Europsko prvenstvo u rukometu 2010 - Austrija

Hasanafendić: Nisam krivac


Selektor rukometne reprezentacije Srbije Sead Hasanefendić prihvatio je delimičnu odgovornost za loš rezultat ekipe na Evropskom prvenstvu u Austriji, ali je istakao i da se ne smatra isključivim krivcem.

- Možda smo tim akcentovanjem defanzive oduzeli malo na brzini napada, ali to ne može opravdati brojne greške u predaji lopte i probleme sa šutem, posle čega smo kažnjavani golovima iz kontri. Tu je bio glavni problem. Evidentni su bili i fizički i mentalni umor pojedinaca u nekim mečevima ili nekim njihovim segmentima. Voljni pad isto. Verovatno sam i ja imao loših procena. Ne bežim od odgovornosti, ipak sam ja vodio stručni štab, ali ne osećam se krivcem za ovaj razočaravajući rezultat - rekao je Hasanefendić za beogradski Danas, a prenosi Beta.

Srbija na Evropskom prvenstvu nije prošla grupnu fazu, pošto je igrala nerešeno sa Islandom, a izgubila od Danske i domaće Austrije. Javnost je odmah počela i da spekuliše o budućnosti Hasanefendića, koji je i trener nemačkog Gumersbaha, na klupi Srbije.

- Siguran sam da bi sa mnom reprezentacija Srbije u budućnosti pravila mnogo bolje rezutlate od ovog, ali za tako nešto potrebni su obostrana volja i poverenje. Ne verujem da ću još dugo moći da sedim na dve stolice - rekao je Hasanafendić.
 
Eto i Hrvati se jedva spasise protiv Islanda. Na ovom prvenstvu nema lakih ekipa i svako ko se opusti bice kaznjen. Mozda su Hrvati malo podcenili Islandjane pod krilima 3 uzastopne pobede pa su morali da jure rezultat tokom cele utakmice. Ovo ce im se desiti i protiv Austrije jer vec vidim kako pisu njihovi mediji da tu ocekuju laganu pobedu. Isto smo i mi ucinili pa evo sta nam se desilo. Iako su oni ozbiljnija reprezentacija od nas ovde se opustanje kaznjava. Sad vidimo koliko je nasa grupa bila daleko teza od one u kojoj su oni bili. Ipak su Island i Danska svetski vrh.
 
Eto i Hrvati se jedva spasise protiv Islanda. Na ovom prvenstvu nema lakih ekipa i svako ko se opusti bice kaznjen. Mozda su Hrvati malo podcenili Islandjane pod krilima 3 uzastopne pobede pa su morali da jure rezultat tokom cele utakmice. Ovo ce im se desiti i protiv Austrije jer vec vidim kako pisu njihovi mediji da tu ocekuju laganu pobedu. Isto smo i mi ucinili pa evo sta nam se desilo. Iako su oni ozbiljnija reprezentacija od nas ovde se opustanje kaznjava. Sad vidimo koliko je nasa grupa bila daleko teza od one u kojoj su oni bili. Ipak su Island i Danska svetski vrh.

Već treća tekma zaredom da ulazimo mlitavo i lovimo rezultat od 3,4 gola razlike.:roll:
Island odličan, Stefansson poludio baš protiv nas, onaj bradati pivot (ko pjevač Abbe:cool:) je car...Kak smo igrali, dobro smo prošli iako smo mi mašili zadnji napad...

Sad nek Norvežani smire Austrijance da ne divljaju sutra, a mi mirno čekamo pokolj ostalih u grupi do zadnje tekme s Dancima...šteta za Laca, opet mu nešto šavovi popucali, fali nam koji projektil izvana
 
evo i mene, popravili mi net
mislim da je nas vise i dzaba komentarisati, sve smo videli i to vidjamo vec poslednjih 8-9 godina, rukomet nam je upropasten pre 15tak godina, a posledice su tu poslednjih 9

sto se tice prvenstva, Hrvatska, Island i Danska jure polufinale, mislim da ce Norveska zaostati
u drugoj grupi visoka pobeda Poljaka protiv Spanaca ih izbacuje za prve favorite u grupi, a i Francuska se polako budi, mislim da te dve reprezentacije prolaze u polufinale

mozda je eliminacija Svedjana vec u prvoj fazi iznenadjenje, ostalo sve ide po kvalitetu na papiru
 
Pa jel neko gleda kak se ovi Austrijanci ponašaju?!:evil: I onda smo mi primitivci!:evil: Onaj njihov trener je na belinđi garantirano:eek:

Igramo slabo i suci navlače malo za nas...al za koga će, za ove dibiduse koji igraju prvo natjecanje u životu...pa tonu medalja imamo valjda smo zaslužili neki kredit više!!!:dash:

Ovakvom igrom nemremo dobit ni Dance ni Španjolce a Dinartu i društvu ne bi dali 15 golova....ali yebi ga nova 2 boda su u džepu, možda Norge nekaj odradi za nas;)
 
Pa jel neko gleda kak se ovi Austrijanci ponašaju?!:evil: I onda smo mi primitivci!:evil: Onaj njihov trener je na belinđi garantirano:eek:

Igramo slabo i suci navlače malo za nas...al za koga će, za ove dibiduse koji igraju prvo natjecanje u životu...pa tonu medalja imamo valjda smo zaslužili neki kredit više!!!:dash:

Ovakvom igrom nemremo dobit ni Dance ni Španjolce a Dinartu i društvu ne bi dali 15 golova....ali yebi ga nova 2 boda su u džepu, možda Norge nekaj odradi za nas;)

Tako su se ponasali i protiv nas ali u vasem slucaju sudija je imao par gresaka u korist vase reprezentacije pa je zato i doslo do takve atmosfere, ruku na srce da se to desilo u Srbiji ili Hrvatskoj bilo bi mnogo gore.
Kao sto sam i rekao neki su se smejali sto smo izgubili od Austrije ali mi smo isli po onom starom "lako cemo" i odbilo nam se od glave, a zamalo da se to desi i Hrvatskoj jer su ih olako shvatili. U svakom slucaju prvenstvo je jako cudno jer svako svakog moze da pobedi i za kladionicu jako nezahvalno da se igra. Za sada favoriti za zlato Poljaci, Hrvati, Francuzi i Islandjani a po mom misljenju Poljaci su nekako fizicki najjaci a u uzletu forme su pa mogu do prvog zlata.
 
Pa jel neko gleda kak se ovi Austrijanci ponašaju?!:evil: I onda smo mi primitivci!:evil: Onaj njihov trener je na belinđi garantirano:eek:

Igramo slabo i suci navlače malo za nas...al za koga će, za ove dibiduse koji igraju prvo natjecanje u životu...pa tonu medalja imamo valjda smo zaslužili neki kredit više!!!:dash:

Ovakvom igrom nemremo dobit ni Dance ni Španjolce a Dinartu i društvu ne bi dali 15 golova....ali yebi ga nova 2 boda su u džepu, možda Norge nekaj odradi za nas;)

Isto tako se ponašao i protiv nas i to njegovo ponašanje je imalo i rezultata...ja sam baš naveo taj veoma važan detalj:
Kada je Austrija osetila i videla da ima domaćinsko suđenje tada je njihov trener uradio ono što je ustvari trebao VELIKI SEAD...umesto da on vrši pritisak na sudije,zapisnički sto,to je uradio austrijski selektor i tada je utakmica počela da se lomi i veći deo kolača je otišao na njihovu stranu...a naš VELIKI SEAD je sačuvao njegove kukove i ostavio njihovog trenera da zajedno sa celom klupom vrši pritisak na sve i svašta samo da bi se kod sudija osigurali.
 
Tek sam sad skužio da Norvežani još mogu proć ak tuku Island 3 razlike, a mi pobijedimo Dance...:zper:....to znači da će grist (iako oni po mentalitetu grizu uvijek, ali ovak je ipak motiv veći)...doduše Island mi se čini bolji...

Naravno po starom hrvatskom običaju kalkuliram kako do polufinala sa što manje muke;), ali takve stvari obično završe tak da ćemo morat sa Dancima rudarit 60 minua za polufinale...ruku na srce kak igramo, to bi jedino bilo pošteno...:rtfm:
 
Sad sam gledao prvo poluvreme CRO - DEN i iako su sudije malo navlacile na stranu Hrvata zasluzeno su dobili prvo poluvreme. Danci su sami krivi sto su im razbranili Halilovica sa nekim bezveznim udarcima (poput nasih) dok sa druge strane Kasper nije pokazao ama bas nista a Duvnjak ga je dodatno unervozio i iznervirao onim sarlatanskim golovima iz sedmerca. Igor Vori iako je imao 3/3 iz igre i mnogi ga smatraju najboljim pivotom po mom misljenju nema ama bas nista od tehnike. On covek samo primi loptu igra ledjima i dok se okrene na njega nasrnu svih 6 Danaca koliko je trom i smotan, nekako nezgrapno i sporo deluje kao da je progutao motku, ali uvek mu uspeva da pogodi valjda je to njegov kvalitet. Tipican primer igraca koji igra masom a ne tehnikom, ali i to je valjda potrebno u modernom rukometu. Balic se kao i uvek poigrava sa odbranom i fintira ih kad god zeli, a kada on ne prodje daju Bunticu i on opali sa 9 metara i za sada mu odlicno to ide. Strlek koga su najavljivali da je veliki potencijal mi nesto nije zapao za oko. Videcemo do kraja. Danci se nikako nece predati jer ko izgubi taj ispada a to nece dozvoliti nijedna ozbiljnija ekipa, pogotovo skandinavska.

P.S.

Kako me nervira onaj kikirez od Danskog trenera, kao neka prerusena devojcica pa jos kad mu pocrvene obrazi kao prava seljancica.
 
Poslednja izmena:
Toooooooo!!!!:super: ***** nas blesave!!!!! 9 polufinala na zadnjih 10 natjecanja.:worth: Alilović nikad bolji, Buntić fantastičan, Duvnjak i Vori odradili svoje, Štrlek i Čupić sa par promašaja ali i bitnih golova, Lacković (nemre igrat jer je razrezo ruku par dana prije EP) ušao je 2 minute i zabio najbitniji gol na tekmi. Posebno poglavlje je Balić, nezadrživ kao nekad!!!:worth::worth:

Odmor pa na Poljake, možemo ih dobit, zadnji put smo ih nabili....
 
Balic, jos nije kao nekad, ali mirise na ono nekad :D

Francuzi rutinski tukli Poljake, u finalu verovatno opet Karabatic (kakav je gol dao u finisu meca protiv Poljaka, magija) na Balica

Jesu ih tukli ali Poljaci su vec obezbedili polufinale pa su usli rastereceno u mec sa Francuzima. Rezultat ih se nije ticao. Odmorniji ce uci u polufinale u odnosu sa Hrvatskom mada to nista ne znaci. Trenutna inspiracija ce odluciti ko ce u finale. U drugom polufinalu Francuska je favorit jer dize formu iz utakmice u utakmicu.
 
Zasluzeno. Svaka cast. Drago mi je zbog onog Danskog kepeca trenera. Oprez. Poljaci igraju paklenu odbranu i fizicki su mnogo jaki a i golman im je hobotnica.

Bit će teško, posebno mrzimo ove tekme u "jutarnjim" terminima, jer nam treba da se zbudimo...;)

Poljaci znaju puknut pod pritiskom, mi nikad....mi obično puknemo kad nam Dinart zavrne vrat:lol: i kad onaj smrad Omeyer skupi 27 obrana, od toga 10 zaredom....

Zanimljivo da nam je obrana, potpuno izmijenjena i podmlađena trebala biti najveći problem, a dosada smo primili najmanje golova od svih, doduše ima nešto i u tome što mi nikada nismo odigrali niti brzi centar niti kontru, a priča se da smo izveli jednu polukontru prije 10-ak godina, ali to nije provjerena informacija:lol:
Veliki, ogroman peh je što Valčić i Lacković nisu spremni...da bar jedan može ići 100%:dash:
 
Nisam gledao ništa od ovih ostalih utakmica (osim nas i Hrvata) te ne znam kakvi su Poljaci bez Tkačika, ali vidim da im dobro ide, jer nisu se sigurno trošili protiv Francuza jer im je svejedno dal idu na Hrvatsku ili Island pošto su to rekao bih jednake ekipe koliko sam video na ovom prvenstvu ...

Franci ako stisnu odbranu teško će neko videti zlato, mada ja bih voleo da tekme budu zanimljive, na krv i nož ... Nego, gde gledate tekme?
 
http://www.atdhe.net/
gde i uvek, mada je malo nezgodno bez komentatora na srpskom (hrvatskom) jeziku
na kablovskoj mi iskljucuju HRT pred bilo koji sportski dogadjaj, kao neka nasa kuca ima prava prenosa bla bla truc

Uf,za ovo treba ADSL :( ...nikako da otvori.
Crni,kaži mi da li mora taj Ultra Surf da se skine da bi se gledalo nešto odatle?
Ja ne mogu da komentarišem ništa od ovih utakmica jer ih nisam gledao...a nema ni odakle :evil:
 
http://www.atdhe.net/
gde i uvek, mada je malo nezgodno bez komentatora na srpskom (hrvatskom) jeziku
na kablovskoj mi iskljucuju HRT pred bilo koji sportski dogadjaj, kao neka nasa kuca ima prava prenosa bla bla truc
Ma tamo sam i probao u prvom kolu da gledam ostale mečeve, ali nije bilo, te poučen tim bolnim iskustvom sam i odustao misleći da uopšte ne daju rukomet ... Valjda će biti na HRT-u svi mečevi završnice, kod mene ga ne blokiraju ...

Ako nekog zanima, LŠ ima da se gleda na zvaničnom sajtu ...
 
Ma tamo sam i probao u prvom kolu da gledam ostale mečeve, ali nije bilo, te poučen tim bolnim iskustvom sam i odustao misleći da uopšte ne daju rukomet ... Valjda će biti na HRT-u svi mečevi završnice, kod mene ga ne blokiraju ...

Ako nekog zanima, LŠ ima da se gleda na zvaničnom sajtu ...

bili juce i Franci i Hrvati
samo nisam mogao da pokrenem Barsu protiv Marusija :(
 

Back
Top