Dokaz da je litijum neisplativ za Srbiju

Kao sto rekoh, misljenje je irelevantno jer ti misljenje nemas.
Botovi nemaju misljenje, zato i jesu botovi.
Jer ako botu iz stranke kazu da je 3+2×3 = 15, onda je to misljenje koje ce bot da zastupa, iako je cinjenica da je rezultat 9.
Dakle po tom principu se detektuju SNS botovi.
Ti si prosao test - dakle jesi bot.
Dakle,ti si ubedjen da sam ja u SNS-u?Imas li neke dokaze ili pljujes po naredjenju svakog ko se ne slaze sa tobom?Jel vam to programska sema ili si to sam smislio?
 
Nista ti meni nisi predocio,nalupetao si se nekih gluposti i sad sam ja po tvom misljenju bot.Nego,ciji si ti bot?Cutin?Marinikin?Djilasov?

Predoceno ti je bezbroj puta.
Ti si rob i ne kapiras dalje od svog nivoa.
Rob, sluga, bot - izaberi sam.
Tvoje ponasanje odredjuje ko si.

A, kao sto je vec receno, rob najvise mrzi slobodnog coveka, i pre bi voleo da slobodan covek postane rob nego da on sam postane slobodan.
Zato ti ubedjujes sebe da su svi neciji botovi/roboti.

Patetican si kao i ovaj boleslav. Tuzni, jadni, pateticni coveculjci, robovi u sred 21. veka.

Ali svojom voljom ste takvi. Sami ste krivi.
 
Vidim opet se gura rudarenje litijuma u Srbiji. Da li kopanje litijuma ce otrovati pola Srbije i da li ce od pola Srbije napravi cernobilj za smesnu rentu? Osim toga Kinezi uveliko koriste Natrijum za baterije i Litijum za baterije ce za koju godinu da bude samo ruzna proslost.

Ajde da vidimo kolko je isplativ litijum za tu smesnu rentu za nas Srbe na zemlji koja je najplodnija u Srbiji.

Tona litijuma kosta na berzama 50 000 dolara. Renta a sto ce reci pare koje ostaju u Srbiji je 5%. Pa ajde da vdimo kolko to Srbija zaradi na tonu litijuma kojeg ce da kopa prokleti rio tinto.

Dakle, ako se tona litijuma prodaje za 50.000 dolara ddanas na berzama, a renta rudarenja je 5%, tada država dobije:

Renta = Prodajna cena * Stopa rente = 50.000 $ * 5% = 2.500 $

Isto tako, rudarska kompanija bi zadržala:

Prihod kompanije = Prodajna cena - Renta = 50.000 $ - 2.500 $ = 47.500 $

Dakle, u ovom scenariju, država bi dobila 2.500 dolara po toni, a rudarska kompanija bi zadržala 47.500 dolara po toni.

Ajde da vidimo da li je to za nas najisplativije obzirom da se postavlja pitanje da li ce rudarenje da bukvalno napravi cernobilj na gotovo polovinu Srbije?
  • Litijum drzavi ostane 2 500 dolara po toni
  • Safran 30 000 000 evra po toni
  • Orasi 3.500 američkih dolara po toni
  • Lešnici 7.000 američkih dolara po toni
  • Bademi 5.000 američkih dolara po toni
  • Cvarci 4.000 američkih dolara po toni
  • Maline 5.000 € po toni.
Pa gde je onaj pametni sto ga ima svakodnevno na televizijama koji kaze iz samo njemu znanih razloga da je litijum toliko isplativ za Srbiju?
Litijum je oko 30.000 dolara za tonu

Tona cvaraka je oko 23.000 dolara, bez zagadjivanja zivotne sredine, al uz stabilno dizanje holesterola kod korisnika

Ima Srbistan od cega da zivi,al nema pametnih glava tamo, samo SNS majmuncine
 
Predoceno ti je bezbroj puta.
Ti si rob i ne kapiras dalje od svog nivoa.
Rob, sluga, bot - izaberi sam.
Tvoje ponasanje odredjuje ko si.

A, kao sto je vec receno, rob najvise mrzi slobodnog coveka, i pre bi voleo da slobodan covek postane rob nego da on sam postane slobodan.
Zato ti ubedjujes sebe da su svi neciji botovi/roboti.

Patetican si kao i ovaj boleslav. Tuzni, jadni, pateticni coveculjci, robovi u sred 21. veka.

Ali svojom voljom ste takvi. Sami ste krivi.
Pazi molim te!Sad si ti pametan i pritom i vidovit!Pa ti za mene tvrdis da sam neciji bot.Bice da se i kod tebe moze primeniti ona stara: K##va o postenju.Programu jedan opozicioni,pokvareni.Znas samo da pljujes druge.Sramoto.Pljuc.
 
Pazi molim te!Sad si ti pametan i pritom i vidovit!Pa ti za mene tvrdis da sam neciji bot.Bice da se i kod tebe moze primeniti ona stara: K##va o postenju.Programu jedan opozicioni,pokvareni.Znas samo da pljujes druge.Sramoto.Pljuc.

Jos jedna potvrda da si SNS rob, pored toga sto sumanuto branis njihovu umobolnu i zločinačku politiku, je i ta što te toliko trigeruje kada neko prstom uperi u tebe i kaže ti ono što jesi.

A još si rob dobrovoljno. Pa ima li veće tragikomedije.
 
Šta si ti ovde predočio, jadniče?
Osim onoga što vam gazda Điki ukuca u glavu kad vam deli sendviče?
Tebi si ocigledno ukucali u glavu ko zna sta, neki cip za kontrolu?

Kao sto rekoh, nijedan argument ne znas da postavis, samo umes da vredjas kad ostanes bez istih, a tako se ponasa SNS na vlasti...

Pocni da koristis mozak da izvedes zakljucak, nece da boli, a ima i ukusnije hrane od sendvica kojima te tove...
 
Bojim se da ce biti trosenje vremena.
Ok, pošto se pravis lud i neces da odgovoris, smatracu da se slažeš samnom i da i ti misliš da ce Rio Tinto izazvati ekološku katastrofu, da ne treba čovek da bude stručnjsk iz biologije ili ekologije, pa kad vidi fotografije oblasti gde je Rio do sada kopao, da kaže da je to loše.
ali kapiram, ti si bot i iako nesto mislis sto nije u skladu sa tvojim botovskim zadacima, ne smeš to da napišeš.
i da .. upravu si, bojim se da ce svaka dalja diskusija sa tobom biti gubljenje vremena!
 
Ok, pošto se pravis lud i neces da odgovoris, smatracu da se slažeš samnom i da i ti misliš da ce Rio Tinto izazvati ekološku katastrofu, da ne treba čovek da bude stručnjsk iz biologije ili ekologije, pa kad vidi fotografije oblasti gde je Rio do sada kopao, da kaže da je to loše.
ali kapiram, ti si bot i iako nesto mislis sto nije u skladu sa tvojim botovskim zadacima, ne smeš to da napišeš.
i da .. upravu si, bojim se da ce svaka dalja diskusija sa tobom biti gubljenje vremena!
Vidis,upravo sam i ja to pomislio za tebe.
 
Jos jedna potvrda da si SNS rob, pored toga sto sumanuto branis njihovu umobolnu i zločinačku politiku, je i ta što te toliko trigeruje kada neko prstom uperi u tebe i kaže ti ono što jesi.

A još si rob dobrovoljno. Pa ima li veće tragikomedije.
Jel ti problem da se vratis na pocetak nase diskusije/razgovora/kako god i da pogledas moju prvu poruku koju sam ti uputio?
 
Pišeš kao da Srbija i tada nije bila među najsiromašnijim zemljama Evrope.

Mitskog doba Kraljevine, “kad smo bili kao Francuska” nije bilo nikada. Od pada Države Nemanjića smo najširomašniji u Evropi. Za to treba zahvaliti Osmanlijama, 1800 je Engleska bila globalna sila koja je istovremeno vodila po nekoliko ratova na drugom kraju globusa a mi bedna turska raja, sa možda par hiljada pismenih ljudi ukupno.

Islamski kolonijalizam nas previše košta, koliko god ljudi bili bolećivi prema multilulturnima…
Tu ima dosta komunističke manire..Tad je vreme bilo takvo ..U Americi su ljudi skakali sa visokih zgrada a kod nas je zemlja bila desetkovama ratovima ..Put je bio dobar u sve bi to išlo kako treba da se crveni nisu pojavili ..
https://www.biznisinfo.ba/ovo-je-na...-bogatstvo-danas-bi-bilo-17-milijardi-dolara/
 
Interesantno je da je ovaj čovek pokrenuo mnoge rudnike koji rade i danas ali za razliku od danas njegovi radnici su imali i stanove/kuće i besplatno školovanje za decu plus jos toga (Ovi danas nisu mogli ni pokriti troskive vadenja zlata a kamoli sta drugo ) ... Zašto se malo o tome priča pa verivarno radi velike imovine koju su crveni i njihovi naslednici opljačkali..
 
Poslednja izmena:

Back
Top