Evropski put Srbije

nema potrebe toliko se rasplinjavati u povjesnim bespucima evro integracija
evro integracije= debilizam za zaludjivanje mentola,o,nishta,prazno,prevara
neshto shto je do kraha samoupravnog socijalizma bio marxizam-sviranje ***** da prosechnom idiotu pruzish nadu i opravdanje zashto ce uvek biti golja
i to mu dodje to
ali samo nek postavljach veruje da mi mora"vishe da zapnemo"ili"promenimo mentalitet" i ostale gluposti
da da od toga zavisi lol

Šta nije sviranje *****?
 
Da smo mi na vreme zapeli sad bi smo bili u komunizmu, druze, sve cistacice bi svirale harfe, a sve slavine bi bile od zlata :(

Ne cudi me da retrogradni elementi nacionalisticke provinijencije sad hoce nasem tezaku, nasem radniku, nasoj zeni i majci da pokvare i ovu drugu sansu na srecu, srecu koja je tako blizu.

Samo, drugovi, moramo se ozbiljno uhvatiti u kostac sa objektivnim slabostima i subjektivnim okolnostima, i vice versa, kako ne bi smo posustali na ovom putu.

Drugovi! Od nas zavisi!

eh da je zoki poziveo
danas bi se utrkivali sa nemachkom ko ce pre s vishe milijardi da pripomogne grchkoj:((((
 
Zar mi nismo u Savezu Rusija-Belorusija-Srbija? Jos samo da primimo Iran i Severnu Koreju u Savez i buducnost nam je zagarantovana.


madmaxee6.jpg
 
EU ima alternativu. Za sve na svetu postoji alternativa. Osnovna dilema je da li je alternativa smislena i održiva. Ja još uvek čvrsto smatram da alternative Evropskoj Uniji u ovom trenutku nisu ni smislene ni održive. Međutm, jurcanje u EU je još besmislenije.
Treba staviti prst na čelo i otrezniti se - reći narodu EU više nije iza ćoška, ali je još uvek u pravcu u kojem se krećemo. Stićićemo tamo vremenom. EU će nam pomagati da tamo stignemo, ali ne trebamo ni mi od njih previše da tražimo, niti oni treba da traže previše od nas.

Da, treba iskreno to reći i pritom izgubiti glasove i sve buduće izbore, pošto je opštepoznato da u Srbiji prazna obećanja i šuplja priča kupuju glasačko telo, a ne realno sagledavanje situacije.
 
Da smo mi na vreme zapeli sad bi smo bili u komunizmu, druze, sve cistacice bi svirale harfe, a sve slavine bi bile od zlata :(

Ne cudi me da retrogradni elementi nacionalisticke provinijencije sad hoce nasem tezaku, nasem radniku, nasoj zeni i majci da pokvare i ovu drugu sansu na srecu, srecu koja je tako blizu.

Samo, drugovi, moramo se ozbiljno uhvatiti u kostac sa objektivnim slabostima i subjektivnim okolnostima, i vice versa, kako ne bi smo posustali na ovom putu.

Drugovi! Od nas zavisi!



plakat70x50ceda.jpg




:hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 
pa recimo da radish u svom interesu a ne protiv njega i to pravdash nekim "evro integracijama"bez kojih cemo pocrkati i ima da nas bombarduju
kao mora da se proguta zaba da bi se jeli kolachi i te gluposti
samo lepo oduzmesh evro integracije lazi iz cele jednachine i vidi se jasno carevo novo odelo...i za chije interese radi

U redu, odbacimo evrointegracijske floskule u potpunosti i posvetimo se suštini. Smatraš li da su reforme koje trebaju da se vrše u Srbiji dobre ili loše?
Da, one jesu kompatibilne sa evropskim standardima, ali to ne znači da su loše po Srbiju. Ili satraš da jesu?
 
Ево Бугарска и Румунија су им у ЕУ...па никакве користи..само су убрзали да школовани људи напусте државу...а и сада имамо безвизни режим..па ко жели нека иде у бајковиту ЕУ да раде!
 
eh da je zoki poziveo
danas bi se utrkivali sa nemachkom ko ce pre s vishe milijardi da pripomogne grchkoj:((((

Nemoj sad i ti tako.

Zoki je sam iskopao cetiri petine bunara, i nas zamolio da iskopamo onu zadnju petinu. Tako radi pravi srpski oficir, znas. Nema "juris!", ima samo "za mnom!"

Zoki nas je doveo do praga, mi samo treba da obrisemo cipele i pokucamo. To je ipak na nama. Trazi, i dace ti se, kao sto je rekao Zoran Djindjic. A veruj mi na rec, domacin stoji vec danima sa one strane vrata u svecanom odelu i samo ceka da ih siroko, siroko otvori i zagrli nas kao brata jedinog rodjenog.

Ali mi moramo sami da obrisemo cipele i zazvonimo. Kapiras tu metaforu? To je duboka metafora.
 
Da, treba iskreno to reći i pritom izgubiti glasove i sve buduće izbore, pošto je opštepoznato da u Srbiji prazna obećanja i šuplja priča kupuju glasačko telo, a ne realno sagledavanje situacije.

Mene uvek nasmeju ti tekstovi koji počinju sa ''Srpski političari treba da...'' sa posebnim naglaskom na ''Srpski političari treba da budu iskreni prema svom narodu.''

Baš me zanima šta se odvija u glavama ljudi koji su to u stanju da napišu.
 
U redu, odbacimo evrointegracijske floskule u potpunosti i posvetimo se suštini. Smatraš li da su reforme koje trebaju da se vrše u Srbiji dobre ili loše?
Da, one jesu kompatibilne sa evropskim standardima, ali to ne znači da su loše po Srbiju. Ili satraš da jesu?

pa ko govori o reformama
reforme nisu nikakav uslov za blio shta
rumunija i bugarska su iza nas pa su primljene
to su priche za malu decu
imamo koaliciju na vlasti koja se zove ZA EVROPSKU SRBIJU
oni mogu,imaju politichku moc da ispune sve moguce ekonomske i drushtvene standarde na unutrashnjem planu
na vlasti su vishe manje 10 godina
shta ih sprechava?
 
Nemoj sad i ti tako.

Zoki je sam iskopao cetiri petine bunara, i nas zamolio da iskopamo onu zadnju petinu. Tako radi pravi srpski oficir, znas. Nema "juris!", ima samo "za mnom!"

Zoki nas je doveo do praga, mi samo treba da obrisemo cipele i pokucamo. To je ipak na nama. Trazi, i dace ti se, kao sto je rekao Zoran Djindjic. A veruj mi na rec, domacin stoji vec danima sa one strane vrata u svecanom odelu i samo ceka da ih siroko, siroko otvori i zagrli nas kao brata jedinog rodjenog.

Ali mi moramo sami da obrisemo cipele i zazvonimo. Kapiras tu metaforu? To je duboka metafora.

duboka ko stamboliceva raka
 
Mene uvek nasmeju ti tekstovi koji počinju sa ''Srpski političari treba da...'' sa posebnim naglaskom na ''Srpski političari treba da budu iskreni prema svom narodu.''

Baš me zanima šta se odvija u glavama ljudi koji su to u stanju da napišu.

Odvija se očigledna zabluda da su političari vođe koje imaju odgovornost prema svom narodu.

Mada, kada je to smešno i samom narodu, što bi onda političari imali drugačije viđenje? :neutral:
 
Ево Бугарска и Румунија су им у ЕУ...па никакве користи..само су убрзали да школовани људи напусте државу...а и сада имамо безвизни режим..па ко жели нека иде у бајковиту ЕУ да раде!

Bogate evropske zemlje imaju robove iz siromasnih zemalja i kada iste nisu u UE. Narocito tada!

Oduvek je islo da se radi u Nemacku, Francusku i ostale bogate zemlje.

Zato njima NE TREBAJU zemlje u UE.

Problem novoprimljenih zemalja u UE je taj sto one NEMAJU FINANSIJSKU I RADNU DISCIPLINU, pa MORAJU DA NAUCE.

Da bi i oni na kraju MOGLI DA SE IZJEDNACE sa bogatim zemljama.

Oni koji ostanu napolju NIKADA tu disciplinu nece steci i ostace vecito siromasni i balast na ledjima bogatih.
 
Mene uvek nasmeju ti tekstovi koji počinju sa ''Srpski političari treba da...'' sa posebnim naglaskom na ''Srpski političari treba da budu iskreni prema svom narodu.''

Baš me zanima šta se odvija u glavama ljudi koji su to u stanju da napišu.

Neko uopšte nešto očekuje od institucije zvane "srpski političar" ?
One reforme koje Mittern spominje onda moraju biti više nego korenite, fundamentalne zapravo.
Evo šta o tome kaže naša perjanica, Boris Tadić:
Ovog trenutka, kao i svih prethodnih deset godina, ne postoji alternativa integraciji u EU i to je naš najvažniji spoljnopolitički cilj... Definisao sam našu politiku na prošlim izborima, dobio podršku građana, sa punom svešću o tome da su oba strategijska cilja, i očuvanje teritorijalnog integriteta zemlje i članstvo u EU, bremenita teškoćama, ali to ne znači da treba da odustanemo

Nema tu šta više da se polemiše, oni su to definisali, pa ti vidi.
 
U redu, odbacimo evrointegracijske floskule u potpunosti i posvetimo se suštini. Smatraš li da su reforme koje trebaju da se vrše u Srbiji dobre ili loše?
Da, one jesu kompatibilne sa evropskim standardima, ali to ne znači da su loše po Srbiju. Ili satraš da jesu?


Svako društvo ili državna zajednica ima svoje pravne norme koje je razvijalo vekovima i koji su vremenom stekle svoje ukorenjenje u društvu i samim tim su jedina pravna okosnica za postojanje zakona jedne države.

Ishitrena donošenja nekih pravnih normi koje ne odslikavaju ni tradiciju niti daju istinsku pravnu zaštitu čoveku kao pojedincu niti državi kao okosnici jenog naroda i društva su samo plod mašte jedne izubljene grupice maloumnika koja se sticajem okolnosti sa ulice preselila u Skupštinu.

Zato je jedino pravo rešenje da se svaki čovek sa ovih prostora što pre vrati svojim istinskim korenima i onim vrednostima koje je poštovao hiljade godina i koje će sigurno poštovati još toliko. Potrebno je da od te gomile sumnjivih zapadnih vrednosti preuzme isključivo samo ono što može da se uklopi u postojeći sistem.

Ove domaće savremene "Mesije" i onako će da traju samo onoliko koliko jednokratna upotreba da ne kažem q-rt-on i na njih počinje polako da pada prašina, pa zato njih više ne treba uzimati kao neku relevantnu činjenicu.
 
Poslednja izmena:
pa ko govori o reformama
reforme nisu nikakav uslov za blio shta
rumunija i bugarska su iza nas pa su primljene
to su priche za malu decu
imamo koaliciju na vlasti koja se zove ZA EVROPSKU SRBIJU
oni mogu,imaju politichku moc da ispune sve moguce ekonomske i drushtvene standarde na unutrashnjem planu
na vlasti su vishe manje 10 godina
shta ih sprechava?

Govorim ja o reformama. Reforme su uslov boljeg funkcionisanja zemlje nezavisno od našeg odnosa prema EU. Tj. bez obzira na to hteli ili ne hteli u EU država je troma, zastarela i plodno tle za svakojake malverzacije.
I ukoliko nisi shvatio da je većina mojih kritika iz uvodnog posta upućena upravo vladajućoj koaliciji, to sad naglašavam. Oni su mogli više i morali bi više.
I kada DS ode sa vlasti reforme će biti neophodne. Kada kažem reforme, mislim na prave, suštinske promene u društvu, a ne na politikantske floskule koje vladaju evo već deceniju. Šta onda, kada ne bude DS jedini krivac zbog opstajanja statusa quo koji truje zemlju.

E upravo je akcenat na tome da se zemlja reformiše na takav način da profukcioniše, a ne da se impresionira Brisel. U evropskim standardima ima mnogo toga dobrog i to ne treba ignorisati bez obzira na pro- ili kontraevropsko opredelenje.
 
U Slovačkoj je čini mi se u prvoj godini reformi bilo gotovo 70% protiv uključujući i vladajuće strukture ali je ipak VALJANIM načinom rada obavljena većina reformi...Ne mogu nekompetentni nezainteresovani poltroni da se bave važnim stvarima a upravo takvima su šakom i kapom deljena važna mesta u institucijama dok je poštena omladina nastavljala exodus ka Inostranstvu.
 
Kao rezultat toga politika u Srbiji treba da pokaže zrelost koju tvrdi da poseduje. Da stane, razmisli i kaže i sebi i svom narodu neke istine. Vreme je da politika u Srbiji stvarno postane pragmatična. Vreme je da se EU stavi na čekanje na isti način na koji su oni stavili nas i da se reforme sprovode radi boljeg funkcionisanja zemlje, a ne da bi se neko drugi impresionirao. Drugim rečima, smatram da ne treba da tražimo prečice ka EU, već da idemo glavnim putem koji jeste duži, ali je i stabilniji.

Zaključiću: EU ima alternativu. Za sve na svetu postoji alternativa. Osnovna dilema je da li je alternativa smislena i održiva. Ja još uvek čvrsto smatram da alternative Evropskoj Uniji u ovom trenutku nisu ni smislene ni održive. Međutm, jurcanje u EU je još besmislenije.
Treba staviti prst na čelo i otrezniti se - reći narodu EU više nije iza ćoška, ali je još uvek u pravcu u kojem se krećemo. Stićićemo tamo vremenom. EU će nam pomagati da tamo stignemo, ali ne trebamo ni mi od njih previše da tražimo, niti oni treba da traže previše od nas.
Samo na ovakav način možemo održati evropsku opredeljenost Srbije na duže staze i održati evropski identitet koji bez sumnje posedujemo.

Odlicna tema i zapazanje!

Krajnje je vreme da neko od vlasti kaze ovom narodu - usporimo/odlozimo put do evropskih inetgracija, stabilizujmo se!

Ali nece da kazu. nece zato sto nemaju adekvatnu alternativu - oslonjenost na sopstveni razvoj, a 5 min. za to je odavno proslo.

Sada zivotare/zivotarimo i mi s
njima od danas do sutra propadajuci svi zajedno kao Titanik.
 
O mitskim "putevima u Evropu" iskljucivo sanjaju neradnici i oni koji bi da zive na svapskoj grbaci.

Zbog toga sam i definisao EU kao sredstvo, a ne cilj. A ovo što ti pominješ je jedna od zabluda koja vlada po pitanju EU - kada uđemo sve će da bude med i mleko. Što je glupost.

EU nam može omogućiti neke prilike ili olakšati neke stvari, ali sve ćemo svejedno morati raditi uglavnom sami.

Mnogi narodi koji su u EU nisu shvatili tu lekciju.
 

Back
Top