Dva miliona Srba ne želi da radi?!

a ovo da 2.5 miliona srba nece da radi govore BANDITI TADICEVSKI koji su raspickali fabrike , rasprodali ih i zatvori a radnike isterali na ulice.

I sad kad su sve upropastili sad nam kazu "vi ste lenji vi necete da radite" :evil:

Zuta propaganda : "Nismo mi nestrucni i korumpirani lopovi nego su Srbi lenstine".
Veoma bezobrazno od Tadica, Dinkica i kompanije. Prodali su fabrike svojim finansijerima za 3 Evra i sada Srbi nece da rade ! A finansijeri su rasprodali masine i podigli na tom zemljistu svoje stanove od stiropora.

banda
 
svako bi hteo da radi za neki normalan novac , ali toga u srbiji nema

svi vrse poviku na gazde firmi a ne kapiraju da gazda jednostavno NE MOZE da plati radnika od tih 200-300 evra i to mu je maksimum. ne moze jer je prodaja i traznja u srbiji mizerna porezi i takse ogromni najveci u evropi i jednostavno sto kazu ne mozes da se pruzis preko jorgana koliko god da to hoces.

A sto kaze neko , prvi put da vlast Borisa Tadica prizna da u srbiji ima najmanje 2.7 miliona nezaposlenih tj najmanje 50% ukupno radno sposobnih a ne 600.000 kao sto to oni lazu narod godinama.

Ne zna se sta je u Srbiji veci problem - nezaposlenost ili ne placanje radnika.

Kad je u Srbiji poslednji put inspekcija rada sprovela neku vanrednu kontrolu?

Ne smeju - ne znaju ljudi cijeg ce pajtasa da nagaze na zulj!

Samo neka se drzava pobrine da uspostavi tek toliko reda i zakona da ono sto zaradim bude isplaceno i meni nista vise od toga ne treba.

Inace sam svojevremeno ispizdeo zbog zavlacenja jedne beogradske firme, otisao u inspekciju i prijavio sve prljavstine za koje sam znao, uspeo da iscupam sto su mi dugovali, ali sam doziveo da mi portir na ulazu kaze... ,,Pa to cemo jos da vidimo dal' moras da prijavis!" Ali je pristao da me pusti da udjem tek kad sam odglumio lazni telefonski razgovor da pitam za puno ,,ime rodjaka iz republicke finansijske inspekcije''...

Mislim... :dash:
 
glavni problem u srbiji jeste VLAST

VLAST VLAST I SAMO LOPOVSKA VLAST BORISA TADICA

Jer vlast uredjuje poresku politiku i pravosudje

A bez niskih poreza i uredjenog pravosudja NEMA TE PRIVREDE KOJA MOZE DA POSLUJE USPESNO

Dok u Srbiji nista od toga ne funkcionise.

Ne postoji mehanizam naplate novca u slucaju da ti neko nesto duguje.

Ako ti firma duguje pare , ne mozes da pokrenes stecaj nad firmom i naplatis dugovanje jer je taksa za pokretanje stecaja nekih par hiljada evra.

Sve je to tadic tako uredio da mogu on i drugari miskovic i kompanija da pljackaju otimaju i rade sta hoce a da im niko nista ne moze.

pa da funkcionise pravosudje djavola bi miskovic mogao da duguje dobavljacima pare po 6-7 meseci

ovako zivimo u ultra korumpiranoj drzavi za ultra korumpiranom vlascu i zato nam je kako nam je
 
nije bas tacno da ne zele da rade nego su se pomirili sa sudbinom da nikada u ssrbiji nece imati zivot dostojan coveka\

sto bi rekli - predali su se


Cekaj sta znaci "predali se", pa od cega zive ti defetisti i fatalisti lencuge i neradnici,

nemos preci ulicu koliko se kola voze od krseva do luksuznih a svi kukaju,

a kafici po gradovima krcati u sred radnog dana!
 
Ne zna se sta je u Srbiji veci problem - nezaposlenost ili ne placanje radnika.

Kad je u Srbiji poslednji put inspekcija rada sprovela neku vanrednu kontrolu?

Ne smeju - ne znaju ljudi cijeg ce pajtasa da nagaze na zulj!

Samo neka se drzava pobrine da uspostavi tek toliko reda i zakona da ono sto zaradim bude isplaceno i meni nista vise od toga ne treba.

Inace sam svojevremeno ispizdeo zbog zavlacenja jedne beogradske firme, otisao u inspekciju i prijavio sve prljavstine za koje sam znao, uspeo da iscupam sto su mi dugovali, ali sam doziveo da mi portir na ulazu kaze... ,,Pa to cemo jos da vidimo dal' moras da prijavis!" Ali je pristao da me pusti da udjem tek kad sam odglumio lazni telefonski razgovor da pitam za puno ,,ime rodjaka iz republicke finansijske inspekcije''...

Mislim... :dash:

evo ti primer . radis recimo0 u gradjevinskoj firmi euro kop iz raske na sanaciji nekog puta ili cega vec 6 meseci . posao je takav da ti radis unapred za dzabe kmao i gazda tvoje firme pa ckeas da ti drzava isplati novac za ono sta si uradio i u sta je novac firme investiran.

i sad vi ste zavrsili posao odradili sve ali sad BINGO , drzava tj aktuelna vlast NECE DA ISPLATI RADOVE . A pravosudje ne funkcionise i ti ne mozes preko suda prisilno da naplatis dug.

POSLEDICA? POSLEDICA JE DA RADNICI TE FIRME 2 GODINE NE PRIMAJU PLATU

I firma je propala. A u propast ju je oterala sama vlast demokratske stranke

I sta onda da ocekujes od privatnika kad ti sama vlast drzave koja treba da sprovodi zakone daje primer kako treba varati otimati i pljackati i ne treba isplacivati novac onimak ojima dugujes?
 
Nego... Boze zdravlja, dogodine dolazim da se raspistoljim ko aga...

Nego kakva je dobrodoslica za Srbe u Arbanasi i Arnautito? :mrgreen:

Tamo bi mi bilo najmilije da odem na seoski turizam da me malo dvore snashe... :per:

If you expect something unpleasant, connected with Kosovo's independence, don't be afraid of Arbanasi and Arnautito, they are safe, but have in mind that the real danger waits for you in Mandritsa:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mandritsa

:per:
 
Cekaj sta znaci "predali se", pa od cega zive ti defetisti i fatalisti lencuge i neradnici,

nemos preci ulicu koliko se kola voze od krseva do luksuznih a svi kukaju,

a kafici po gradovima krcati u sred radnog dana!

ne lupaj bre kako te nije sramota :evil:

uvalio si svoje debelo dupe u neku stranacku foteljicu i mislis mozes da solis pamet drugima koji nisu toliko bedni kao ti da preko stranke traze zaposlenje i resenje svoje egzistencije kao sto ti radis i da parazitiraju na grbaci citave drzave kao vi demokrate :evil:

eto ako tvrdis da je tako kako ti kazes da jeste, sto lepo ne das otkaz i odvojis svoje dupe iz te stranacke foteljice da u nju sedne neki "neradnik:" a ti se kao "vredni radnik" prijavi na biro pa nam javi za 4 meseca koliko si posla nasao i za koju platu radis :evil:

sram da te bude zutacu jedan

nisu u srbiji ljudi lenji , nego ste vi DS-ovci sve unistili i upropastili i jednostavno za te ljude nema nikakvog posla.

Ne mogu svi u drzavi da rade u opstini vodovodu i parking servisu :evil:
 
Republicki zavod za statistiku...mislim sta reci za njih.
Mada u Srbiji dosta zena ne radi jer gaji decu. to je neko zastarelo shvatanje zivota i uloge zene.
A one koje rade cim zatrudne dobiju nogu u tur uglavnom.

vecina zena u srbiji ne radi ne zato sto ne vole da rade ili sto podizu decu vec zato sto posla za zene nema.

zena ne moze da vozi kamion radi na gradjevini , kopa kanale , mislim moze, ali su ti poslovi nespojivi sa ulogom majke koju skoro svaka zena ima znaci ne moze i jedno i drugo.

trece 90% zena u srbiji ima u ponudi da radi u prodavnici, butiku, trafici i to je to - najsrecnije se zaposle u opstini, nekoj drzavnoj firmi ili banci. sve u svemu broj zena u srbiji koje zaradjuju iznad 300 evra mesecno nije veci od 10% ukupnog broja ...

a i ako se zaposle u tim buticima i trafikama cesto se suocavaju sa gazdama seksualnim manijacima koji zloupotrebljavaju svoj polozaj da od tih svojih radnica iznudjuju seks , zato mnogi biraju da bi sve to izbegli i da ne rade .

da ne pricam da je u tim trafikama i buticima plata 100-150 evra
 
Lupas bre ,
sramota je da nam radnici iz EU Bugari i Rumuni dolaze da beru maline a prepupuni su nam biroi rada.

a sto ne ides ti da beres maline?

u septembru mesecu je 10 godina kako ste vi zuti lopovi preuzeli vlast u ovoj zemlji

- narod zivi nikad gore
- posla nikad manje
- porezi nikad veci
- beda nikad veca ljudi umiru od gladi na jugu srbije
- korupcija nikad veca
- dugovi nikad veci

SVAKA VAM CAST ZUTARE :evil:
 
Problem je u tome sto inspekcije ne rade svoj posao , sto se u brojnim privatizovanim firmama radi po 12 h i subotom i nedeljom za sitne pare i naravno da ljudi nece da rade takve poslove . Sto se tice guzvi na ulicama one su karakteristicne samo za Bg i Ns a drugo cinjenica jeste da u Srbiji ima dosta i bogatih i da su velike socijalne razlike pritom ono koji imaju u 90% slucaja se sele u Bg i Ns ali Srbiju ne cine samo dva grada
 
evo ti primer . radis recimo0 u gradjevinskoj firmi euro kop iz raske na sanaciji nekog puta ili cega vec 6 meseci . posao je takav da ti radis unapred za dzabe kmao i gazda tvoje firme pa ckeas da ti drzava isplati novac za ono sta si uradio i u sta je novac firme investiran.

i sad vi ste zavrsili posao odradili sve ali sad BINGO , drzava tj aktuelna vlast NECE DA ISPLATI RADOVE . A pravosudje ne funkcionise i ti ne mozes preko suda prisilno da naplatis dug.

POSLEDICA? POSLEDICA JE DA RADNICI TE FIRME 2 GODINE NE PRIMAJU PLATU

I firma je propala. A u propast ju je oterala sama vlast demokratske stranke

I sta onda da ocekujes od privatnika kad ti sama vlast drzave koja treba da sprovodi zakone daje primer kako treba varati otimati i pljackati i ne treba isplacivati novac onimak ojima dugujes?

Sama drzava duguje godinama gomili gradjevinskih firmi koje su radile na obnovi posle bombardovanja! :eek:

Dok se stranim firmama usluge isplacuju za juce!

Prosta racunica... Ovima koje drze u saci, ne daju pare i oni nemaju ni da prezive, a kamo li za dvokate, dok bi ih ovi preko odrali do gole koze, tako da im se uvek ide niz dlaku...

I onda - lenj narod, hebote - nece dzaba da radi :eek:

Meni je najsmesnije koliki sam ja naivni magarac nekad bio... Ja sam ranije mislio, ovi moji juznjaci lopurde, ne bi to moglo tako u Beogradu... JAO @*&$^%^%^&$((&$&^*&!!! :dash:
 
Sama drzava duguje godinama gomili gradjevinskih firmi koje su radile na obnovi posle bombardovanja! :eek:

Dok se stranim firmama usluge isplacuju za juce!

Prosta racunica... Ovima koje drze u saci, ne daju pare i oni nemaju ni da prezive, a kamo li za dvokate, dok bi ih ovi preko odrali do gole koze, tako da im se uvek ide niz dlaku...

I onda - lenj narod, hebote - nece dzaba da radi :eek:

Meni je najsmesnije koliki sam ja naivni magarac nekad bio... Ja sam ranije mislio, ovi moji juznjaci lopurde, ne bi to moglo tako u Beogradu... JAO @*&$^%^%^&$((&$&^*&!!! :dash:

eeej bre moj drug PRAKTICNO 2 GODINE ide u tu firmu euro kop , i radi za DZABE tj ne prima platu tj ceka da se TADIC SMILUJE pa da im isplati pare koje im duguje da ti ljudi prime platu! Al Tadic SRCA NEMA - pa zato oni i nemaju para....
 
Problem je u tome sto inspekcije ne rade svoj posao , sto se u brojnim privatizovanim firmama radi po 12 h i subotom i nedeljom za sitne pare i naravno da ljudi nece da rade takve poslove . Sto se tice guzvi na ulicama one su karakteristicne samo za Bg i Ns a drugo cinjenica jeste da u Srbiji ima dosta i bogatih i da su velike socijalne razlike pritom ono koji imaju u 90% slucaja se sele u Bg i Ns ali Srbiju ne cine samo dva grada

za sadasnju bedu u srbiji i to sto je 50% ljudi radnosposobnih nezaposleno si kriv NAJVISE T I TEBI SLICNI GLASACI DEMOKRATSKE STRANKE

VI STE UPROPASTILI OVU ZEMLJU
 
Problem je u tome sto inspekcije ne rade svoj posao , sto se u brojnim privatizovanim firmama radi po 12 h i subotom i nedeljom za sitne pare i naravno da ljudi nece da rade takve poslove . Sto se tice guzvi na ulicama one su karakteristicne samo za Bg i Ns a drugo cinjenica jeste da u Srbiji ima dosta i bogatih i da su velike socijalne razlike pritom ono koji imaju u 90% slucaja se sele u Bg i Ns ali Srbiju ne cine samo dva grada

Ma, pazi, nije problem to sto ima bogatih...

Nego... Uzmi Nish, recimo...

Grad u kome jedva nesto da radi... gde ljudi stalno kukaju na sirotinju, nezaposlenost, beznadje...

I onda pogledas, stvarno jedan zapusten grad, zatvorene prodavnice, prazne izloge... ali pazi sad... pune letnje bashte, pun grad luksuznih automobila, dzipova, motora... :eek:

Mislim... Na koje, bre, to pojilo ide jedan deo ovog naroda, a da ovaj drugi deo nije cuo za njega? :dontunderstand:
 
Problem je u tome sto inspekcije ne rade svoj posao , sto se u brojnim privatizovanim firmama radi po 12 h i subotom i nedeljom za sitne pare i naravno da ljudi nece da rade takve poslove . Sto se tice guzvi na ulicama one su karakteristicne samo za Bg i Ns a drugo cinjenica jeste da u Srbiji ima dosta i bogatih i da su velike socijalne razlike pritom ono koji imaju u 90% slucaja se sele u Bg i Ns ali Srbiju ne cine samo dva grada

Yes, this is a very interesting phenomenon. It seems that Belgrade becomes the only truly significant city in Serbia. I won't say that this is only a negative trend, at least such development is observed in many other countries, but nevertheless there are some typical Serbian aspects in it. For example in Bulgaria the number of the cities with population over 100,000 is 10, while in Serbia they are only 6:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_in_Serbia

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_and_towns_in_Bulgaria

Also note that the second city in Serbia has population below 250,000, while in Bulgaria there are 2 cities with population over 300,000. This mono-centric urban concentration in Serbia seems far more pronounced.
 
ne lupaj bre kako te nije sramota :evil:

uvalio si svoje debelo dupe u neku stranacku foteljicu i mislis mozes da solis pamet drugima koji nisu toliko bedni kao ti da preko stranke traze zaposlenje i resenje svoje egzistencije kao sto ti radis i da parazitiraju na grbaci citave drzave kao vi demokrate :evil:

eto ako tvrdis da je tako kako ti kazes da jeste, sto lepo ne das otkaz i odvojis svoje dupe iz te stranacke foteljice da u nju sedne neki "neradnik:" a ti se kao "vredni radnik" prijavi na biro pa nam javi za 4 meseca koliko si posla nasao i za koju platu radis
:evil:

sram da te bude zutacu jedan

nisu u srbiji ljudi lenji , nego ste vi DS-ovci sve unistili i upropastili i jednostavno za te ljude nema nikakvog posla.

Ne mogu svi u drzavi da rade u opstini vodovodu i parking servisu
:evil:

:ok: Bravo Tihi , bona ko vrata i neka si mu rekao ...dok god je ova drzava puna takvih dragosha , najbolji ce biti bez posla :confused:
 
eeej bre moj drug PRAKTICNO 2 GODINE ide u tu firmu euro kop , i radi za DZABE tj ne prima platu tj ceka da se TADIC SMILUJE pa da im isplati pare koje im duguje da ti ljudi prime platu! Al Tadic SRCA NEMA - pa zato oni i nemaju para....

Znam za gomilu takvih slucajeva... Rade ljudi cisto u nadi da ce jednog dana da dobiju bar penziju, ako vec nisu plate, pa tek onda bude zurka kad saznaju da su ih i za to zavrnuli (na svu srecu samo ponekad).

Inace, nije samo problem sa privatnim firmama.

Isto se postiglo i sirokim ovlascenjima za lokalne samouprave (sto samo hoce da prodube regionalizacijom), gde opstine dobijaju pare iz budzeta, ali ih shtekaju za predizborne potrebe.

Bukvalno se kupuju glasovi neisplacenim platama :dash:

A onda sirokogrudih 5000 din. pomoci preko 2-3 plate duga u rikverc :kletva: :evil:
 

Back
Top