Etničke granice na Balkanu

Meni prica suplj :otkacio:je li druze koji ti je vrag :hahaha:

pa daj neke dokaze :rtfm:

srbi su vecina od polovine kosova pa do kraja vojvodine(ukljucujuci da se proterani vrate) i pri tom u rep.srpskoj i krajini,znaci ovo extra odgovara srbiji ne znam kako si ti drugacije zakljucio.

brate vidi sew da si prigljup momak a samo takve stavljam na ignore,ne bezobrzne i neistomisljenike nego glupake....jer nemam 16 godina a to sam znao u 4 osnovne i sta nije jasno:dontunderstand: kakve ima veze sto je popis iz 2002 :mrgreen: pa nije kako kazes po tebi svet nastao 2002,nego mnogo ranije,a ta situacija je i bila kada sam ja bio klinac a ne kada si ti to procitao........
dakle nemoj da trabunjas kako gradovi dobijaju nezavisnost,ili nemoj uopste s tako glupim idejama da mi citiras postove i trosis vreme.........


Bas tako. Nema severnog Kosova u Srbiji bez severne Vojvodine u Madjarskoj i slicne stvari. Potpuna analogija. Ja sam mislio da se pravis lud,a ti pored toga sto si neobavesten (po pitanju stanja n acionalnosti u Srbiji) izgleda da i nisi tako pametan :hahaha: Mi u Srbiji treba da smo zahvalni za ovo sto imamo,jer mnogi bi tako od nas mogli pozivajuci se na manjine i njihovo pravo da se pitaju uzeti stosta. Hoces da jednostrano prekrajas granice na stetu drugih? E onda se spremi da neko prekraja i granice tvoje zemlje. A ima se u tom slucaju svasta prekrajati.

Svaki prethodni popis u Srbiji po opstinama i ako hoces regionima koje sam naveo samo ide na stetu Srba u Srbiji,posebno u Vojvodini. Koliko glup treba biti i to ne shvatiti (a kazes da se razumes u tu problematiku) :dash: Vratis Krajisnike u Knin i u Subotici opet bude 16 % Srba,a u Vojvodini 57 % Srba umesto danasnjih 70 %. Princip spojenih sudova.
 
Bas tako. Nema severnog Kosova u Srbiji bez severne Vojvodine u Madjarskoj i slicne stvari. Potpuna analogija. Ja sam mislio da se pravis lud,a ti pored toga sto si neobavesten (po pitanju stanja n acionalnosti u Srbiji) izgleda da i nisi tako pametan :hahaha: Mi u Srbiji treba da smo zahvalni za ovo sto imamo,jer mnogi bi tako od nas mogli pozivajuci se na manjine i njihovo pravo da se pitaju uzeti stosta. Hoces da jednostrano prekrajas granice na stetu drugih? E onda se spremi da neko prekraja i granice tvoje zemlje. A ima se u tom slucaju svasta prekrajati.

Svaki prethodni popis u Srbiji po opstinama i ako hoces regionima koje sam naveo samo ide na stetu Srba u Srbiji,posebno u Vojvodini. Koliko glup treba biti i to ne shvatiti (a kazes da se razumes u tu problematiku) :dash: Vratis Krajisnike u Knin i u Subotici opet bude 16 % Srba,a u Vojvodini 57 % Srba umesto danasnjih 70 %. Princip spojenih sudova.

nije tako i nemam nameru vise da ti objasnjavam........srbi u na celom balkanu skoro svugde vecina i sa malim razlikama dobili bi mnogo vise.
ja sam moje granice pomenuo i to je ona otprilike polovina kosova.
nisam trazio gradove u crnoj gori gde su srbi vecina kao sto ni nemam nameru da dam nekom selu u centru srbije nezavisnost:hahaha:

e sad sto tebe boli to sto srbija treba da bude duplo veca u tom slucaju i navodis mi neke selendre tvj problem.

a ja tvrdim da si neopisivo glup cak i necu da ulazim u tvoju teoriju...evo-ZNAS LI SINOVAC DA PO TVOJOJ TERIJI SRBIJA SE POVECAVA 2 PUTA:hahaha:

JEL TI ZNAS DRUZE DA JE REPUBLIKA SRPSKA 10 PUTA VECA NEGO SVI TI GRADOVI ZAJEDNO :rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

ZNACI-NE PRAVI SE PAMETAN OKO NECEGA STO JE TOTALNA GLUPOST,JA NE ZNAM NI STO SAM TI ODGOVORIO NA TVOJ 1 NERAZUMNI POST ALI AJDE..........

OPSTINE NE MOGU DA SE ODVAJAJU.

SRBI SU JEDINO MANJINA NA 1 POLOVINI KOSOVA AKO GLEDAMO PO OVOME ,JER SE GLEDA PRVENSTVENO DA SHIPTARI MANJINA U SRBIJI.

SRBI SU OGROMNA VECINA U VOJVODINI PREMA TOME NEMA PRICE,A JA SAM TI REKAO EVO PO 100-TI PUTOPSTINE SE NE ODVAJAJNU NITI SE MOGU ODVOJITI,POGOTOVU AKO SE NE GRANICE SA MATICOM.:rtfm:

A TO STO TI TVRDIS DA SRBI MOGU DA DOBIJU NEZVISNOST U NEKOJ ULICI U AMERICI DOVOLJNO GOVORI O TVOM ZNANJU I IQ........

ZNACI SRBIJA BI BILA OD 1 POLOVINE KOSOVA,SUMADIJE,REP SRPSKE DO KRAJINE..........ZNACI SKORO DUPLO VECA I TU JE SVE SRPSKI ZIVALJ :rtfm:

U CELOJ SRBIJI SU SRBI VECINA,PA
 
СТИВЕН МАЈЕР, ПРОФЕСОР УНИВЕРЗИТЕТА ЗА НАЦИОНАЛНУ ОДБРАНУ У ВАШИНГТОНУ И 23 ГОДИНЕ АНАЛИТИЧАР ЦИА

Није ништа аутоматски лоше са етнички дефинисаном државом. Не разумем зашто је проблем мењати границе, цела историја Балкана у последњих 15 година је то.

О Босни
Никада нисам мислио да је Дејтон добра идеја... Ако се ишта у Босни променило, онда се променило у негативном смислу.
Нека људи у РС гласају, нека кажу шта желе, желе ли да буду део Србије, Босне, желе ли да буду независни. Нека то исто кажу и у Херцег Босни. Никада нико то није питао, није питао људе како виде себе, а то је суштина демократије и демократске процедуре: питати људе шта желе.
Сада имамо демократске владе у Србији и Хрватској које нису склоне оружаним конфликтима, и уз међународне гаранције муслимански ентитет може да постоји, да се одржи.

О Косову
Србија неће добити цело Косово назад, али имам утисак из разговора са српским интелектуалцима и владом да они и не желе то.
Али Србија може да добије део, мислим да би северно од Ибра требало да буде део Србије. Био сам тамо, разговарао са људима, већином су Срби, нема разлога да то не буде Србија.

О НАТО-у
Да сам у Београду, имао бих озбиљне сумње да ли је улазак у НАТО у интересу Србије. Али мислим да Пакт за стабилност јесте и да Европска унија јесте, нарочито ако устав буде прихваћен у свих 25 земаља.
Треба да видите и искуства других, идите код Чеха, Мађара, Словака да видите шта су добили, колико их кошта. Чини ми се да многи Срби мисле да немају избора, али имају.

S obzirom da je kod nas bilo političara koji su videli granicu karlobag-virovitica,sa zapada su rekli"e mnogo hoćete" i kaznili su nas.Zato i imamo ovakve granice.
 
Poslednja izmena:
nije tako i nemam nameru vise da ti objasnjavam........srbi u na celom balkanu skoro svugde vecina i sa malim razlikama dobili bi mnogo vise.
ja sam moje granice pomenuo i to je ona otprilike polovina kosova.
nisam trazio gradove u crnoj gori gde su srbi vecina kao sto ni nemam nameru da dam nekom selu u centru srbije nezavisnost:hahaha:

e sad sto tebe boli to sto srbija treba da bude duplo veca u tom slucaju i navodis mi neke selendre tvj problem.

a ja tvrdim da si neopisivo glup cak i necu da ulazim u tvoju teoriju...evo-ZNAS LI SINOVAC DA PO TVOJOJ TERIJI SRBIJA SE POVECAVA 2 PUTA:hahaha:

JEL TI ZNAS DRUZE DA JE REPUBLIKA SRPSKA 10 PUTA VECA NEGO SVI TI GRADOVI ZAJEDNO :rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

ZNACI-NE PRAVI SE PAMETAN OKO NECEGA STO JE TOTALNA GLUPOST,JA NE ZNAM NI STO SAM TI ODGOVORIO NA TVOJ 1 NERAZUMNI POST ALI AJDE..........

OPSTINE NE MOGU DA SE ODVAJAJU.

SRBI SU JEDINO MANJINA NA 1 POLOVINI KOSOVA AKO GLEDAMO PO OVOME ,JER SE GLEDA PRVENSTVENO DA SHIPTARI MANJINA U SRBIJI.

SRBI SU OGROMNA VECINA U VOJVODINI PREMA TOME NEMA PRICE,A JA SAM TI REKAO EVO PO 100-TI PUTOPSTINE SE NE ODVAJAJNU NITI SE MOGU ODVOJITI,POGOTOVU AKO SE NE GRANICE SA MATICOM.:rtfm:

A TO STO TI TVRDIS DA SRBI MOGU DA DOBIJU NEZVISNOST U NEKOJ ULICI U AMERICI DOVOLJNO GOVORI O TVOM ZNANJU I IQ........

ZNACI SRBIJA BI BILA OD 1 POLOVINE KOSOVA,SUMADIJE,REP SRPSKE DO KRAJINE..........ZNACI SKORO DUPLO VECA I TU JE SVE SRPSKI ZIVALJ :rtfm:

U CELOJ SRBIJI SU SRBI VECINA,PA

:hahaha::hahaha::hahaha: Neverovatan si. Dvostruki arsini pa sve puca :worth:

U celoj Hrvatskoj su Hrvati vecina,pa sta?

U celoj Bosni su Bosnjaci vecina,pa sta?

Trazis tri OPSTINE na severu Kosova,a govoris kako se opstine ne mogu odvajati.

Kanjiza,Senta,Ada,Subotica,Presevo,Bujanovac,Dimitrovgrad i Bosilegrad se itekako granice sa svojim maticama. Uzmi kartu i pogledaj sam. Tamo su Srbi u manjini.

Za ko zna koje potrebe vaspostavljas Krajinu,zloupotrebljujes Republiku Srpsku i negiras pravo koje je autor te ideje o etnickim granicama postavio a to je DA SVAKOG TREBA PITATI. Time bi bio narusen i teritorijalni integritet Bosne,Hrvatske ko zna cega jos,ali i Srbije na kraju.

I jos nesto : kakva bi to bila ta tvoja drzava,nek joj Bog pomogne da opstane :hahaha: Iliti geostrateski neodrzivo resenje.

I kako da te ne pitam jel ti fali nesto? :lol:
 
:hahaha::hahaha::hahaha: Neverovatan si. Dvostruki arsini pa sve puca :worth:

U celoj Hrvatskoj su Hrvati vecina,pa sta?

U celoj Bosni su Bosnjaci vecina,pa sta?


Trazis tri OPSTINE na severu Kosova,a govoris kako se opstine ne mogu odvajati.

Kanjiza,Senta,Ada,Subotica,Presevo,Bujanovac,Dimitrovgrad i Bosilegrad se itekako granice sa svojim maticama. Uzmi kartu i pogledaj sam. Tamo su Srbi u manjini.

Za ko zna koje potrebe vaspostavljas Krajinu,zloupotrebljujes Republiku Srpsku i negiras pravo koje je autor te ideje o etnickim granicama postavio a to je DA SVAKOG TREBA PITATI. Time bi bio narusen i teritorijalni integritet Bosne,Hrvatske ko zna cega jos,ali i Srbije na kraju.

I jos nesto : kakva bi to bila ta tvoja drzava,nek joj Bog pomogne da opstane :hahaha: Iliti geostrateski neodrzivo resenje.

I kako da te ne pitam jel ti fali nesto? :lol:

ne ne fali tebi....ocito si neki iskompleksirani nesrbin :mrgreen:

gle nista ja ne zloupotrebljavam to ti radis,navodeci neka sela po srbiji.....druze pri nekom ozbiljnijem razgovoru o teritorijama svaki ozbiljan sagovornik bi te sutnuo u dupe izbacivsi iz prostorije.........ja stvarno nemam sto pricati sa nekim koji ne nema poja,nego leci komplekse.......ako ovoliko prosto ne shvatas ja ti ne mogu objasniti.....

ja ti vec 2 dana objasnjavam,NEMOJ MI SPOMINJATI SELA COVECE JA NIKAD U ZIVOTU NISAM CUO ZA BOSILEGRAD..........JE LI KOJE SI TI NACIONALNOSTI...SVAKAKVE BUDALE DODJU OVDE I PROSIPAJU GLUPOSTI.....

I SAD JA JOS NEKOJ BUDALI OVDE TREBA DA OBJASNJAVAM MDA NEKI BOSILEGRAD NE POSTOJI ...........EJ BRE JA TI NAVODIM REP SRPSKU OD 28 000 KM2 A TI MI NAVODIS NEKI BOSILEGRAD OD JEDVA 2000 STANOVNIKA...:hahaha:

pa ko je sirao hrvate.

BRATE NEMOJ TI SA TVOJIM TEORIJAMA O NEKIM BOSHNJACIMA...KOJI BRE BOSHNJACI KOJI JE TO NAROD,BOSNJACI NE POSTOJE...EJ ALO JESI LUD:otkacio::otkacio:

U BOSNI JE NEGDE OKO 90% SRBA I OSTALO HRVATI I NEKE MANJINE....ALI ONAJ DEO SA SRBIMA MUSLIMANSKE VEROISPOVESTI MENE NE ZANIMA..
 
Opet se deres... Ti to na nervnoj bazi. :hahaha:

Srbin sam,i marim za moju Srbiju,samo nju i imam. :ok: Za razliku od mnogih patriJota sto imaju rezervnu ''putovnicu'' u dzepu. Zato i jesam protiv prekrajanja granica.

A ti samo nastavi da me ''argumentovano'' pobijas ''glasinama'' :mrgreen::roll:

To sto nisi cuo gde sve zive gradjani Srbije i sto ne znas mesta po Srbiji,koje su nacionalnosti gde skoncentrisane i sta mozda zele,tvoj problem. :bye:

Bosilegrad ne postoji.:hahaha: Nije tebi lako.
 
Poslednja izmena:
n

BRATE NEMOJ TI SA TVOJIM TEORIJAMA O NEKIM BOSHNJACIMA...KOJI BRE BOSHNJACI KOJI JE TO NAROD,BOSNJACI NE POSTOJE...EJ ALO JESI LUD:otkacio::otkacio:

U BOSNI JE NEGDE OKO 90% SRBA I OSTALO HRVATI I NEKE MANJINE....ALI ONAJ DEO SA SRBIMA MUSLIMANSKE VEROISPOVESTI MENE NE ZANIMA..

bash me zanima kako jedan patriJota ima plan da sve tzv boshnjake vrati u vjeru predjedovsku.
AJd da chujem to, mozda i ja postanem patrIjota!!!:neutral:
 
bash me zanima kako jedan patriJota ima plan da sve tzv boshnjake vrati u vjeru predjedovsku.
AJd da chujem to, mozda i ja postanem patrIjota!!!:neutral:

Nikako sto bi ih vracao,i nisam ja patrijota nego patriota;)

koliko glupih ljudi ovde znaci katastrofa...............evo ga jos jedan koji prosipa gluposti po forumima a i dalje tripuje da je pametan.........daklem ti tvrdis da su vera i nacionalnost tj krv isto:mrgreen:
 
Opet se deres... Ti to na nervnoj bazi. :hahaha:

Srbin sam,i marim za moju Srbiju,samo nju i imam. :ok: Za razliku od mnogih patriJota sto imaju rezervnu ''putovnicu'' u dzepu. Zato i jesam protiv prekrajanja granica.

A ti samo nastavi da me ''argumentovano'' pobijas ''glasinama'' :mrgreen::roll:

To sto nisi cuo gde sve zive gradjani Srbije i sto ne znas mesta po Srbiji,koje su nacionalnosti gde skoncentrisane i sta mozda zele,tvoj problem. :bye:

Bosilegrad ne postoji.:hahaha: Nije tebi lako.

aha srbin ovog onog porekla....znam :mrgreen:

srbin nikada nece izgovoriti rec boshnjak......zato pricaj pricu nekom 2....

ja sam te pobio u stvari i ne nameravam da te pobijam,evo argumenata imam 100000 ali nisam toliko glup tj to je uvreda za moje osnovno znanje geografije i moje zemlje da nekom objasnjavam da je srpska 10000 puta veca od bosilegrada........ej cush uhvatio se za bosilegrad i jos on me kao pobio-znas neki bosilegrad.......pa naravno da nisam cuo za bosilegrad :hahaha:

koliko si glup granica nema,jos si i za prekrajanje a mi mozemo po ovome da se uvecamo 2 puta........

ZNACI TI TVRDIS DA JE BOSILEGRAD VECI OD SRPSKE I KRAJINE........I TO NEKOLIKO PUTA.........DOBRO DA CUJEMO OSTALE FORUMASE JESI LI U PRAVU KADA TVRDIS DA JE BOSILEGRAD VECI OD REP.SRPSKE............:rtfm::mrgreen::hahaha:
 
Nikako sto bi ih vracao,i nisam ja patrijota nego patriota;)

koliko glupih ljudi ovde znaci katastrofa...............evo ga jos jedan koji prosipa gluposti po forumima a i dalje tripuje da je pametan.........daklem ti tvrdis da su vera i nacionalnost tj krv isto:mrgreen:

Mojne se vredjamo,
ti si car koji kaze da Boshnjaci ne postoje, da je to neka izmisljotina.
E pa care, oni postoje i nikakva ih sila ne moze naterati da se nazivaju Srbima, Hrvatima ili nekako drugachije. dzebiga ali tako je!
 
aha srbin ovog onog porekla....znam :mrgreen:

srbin nikada nece izgovoriti rec boshnjak......zato pricaj pricu nekom 2....

ja sam te pobio u stvari i ne nameravam da te pobijam,evo argumenata imam 100000 ali nisam toliko glup tj to je uvreda za moje osnovno znanje geografije i moje zemlje da nekom objasnjavam da je srpska 10000 puta veca od bosilegrada........ej cush uhvatio se za bosilegrad i jos on me kao pobio-znas neki bosilegrad.......pa naravno da nisam cuo za bosilegrad :hahaha:

koliko si glup granica nema,jos si i za prekrajanje a mi mozemo po ovome da se uvecamo 2 puta........

ZNACI TI TVRDIS DA JE BOSILEGRAD VECI OD SRPSKE I KRAJINE........I TO NEKOLIKO PUTA.........DOBRO DA CUJEMO OSTALE FORUMASE JESI LI U PRAVU KADA TVRDIS DA JE BOSILEGRAD VECI OD REP.SRPSKE............:rtfm::mrgreen::hahaha:

Hebote,kakav si ti to covek? Stavljas mi u usta nesto sto nisam rekao,izvodis glupinjave pretpostavke a poentu cele price masis. Jos i sebe iz posta u post dovodis u kontradiktorne situacije. Hajde dokazi mi da sam pogresio,bas da vidim sta ti to tako ''argumentovano'' imas (a u sustini nemas,jer sam ti ja izneo logiku i cinjenicno stanje),ali kao ne zelis da podelis? :hahaha:
 
aha srbin ovog onog porekla....znam :mrgreen:

srbin nikada nece izgovoriti rec boshnjak......zato pricaj pricu nekom 2....

ja sam te pobio u stvari i ne nameravam da te pobijam,evo argumenata imam 100000 ali nisam toliko glup tj to je uvreda za moje osnovno znanje geografije i moje zemlje da nekom objasnjavam da je srpska 10000 puta veca od bosilegrada........ej cush uhvatio se za bosilegrad i jos on me kao pobio-znas neki bosilegrad.......pa naravno da nisam cuo za bosilegrad :hahaha:

koliko si glup granica nema,jos si i za prekrajanje a mi mozemo po ovome da se uvecamo 2 puta........

ZNACI TI TVRDIS DA JE BOSILEGRAD VECI OD SRPSKE I KRAJINE........I TO NEKOLIKO PUTA.........DOBRO DA CUJEMO OSTALE FORUMASE JESI LI U PRAVU KADA TVRDIS DA JE BOSILEGRAD VECI OD REP.SRPSKE............:rtfm::mrgreen::hahaha:

On to nije ni tvrdio, a za sve je u pravu. Ako hoćeš da uzmeš nešto, nešto moraš i da daš. Zaeb etničkih granica, šta ćeš...Možda uzmeš više kvadrata, a daš manje, a ako ti je to super džoranje i puca ti prsluk za neke delove Srbije, to je stvar tvog shvatanja patriotizma.
I nemoj da se hvališ više svojim znanjem geografije.
 
Boshnjaci u Srbiji i da oce da se odvoje i pripoje Boshnjakistanu bez etnichkog chishtjenja a la Shiptari 99. to ne mogu da urade...teritorija nije etnichki homogena za razliku od RS i Severa kosova.Madjari i Rumuni ni ne zele odvajanje a ako hotje nek idu boli me patka...nego u vojvodini nisu separatisti manjine nego doseljenichka Bosanska stoka tipa Kostresh i Chanak + shachica Hrvata koji su zanemarljivi jer ih ima oko 2%
Ovde se govori o konachnom stvaranju etnichkih granica kojim bi se zaokruzio raspad SFRJ,JEDNE drzave koja je zbog Hrvata na chelu bila unutsahnje uredjena kako je bila uredjena....shto je i izazvalo rat.
Tako da taj"argument" da bi svi na nas navalili zbog par opshtinica ne pije vodu...a i da pije...RS za Dimitrovgrad...prodano.
 
Madjari i Rumuni ni ne zele odvajanje a ako hotje nek idu boli me patka......RS za Dimitrovgrad...prodano.

Ovde se ne radi o tome da li oni žele da se odvoje, već da li bi Mađarska, Rumunija i Bugarska želele proširenje svojih teritorija po ovom principu. Tj. nema veze sa trenutnim lokalnim političarima i njihovim tripovima.
A ovo "neka idu", "prodato" - to je lični stav i lični odnos prema navedenim teritorijama. Meni bljak, al' dobro, tvoja stvar.
 
Mojne se vredjamo,
ti si car koji kaze da Boshnjaci ne postoje, da je to neka izmisljotina.
E pa care, oni postoje i nikakva ih sila ne moze naterati da se nazivaju Srbima, Hrvatima ili nekako drugachije. dzebiga ali tako je!

Naravno da ne postoje,a ja nisam kriv sto ti ne znas istoriju................
boshnjaci ne postoje..........
stanovnii bosne su srbi i hrvati........
srbi muslimanske veroispovesti su srbi i oni mogu da izmisljaju sta hoce,i nikakva sila niti ikakvi glupanderi to ne mogu promeniti........mozes ti da lupetas koliko hoces,oni da mlataraju rukama i panicno da vriste da nisu ali jesu......i tacka.

bosnjaci nisu nikada ni postojali i adji mi ti onda validan dokument odakle su dosli i kom to narodu pripadaju boshnjaci,sem da ih niko u svetu nije priznao a i da jeste ipet nebitno.......sem drzava koje su priznale kosovo :mrgreen:

nema tu sile burazeru oni su srbi...........a ti te fore tipa tako je prodavaj svojim ukucanima:bye:
 
nema tu sile burazeru oni su srbi...........a ti te fore tipa tako je prodavaj svojim ukucanima:bye:

Sve dok oni sami ne kazu da su Srbi, da im je jezik srpski, za mene oni nece biti SRbi.
Zar Srbi na silu da budu.
Sta ja imam od toga sto su oni Srbi, a zovu se Bosnjacima i protive se da budu Srbi - nemam nista!
Ta lavina je pochela, mozda oni imaju srpsko poreklo, ali izabrali su da budu nacija bosjnjachka, ko shto su sada dosljaci u Ameriku - americhka nacija, dosljaci u Australiji - Autralijanci, Novozelandani a ne Englezi, Irci itd.

Mozemo samo mi da vristimo i pistimo da su oni Srbi - a oni ce samo da nam se smeju i da nas zale, i uvek da budu nasi neprijatelji! A sta ja imam od toga nista, ni ja ni cela zemlja!
 
On to nije ni tvrdio, a za sve je u pravu. Ako hoćeš da uzmeš nešto, nešto moraš i da daš. Zaeb etničkih granica, šta ćeš...Možda uzmeš više kvadrata, a daš manje, a ako ti je to super džoranje i puca ti prsluk za neke delove Srbije, to je stvar tvog shvatanja patriotizma.
I nemoj da se hvališ više svojim znanjem geografije.

ja se ne hvalim nego znam...vise nego vecina........a ja ne mogu da verujem da se neko slaze sa njim.
naravno da je to tvrdio i nemoj da lazes:rtfm:
nemoj ti mene da ucis sta treba da se da to sam i ja rekao u svom 1 postu.
i naravno da srbija nece d puca nigde i nemoj sada ti da lupetas gluposti.

opstine tj sela koja nisu u dodiru sa maticom ne mozu da se odvoje ja ne znam da li je tebi dobro kad to tvdis.....znaci ti tvrdis da svaki srbin napr u nemackoj moze da trazi nezavisnost svoga stana ili svoje kuce ako je tamo vecina........zanimljivo.

u srbiji ima samo par opstina kioje ispunjavaju kriterijum da su srbi manjina i da se granice sa maticom....dakako i to treba da bude malo veca regija od opstine,grada ili slicno...:rtfm:

JA SAM VAMA VEC OBJASNIO KOLIKA JE SRPSKA....PA I KRAJINA,A VI DALJE LUPETATE KO MAKSIM PO DIVIZIJI,JA STVARNO NE MOZU DA ZAMISLIM DA NEKO TOLIKO POJMA NEMA O GEOGRAFIJI SVOJE DRZAVE..........ti poznjes gegrafiju srbije koliko ja tadzihistana :hahaha::hahaha:

pritom ja jos nisam pominjao delove crne gore u kojoj su srbi vecina,jer ne nameravam da se pravim pametan kao naprimer ti i ovaj tvoj jurisnik,jer ja ne mozgu da prilepima neki cg primorski grad srbiji....sto po tvome bez problema moze.

DAKLE REP.SRPSKA IMA 28 000 KM2,KRAJINA NE ZNAM ALI ZNATNO........SRBIJA SE NE DERA NARAVNO........A AKO VEC OCES DA ODVAJAS TA SELA,ONDA ODVOJIMO OD CRNE GORE ISTA SRPSKA SELA KOJIH IMA VELICINE PA JEDNO MALO VISE NEGO TIH NESRPSKIH PREDELA U SRBIJI...........TAKO ISPADA DA SMO OPET VECI ZA CELU SRPSKU I KRAJINU ZNACI OPET 2 PUTA,A VASA SELA I NAZOVIMO IH ARGUMENTI ISPARILI.......
 
Ovde se ne radi o tome da li oni žele da se odvoje, već da li bi Mađarska, Rumunija i Bugarska želele proširenje svojih teritorija po ovom principu. Tj. nema veze sa trenutnim lokalnim političarima i njihovim tripovima.
A ovo "neka idu", "prodato" - to je lični stav i lični odnos prema navedenim teritorijama. Meni bljak, al' dobro, tvoja stvar.

Madjarskoj i Rumuniji se nije raspala drzava koja je bila u zajednici sa Srbijom tako da ne vidim po kom to osnovu oni imaju bilo shta od nas da potrazuju.
Evropa je preko noci priznala unutrashnje Brozove granice kao granice nezavisnih drzava i to je dovelo do krkljanca...razlika je u tome shto vetjina pod tim granicama NIJE zelela u njima da ostane...ma koje nacije bili...i zato je usledio rat.Ovde se radi o pravu naroda da odluchuju o drzavi u kojoj zele da zive ako su vetjina na teritoriji...a kao rezultet raspada jedne drzave,znachi odluchivanje o konachnoj formi njenog rapsada.Ako se pozivash na nepovredivost granica republika po AVNOJ-u,presedan sa Kosovom je vec napravljen tako da neka principijelnost u tom smislu ne pije vodu.
A i ja bash neshto nisam nachuo da Rumuni iz 2 opshtine ili Madjari iz Vojvodine imaju neke secesionistichke teznje...ma koliko ih bosanski dodjoshki olosh iz Lige vucara za rukav,vecina ih glasa za druge stranke.
Krajnje je licemerno dovoditi u vezu par opshtinica sa vetjinom nacionalnih manjina u njima i RS koja je konstitutivni deo,maltene federalna jedinica republike nastale raspadom prethodne drzave.To su babe i zabe.
 
On to nije ni tvrdio, a za sve je u pravu. Ako hoćeš da uzmeš nešto, nešto moraš i da daš. Zaeb etničkih granica, šta ćeš...Možda uzmeš više kvadrata, a daš manje, a ako ti je to super džoranje i puca ti prsluk za neke delove Srbije, to je stvar tvog shvatanja patriotizma.
I nemoj da se hvališ više svojim znanjem geografije.

A znaš šta je najveća kvaka? Upravo to da se opet otvaraju ovakve teme od tamo nekih ''stručnjaka'' iz Amerike i koji lože ove ''naše'' na tu priču,umesto da sada malo gledamo od čega ćemo živeti,i da se posvetimo konačno sebi i svom miru.
 

Back
Top