DRUGOVI

Copy_Cat:
Da, ali on mene nikada nije muvao, nikada me nije pitao da li imam decka...Lepo smo se druzili i onda kada smo se dohvatili i te teme...Ni da me pogleda, bas se glupo osecam.
A ako je hteo nesto vise, mogao je odmah da pita, ja mislim, pa ako mu ne odgovara, zdravo, a ne ovako. :-?
meni je on jako simpatican i drag i volela bih da nastavimo da se druzimo.
_____Ako te nije startovao, onda je verovatno u pitanju ružno iskustvo.
_____Vidš, postoji vrsta koja je uverena da spada u žene. Zbog svoje neuravnoteženosti i nedostatka svesti, nisu sposobne da imaju prijatelje. Kad nađu sebi partnera, svaki pokušaj muškarca da sa njima stupi u prijateljski kontakt smatraju nepristojnim, jer one imaju dečka zaboga. Kako bi nahranile svoju sujetu, vrlo često imaju običaj da svima živo rastoroču kako ih je taj i taj startovao, ali su one zaboga verne i čedne, tako da im ni na pamet ne bi palo da varaju svog vojenog sa nekim kretenom. Naravno, radi se o čistom tripu, kao što je i onaj da se broje u žene. obično se ovako izražavaju o muškarcima za koje su sigurne da nikad ne bi mogle da budu sa njima.
_____Ako je tvoj prijatelj naišo na neku takvu, to sa dvadesetak godina, koliko pretpostavjam da imate, zna da bude ozbiljan problem.

_____LUDICA i Sharlote su ti dale neka stvarno O.K. gledišta; probaj da odatle nešto izvučeš, da ne ponavjam ono što su one već rekle.

_____Inače, nebih da te pašim ili razočaravam, ali tek ima da se razočaravaš u ljude i njihove slabosti.
_____Postoje mušakarci koji neće da te startuju koliko god da im se dopadaš, ako za to nemaju dobar povod, kao što postoje oni koji će ti ostati dobri prijatelji čak i ako ih odbiješ.

_____Emotivno vezivanje za ljude nema nikakve veze sa polnim nagonima. Činjenica koju mnogi ovde neće nikad moći da razumeju; nivo svesti bogom dan ih ograničava.
 
Copy_Cat:
Zasto vi momci ne mozete da budete samo drugovi sa nama devojkama?
Bas bih volela da cujem sta imate da mi kazete na tu temu.


A zashto plavushe biraju samo pametne tipove?...zbog toga shto se suprotnosti privlache...
pa tako ti je i ovo tvoje pitanje...priroda je to...ne mozesh protiv toga...ja poshtujem prirodne zakonitosti...
 
Pa ima puno slucajeva kada su musko zenska prijateljstva zasnovana na skrivenim simpatijama.I to se uglavnom zavrsi na ovaj nacin.Ima momaka koji prilaze devojkama prvo putem prijateljstva,a tek onda krecu sa muvanjem.Iskreno,ja sam imala puno drugova kada sam bila mladja,i sa mnogo njih sam prekinula kontakte,bas jer su bili ljubomorni na moje momke,ili su zeleli da me smuvaju.Bilo je par dobrih,iskrenih i onih pravih drugara.........sa kojima sam imala samo suvo prijateljstvo,ali ono pravo.......ali njih je njih je zivot odneo..........mada cu ih ja uvek pamtiti.
 
Emily_Bg:
Pa ima puno slucajeva kada su musko zenska prijateljstva zasnovana na skrivenim simpatijama.I to se uglavnom zavrsi na ovaj nacin.Ima momaka koji prilaze devojkama prvo putem prijateljstva,a tek onda krecu sa muvanjem.Iskreno,ja sam imala puno drugova kada sam bila mladja,i sa mnogo njih sam prekinula kontakte,bas jer su bili ljubomorni na moje momke,ili su zeleli da me smuvaju.Bilo je par dobrih,iskrenih i onih pravih drugara.........sa kojima sam imala samo suvo prijateljstvo,ali ono pravo.......ali njih je njih je zivot odneo..........mada cu ih ja uvek pamtiti.

Doktori kazzu SESTRO, SESTRO, a ja kazzem, Emili, Emili, zassto se ne javljass ?

Ljubim te i chekam... Kiss ! : )
 
intra:
Nije kreten već zaljubljen.

Dobro, ali meni kada se neko dopadne, cak iako znam da nicega nece biti medju nama, ja volim da je tu kraj mene, da pricamo i da se druzimo, a te pocetne simpatije vremenom izblede a ostane prijateljstvo. Valjda. Sad vise ni ja nisam sigurna, sve mi nesto naopako ide.
I glupo mi je da se odmah u startu prema nekom postavim kao da ce da me muva (mada mozda i nece) i da pricam o mom decku itd.
 
ok, nisam sve procitala... mozda je neko rekao nesto slicno...
elem, te izjave da ne postoje musko-zenska prijateljstva, :shock: su TOTALNA glupost!

samo treba da se oslanjas na lagane pritiske, i upravljas plimom stvari...
nista lakse! ukoliko TI potajno ne zelis nesto, naravno... sve je stvar kontrolisanja gubljenja kontrole, kao kod sexa...
ne osporavam da se desava da se neko zaista zanese, ali cak i tada postoji nesto sto se zove STAV i jos nesto sto se zove TAKTIKA, i kad skapiras ove dve stvari izucila si ceo periodni sistem... ogradjujem se, ne kazem da je sve na jednoj osobi ili da jedno treba da kontrolise drugog, sve je stvar PONASANJA!!!!!!!!! :!:
 
broj77:
verovatno si flertovala snjim a ni sama neznas kad, moze da bude u pitanju samo neki gest ili rec i to je to dovoljno za zeleno svetlo

A sta tumacite ka flertovanje? Pitanje se odnosi na sve, na samo na broj77. Ocigledno je da nekad drugovi-drugarice neka ponasanja koja to nisu tumace kao flert i eto zabune.
 
Kao prvo Krle nemoj da vredjas devojku, i nemoj da dolazis ovde ako nemas pametnija posla, ne trebaju nam glupi klinci!

Mislim da ISKRENO musko-zensko prijateljstvo moze da postoji jedino ako nema nikakve seksualne privlacnosti i to ni kod nje i kod njega, jer ako ga ima kad tad ce izbiti varnica, i neko ce poceti da muva ono drugo. Jedino sto stvara prepreku je strah od toga da se odnosi trajno ne pokvare, tako da uglavnom ljudi ne pokusavaju da smuvaju drugaricu ukoliko im se bas puno ne svidja odnosno ako su nisu zaljubljeni u nju. Cesto su ti pokusaji unapred osudjeni na propast, govorim iz licnog iskustva!
Ja sam zaljubljen u najbolju drugaricu, i cini mi se da i ona mene voli, posto cesto flertujmo u poslednje vreme ali necu nista da rizikujem dok ne budem siguran u to, jer sam vec jednom zeznuo stvar (a uz to ona ima i decka!).
A pod flertom podrazumevam obostrano zadirkivanje, zezanje i slicno...
 
Prilično zanimljiva tema,mnogo više nego što bi se reklo na prvi pogled.
Ja npr imam nekoliko jako dobrih drugarica i nije mi padalo na pamet.
(dobro,mozda jeste u trajanju od 5 sekundi) Svejedno,gomila ortaka me je pitala,u stilu..ooopa bato
a sta ti radis sa njom? Jel bi malo ****? Sa druge strane nikad ih nisam ni pitao a sto se druze samnom,ne volim te psiho analize previse a i znam da sam prelep i prepametan,nekad sam bio
uobražen a sada sam savršen.Mozda bi mogli da obrnemo ćurak i da pitamo a zašto
žene ne mogu da prevaziđu činjenicu da i od prijatelja mož da bide dobar,*****,muž itd...sem KADA SE NJIMA SVIDI 'DRUG' - onda je u redu! Licemerje najobičnije.Na kraju krajeva,valjda bi muž i žena trebali da budu najbolji prijatelji.Mislim,da ***** može da bude svako ali da bude i prijatelj to malo teže.
 
mozda ce ovo zvucati seksisticki, ili kako god, al' negde sam nabasao na sledecu teoriju...

dakle, devojke do nekih tridesetak godina muskarce svrstavaju u dve kategorije: prijatelj i yebac...
prijatelj je uglavnom neki dobar decko kome mogu da se povere, sa kim mogu da pricaju, i tako to...dok je yebac...pa, yebac...neko ko ih fizicki privlaci, i za koga se tripuju da mogu da ga promene i pretvore i u prijatelja, tj. ONOG koji bi spadao u obe kategorije...
fora je u tome sto prijatelj tesko moze da se prebaci u kategoriju yebac, osim ako vec nije u njoj, a postoji neki razlog zasto oni nisu zajedno...

sve to vazi do tridesete godine zbog prioriteta u zivotu jedne devojke...kasnije krene i bioloski sat, i, sada vec zene, shvataju da se vise nema vremena za zayebanciju i "ukapiraju" da su prijatelji u stvari vazniji od yebaca...

gledano sa biolosko-evolutivne strane, prijatelj je odgajivac, oslonac, sigurnost...dok je yebac prenosilac zdravog genetskog materijala...
mislim da o tome vec postoji slicna tema...

mislim da bismo mogli malo da se pozabavimo ovom teorijom...tj. interesuje me zensko misljenje...
 
Nexus 6:
mozda ce ovo zvucati seksisticki, ili kako god, al' negde sam nabasao na sledecu teoriju...

dakle, devojke do nekih tridesetak godina muskarce svrstavaju u dve kategorije: prijatelj i yebac...
prijatelj je uglavnom neki dobar decko kome mogu da se povere, sa kim mogu da pricaju, i tako to...dok je yebac...pa, yebac...neko ko ih fizicki privlaci, i za koga se tripuju da mogu da ga promene i pretvore i u prijatelja, tj. ONOG koji bi spadao u obe kategorije...
fora je u tome sto prijatelj tesko moze da se prebaci u kategoriju yebac, osim ako vec nije u njoj, a postoji neki razlog zasto oni nisu zajedno...

sve to vazi do tridesete godine zbog prioriteta u zivotu jedne devojke...kasnije krene i bioloski sat, i, sada vec zene, shvataju da se vise nema vremena za zayebanciju i "ukapiraju" da su prijatelji u stvari vazniji od yebaca...
Slažem se...dobro rečeno Nexus.Hajde djevojke,žene,drugarice.....iznesite stavove.
 
Prijatelj ne moze da mi postane yebac...
Yebac moze da mi postane (i) prijatelj...

Price o ocajnim udavacama, koje nakon 30-te djeluju po principu "daj sta das", ne bih komentarisala...
 
Gazdarica:
Prijatelj ne moze da mi postane yebac...
Yebac moze da mi postane (i) prijatelj...

Price o ocajnim udavacama, koje nakon 30-te djeluju po principu "daj sta das", ne bih komentarisala...
1 & 2 tako nekako se i meni čini.
3. Što? Nije baš po principu daj šta daš,ali kriterijumi padaju i ženama i muškarcima.
To je ono kada se posle 'mogu ja i bolje' se sve češće govori 'nisam ja za bolje'.hehehe.
Naravno ne svima.Ima nas raznih.
 
ja imam najboljeg druga o pocetka srednje,znaci oko 4 god. i stvarno mi se nije desilo da ispadne nesto, jer kad bi (sa njeg str) ja bih verovatno prekinula to kao "drugarstvo".

desavalo se zilion puta svima, nekima to odgovara, mada ja licno ne bih mogla da budem s nekim ko zna toliko o meni.

i nije da samo momci nekad predju granicu prijateljstva..cesce da, ali i devojke neretko zapocnu prijateljstvo iz nekih zadnjih namera... muskarci uglavnom iskoriste neki trenutak, a cure....e to vam se tek zove planiranje...
 
Sve zavisi zasto mi je nekoo prijatelj, a ne frajer. Ako sa nekim nisam bila ranije zbog toga sto mi nije privlacan, to se verovatno nece promeniti. Ne znam, nisam imala iskustva sa tim...
 
Copy_Cat:
Zasto vi momci ne mozete da budete samo drugovi sa nama devojkama?
Evo sta mi se desili-u mojoj grupi na faksu je jedan decko sa kojim sam prvo imala samo povrsne kontakte, a zatim smo poceli nesto intenzivnije da se druzimo, razmenili smo neke knjige i culi se par puta telefonom...Pricali smo sasvim normalno, zezali se, ali to je trajalo SAMO DO TRENUTKA kada sam mu rekla da imam decka (nije me ni pitao, vec sam to onako uz razgovor pomenula).
Od tada mi se jedva javlja, da ne kazem bezi od mene, sto mene nervira, jer jednostavno mi ne ide u glavu zasto ne mozemo da nastavimo druzenje kao i do sada?
I sta da uradim? svaki dan upoznajem neke nove ljude, i jel sad svima treba da kazem cim se upoznamo ja imam decka, pa ako hoces da budemo drugovi, moze? Bas mi je ovo glupo.
Bas bih volela da cujem sta imate da mi kazete na tu temu.



Vrlo su nestabilni mushko-zenski odnosi ako se udje u drugarstvo..Jedna strana se
uvek nada vishem cilju.To treba raschistiti na samom pochetku ili utji u druzenje
iz razlichitih pozicija..Neko mora imati partnera da bi se onaj drugi mogao umiriti,
em strasti em zalju za posedovanjem,,kompleksno nema shta...
 

Back
Top