Dresura pasa

Ja imam pitanje ako je neko voljan da mi pomogne.Stigao sam do 5str. i nisam mogao dalje da trazim>Kako nauciti psa da donese bacenu stvar u ovom slucaju lopticu.Posto ova moja samo dotrci do nje ili je proprati pogledom,zna da dodje,sedne,legne i da sapu,ali ovo je nemoguce.Uzgred ima NO staru 8,5meseci.Hvala unapred.

I ja sam imala taj problem do skora, al sam uspela da ga reshim, ukapirala je wec sutradan...
Swaku loticu koju je imala, je pojela, onda sam otishla i kupila jednu shto nemoze, i trening je pocheo.
Kupi mu keksice i nadji neku lopticu koju ce da zawoli i da se nauchi na nju, da nebi jurio dechije lopte po parku...
Zaiterusuj ga za lopticu i ponawljaj ''loptica'' baci mu lopticu, ali nemoj prewishe daleko, i gledaj da budete u zatworenom prostoru npr. dworishte, ako je uhwati ti je pozowi i ponawljaj ''dodji'' i ''donesi'' drzi keksic u ruci, on ce krenuti ka njemu i kada se priblizi ispustice loticu da bi uzela keksic, nagradi ga i pohwali ''brawo''
Ako ne ode za lopticom, uhwati ga i donesi do mesta gde je loptica stawi mu je usta i wrati ga do mesta odakle si mu je i bacio...
Nauchiga shta je to loptica, tako da mu to stalno ponavnjash i da mu je pokazujesh, ubrzo ce ukapirti...:super::super::super:
pozz
 
Mina i diana, kupite ogrlici sa bodljama tkz dawilicu, waljda ce da pomogne...
Btw psi su wam ludaci :lol:

Ta ogrlica sa bodljama se, koliko se ja sećam, zove mačkica i to je ono krajnje rešenje, kad već nema nikakvog drugog izbora, nravno sa okretanjem bodlji unutra. Klasična davilica je već detaljno "obrađena" na temi, postovane su slike same ogrlice i načina pravilnog postavljanja, objašnjenje o pravilnom izboru dužine... Čak je i moj Gizmo sa svojih 12.5 godina naučio da ide uz nogu. Samo se treba vratiti koju stranu unazad i nema problema koji ovde nije obrađen.
 
Mina i diana, kupite ogrlici sa bodljama tkz dawilicu, waljda ce da pomogne...
Btw psi su wam ludaci :lol:

da bodljama davim pse!!pobogu!necu da ih zlostavljam i zadavim.juuu
upoznala sam ljude koji su tako rodjenog psa zadavili..kuku!!
pre cu da ih bijem
to bi im stavila kad bi i vasoj deci stavili da ne rade sta ne treba..ovako bijes decu bijes kerove.
ja njih en rangiram nize,nisu mi nevazni..
a da su lude jesu.
 
da bodljama davim pse!!pobogu!necu da ih zlostavljam i zadavim.juuu
upoznala sam ljude koji su tako rodjenog psa zadavili..kuku!!
pre cu da ih bijem
to bi im stavila kad bi i vasoj deci stavili da ne rade sta ne treba..ovako bijes decu bijes kerove.
ja njih en rangiram nize,nisu mi nevazni..
a da su lude jesu.

sta se ovde radi? Da vidimo o cemu se radi? bodlje su zadnje sto se mora koristiti,a neces zadaviti psa neboj se nego ga samo ostro trgnes i popustis povodac na tom principu radi bodljikava ogr.Niko se ovde ne bije.to je samo mali bol i da vidis kako posle radi,bolje ga cimni i 5 puta nego da te vuce i ne slusa.
 
sta se ovde radi? Da vidimo o cemu se radi? bodlje su zadnje sto se mora koristiti,a neces zadaviti psa neboj se nego ga samo ostro trgnes i popustis povodac na tom principu radi bodljikava ogr.Niko se ovde ne bije.to je samo mali bol i da vidis kako posle radi,bolje ga cimni i 5 puta nego da te vuce i ne slusa.

Amateri, upali na samom kraju školske godine a još i ne čitaju gradivo! Sram ih bilo! ;)

Ozbiljno, devojke, pažljivo pročitajte temu, stvarno ima štošta da se nauči.
 
sta se ovde radi? Da vidimo o cemu se radi? bodlje su zadnje sto se mora koristiti,a neces zadaviti psa neboj se nego ga samo ostro trgnes i popustis povodac na tom principu radi bodljikava ogr.Niko se ovde ne bije.to je samo mali bol i da vidis kako posle radi,bolje ga cimni i 5 puta nego da te vuce i ne slusa.


ma ja njih tako cimam vec sada.kada pocnu da laju ja podignem povodav i davim ih i onda ne mogu da laju,pa pustim pa opet i sve tako ...ma jok..kidisu ..i tako ih i vodim kad su bezobrazne.dok ne umuknu.podignem povodac na gore najace i tako ih vodim..ma jok ne kapiraju..
 
I ja sam imala taj problem do skora, al sam uspela da ga reshim, ukapirala je wec sutradan...
Swaku loticu koju je imala, je pojela, onda sam otishla i kupila jednu shto nemoze, i trening je pocheo.
Kupi mu keksice i nadji neku lopticu koju ce da zawoli i da se nauchi na nju, da nebi jurio dechije lopte po parku...
Zaiterusuj ga za lopticu i ponawljaj ''loptica'' baci mu lopticu, ali nemoj prewishe daleko, i gledaj da budete u zatworenom prostoru npr. dworishte, ako je uhwati ti je pozowi i ponawljaj ''dodji'' i ''donesi'' drzi keksic u ruci, on ce krenuti ka njemu i kada se priblizi ispustice loticu da bi uzela keksic, nagradi ga i pohwali ''brawo''
Ako ne ode za lopticom, uhwati ga i donesi do mesta gde je loptica stawi mu je usta i wrati ga do mesta odakle si mu je i bacio...
Nauchiga shta je to loptica, tako da mu to stalno ponavnjash i da mu je pokazujesh, ubrzo ce ukapirti...:super::super::super:
pozz

hvala za odg,verovatno je u tome problem posto je jednu loptu vec izgrizla.
 
ma ja njih tako cimam vec sada.kada pocnu da laju ja podignem povodav i davim ih i onda ne mogu da laju,pa pustim pa opet i sve tako ...ma jok..kidisu ..i tako ih i vodim kad su bezobrazne.dok ne umuknu.podignem povodac na gore najace i tako ih vodim..ma jok ne kapiraju..

Možda da ipak probaš kratko da cimneš i popustiš, mislim da bi to ipak bil efikasnije od konstantnog davljenja. Pogledaj fotku kako se pravilno postavlja klasična davilica.
 
da bodljama davim pse!!pobogu!necu da ih zlostavljam i zadavim.juuu
upoznala sam ljude koji su tako rodjenog psa zadavili..kuku!!
pre cu da ih bijem
to bi im stavila kad bi i vasoj deci stavili da ne rade sta ne treba..ovako bijes decu bijes kerove.
ja njih en rangiram nize,nisu mi nevazni..
a da su lude jesu.

:think:
Ja moju belu ak sam ikada udarila onda je to isto kao sebe po nozi da bi doshla pore. Taj boj je mali i kratak, sluzi samo da ukapira da je pogleshila. Dawili sam koristila na nachin koji ti je rekao migora, samo 2 nedelje, sada mi je u sobi i nediram je, jer nema razloga.:super:
Ja sam samo pokushala da pomogne, ti imash prawo da ti se neswidi moj sawat, nadam se da se nisi naljutila.
Nadam se da smo idalje :pivce:???
 

Moja Bela skache, xaxaxa jedwa sam je uhwatila...

Migora kako pas da zawoli loptici do beswesti, kao twoji lepotani? (ili slicho, ipak su twoji psi, mislim twoji, a ti si ti..)
Bela woli lopticu, al ne toliko, brzo joj dosadi...
Imash neki sawet, btw loptica je kod mene u kuci kada se neigramo...
pozz
 

Back
Top