Е баш сам љута!!!

Seckana prshuta u vakumu..njegushka..na moru 15 evra ili ti 1200 dinara..a kod mishka...2300 din....

Uhapsite mishka i ostale monopoliste......proshle godine susha ,ove godine svetska berzanska kriza..sledece...verovatno ce zbog ........grenlanda da izmisle razlog ..........

 
Razumem da krade ali on krade duplo i to treba sankcionisati! Kako ga neko ne rokne iz naroda??? Razumem da je stipendirao demokrate i radikale 90tih godina pa zato ćute ali kako se narod ne pobuni??? Prosto ga treba likvidirati za dobrobit Srbije!
 
:klap:...za boldovano...
u Segedinskom Metrou navedene kapitalistichke poslastice su 45 dindzi (tj. prerachunato u dinare)...:)
...i najvazhnije...Milka koja je napravljena u EU...a ne u Bugarskoj, koju nam gosn. Mishovicc valja...i nisu prepakovane...zbog isteka roka...od navedenog gospodina...

govoris o 250 i 300gr pakovanju ;)
znam za tu foru.
Ove su od 300gr prave austrijske :D
 
Hm, nema smnje ..:think:...Ti si u svađi sa "ekonomijom"..:mrgreen:

znam npr 100% da jedna firma gdje sam prije radio je tako funkcionirala.

prodavali su strancima po proizvodnoj cijeni dakle profit 0 bodova samo iz razloga jer stranci plaćaju odmah

dok kad prodaju domaćima onda se to otegne i više mjeseci a ti moraš nastavit radit...

dakle po meni bit problema je u ne plaćanju tj u odlaganju plaćanja ili još gore kad se počne prelamati ti meni ovo ja tebi ono...
 
ja ne znam sta se cudite. Opste je poznato da se yugo u USA prodavao po jeftinijoj ceni nego kod nas. Bela tehnika (Gorenje, EInis...) se jeftinije prodavala u Italiji nego kod nas. Tako je bilo uvek na ovim prostorima i to nema nikakve veze sa trenutnom politickom situacijom ili kursom dinara nego bezobraznom odlukom firmi da se na drugim trzistima umesto jeftinijom, optimizovanijom proizvodnjom probijaju po dzepu nasih ljudi gde ovde nabiju cenu da nadoknade gubitke iz "izvoza". Nepotrebno trazite teorije zavere ;)

Zato ja lepo odem u Metro i uzmem Milku, toblerone po 60 din 100gr :)

Добро, Југо се није куповао сваки дан, као ни бела техника, а намирнице су најбитнија ставка у буџету наше
просечне породице, по свим статистикама.

Међутим, сад смо дошли у ситуацију, да белу технику, од миксера, преко телевизора, до клима уређаја и
компјутера, захваљујући Кини и Далеком Истоку, купујемо по смешно ниским ценама, а оно што нас "коље"
су прехрамбени производи, комуналује, струја, и остале услуге, а ускоро и телефон...
Кажеш безобразна одлука фирми, а ко им је дозволио такво понашање ?

Дакле, нисмо параноични и не бавимо се теоријама завере, већ животним питањима и тражимо одговоре, како
да нам буде боље.


Јел ти Метро у близини куће, или мораш до Метроа да идеш превозом? Уколико идеш превозом, онда баш и
нисам сигурна у исплативост такве куповине.
 
Poslednja izmena:
Mnogi zive u oblacima i nekom svom virtualnom svetu i u statistickim lazima,ali kada treba da odu do prodavnice i pazare tek onda vide ovo "e bas sam ljuta!!!",jer tek onda shvate da statistika i virtualni svet nisu realni i da para u dzepu nema.:D
Republickom zavodu za statistiku je naredjeno od MMF-a da prikazu realan standard.I sta sad kada odjednom od jedne potrosacke korpe koja je i statisticki (lazni) prosek standarda od 33000dinara prosek postane realan od 11000dinara.
RZS je uzimala u ozir samo drzavna preduzeca,a sada ce morati i male privrednike koji placaju po 7000dinara i "kineze" kod kojih je plata po 5000dinara.
Tek cemo sada postati svesni realnosti Srbija je pandrknula.
Nece vise politicari moci da se pozivaju na statistiku i opet dodjemo na "E bas sam ljuta!!!".
Bravo za Strelu.:klap:
 
Mnogi zive u oblacima i nekom svom virtualnom svetu i u statistickim lazima,ali kada treba da odu do prodavnice i pazare tek onda vide ovo "e bas sam ljuta!!!",jer tek onda shvate da statistika i virtualni svet nisu realni i da para u dzepu nema.

Dobro sroci "drbob"

Izmedju ostalog i ja "visim" na forumu vec jedno vreme...iz navedenog...razloga+NEMAMO
ZAPOSLENJE !
 
Mnogi zive u oblacima i nekom svom virtualnom svetu i u statistickim lazima,ali kada treba da odu do prodavnice i pazare tek onda vide ovo "e bas sam ljuta!!!",jer tek onda shvate da statistika i virtualni svet nisu realni i da para u dzepu nema.

Dobro sroci "drbob"

Izmedju ostalog i ja "visim" na forumu vec jedno vreme...iz navedenog...razloga+NEMAMO
ZAPOSLENJE !

Ma mnogo sam pametan evo uzecu duplu dozu:dash::dash:
 
Ово за чоколаде је само илустрација, иначе маса наших производа јефитинија је у суседним државама...
На нама се "ваде"!!! :otkacio:

Ко је по вама крив, за ову свињарију?!
Tržište. Sećate li se da je pre 20 godina Yugo u Americi bio jeftiniji nego ovde, a bolje opremljen? Ima mnogo takvih primera iz bliže i dalje prošlosti. Dakle, rešenje se samo nameće, dalje otvaranje tržišta spušta cene.
 
Otvaranje? Ka čemu otvaranje? Ka američkoj genetski modifikovanoj soji, za čiju proizvodnju farmeri dobijaju velike subvencije? Da li možeš da uvidiš tu "malu razliku" između uništavanja autoindustrije u jednoj zemlji i uništavanje poljoprovrede i industrije za prerade poljoprivrednih proizvoda? U zemlji u kojoj se trećina stanovništva bavi poljoprivredom... Odnosno, bolje pitanje - zašto najvrazvijenije zemlje na svetu najviše subvencionišu i najviše štite proizvođače hrane?

Od stranih lanaca već imamo Ideu, Metro, Merkator, Interex, Veropolus... - znači trgovinski sektor je već otvoren, ali su domaći proizvodi sve skuplji i skuplji.

Da nije možda i porez previsok? PDV je u okruženju nešto niži, a na neke proizvode se i ne plaća - kao npr. na hleb i mleko u Hrvatskoj.
 
"Крив је мој тата па се ја извињавам због његових поступака."
Криви смо ми сами јер би 90 % форумаша урадило исто кад би били у прилици. Њихов проблем је што нису. Да није овако, друштво би се давно организовало па би "тату" удаљило са позиције која му то омогућава.

Upravo tako. :ok:

Dok ne vidimo pravi bojkot potrošača, sličan ovom pomenutom bojkotu domaćica, možemo samo da tupimo ovde, sve tužno gledajući "pantljiku" iz poslednje nabavke.
 
Poslednja izmena:
Tržište. Sećate li se da je pre 20 godina Yugo u Americi bio jeftiniji nego ovde, a bolje opremljen? Ima mnogo takvih primera iz bliže i dalje prošlosti. Dakle, rešenje se samo nameće, dalje otvaranje tržišta spušta cene.

kakvo bre trziste neso?

rezim u srbiji je jednostavno napravio sistem u kojem su gradjani srbije najobicnija stoka tj ovce za sisanje a miskovic je gazda celog srpskog stada i sisa li sisa.

cela vlada srbije su njegovi namestenici i radnici sto mozemo videti po tome da kad misko otvara neki delta city na otvaranje i poklonjenje mu se skupi maltene komplet cela vlada.

nema u srbiji srece i boljeg zivota dok se miskovic i njegovi radnici iz vlade srbije ne smene i ne razvlaste.
 
kakvo bre trziste neso?

rezim u srbiji je jednostavno napravio sistem u kojem su gradjani srbije najobicnija stoka tj ovce za sisanje a miskovic je gazda celog srpskog stada i sisa li sisa.

cela vlada srbije su njegovi namestenici i radnici sto mozemo videti po tome da kad misko otvara neki delta city na otvaranje i poklonjenje mu se skupi maltene komplet cela vlada.

nema u srbiji srece i boljeg zivota dok se miskovic i njegovi radnici iz vlade srbije ne smene i ne razvlaste.

A kada je davao pare SRS-u bio je dobar i niko od poslanika nije podržao ideju čini mi se LDP-a za anketni odbor o Miškoviću.
 
davao je pare nikolicu i vucicu . i SRS je vec tuzio nikolica zbog tog kredita i nikolic ce zbog toga morati krivicno de odgovara jer je kredit podigao samoinicijativno a za uzimanje kredita ovlascena je po statutu SRS samo centralnaotadzbinska uprava.

sve u svemu miskovic je sastavio ovu vladu u klubu privreednik na dedinju.....
 
davao je pare nikolicu i vucicu . i SRS je vec tuzio nikolica zbog tog kredita i nikolic ce zbog toga morati krivicno de odgovara jer je kredit podigao samoinicijativno a za uzimanje kredita ovlascena je po statutu SRS samo centralnaotadzbinska uprava.

sve u svemu miskovic je sastavio ovu vladu u klubu privreednik na dedinju.....

Verovatno da je Mišković i njegova ekipa ima uticaj na stranke(na neke manje a neke čak i dotira),pa čak i na podršku da se sastavi ovakva vlada.Ako je on toliki problem zašto niko nije dao podršku LDP-u za anketni odbor a ni u SRS-u se nisu bunili oko Miškovića pa ni Todorović koji je sada nosilac SRS-a.
Uostalom nije ni Mišković jedini koji utiče na cene proizvoda i nije jedini uvoznik ni posrednik u trgovini.Za ovakvo stanje komentar smo čuli od Milosavljevića koji se pravi da je "gljiva" i da nema monopola i da je sve u redu sa tržištem.
 

Back
Top