Државни правни у БГ или Унион?

Већ двије године сам на државном и за то вријеме сам дао само два испита. Дијелом је тако због мог нерада, дијелом због тога што су професори говна а дијелом и због тога што је организација факултета катастрога. Мада углавном је мој нерад разлог.
Било како било, до понедјељка морам дефинитивно да одлучим хоћу ли опет пробати да пребродим прву годину или ћу се пребацити на Унион. Молим за искрене одговоре; без лажног охрабривања/уљепшавања.

Моје мишљење? Па, од хиљаду мисли које ми се врзмају по глави тешко ми је да спојим најсмисленију цјелину. Објективно гледајући, рекао бих да је Унион боља опција, из више разлога. Мада кад се оно субјективно узме у обзир мислим да бих за 4 године био подобро искомплексиран због чињенице да сам завршио приватни факултет. Можда гријешим али чини ми се да би ме то увијек мучило. Подсвјесно ако ништа.
Доста се одговора дало на онај пост, али мислим да је мало правих.
Па бих ја, као неко кога мучи иста дилема, упитао поново исто питање. Дакле, каква су искуства са униона у односу на државни?
Оно, што за мене карактерише државни јесте велика конфузија и генерално лоша организованост. Такође, преобимност градива, различити критеријуми.. негде све зависи од професора до професора.
Занима ме како је на униону? Каква је пролазност на испитима, однос професор-студент, предиспитне обавезе..?
Немам проблем око чињенице да бих евентуално имао завршен приватни факс, тако да сам са те стране-миран.
Па ако неко има неких искустава, значило би ми да их чујем👍🏻
 
Ako si za 2 god na državnom položio 2 ispita, nećeš mnogo odmaći ni na Unionu. Traže znanje da bi prošao na ispitu i jako vode računa o renomeu fakulteta. Nije kao većina privatnih fakulteta gde "uveče prelistaš a ujutru zablistaš". Mnogi se sa Uniona prebacuju na druge fakultete jer ne mogu da ga završe tj. očekivali su lagan fakultet, što Union svakako nije.
 
Ako si za 2 god na državnom položio 2 ispita, nećeš mnogo odmaći ni na Unionu. Traže znanje da bi prošao na ispitu i jako vode računa o renomeu fakulteta. Nije kao većina privatnih fakulteta gde "uveče prelistaš a ujutru zablistaš". Mnogi se sa Uniona prebacuju na druge fakultete jer ne mogu da ga završe tj. očekivali su lagan fakultet, što Union svakako nije.

Тема је отворена 2021. године.

Он је до сада завршио и Унион и Мегатренд.

Можда и докторирао на Сингидунуму.
 
Union je prokleto dobar, bar IT sektor, ali je i skolarina prokleto visoka. Covek kojeg znam a koji je tamo svrsio softverski inzenjering radi u jednoj od boljih americkih kompanija i kad mi je pominjao koliko zaradjuje zinuo sam. Tako da sto se toga tice, visoko se kotira i ima dobre reference. Ne kazem da je to slucaj sa svim smerovima, ne znam kakav je pravni, ali pretpostavljam da je slican nivo.

Union, Megatrend, Singidunum, Raf... to je sve za nesposobne da završe državne fakultete. Znači, za one koji plate školarinu i ne moraju da brinu da li će dati godinu. Što se tiče programiranja u Srbiji tu vrede samo ETF i PMF. Ako se nategne može donekle i FON. Uostalom za programiranje ti i ne treba fakultet. Moji najbolji programeri za React Native i Node.js su dvojica Pakistanaca bez škole.
 

Back
Top