

Srbija i narod u Srbiji moraju da shvate jednu stvar: EU je zatvorena na neko vreme. Primeri Rumunije i Bugarske su naučili EU šta znače reforme bez pravog kostura i kakve probleme može proizvesti prijem članica iz političkih, a ne iz pravih materijalnih razloga.
Dalje, kriza je pokazala da i oformljene članice EU kubure sa mnogim problemnima, koje treba rešavati. To zahteva i velike reforme unutar EU i postavljanje nekih novih temelja ukoliko države žele da EU preživi. U tom procesu nema mesta za nove članice.

Kao rezultat toga politika u Srbiji treba da pokaže zrelost koju tvrdi da poseduje. Da stane, razmisli i kaže i sebi i svom narodu neke istine. Vreme je da politika u Srbiji stvarno postane pragmatična. Vreme je da se EU stavi na čekanje na isti način na koji su oni stavili nas i da se reforme sprovode radi boljeg funkcionisanja zemlje, a ne da bi se neko drugi impresionirao. Drugim rečima, smatram da ne treba da tražimo prečice ka EU, već da idemo glavnim putem koji jeste duži, ali je i stabilniji.

Zaključiću: EU ima alternativu. Za sve na svetu postoji alternativa. Osnovna dilema je da li je alternativa smislena i održiva. Ja još uvek čvrsto smatram da alternative Evropskoj Uniji u ovom trenutku nisu ni smislene ni održive. Međutm, jurcanje u EU je još besmislenije.
Treba staviti prst na čelo i otrezniti se - reći narodu EU više nije iza ćoška, ali je još uvek u pravcu u kojem se krećemo. Stićićemo tamo vremenom. EU će nam pomagati da tamo stignemo, ali ne trebamo ni mi od njih previše da tražimo, niti oni treba da traže previše od nas.
Samo na ovakav način možemo održati evropsku opredeljenost Srbije na duže staze i održati evropski identitet koji bez sumnje posedujemo.

1) Evropi ne trebaju siromašne zemlje
2) Evropa ima dosta svojih nezaposlenih
3) Evropi treba stranka ili dve koja će da im utre put
4) Evropi treba što jeftinija radna snaga koja se može dobiti samo u opustošenim zemljama
5) Evropi ne treba konkurencija već kupci djubreta za koje više ne treba ni sertifikat
6) Evropi trebaju manijaci van svoje teritorije koji će pripremati radnu snagu na nehumane uslove rada i to u grupama do najviše tri novozaposlena - zbog adaptacije

Srbiji ne treba Evropa toliko koliko radna mesta.
Javiti "pozlaćenom" predsedniku da ne pozajmljuje pare već da zaposli narod...
 
E to cete dokazati svedecih izbora u glasackim kutijama.....

Dotle cete morati da se strpite.

Takva su pravila demokratije, a vi se za nju, zar ne?

Ili ste za diktaturu proletarijata?

Па у праву си,
сви ми који смо гласали
морамо трпети последице заблуда у које су нас довели они за које смо гласали ...

Почев од Тадића, па преко Дачића, све до Томе Николића ....

Али ми смо гласали,
макар покушали нешто да на легалан, демократски начин променимо ...
Далеко већи је проблем оних који нису имали право или могућност да гласају,
а сада морају да трпе ....
 
A šta je tranzicija ako ne u stvari reforme ?

Pa do kada te reforme da traju 100-200 godina ? Koliko ?

I kada će da se osete tek prvi rezultati tih reformi ?

Nikada ili kada ?

Brze i efikasne reforme moze da sprovede jaka vlada,odnosno vlada koja ima stabilnu vecinu u Skupstini.Ova koaliciona vlada i tanka vecina koja je podrzava funkcionisu na osnovu manjih ili vecih kompromisa unutar vlade.
Da ne duzim...posto i SNS i DS kao stranke koje imaju najvecu podrsku u glasackom telu, a ujedno, obe se zalazu za evropske vrednosti treba da u cilju nacionalnog i drzavnog interesa da se dogovore oko glavnih prioriteta i posle sledecih izbora formiraju sledecu vladu.Jasno definisani program bi sve vazne reforme sproveo za jedan mandat i gradjani bi mogli osetiti boljitak. Ako raspodela snaga ostane kako sto je sada,pa cak i da se promene funkcije trebace jos najmanje 20 godina.
 

Back
Top