Elitizam ili populizam

"Zašto sve ovo i ovako? Zato što se tako osećam dobro."
Milena 9 - hedonističko-ontološki određena za čitanje :)
Jel ti znaš da si ti NAJMANJA ciljna grupa na svetu? :P Najređa i najvrednija? :) Kad bih pisala, pisala bih za tebe, TO je izazov! 8) .... naravno BEZ onog autističnog elitizma koji propagira Edvard.
 
Betty:
Nego..šta radiš s pročitanim? Ozbiljno. Kud dalje s tom sumom iskustva, jel je pretačeš u nešto?

Baždarim kriterijume i oštrim instikte da umem da prepoznam ono što život stavi ispred mene. Da slučajno ne propustim. Ili da namerno propustim. Usput ponešto i napišem.

Jedno bezazleno pitanje za tebe: daj mi tri knjige koje su tebe najviše dodirnule.
 
Milena_9:
Baždarim kriterijume i oštrim instikte da umem da prepoznam ono što život stavi ispred mene. Da slučajno ne propustim. Ili da namerno propustim. Usput ponešto i napišem.

Jedno bezazleno pitanje za tebe: daj mi tri knjige koje su tebe najviše dodirnule.

Blago tebi. Kod mene je književnost izgubila na (ontološkoj) ceni - ako se zbog ičega prevrednujem u hodu (stavove, mislim, ako revidiram) to je zbog drugačijih vrsta napisa, ne više lepe književnosti :) Ybg, život je surov, a ja nestalna.
Tri knjige: Alisa u zemlji čuda, Majstor i Margarita, Ključ nebeski; otprilike tako nekako ...
 
Lepo te je ponovo videti.
Uuua...! :)
Imam prijatelja koji skita po svetu, posao mu je takav. Sve te novce koje zaradi, potroši da obidje deo sveta u kom se našao. Prebogat iskustvom, impresijama, saznanjima, susretima, krajnje obrazovan tip sa dobrom zivotnom filozofijom. Ne čita odavno ništa. To odavno je ima tome 20 godina. Što bi se reklo, uči sa izvora.
Mi koji nemamo tu (pre)sreću da učimo sa izvora saznajemo iz druge ruke , čitamo. Nadjoh tebe negde na sredini.

"Zovem se crveno "- pročitala?
 
putovanja, divno, podržavam :)
kad god se odnekud vratim, počnem sa najživljim zanimanjem da pratim šta se u toj zemlji dešava: demonstracije, ubistva, reforme vojske....jednog dana bižu stručnjak za planetarnu politiku. Kad proputujem CELU planetu mislim :lol: To kad porastem.

Zovem se Crveno - Mislim da nisam. :) Sjajna preporuka za ovo leto, potaman Milena ...taman da se vratim knjigama. I Istoku. Kad smo kod toga, zaboravih jednu od najčudesnijih knjiga 20. veka - Bog malih stvari (ili beše boginja? :) ).

gle šta sam upravo našla: http://blog.msp.co.yu/
...čime se ja bavim :roll: :D
 

Back
Top