EU i(li) Rusija

hektorius:
Zlatna sredina, kao sto je drug Tito radio, ni tamo ni vamo, ili malo jednima malo drugima, po potrebi. Tudje iskoristavajmo - svoje ne damo!

******* друг Тито, због таквих смо ту где јесмо. Наш стратешки партнер треба да буде Јапан, затим Русија, САД, Кина и на последњем месту ЕУ. У ЕУ су сви наши непријатељи, Немци, Аустријанци, Мађари, Румуни, Бугари, а ући ће и Турци и Хрвати. Ни економски нам нису потребни, под условом да имамо добре односе са Јапаном, Русијом и Кином.
 
Lacibg:
То би реално било најбоље за нас. Међутим осиона Европа а и Америка нас просто гурају у загрљај Русима. Треба са свима да имамо пријатељске односе и сарадњу. Данас то није могуће. Данас нам је Русија једини пријатељ. А сутра ? Можда ... Али ЕУ има за много тога да се извини.
Da.I dok nam se EU ne izvini nemamo sta da trazimo sa njima,nije nego.Kada cete shvatiti da u medjunarodnim odnosima nema mesta prijateljstvu sa ovima ili onima,to je cista demagogija.U odnosu medju drzavama postoji samo termin zvani INTERES i to nije nikakva novost,jer takvih primera imamo sijaset u medjunarodnim odnosima da ih sada ne navodim.To kada shvatimo imacemo polaznu osnovu da konacno pogledamo sebi u oci i definisemo sta je nas nacionalni interes,da li EU,ili pak nesto drugo.Svakako da je EU ono cemu trebamo da tezimo kao jedna Evropska drzava koja ima tendenciju da kao lider zapadnog Balkana postanemo respektabilna sila u ovom delu Evrope.Sa Rusijom svakako treba negovati dobre diplomatske odnose,ali nikako da nam ona bude prioritet u spoljnjoj politici.Na kraju i sama Rusija svoju spoljnju politiku bazira na dobrim odnosima sa SAD i EU.Dovoljan primer kako se ne treba ponasati u medjunarodnim odnosima je politika koja je vodjena pod Milosevicem,koja nas je izolovala od celog sveta i dovela do toga da se poredimo kao drzava sa jednom Albanijom.Dakle,kada shvatimo da u politici generalno gledajuci ne postoji nista LICNO,onda mozemo da se nadamo da cemo kao drzava krenuti prosperitetnim putem.
 
BikLav:


Ovom"tuznom skupu" fali josh par patriJotskih likova pa da naplacuju ulaznice, da se narod zabavlja.
Mi smo, koliko mi se chini u Evropi pa na toj osnovi treba "graditi" buducnost ove zemlje.
Potresni su argumenti onih, koji se zalazu za Rusiju, sve po modelu Zirinovskog.
Pa da li se secate kada je Putin doshao na chelo Rusije, koliko budalashtina se prichalo o njegovom poreklu, naravno u najnegativnijem smislu.. Glavni biser je bio:"Putin je Hazar"?????E sad bi nam bash dobro doshao da nas malo brani.aaaaaaaaa?
Dakle: ULAZAK U EU NE ZNACHI SUKOB SA RUSIJOM VEC NORMALNE ODNOSE SA SVIMA A AKO TO RUSIJI NE ODGOVARA,,,,,,, ONDA RAZMISLITE MALO O NJIHOVIM "DOBRIM" NAMERAMA U ODNOSU NA NAS
 
СЛОБОДА:
******* друг Тито, због таквих смо ту где јесмо. Наш стратешки партнер треба да буде Јапан, затим Русија, САД, Кина и на последњем месту ЕУ. У ЕУ су сви наши непријатељи, Немци, Аустријанци, Мађари, Румуни, Бугари, а ући ће и Турци и Хрвати. Ни економски нам нису потребни, под условом да имамо добре односе са Јапаном, Русијом и Кином.
Za druga Tita se apsolutno slazem,samo sto bih ja tu dodao Milosevica i Seselja.Dokle cete samo trubiti o neprijateljima,to je vec postala totalno deplasirana prica.Mi geografski pripadamo Evropi i uvek smo bili i to cemo ostati,EVROPSKA drzava.Pa jedna Francuska i Nemacka su vekovima ratovale jedna protiv druge,pa su sada primer dobrosusedskih odnosa.Nema zdrave logike da prioritet dajemo Azijskim drzavama,uz duzno postovanje prema njima,to je krajnje utopisticka prica koja apsolutno nema realnu osnovu.Mi bez Evrope ne mozemo sve i da hocemo,a tvrdim da i nemamo potrebe da bezimo od onog sto jesmo,a to je da smo jedna od starjiih Evropskih drzava kojoj je mesto medju Evropskim narodima.Ta vrsta ksenofobije koja ovde vlada jako dugo,nam nece nista dobro doneti,kao sto nam i do sad nista dobro donela nije.
 
U svetu, ovakvom kakav je, drzava koja nema "ledja" vrlo brzo nayebe. Znaci moramo da biramo. A buduci da je EU zapenila da nam otme Kosovo, jedini logican izbor je Rusija. Ne zavaravam se ja da je Putin neki veliki borac za pravdu & medjunarodno pravo. To je ipak covek koji je Cecenima postavio za predsednika gangstera sa privatnom vojskom. Po dvoje-troje ljudi nestane dnevno samo u Groznom, a Putin prica o velikom napretku u Ceceniji. A sad mu treba saveznik na Balkanu. I spreman je da se bori za nase interese da bi ga dobio. A na nama je da odlucimo hocemo li dupe dati nekome ko nas kaznjava zbog dela coveka pod kojim su ipak najvise propatili sami Srbi, ili pak Putinu, koji ce nam za podavanje bulje ipak dati nesto zauzvrat.
 
СЛОБОДА:
******* друг Тито, због таквих смо ту где јесмо. Наш стратешки партнер треба да буде Јапан, затим Русија, САД, Кина и на последњем месту ЕУ. У ЕУ су сви наши непријатељи, Немци, Аустријанци, Мађари, Румуни, Бугари, а ући ће и Турци и Хрвати. Ни економски нам нису потребни, под условом да имамо добре односе са Јапаном, Русијом и Кином.

Тачно, СЛОБОДА !
 
jomini:
Ma može i Surinam, samo da nije Evropa ili USA. ;)


d026.gif

Може и Суринам, шта фали Суринаму.
Било која земља где је Дух слободан од бирократије и технократије.

Узгред, ко је јачи, твоја европејска главица или зид?!?
 
6.oktobar:
U odnosu medju drzavama postoji samo termin zvani INTERES i to nije nikakva novost,jer takvih primera imamo sijaset u medjunarodnim odnosima da ih sada ne navodim.To kada shvatimo imacemo polaznu osnovu da konacno pogledamo sebi u oci i definisemo sta je nas nacionalni interes,da li EU,ili pak nesto drugo.Svakako da je EU ono cemu trebamo da tezimo kao jedna Evropska drzava koja ima tendenciju da kao lider zapadnog Balkana postanemo respektabilna sila u ovom delu Evrope.Sa Rusijom svakako treba negovati dobre diplomatske odnose,ali nikako da nam ona bude prioritet u spoljnjoj politici.Na kraju i sama Rusija svoju spoljnju politiku bazira na dobrim odnosima sa SAD i EU.

Наравно да постоје пријатељи и непријатељи проузроковано управо интересима.
Норвешка и Швајцарска и Русија су у Европи али не и у ЕУ. Наравно да се не можемо поредити са њима, али је наш случај специфичан па се не можемо поредити ни са Пољском, Хрватском, Летонијом...То што можемо бити лидер региона је управо проблем, јер наше комшије се труде да нас спрече били у ЕУ или ван ње. Русија нам је и економски битнија, јер потрошачку робу можеш наћи на више страна, а одакле да набавиш енергенте. Тачно је да Русија сарађује са ЕУ (тако што им продаје енергенте, има страшан суфицит са ЕУ :lol: ), и ми требамо, али сарађују и са Кином, Јапаном, Индијом, Арапима...
 
alergicna:
Ovom"tuznom skupu" fali josh par patriJotskih likova pa da naplacuju ulaznice, da se narod zabavlja.
Mi smo, koliko mi se chini u Evropi pa na toj osnovi treba "graditi" buducnost ove zemlje.
Potresni su argumenti onih, koji se zalazu za Rusiju, sve po modelu Zirinovskog.
Pa da li se secate kada je Putin doshao na chelo Rusije, koliko budalashtina se prichalo o njegovom poreklu, naravno u najnegativnijem smislu.. Glavni biser je bio:"Putin je Hazar"?????E sad bi nam bash dobro doshao da nas malo brani.aaaaaaaaa?
Dakle: ULAZAK U EU NE ZNACHI SUKOB SA RUSIJOM VEC NORMALNE ODNOSE SA SVIMA A AKO TO RUSIJI NE ODGOVARA,,,,,,, ONDA RAZMISLITE MALO O NJIHOVIM "DOBRIM" NAMERAMA U ODNOSU NA NAS

Руси наглашавају да немају ништа против да уђемо у ЕУ па чак и у НАТО, ако ми то желимо, да то неће угрожавати наше односе...
Тиме показују да су нам пријатељи, за разлику ових са Запада што нас уцењују немогућим условима. У ствари и они су нам пријатељи јер хоће да кажу, нисте за нас , нећемо вас, окрените се на другу страну.
 
СЛОБОДА:
Руси наглашавају да немају ништа против да уђемо у ЕУ па чак и у НАТО, ако ми то желимо, да то неће угрожавати наше односе...
Тиме показују да су нам пријатељи, за разлику ових са Запада што нас уцењују немогућим условима. У ствари и они су нам пријатељи јер хоће да кажу, нисте за нас , нећемо вас, окрените се на другу страну.
Ma brate gde su ti prijatelji bili onih deset godina maltretiranja srpskog naroda ? A videcemo kako ce i veto u SB da prodje i da li ce ga biti.
 
Frozen74:
Ma brate gde su ti prijatelji bili onih deset godina maltretiranja srpskog naroda ? A videcemo kako ce i veto u SB da prodje i da li ce ga biti.

Веруј..........ако ниси атеиста........ :roll: :roll: :roll:
А ако јеси...... нико ти не може помоћи !!!!!!!!

Ниси ни свестан КОЛИКО ЗНАЧИ НАРОДНА ЕНЕРГИЈА - уколико народ верује !
 
Yopa:
U svetu, ovakvom kakav je, drzava koja nema "ledja" vrlo brzo nayebe. Znaci moramo da biramo. A buduci da je EU zapenila da nam otme Kosovo, jedini logican izbor je Rusija. Ne zavaravam se ja da je Putin neki veliki borac za pravdu & medjunarodno pravo. To je ipak covek koji je Cecenima postavio za predsednika gangstera sa privatnom vojskom. Po dvoje-troje ljudi nestane dnevno samo u Groznom, a Putin prica o velikom napretku u Ceceniji. A sad mu treba saveznik na Balkanu. I spreman je da se bori za nase interese da bi ga dobio. A na nama je da odlucimo hocemo li dupe dati nekome ko nas kaznjava zbog dela coveka pod kojim su ipak najvise propatili sami Srbi, ili pak Putinu, koji ce nam za podavanje bulje ipak dati nesto zauzvrat.

Е сит сам тих прича како је Путин шпијун, диктатор, зликовац а Буш и Блер су љупки демократе и хуманисти. Русија није ништа мање демократска од САД и Енглеске. Колико су угрожена права Чечена толико су угрожена права муслиманских Американаца, а о Ираку да не говоримо.Запамти једну ствар, Чечени као и Шиптари нису људи да би имали људска права. Више ме погоди смрт једног немачког овчара који су углавном интелигентнији и хуманији од горе поменутих, него 100 Чечена.Звучи фашистички али нажалост је тачно. Ко то не схвати обиће му се о главу па макар то био и САД.
 
eremita:
Веруј..........ако ниси атеиста........ :roll: :roll: :roll:
А ако јеси...... нико ти не може помоћи !!!!!!!!

Ниси ни свестан КОЛИКО ЗНАЧИ НАРОДНА ЕНЕРГИЈА - уколико народ верује !
To kao ona stranka YOGA GURUA sto je postojala a? Ono kao program im je bio da ce 100 gurua da se sastane i da meditira i da Srbiji bude bolje :D :D :D I da je narod verovao spoznali bi nirvanu ili sta znam...
 
Frozen74:
Ma brate gde su ti prijatelji bili onih deset godina maltretiranja srpskog naroda ? A videcemo kako ce i veto u SB da prodje i da li ce ga biti.

У том периоду Русија није постојала као држава, њоме су владали комбиновано неспособни и-или злонамерни који су је водили у пропаст, као Србију данас.
Путин је сушта супротност, по мени најспособнији политичар после другог светског рата у свету. Мене брине да после њега доћи опет неки попут Јељцина, а ми ћемо опет нај..ати. Да није било Путина Косово би увелико било независно.
И нама је потребна таква величина да нас изведе из рупе, можда ће то бити Александар Вучић.
 
Hahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahhahahahahahahahahahahaha onaj sto place svako vece po tv kanalima kao baba zbog kojekakvih zloupotreba i nefer politickih protivnika... onaj jadnik imbecilni kojeg bi najradije razapeo.. onaj konj...

pazi ako neko kaze da je radikal jer je nacionalista ili bilo sta drugo onda je to ok.. ako neko podrzi i Tomu i to mogu da razumem... ma sve mogu da razumem...

Ali da neko izdize tog majmuna i orangutana to ne mogu da verujem... aloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo zaboravio si mozak bre u stali kad si cistio kravama... aloooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
СЛОБОДА:
Наравно да постоје пријатељи и непријатељи проузроковано управо интересима.
Норвешка и Швајцарска и Русија су у Европи али не и у ЕУ. Наравно да се не можемо поредити са њима, али је наш случај специфичан па се не можемо поредити ни са Пољском, Хрватском, Летонијом...То што можемо бити лидер региона је управо проблем, јер наше комшије се труде да нас спрече били у ЕУ или ван ње. Русија нам је и економски битнија, јер потрошачку робу можеш наћи на више страна, а одакле да набавиш енергенте. Тачно је да Русија сарађује са ЕУ (тако што им продаје енергенте, има страшан суфицит са ЕУ :lol: ), и ми требамо, али сарађују и са Кином, Јапаном, Индијом, Арапима...
Prvo,ne vidim cime to nase komsije mogu da nas sprece da budemo ekonomski lider u regionu,pogotovo kao clanici EU?Drugo,Rusija i nama PRODAJE energente i ne poklanja nam ih.Trece mi ni u kom pogledu ne mozemo da se poredimo sa Rusijom,jer mi smo jedna mala drzava na Balkanu za razliku od nje i ne raspolazemo takvim prirodnim resursima kao ona.Nasa jedina sansa je ulazak u EU,stvari su ocigledne,samo neko od drveta ne vidi sumu,ili nece da je vidi...
 
СЛОБОДА:
У том периоду Русија није постојала као држава, њоме су владали комбиновано неспособни и-или злонамерни који су је водили у пропаст, као Србију данас.
Путин је сушта супротност, по мени најспособнији политичар после другог светског рата у свету. Мене брине да после њега доћи опет неки попут Јељцина, а ми ћемо опет нај..ати. Да није било Путина Косово би увелико било независно.
И нама је потребна таква величина да нас изведе из рупе, можда ће то бити Александар Вучић.
Ha,ha,ha,ha,ha,pa ovo je neverovatno!E nisam se odavno ovako slatko nasmejao,pa ovo je bre TRIVIJALNO!!!!!!!Da ovaj nas malo ne zajebava???
 
Frozen74:
Ali da neko izdize tog majmuna i orangutana to ne mogu da verujem... aloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo zaboravio si mozak bre u stali kad si cistio kravama... aloooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja краву никад нисам видео уживо, али ти се изгледа дружиш и са магарцима, али то ти не замерам, лепо је што волиш животиње.

Вучић делује као млад међутим има боље знање од ваших квази експерата посебно у сфери светске економије и политике. Он мисли и на наше унуке а не само на своје дупе(Само један живот имамо) као демократе.Најбољи су били кад су окривили Николића за пад индекса берзе. Имају своје људе у свим управним одборима јачих предузећа. Рекли су им да ставе што више акција на продају и наравно да је пао индекс. Што нису рекли шта је било са прометом, он је сигурно био у порасту.
 
6.oktobar:
Prvo,ne vidim cime to nase komsije mogu da nas sprece da budemo ekonomski lider u regionu,pogotovo kao clanici EU?Drugo,Rusija i nama PRODAJE energente i ne poklanja nam ih.Trece mi ni u kom pogledu ne mozemo da se poredimo sa Rusijom,jer mi smo jedna mala drzava na Balkanu za razliku od nje i ne raspolazemo takvim prirodnim resursima kao ona.Nasa jedina sansa je ulazak u EU,stvari su ocigledne,samo neko od drveta ne vidi sumu,ili nece da je vidi...

Могу да нас спрече јер су центри моћи ЕУ наклоњени њима а не нама, а лепеза начина је широка. Русија нам продаје, тачно, а како би било да нам обуставе продају, шта ћемо онда? Они то неће учинити јер су наши пријатељи, а наравно није ни у њиховом интересу, али све има границе. Ми треба да се окренемо пре свега Јапану јер је наша ситуација слична њиховој после 2. светског рата. Слажем се да је ЕУ шанса, али није једина ни најбоља. Поред тога, улазак у ЕУ треба да буде циљ а не средство. Средимо државу да бисмо ушли у ЕУ, а не уђимо у ЕУ да би смо средили државу.
 
СЛОБОДА:
Ja краву никад нисам видео уживо, али ти се изгледа дружиш и са магарцима, али то ти не замерам, лепо је што волиш животиње.

Вучић делује као млад међутим има боље знање од ваших квази експерата посебно у сфери светске економије и политике. Он мисли и на наше унуке а не само на своје дупе(Само један живот имамо) као демократе.Најбољи су били кад су окривили Николића за пад индекса берзе. Имају своје људе у свим управним одборима јачих предузећа. Рекли су им да ставе што више акција на продају и наравно да је пао индекс. Што нису рекли шта је било са прометом, он је сигурно био у порасту.

No comment !! :confused:
 
СЛОБОДА:
Поред тога, улазак у ЕУ треба да буде циљ а не средство. Средимо државу да бисмо ушли у ЕУ, а не уђимо у ЕУ да би смо средили државу.

Pametniju izjavu nisam cuo odavno. Bravo za ovo.
Svi stremimo ka EU a nista ne radimo da bi sredili nasu zemlju. Znaci prvo srediti zemlju(ekonomiju, obrazovanje, pravni sistem...) pa onda da im se predstavimo, tada nece moci da nas odbijaju. Sada mogu da nas uslovljavaju cime god hoce ali mi ne shvatamo da mi jednostavno ni po jednom osnovu ne mozemo da budemo kandidat za clanstvo. A mogli bi malo da se okrenemo i Rusiji i Japanu i EU i USA i Izraelu i svim tim zemljama od kojih bi mogli neke profite da napravimo. Ne samo da trazimo neke glupe politicke ugovore ili obecanja vec da trazimo sporazume o slobodnom trgovanju, o razmenama studenata, o priznavanju fakulteta....
 
6.oktobar:
Prvo,ne vidim cime to nase komsije mogu da nas sprece da budemo ekonomski lider u regionu,pogotovo kao clanici EU?Drugo,Rusija i nama PRODAJE energente i ne poklanja nam ih.Trece mi ni u kom pogledu ne mozemo da se poredimo sa Rusijom,jer mi smo jedna mala drzava na Balkanu za razliku od nje i ne raspolazemo takvim prirodnim resursima kao ona.Nasa jedina sansa je ulazak u EU,stvari su ocigledne,samo neko od drveta ne vidi sumu,ili nece da je vidi...

Ти си коњ, пардон, НИЛСКИ КОЊ - БУЦА !!!!!!!!!!! Безосећајни дебелокожац !


 
dr.koki:
Pametniju izjavu nisam cuo odavno. Bravo za ovo.
Svi stremimo ka EU a nista ne radimo da bi sredili nasu zemlju. Znaci prvo srediti zemlju(ekonomiju, obrazovanje, pravni sistem...) pa onda da im se predstavimo, tada nece moci da nas odbijaju. Sada mogu da nas uslovljavaju cime god hoce ali mi ne shvatamo da mi jednostavno ni po jednom osnovu ne mozemo da budemo kandidat za clanstvo. A mogli bi malo da se okrenemo i Rusiji i Japanu i EU i USA i Izraelu i svim tim zemljama od kojih bi mogli neke profite da napravimo. Ne samo da trazimo neke glupe politicke ugovore ili obecanja vec da trazimo sporazume o slobodnom trgovanju, o razmenama studenata, o priznavanju fakulteta....

Tacno... Ne moramo ni da ulazimo u EU. :D Mi treba sami da se sredimo i uredimo a ne da nas svinjoliki uredjuju.
 

Back
Top