Dva miliona Srba ne želi da radi?!

Ma, pazi, nije problem to sto ima bogatih...

Nego... Uzmi Nish, recimo...

Grad u kome jedva nesto da radi... gde ljudi stalno kukaju na sirotinju, nezaposlenost, beznadje...

I onda pogledas, stvarno jedan zapusten grad, zatvorene prodavnice, prazne izloge... ali pazi sad... pune letnje bashte, pun grad luksuznih automobila, dzipova, motora... :eek:

Mislim... Na koje, bre, to pojilo ide jedan deo ovog naroda, a da ovaj drugi deo nije cuo za njega? :dontunderstand:

Pa vidi ovako koliko se ljudi obogatilo tokom 90-tih ? Mnogo njih u zemlji gde caruje korupcija , kriminal , gde nema pravila .Koliko je bilo milonera 89 god a koliko sada? Branko Dragas je uradio analizu socijalne slike Srbije i ustanovio da mi procentualno imamo vise bogatih nego zemlja Eu i uz to koncentracija takvih je uglavnom u Bg i Ns a jednim manjim delom i Nis kao veci centar i mozda jos par manjih gradova gde ovaj fenomen nije toliko izrazen
 
Yes, this is a very interesting phenomenon. It seems that Belgrade becomes the only truly significant city in Serbia. I won't say that this is only a negative trend, at least such development is observed in many other countries, but nevertheless there are some typical Serbian aspects in it. For example in Bulgaria the number of the cities with population over 100,000 is 10, while in Serbia they are only 6:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_in_Serbia

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_and_towns_in_Bulgaria

Also note that the second city in Serbia has population below 250,000, while in Bulgaria there are 2 cities with population over 300,000. This mono-centric urban concentration in Serbia seems far more pronounced.

Ovaj trend ce se i nastaviti , jer u Bg ima dosta i neprijavljenih ljudi koji imaju samo boraviste a drugo u Ns realan broj stanovnika je oko 350 000 i to sam grad jedini razlog zasto to statistika ne evidentira je sto u uze jezgro se ne racunaju anglomeracijska naselja spojena sa gradom Petrovaradin,Kamenica,Veternik i Futog gde zivi oko 100 000 ljudi a prakticno su to klasicni kvartovi ,u svim ostalim naseljima se br. stanovnika smanjuje sem Nisa i Kg gde se takodje povecava ali ne u tako izrazenoj meri kao u ova dva grada
 
Imam druga koji je radio u kirbiju preko leta i bili su mu duzni 13000 a dali su mu majcu kao zamenu. I sad ja kao student treba da idem nekom da berem maline ili bostan na 40C a ko ce da mi garantuje da cu dobiti pare koje sam zaradio, i onda kad razmislim bolje da sedim kuci i cekam da pocne sledeca godina nego da radim za dzabe. Zbog toga ima puno ljudi u kaficima jer su to u glavnom studenti i srednjoskolci. Zato mladi zavrsavajte fakultete i paljba odavde a ovi onda nek kukaju zasto puno mladih mozgova odlazi preko da radi za nekog svabu, autrijanca, slovenca... za 3000e a nece da rade u Srbiji za 300e, mislim kako ih nije sramota. :roll::roll::roll:
 
eeej bre moj drug PRAKTICNO 2 GODINE ide u tu firmu euro kop , i radi za DZABE tj ne prima platu tj ceka da se TADIC SMILUJE pa da im isplati pare koje im duguje da ti ljudi prime platu! Al Tadic SRCA NEMA - pa zato oni i nemaju para....

Lupaš Tihi.

Firma koja se prijavi na državni tender mora imati referentnu listu i bonitet koji dokazuju da može izvršiti radove na način da pokrije sve treškove izvođenja, uključujući i plaće radnicima.

Ni jedna država na svijetu ne isplaćuje radove odmah po završetku, nego imaju rok plaćanja od minimum 6 mjeseci , pa na više.
Što zbog sporosti birokracije, što zbog količine poslova i budžetskih reprogramiranja.

Ako se vlasnik te firme euro kop vezao samo na izvođenje radova za državu onda ili ima puno para ili je lud čovjek.

U svakom slučaju, ne vjerujem da taj nema za isplatu plaća, a radi posao za državu.
 
I like these fictional "personal memories"... They seem to be the last argument of this blind and groundless hatred towards Bulgaria.

:hahaha:

Ja sam daleko od toga da mrzim Bugare ili Bugarsku, ali i ja kada sam bio na moru kod vas nisam se baš oduševio. Njive sa kukuruzom odmah pored plaža, hotel koji je sa ulazne strane sređen a sa suprotne strane močvara sa priručnom deponijom, kanalizaciona cev koja se izliva u more 500m od plaže etc. Svidela mi se hrana (posebno cenovno) i narod koji je bio sasvim ok.
 
Pa vidi ovako koliko se ljudi obogatilo tokom 90-tih ? Mnogo njih u zemlji gde caruje korupcija , kriminal , gde nema pravila .Koliko je bilo milonera 89 god a koliko sada? Branko Dragas je uradio analizu socijalne slike Srbije i ustanovio da mi procentualno imamo vise bogatih nego zemlja Eu i uz to koncentracija takvih je uglavnom u Bg i Ns a jednim manjim delom i Nis kao veci centar i mozda jos par manjih gradova gde ovaj fenomen nije toliko izrazen

I to sto kazes...

Verovatno se krckaju kamatice i stanarine, i laganica... Onda dodje na forum i kaze ti, ,,Sta, bre, kukas, idi radi nesto", a nista teze od kasike nije diglo u zivotu :dash:
 
Lupaš Tihi.

Firma koja se prijavi na državni tender mora imati referentnu listu i bonitet koji dokazuju da može izvršiti radove na način da pokrije sve treškove izvođenja, uključujući i plaće radnicima.

Ni jedna država na svijetu ne isplaćuje radove odmah po završetku, nego imaju rok plaćanja od minimum 6 mjeseci , pa na više.
Što zbog sporosti birokracije, što zbog količine poslova i budžetskih reprogramiranja.

Ako se vlasnik te firme euro kop vezao samo na izvođenje radova za državu onda ili ima puno para ili je lud čovjek.

U svakom slučaju, ne vjerujem da taj nema za isplatu plaća, a radi posao za državu.

ti ces iz hrvatske da mi kazes da lupam .

ajde teraj se nikad nisi ziveo u srbiji i nemas pojma kako je ovde.

samo prosle godine je najmanje 400 gradjeivnskih firmi bankrotiralo u srbiji i hiljade radnika je ostalo na ulici jer vlast u srbiji nije isplatila tim firmama novac za poslove koje su obavili
 
Ma, pazi, nije problem to sto ima bogatih...

Nego... Uzmi Nish, recimo...

Grad u kome jedva nesto da radi... gde ljudi stalno kukaju na sirotinju, nezaposlenost, beznadje...

I onda pogledas, stvarno jedan zapusten grad, zatvorene prodavnice, prazne izloge... ali pazi sad... pune letnje bashte, pun grad luksuznih automobila, dzipova, motora... :eek:

Mislim... Na koje, bre, to pojilo ide jedan deo ovog naroda, a da ovaj drugi deo nije cuo za njega? :dontunderstand:
Ti si idiot ako misliš da tamo sede neradnici , tamo burazeru sede TATINI I MAMINI SINOVI KOJI SU SE NAMNOŽILI ZADNJIH GODINA.
 
ti ces iz hrvatske da mi kazes da lupam .

ajde teraj se nikad nisi ziveo u srbiji i nemas pojma kako je ovde.

samo prosle godine je najmanje 400 gradjeivnskih firmi bankrotiralo u srbiji i hiljade radnika je ostalo na ulici jer vlast u srbiji nije isplatila tim firmama novac za poslove koje su obavili

A ja ti tvrdim da griješiš.

Bankrotirali su mali kooperanti koje su velike firme navukle da im odrade posao.

I to samo zato jer su vidjeli priliku da dobro zarade, a nisu osigurali način naplate.

Isti slučaj se događa i u Hrvatskoj.

Ali nije država kriva što su te firme propale.
 
A znas onu foru... Sram vas bilo, male vam plate, necete da radite, a na Zapadu ljudi rade i po 2-3 posla :super:

I verovatno od sva 3 posla cekaju plate po pola godina, pa kad se skupi, pravac na sajam nautike i kupe jahtu :roll:
ZNAŠ KAKO JA SAM IMAO POSAO DO 1MARTA OVE GODINE , KADA JE DOŠLA MOJA ŠEFICA I NA MOJE RADNO MESTO ZAPOSLILA STRANAČKU KOLEGINICU IZ ŽUTE BANDE.
NARAVNO KO JE MENI KRIV ŠTO NISAM U DS-u
 
ti ces iz hrvatske da mi kazes da lupam .

ajde teraj se nikad nisi ziveo u srbiji i nemas pojma kako je ovde.

samo prosle godine je najmanje 400 gradjeivnskih firmi bankrotiralo u srbiji i hiljade radnika je ostalo na ulici jer vlast u srbiji nije isplatila tim firmama novac za poslove koje su obavili

Izvini ali jesi siguran u ovo, činjenica je da su građevinske firme pukle ali ne one koje rade za državu. Problem je što veliki igrači ne isplaćuju malim ali to je privatni sektor. Čak znam neke firme koje se čupaju sklapanjem ugovora sa državom.
 
Lupaš Tihi.

Firma koja se prijavi na državni tender mora imati referentnu listu i bonitet koji dokazuju da može izvršiti radove na način da pokrije sve treškove izvođenja, uključujući i plaće radnicima.

Ni jedna država na svijetu ne isplaćuje radove odmah po završetku, nego imaju rok plaćanja od minimum 6 mjeseci , pa na više.
Što zbog sporosti birokracije, što zbog količine poslova i budžetskih reprogramiranja.

Ako se vlasnik te firme euro kop vezao samo na izvođenje radova za državu onda ili ima puno para ili je lud čovjek.

U svakom slučaju, ne vjerujem da taj nema za isplatu plaća, a radi posao za državu.

Skoro sam slusao neku raspravu u skupstini u vezi boniteta kompanije koje konkurisu... Neka me neko ispravi, ako gresim, ali mislim da se radilo o 50.000 evra (ili mozda i manje), a da ih niko ne pita ni za ljudstvo, niti za mehanizaciju kojom raspolazu.
 
A ja ti tvrdim da griješiš.

Bankrotirali su mali kooperanti koje su velike firme navukle da im odrade posao.

I to samo zato jer su vidjeli priliku da dobro zarade, a nisu osigurali način naplate.

Isti slučaj se događa i u Hrvatskoj.

Ali nije država kriva što su te firme propale.

To je to i ovde mada

ostavljam prostor za mahineacije na nivou opštine zbog promene vlasti ili tako nešto-
 
Ti si idiot ako misliš da tamo sede neradnici , tamo burazeru sede TATINI I MAMINI SINOVI KOJI SU SE NAMNOŽILI ZADNJIH GODINA.

Ti ''tatini i mamini'' sinovi su zapravo samo logican rezultat , jer predstavljaju drugu generaciju koja dolazi i uziva u parama koje su njihovi roditelji stekli tokom poslednje dve decenije , veliki broj njih je krajnje bahat , namerno se razmece novcem i skupim kolima i zele da budu '' vidjeni'' . Voze krajnje drsko i bezobrazno i ko zna koliko je samo ljudi nastradalo od njihovih '' besnih '' kola i motora evo pre neki dan jedan u sred grada juri na zadnjem tocku i ubije dete od 12 god a pre samo par meseci sin od direktora jedne banke u Ns je vozeci audi pritom mrtav pijan ubio dva coveka nekako sumnjam da ce odgovarati .
 
ZNAŠ KAKO JA SAM IMAO POSAO DO 1MARTA OVE GODINE , KADA JE DOŠLA MOJA ŠEFICA I NA MOJE RADNO MESTO ZAPOSLILA STRANAČKU KOLEGINICU IZ ŽUTE BANDE.
NARAVNO KO JE MENI KRIV ŠTO NISAM U DS-u

Veruje mi, kosa mi se dize od toga...

Upravo to zaposljavanje ljudi koji jedva znaju da se potpisu gde god je dobra hladovina iskljucivo na osnovu stranacke pripadnosti nas i vodi u sve gori polozaj.
 
vecina zena u srbiji ne radi ne zato sto ne vole da rade ili sto podizu decu vec zato sto posla za zene nema.

zena ne moze da vozi kamion radi na gradjevini , kopa kanale , mislim moze, ali su ti poslovi nespojivi sa ulogom majke koju skoro svaka zena ima znaci ne moze i jedno i drugo.

trece 90% zena u srbiji ima u ponudi da radi u prodavnici, butiku, trafici i to je to - najsrecnije se zaposle u opstini, nekoj drzavnoj firmi ili banci. sve u svemu broj zena u srbiji koje zaradjuju iznad 300 evra mesecno nije veci od 10% ukupnog broja ...

a i ako se zaposle u tim buticima i trafikama cesto se suocavaju sa gazdama seksualnim manijacima koji zloupotrebljavaju svoj polozaj da od tih svojih radnica iznudjuju seks , zato mnogi biraju da bi sve to izbegli i da ne rade .

da ne pricam da je u tim trafikama i buticima plata 100-150 evra

Ovo naprosto nije tacno.U stvari jeste ukoliko mislis na one koje nemaju neko obrazovanje,npr samo osnovnu skolu ili eventualno neku slabiju srednju.
Ja znam veliki broj devojaka/zena koje su se posle studija zaposlile i nijedna od njih ne radi za platu manju od 600e.
 
Skoro sam slusao neku raspravu u skupstini u vezi boniteta kompanije koje konkurisu... Neka me neko ispravi, ako gresim, ali mislim da se radilo o 50.000 evra (ili mozda i manje), a da ih niko ne pita ni za ljudstvo, niti za mehanizaciju kojom raspolazu.

Visina boniteta ovisi o vrijednosti posla.

Ne može neko sa malim bonitetom dobiti veliki posao na državnom nivou.

Najbliži mi je primjer izgradnje autoputa kroz CG gdje su konkurirali ovi naši iz Hrvatske.

Pričali smo o tome i na Krstarici.

Pa tu se traže bankovne garancije u ogromnim iznosima i s jedne i s druge strane radi osiguranja plaćanja.

E sad, ako recimo ta velika firma angažira na iskopima nekoga, pa taj uzme lokalnu firmu koja ima 3-4 bagera i obeća mu odličnu zaradu, a ovaj u euforiji zaboravi osigurati sebe i svoju naplatu, niko mu nije kriv što poslije ima probleme, do njega samoga.
 
Evo Milanne je gore naveo, Žika sa ogromnim vezama sklopi posao a da maltene nema građevinsku firmu i onda kompletan posao prepusti drugim firmama koje su opremljene ali nisu jake u politici.

To je inžinjering.

Tako rade gotovo sve projektantske kuće.

Sklope posao sa investitorom i onda daju izvođenje posla kooperantima.

Nije to ništa loše, ako se svi dobro osiguraju za naplatu.
 

Back
Top