Државни правни у БГ или Унион?

Kada napises ovako nesto ti ponistavas sve ono sto se deesava....recimo da je diploma pravnog pre samo par meseci bila 6000e....a ti mi kazi da je sve super...iznutra....naravno, ako ti mozes da prodas za 7000 onda je ekstrica....vas par podelite kintu i branite "struku" seljacku....pijacu diploma devalvaciju znanja i blam za sve koji su posteni....
Pogledaj, i videces da nije tako:
https://www.telegraf.rs/vesti/hroni...a-dobio-tri-godine-zatvora-zbog-primanja-mita
https://www.blic.rs/vesti/hronika/afera-indeks-presuda/200phky
 
Da i? Pustis nekoga niz vodu jer je boranija....ajd recimo da neko isproverava diplome i doktorate tih iz apelacionog suda ili visokog saveta pravosudja....tuzilaca ili profesora na fakultetu....
Mislite da je znanje doneti presudu ili resenje po nalogu? ili da je znanje pustiti asistenta da drzi predavanje dok se ti bavis privatnim poslom dobijenim preko stranacke opredeljenosti?
 
Poenta je da se za to ne odgovara u srbiji....
Univerzitet ima etički kodeks i svaki fakultet prvostepenu disciplinslu komisiju, a postoji i drugostepena na univerzitetu. Profesor dolazi na rub srama zbog mnogo manje stvari od kupovine ispita. To kada bi se saznalo bilo bi gotovo, jer i redovni prof može izgubiti posao zbog disciplinskog prekršaja, a kamoli neko niže rangirani. To je verujem rekla kazala, lično ne verujem i o tome ne treba pisati bez nekih argumenata. Da se razumemo, korupcija postoji svuda, međutim lično sam uverena u sve visokorangirane fakultete da tu nema te vrste korupcije. Ja sam 6 godina bila u upravi jednog fakulteta, ni k od korupcije ni u čemu, vodila sam i disc komisiju za prekršaje prepisivanja ili pijanstva nastavnika... Dalje priče na ovu temu kao moderator na obrazovanju ću brisati, jer se radi o postupcima za sud i gubljenje posla i nije tema ovog foruma. Osim toga, neozbiljno je da na forumu budu rekla kazala postovi tog tipa.
 
Univerzitet ima etički kodeks i svaki fakultet prvostepenu disciplinslu komisiju, a postoji i drugostepena na univerzitetu. Profesor dolazi na rub srama zbog mnogo manje stvari od kupovine ispita. To kada bi se saznalo bilo bi gotovo, jer i redovni prof može izgubiti posao zbog disciplinskog prekršaja, a kamoli neko niže rangirani. To je verujem rekla kazala, lično ne verujem i o tome ne treba pisati bez nekih argumenata. Da se razumemo, korupcija postoji svuda, međutim lično sam uverena u sve visokorangirane fakultete da tu nema te vrste korupcije. Ja sam 6 godina bila u upravi jednog fakulteta, ni k od korupcije ni u čemu, vodila sam i disc komisiju za prekršaje prepisivanja ili pijanstva nastavnika... Dalje priče na ovu temu kao moderator na obrazovanju ću brisati, jer se radi o postupcima za sud i gubljenje posla i nije tema ovog foruma. Osim toga, neozbiljno je da na forumu budu rekla kazala postovi tog tipa.
aha i kada se neko pobuni protiv klana onda ga ispljuju javno....
 
kolega uvek postoje neposteni, ali ako je to sistem rada, ako se apriori brane struka....onda je to dramatican deo....
Metronomy, forum obrazovanje pre svega služi da se ljudi informišu o pitanjima obrazovanja.. Ovo o čemu ti govoriš je tema za neki drugi pdf. Otvori sličnu temu na politici, o pitanjima otkrivanja i sankcionisanja korupcije, ovde nije mesto za to.
 
Већ двије године сам на државном и за то вријеме сам дао само два испита. Дијелом је тако због мог нерада, дијелом због тога што су професори говна а дијелом и због тога што је организација факултета катастрога. Мада углавном је мој нерад разлог.
Било како било, до понедјељка морам дефинитивно да одлучим хоћу ли опет пробати да пребродим прву годину или ћу се пребацити на Унион. Молим за искрене одговоре; без лажног охрабривања/уљепшавања.

Моје мишљење? Па, од хиљаду мисли које ми се врзмају по глави тешко ми је да спојим најсмисленију цјелину. Објективно гледајући, рекао бих да је Унион боља опција, из више разлога. Мада кад се оно субјективно узме у обзир мислим да бих за 4 године био подобро искомплексиран због чињенице да сам завршио приватни факултет. Можда гријешим али чини ми се да би ме то увијек мучило. Подсвјесно ако ништа.

Ne gresis.

Preporucujem ili da stisnes zube I probas da napravis preokret, ili da porazmislis o nekoj drugoj karijeri (taj fakuktet jeste sav "specifican", istina).
 
Korupcija postoji, navescu samo najnoviji slucaj da je Bajatovic doktorirao, a Malom je jedva oduzet doktorat. Pre par godina je zataskana afera sa kupovinom ispita na Pravnom fakultetu u KGu o cemu su postojali i video snimci. Ne treba ignorisati realnost da korupcija postoji. Ali nazalost ona je jos izrazenija na privatnim fakultetima zbog cega i imaju tako nisku vrednost u ocima poslodavaca, generalno gledano.

Medjutim poslodavci preferiraju ljude sa obrazovanjem stecenim na drzavnim institucijama. Ako se kasnije odlazi za inostranstvo diplome privatnih fakulteta se ne tretiraju isto. Na primer, prilikom prevodjenja diplome za odlazak u Nemacku nasi privatni fakulteti nose oznaku nepouzdanih institucija, tu oznaku nosi i RAF koji je prilicno solidan privatni IT fakultet ali je privatni fakultet. Sa zavrsenim studijama na privatnom fakultetu ces biti i izlozen nekom vidu prikrivene diskriminacije jer ce tvoj CV odmah bacati u kantu itd. Lakse je zavrsiti u pocetku ali kasnije to stize na naplatu tako da je moj predlog i dalje neka drzavna visa skola ili kako se po novom zovu visoke strukovne skole.
 
Poslednja izmena:
Univerzitet ima etički kodeks i svaki fakultet prvostepenu disciplinslu komisiju, a postoji i drugostepena na univerzitetu. Profesor dolazi na rub srama zbog mnogo manje stvari od kupovine ispita. To kada bi se saznalo bilo bi gotovo, jer i redovni prof može izgubiti posao zbog disciplinskog prekršaja, a kamoli neko niže rangirani. To je verujem rekla kazala, lično ne verujem i o tome ne treba pisati bez nekih argumenata. Da se razumemo, korupcija postoji svuda, međutim lično sam uverena u sve visokorangirane fakultete da tu nema te vrste korupcije. Ja sam 6 godina bila u upravi jednog fakulteta, ni k od korupcije ni u čemu, vodila sam i disc komisiju za prekršaje prepisivanja ili pijanstva nastavnika... Dalje priče na ovu temu kao moderator na obrazovanju ću brisati, jer se radi o postupcima za sud i gubljenje posla i nije tema ovog foruma. Osim toga, neozbiljno je da na forumu budu rekla kazala postovi tog tipa.
Ovo sto ti pises je rekla kazala, "ja sam bila u upravi" znaci znas da je vise puta izaslo u javnost kako se kupuju ispiti, jos nije kako se kupuju diplome, ali nije rekla kazala....ja ne pisem kao neko sto svrati u upravu fakuklteta ili na sastanak kada se neko nepodesan kaznjava.....nego znam iz direktnih izvora ko je i kada kaznjen za korupciju...a treba li bolji dokaz od neznanja i znanja?
Dakle ti siris lazi o obrazovnim ustanovama, narocito jer ne poznajse nacin rada u privatnim obrazovnim institucijama, gde se racuna nalaz inspekcije, dok u drzavnim kao i da ne postoji inspekcija...
Ti ces da mi pricas kako "autoritetu" kazes da nije podesan za profesora? Lazljivice
 
Ovo sto ti pises je rekla kazala, "ja sam bila u upravi" znaci znas da je vise puta izaslo u javnost kako se kupuju ispiti, jos nije kako se kupuju diplome, ali nije rekla kazala....ja ne pisem kao neko sto svrati u upravu fakuklteta ili na sastanak kada se neko nepodesan kaznjava.....nego znam iz direktnih izvora ko je i kada kaznjen za korupciju...a treba li bolji dokaz od neznanja i znanja?
Dakle ti siris lazi o obrazovnim ustanovama, narocito jer ne poznajse nacin rada u privatnim obrazovnim institucijama, gde se racuna nalaz inspekcije, dok u drzavnim kao i da ne postoji inspekcija...
Ti ces da mi pricas kako "autoritetu" kazes da nije podesan za profesora? Lazljivice
Molim još jednom da se obrati pažnja na temu, a tema nije korupcija to je za politiku ili hroniku. Pitanje obrazovanja su nastavni planovi i programi, njihovo poređenje, rang univerziteta, iskustva studiranja, zapošljavanja posle ova navedena 2, a ne uopšteno priča o korupciji.
 
Molim još jednom da se obrati pažnja na temu, a tema nije korupcija to je za politiku ili hroniku. Pitanje obrazovanja su nastavni planovi i programi, njihovo poređenje, rang univerziteta, iskustva studiranja, zapošljavanja posle ova navedena 2, a ne uopšteno priča o korupciji.
Већ двије године сам на државном и за то вријеме сам дао само два испита. Дијелом је тако због мог нерада, дијелом због тога што су професори говна а дијелом и због тога што је организација факултета катастрога. Мада углавном је мој нерад разлог.
Било како било, до понедјељка морам дефинитивно да одлучим хоћу ли опет пробати да пребродим прву годину или ћу се пребацити на Унион. Молим за искрене одговоре; без лажног охрабривања/уљепшавања.

Моје мишљење? Па, од хиљаду мисли које ми се врзмају по глави тешко ми је да спојим најсмисленију цјелину. Објективно гледајући, рекао бих да је Унион боља опција, из више разлога. Мада кад се оно субјективно узме у обзир мислим да бих за 4 године био подобро искомплексиран због чињенице да сам завршио приватни факултет. Можда гријешим али чини ми се да би ме то увијек мучило. Подсвјесно ако ништа.
Osim sto sve to deluje na nacin studiranja i sigurnost studenata.....sto cuveni"autoriteti" imaju neogranicenu vlast nad studentima.....u drzavnoj instituciji koja podleze pravilima.....kojih NEMA, jer autoritetima niko ne moze da stane na kraj....
 
Nije tacno da postoji diskriminacija u odnosu na privatni faks. Zakon dozvoljava da svi sa privatnih mogu polagati pravosudni.Union je jako dobar fakultet,ima odlicne udzbenike i dobre predavace. Pojedini profesori sa drzavnog dolaze i predaju na njemu. Ne znam za ostale privatne pravne,ali znam jednu stvar da ostali u vecini slucajeva koriste udzbenike sa drzavnog,sto ih u startu degradira kao naucno-istrazivacki tim. Nazalost, drzavni fakultet je dosta pao.Zbog tri ispita postao je Ausvic za studente,koji masovno odlaze. Ove godine je imao 4 upisna roka da bi popunio kvotu i dobio sredstva od drzave. A sto se tice privatnih fakulteta(generalno),dobijaju na ekspanziji npr. Singidunum ima Farmaciju Union-Nikola Tesla ima Gradjevinski fakultet. Tako da, mislim da je stvar u odnosu student profesor.Ne mislim,tj. znam da na privatnom nema sanse da se polozi ispit ako se ne uci. Olaksavajuce je sto je literatura manje obimna jer ne guse sa teorijama koje nikome nisu potrebne u radu.I jos nesto: u Srbiji je manjak medicinskog osoblja,pa je ove godine bilo masovno upisivanje za fakultet medicinske setre,ali pogodite koji?! Privatni,jer im je obezbedio najbolju prakticnu nastavu.Naravno sve se placa!Svaki komfor ima cenu.
 
Molim još jednom da se obrati pažnja na temu, a tema nije korupcija to je za politiku ili hroniku. Pitanje obrazovanja su nastavni planovi i programi, njihovo poređenje, rang univerziteta, iskustva studiranja, zapošljavanja posle ova navedena 2, a ne uopšteno priča o korupciji.
Izvini, ali ti poredis nesto sto je vec definisano zakonima i poredis status drzavnog fakulteta koji je srozan zadnjih 50 godina, a i dalje se odrzava iako su ljudi koji predaju i na privatnim i na drzavnim fakultetima isti i isti je status tih fakulteta, cak je drzavnih nizi, jer se manje postuju propisi. Pri cemu se jos "drzava" tacnije sljam u drzavnim upravama mesa u rad pojedinih fakulteta privatnih, dok u drzavni je skoro nemoguce pomeriti neke bolesnike.
 
Uraghan koje dokaze imas za ovo sto si rekao? Moje misljenje je suprotno,a dokaz je Aik i Este banka koje su zaposlile ljude sa Uniona(licno ih poznajem),a da pri tome nisu imali protekciju tj. vezu. Moras da prodjes test licnosti,obuku i probni rad. Njih ne zanima da li je drzavni ili privatni, bitan je dobar rad i trud.Pogledaj koliko je nasih sa IT privatnih u inostranstvu? Gomila njih je otisla, a jos veca gomila radi iz Srbije za njih. Pogledaj oglase na infostudu,nigde se ne naglasava drzavni ili privatni, svi imaju probni rad i test. Mislim da ljudi malo izlaze iz svog komfora i prate realnu situaciju.Evo ti primera: srednja Upravna skola(drzavna), nije mogla mesecima da nadje sekretara sa pravnim fakultetom.Zasto? Zato sto niko nece da radi 8h dnevno za 60 000 a da pri tome ima fakultet i odgovornost mesta.Nemojte siriti price i pricice, fakulteti su dobri onoliko,koliko se neko trudi da nesto nauci.
 
Izvini, ali ti poredis nesto sto je vec definisano zakonima i poredis status drzavnog fakulteta koji je srozan zadnjih 50 godina, a i dalje se odrzava iako su ljudi koji predaju i na privatnim i na drzavnim fakultetima isti i isti je status tih fakulteta, cak je drzavnih nizi, jer se manje postuju propisi. Pri cemu se jos "drzava" tacnije sljam u drzavnim upravama mesa u rad pojedinih fakulteta privatnih, dok u drzavni je skoro nemoguce pomeriti neke bolesnike.
Izvini,ali ja ne razumem kako se drzava mesa u rad privatnih? Postoji zakon koji definise ko moze biti predavac i ispitivac,koliko prostora treba za odredjen broj ljudi,fond casova, vezbe,kolokvijumi. Dakle,sve ako se ispostuje, dobija se licenca. Ako si mislio da neko iz vrha drzave ubaci nekog svog da radi na privatnom, onda bih pre rekla da je to personalna veza,a ne mesanje.Sto se tice drzavnog faksa, vidi se koliko drzava moze da se "mesa" kada profesora za kojega se zna da vrbujr momke,nije u stanju da makne smesta. Autonomija Univerziteta na visini. Ako bi hteo da se drzava umesa u neke situacije,onda je to krsenje autonomije,sto je presedan u svetu.Drzavni nije srozan zadnjih 50g. on generalno uopste nije srozan, srozani su studenti koji u danasnje vreme oce instant diplome.
 
Већ двије године сам на државном и за то вријеме сам дао само два испита. Дијелом је тако због мог нерада, дијелом због тога што су професори говна а дијелом и због тога што је организација факултета катастрога. Мада углавном је мој нерад разлог.
Било како било, до понедјељка морам дефинитивно да одлучим хоћу ли опет пробати да пребродим прву годину или ћу се пребацити на Унион. Молим за искрене одговоре; без лажног охрабривања/уљепшавања.

Моје мишљење? Па, од хиљаду мисли које ми се врзмају по глави тешко ми је да спојим најсмисленију цјелину. Објективно гледајући, рекао бих да је Унион боља опција, из више разлога. Мада кад се оно субјективно узме у обзир мислим да бих за 4 године био подобро искомплексиран због чињенице да сам завршио приватни факултет. Можда гријешим али чини ми се да би ме то увијек мучило. Подсвјесно ако ништа.
Nisu više komunistička vremena pa da ti treba papir da sviraš i ništa ne radiš za bolju platu. Ako ti treba papir za državnu firmu razumem.
 
Izvini,ali ja ne razumem kako se drzava mesa u rad privatnih? Postoji zakon koji definise ko moze biti predavac i ispitivac,koliko prostora treba za odredjen broj ljudi,fond casova, vezbe,kolokvijumi. Dakle,sve ako se ispostuje, dobija se licenca. Ako si mislio da neko iz vrha drzave ubaci nekog svog da radi na privatnom, onda bih pre rekla da je to personalna veza,a ne mesanje.Sto se tice drzavnog faksa, vidi se koliko drzava moze da se "mesa" kada profesora za kojega se zna da vrbujr momke,nije u stanju da makne smesta. Autonomija Univerziteta na visini. Ako bi hteo da se drzava umesa u neke situacije,onda je to krsenje autonomije,sto je presedan u svetu.Drzavni nije srozan zadnjih 50g. on generalno uopste nije srozan, srozani su studenti koji u danasnje vreme oce instant diplome.
Postoji drzavna administracija u prosveti, koja moze i ne mora da odobri licencu, to se desava sa nekim privatnim fakultetima, a osnova je mito.....u ove drzavne ingerencije su postavljeni "strucnjaci" koji ne zive od plate, a i diplome su im sumnjive...
Autonomija, koja vazi za drzavne fakultete, znaci samo da krimosi mogu da upravljaju masom studenata i da mogu da predaju laznu istoriju, antisrpsku politiku, da sklanjaju dobre studente i forsiraju placene studije.
Posto tuzilastva ne rade za drzavu, a samo oni bi mogli da sklone mafijaski univerzitetski kadar, to mafija i tamo buja.
Bukvalno se odvija borba izmedju monopolskih drzavnih mafijasa i privatne prosvetne mafije.

Isto kao i u farmaciji, mafijas moze i ne mora da odobri lek konkurentske farmaceutske kuce, pa cene lekova rastu u nebo. Tako rastu i cene diploma.
 
Postoji drzavna administracija u prosveti, koja moze i ne mora da odobri licencu, to se desava sa nekim privatnim fakultetima, a osnova je mito.....u ove drzavne ingerencije su postavljeni "strucnjaci" koji ne zive od plate, a i diplome su im sumnjive...
Autonomija, koja vazi za drzavne fakultete, znaci samo da krimosi mogu da upravljaju masom studenata i da mogu da predaju laznu istoriju, antisrpsku politiku, da sklanjaju dobre studente i forsiraju placene studije.
Posto tuzilastva ne rade za drzavu, a samo oni bi mogli da sklone mafijaski univerzitetski kadar, to mafija i tamo buja.
Bukvalno se odvija borba izmedju monopolskih drzavnih mafijasa i privatne prosvetne mafije.

Isto kao i u farmaciji, mafijas moze i ne mora da odobri lek konkurentske farmaceutske kuce, pa cene lekova rastu u nebo. Tako rastu i cene diploma.
Ovde se ne slazem sa tobom. Postoji nesto sto se zove GIZ tj. Evropska komisija koja svugde usla pa i u miliciju. Kontrolisu rad,podnose izvestaje. To o cemu ti pricas, je krajnje neprihvatljivo. Mogla sam za manje pare da predjem u Kragujevac,gde je opustenije,ali daleko mi da putujem. Nikakav monopol me nije terao na privatni.
 
Uraghan koje dokaze imas za ovo sto si rekao? Moje misljenje je suprotno,a dokaz je Aik i Este banka koje su zaposlile ljude sa Uniona(licno ih poznajem),a da pri tome nisu imali protekciju tj. vezu. Moras da prodjes test licnosti,obuku i probni rad. Njih ne zanima da li je drzavni ili privatni, bitan je dobar rad i trud.Pogledaj koliko je nasih sa IT privatnih u inostranstvu? Gomila njih je otisla, a jos veca gomila radi iz Srbije za njih. Pogledaj oglase na infostudu,nigde se ne naglasava drzavni ili privatni, svi imaju probni rad i test.

Izmedju tvog misljenja i mog misljenja stoji i decenija mog iskustva i nebrojeno mnogo tehnickih intervjua koje sam obavio sa kandidatima u tom periodu. Bilo je tu svega i ljudi sa IT diplomama i ljudi bez IT diploma i sa privatnih i sa drzavnih fakulteta. I opste je misljenje (i moje ali i mojih kolega) je da su kadrovi sa drzavnog fakulteta kvalitetniji i generalno lakse dobijaju posao. Naravno, primali smo i ljude sa privatnih fakulteta ali jednostavno kvalitet i kolicina znanja koja je potrebna za polaganje ispita na drzavnom i privatnom fakultetu se znacajno razlikuju. Da bi uopste stigla do tehnickog intervjua potrebno je da prodjes HR intervju na kome jos kako gleda tvoje iskustvo i tvoje obrazovanje jer HR ima stroga uputstva da ne trosi inzinjerima vreme nepotrebno, na obrazovanje moze da se "zazmuri" ako imas relevantno iskustvo i sertifikacije ali cak i tada ce doci pitanje zasto privatni, a ne drzavni fakultet (istina formalno ali te pitaju). Tako da bih ti toplo preporucio da izbegnes bilo kakvu "pljuvacinu" po drzavnim studijama jer ce te to eliminisati jos na HR razgovoru kao dobrog kandidata.
Da li je to fer ili nefer je potpuno drugo pitanje ali je realnost takva.
 
Poslednja izmena:
Izmedju tvog misljenja i mog misljenja stoji i decenija mog iskustva i nebrojeno mnogo tehnickih intervjua koje sam obavio sa kandidatima u tom periodu. Bilo je tu svega i ljudi sa IT diplomama i ljudi bez IT diploma i sa privatnih i sa drzavnih fakulteta. I opste je misljenje (i moje ali i mojih kolega) je da su kadrovi sa drzavnog fakulteta kvalitetniji i generalno lakse dobijaju posao. Naravno, primali smo i ljude sa privatnih fakulteta ali jednostavno kvalitet i kolicina znanja koja je potrebna za polaganje ispita na drzavnom i privatnom fakultetu se znacajno razlikuju. Da bi uopste stigla do tehnickog intervjua potrebno je da prodjes HR intervju na kome jos kako gleda tvoje iskustvo i tvoje obrazovanje jer HR ima stroga uputstva da ne trosi inzinjerima vreme nepotrebno, na obrazovanje moze da se "zazmuri" ako imas relevantno iskustvo i sertifikacije ali cak i tada ce doci pitanje zasto privatni, a ne drzavni fakultet (istina formalno ali te pitaju). Tako da bih ti toplo preporucio da izbegnes bilo kakvu "pljuvacinu" po drzavnim studijama jer ce te to eliminisati jos na HR razgovoru kao dobrog kandidata.
Da li je to fer ili nefer je potpuno drugo pitanje ali je realnost takva.
D a si bio to sto kazes, ne bi sedeo na ovom forumu. Parafrazirao si nekoga ko jeste bio taj za koga se ti predstavljas. Nadalje,ja ne pljujem drzavne,naprotiv, znam da daju dobro obrazovanje,ali naglasavam da je drugo doba.Idemo sve vise ka privatnom sektoru. Kriterijumi za poloziti ispit na drzavnom postali su vecini nedostizni. Na privatnom pravnom, veliki broj ispita se sprema iz udzbenika sa drzavnog ili iz literature za pravosudni ispit. To te demantuje u detalju bolje znanje. Znanje je dobro,onoliko,koliko se neko potrudi da ga usvoji ili ne.Sretala sam na drzavnom ljude(jedna cura je postala i asistent),koji su polagali ispite na bubice i pametne satove(skeniraju pitanje salju i drugi ti salje odgovor). Ako zelimo da drzavni ostane primaran fakultet, celo drustvo MORA da se potrudi a ne samo pojedinci koji sede u vladi ili nekim odborima.
 
Већ двије године сам на државном и за то вријеме сам дао само два испита. Дијелом је тако због мог нерада, дијелом због тога што су професори говна а дијелом и због тога што је организација факултета катастрога. Мада углавном је мој нерад разлог.
Било како било, до понедјељка морам дефинитивно да одлучим хоћу ли опет пробати да пребродим прву годину или ћу се пребацити на Унион. Молим за искрене одговоре; без лажног охрабривања/уљепшавања.

Моје мишљење? Па, од хиљаду мисли које ми се врзмају по глави тешко ми је да спојим најсмисленију цјелину. Објективно гледајући, рекао бих да је Унион боља опција, из више разлога. Мада кад се оно субјективно узме у обзир мислим да бих за 4 године био подобро искомплексиран због чињенице да сам завршио приватни факултет. Можда гријешим али чини ми се да би ме то увијек мучило. Подсвјесно ако ништа.
Nemoj da tražiš izgovore. Nema koristi od toga.

Radi, uči kad si već počeo, ako imaš kapacitet...Sem ako imaš bolji plan. Pa ti je svejedno da li si drop out.

Neće ovakav sistem biti zauvek, da svako ko pita bude deo naprednog kolača, pa i oni sa privatnim fakultetom bez potrebnih kvalifikacija dobiju fotelju....
 

Back
Top