Dobrodosli u "Tursku"

Eto čuh,već su svetla na katrdrali polupana,šta će nam u stvari osvetljena katredrala?Zna se naime da je to bogomolja katolika,jelte? A katolici su u našem gradu Mađari i Hrvati a ajde malo da se napregnemo i setimo se šta je vođ stranke pa i njegovi prijatelji iz stranke govorio o dotičnima...
 
ja mislim da neki ovdje radikali malo pretjeruju o DSu a neki DSovci i ostali o radikalima.
Kao što neko reče sve zavisi od čovjeka.

Ja sam inače stranački neopredjeljen,ne podržavam nikakav fašizam i šovinizam i razumijem nacionalne manjine.Pa recimo u Vojvodini ima valjda 60.000 Slovaka,to je oko 5%, a koliki je broj srpskih fašista,to nije utvrđeno.(naravno kad kažem "fašist" ne mislim "radikal")

Što se tiče Hrvata,pošto ja znam da postoje Hrvati koji uopšte nisu fašisti,niti mrze Srbe,i koji su Jugonostalgičari,i koji su orođeni sa Srbima,i koji misle da je Tuđman kriv za rat,naravno uz određene (namjerne ili nenamjerne) greške sa srpske strane(znam jer ih imam u familiji)(mislim prvenstveno na takve u SCG i RS ali ima ih i u FBiH i HR),predlažem da jednostavno koriste prefiks "Jugoslovenski Hrvat" da bi se razlikovali od "secesionističkih Hrvata".Dakle,raspadom Juge desio se (ma koliko to čudno zvučalo) raskol među Hrvatima na "Jugoslovenske" i "secesionističke",gdje su ovi drugi naravno u ogromnoj većini.
Samo se toliko ne čuje o tome,jer su mnogi Jugoslovenski Hrvati otišli iz zemlje,mnogi su postali Srbi,a neki su pomrli.

Ah da,zašto nekome smeta katolička crkva,ne mislim kao organizacija sa Vatikanom na čelu,već kao jedan obični vjerski objekat.Primjetimo da i unutar katoličke crkve postoji raskol:Oni "vjernici" koji ju gledaju samo kao sredstvo proširenja nečijeg naciona,i oni pravi vjernici koji neće zbog politike nekih menadžera iz Vatikana da izdaju svoga komšiju pravoslavca
 
stranacki sam neopredeljen. i to veoma :-)

Pre svega: nije bitna stranka nego covek. SRS mi se nesto ne svidja (i stranacki neopredeljeni imaju misljenje!), ali Maja mi ne deluje losa.

zasto mi je drago da je Maja gradonacelnik NS?
1) radikali nece moci da govore, kao sto sva opozicija obozava, da bi oni sve umeli bolje od vlasti - eto im sad vlast u NS pa da vidimo sta ce da bude!
2) e sad, mozda ta njena vlast bude OK!? kad su je pitali sto trenutno nema projekata za nacionalne manjine (mislim se - kad pre?) rekla je da je to zato sto joj niko to nije trazio!!! Ej, pa niko ne trazi jer svi pretpostavljaju da ce odbiti - s kojim pravom takve pretpostavke??? Pitali Mitrovica (koji drzi TV PINK) zasto nema rokera u CityRecords; on rekao: niko jos nije trazio. I evo sada jedan sjajan bend je otisao u TV Pink i pitao za produkciju i rekli im OK i treba sada da izadje album!!! Ej, bre, PREDRASUDE, PREDRASUDE!
 
AxeZ:
Dragi moji novosadjani,
cestitam vam novu radikalsku vlast u gradu,
Nadam se da cete uzivati u mirisu orijenta pomesanog sa smradom cevabdzinica i turbo folk muzikom koja ce se pustati u srpskom narodnom pozoristu. Takodje se nadam da cete uzivati u tome da nepismeni, stoka i primitivci vode rec u gradu jer boze moj sto bi mi bili Evropa kad tako fino mozemo biti Srbija sa svim njenim atributima mrznje, fasizma, primitivizma koji su je tako lepo predstavljali cele decnije proslog veka.
Uzivajte, upravo kako ste zasluzili.

Narod je stoka.
:roll: Jaoj, civilizovani čoveče, oprosti nam što te vratismo u prošlost. Ne vidimo put u Evropu jer imamo turske krvi. Ti nemaš (možda, ako si Mađar...), ti si nešto posebno, TI nisi stoka. To smo mi gamad, hoćemo ćevape a smeta nam McDonald's, bruka i sramota!
Ne želimo da nas divna teta-Evropa primi u zagrljaj jer od nje ne očekujemo ništa A TOLIKO NAM JE PRUŽILA. KAKO SMO NEZAHVALNI, STOKA BRE JEDNA. Uf, oprosti na ovom "bre", trudiću se da se ne ponovi.
Ma, bagra jedna, nepismena...
Šta da ti kažem - OPROSTI.
Jer smo našim odlukama zapečatili i osudili i tvoju sudbinu... Sram nas bilo, AH ZLA VEĆINO! Ko te izmisli... :roll:
 
Lexa:
AxeZ:
Dragi moji novosadjani,
cestitam vam novu radikalsku vlast u gradu,
Nadam se da cete uzivati u mirisu orijenta pomesanog sa smradom cevabdzinica i turbo folk muzikom koja ce se pustati u srpskom narodnom pozoristu. Takodje se nadam da cete uzivati u tome da nepismeni, stoka i primitivci vode rec u gradu jer boze moj sto bi mi bili Evropa kad tako fino mozemo biti Srbija sa svim njenim atributima mrznje, fasizma, primitivizma koji su je tako lepo predstavljali cele decnije proslog veka.
Uzivajte, upravo kako ste zasluzili.

Narod je stoka.
:roll: Jaoj, civilizovani čoveče, oprosti nam što te vratismo u prošlost. Ne vidimo put u Evropu jer imamo turske krvi. Ti nemaš (možda, ako si Mađar...), ti si nešto posebno, TI nisi stoka. To smo mi gamad, hoćemo ćevape a smeta nam McDonald's, bruka i sramota!
Ne želimo da nas divna teta-Evropa primi u zagrljaj jer od nje ne očekujemo ništa A TOLIKO NAM JE PRUŽILA. KAKO SMO NEZAHVALNI, STOKA BRE JEDNA. Uf, oprosti na ovom "bre", trudiću se da se ne ponovi.
Ma, bagra jedna, nepismena...
Šta da ti kažem - OPROSTI.
Jer smo našim odlukama zapečatili i osudili i tvoju sudbinu... Sram nas bilo, AH ZLA VEĆINO! Ko te izmisli... :roll:
Šta ti je zla većina? Srbi?
E ako je tako onda u ovoj zemlji neće dobro biti...

Mi zla većina i ne može da očekuje ništa bolje od njega,možda Mađara...ma sigurno Srbin nije...
 
gigule:
Lexa:
AxeZ:
Dragi moji novosadjani,
cestitam vam novu radikalsku vlast u gradu,
Nadam se da cete uzivati u mirisu orijenta pomesanog sa smradom cevabdzinica i turbo folk muzikom koja ce se pustati u srpskom narodnom pozoristu. Takodje se nadam da cete uzivati u tome da nepismeni, stoka i primitivci vode rec u gradu jer boze moj sto bi mi bili Evropa kad tako fino mozemo biti Srbija sa svim njenim atributima mrznje, fasizma, primitivizma koji su je tako lepo predstavljali cele decnije proslog veka.
Uzivajte, upravo kako ste zasluzili.

Narod je stoka.
:roll: Jaoj, civilizovani čoveče, oprosti nam što te vratismo u prošlost. Ne vidimo put u Evropu jer imamo turske krvi. Ti nemaš (možda, ako si Mađar...), ti si nešto posebno, TI nisi stoka. To smo mi gamad, hoćemo ćevape a smeta nam McDonald's, bruka i sramota!
Ne želimo da nas divna teta-Evropa primi u zagrljaj jer od nje ne očekujemo ništa A TOLIKO NAM JE PRUŽILA. KAKO SMO NEZAHVALNI, STOKA BRE JEDNA. Uf, oprosti na ovom "bre", trudiću se da se ne ponovi.
Ma, bagra jedna, nepismena...
Šta da ti kažem - OPROSTI.
Jer smo našim odlukama zapečatili i osudili i tvoju sudbinu... Sram nas bilo, AH ZLA VEĆINO! Ko te izmisli... :roll:
Šta ti je zla većina? Srbi?
E ako je tako onda u ovoj zemlji neće dobro biti...

Mi zla većina i ne može da očekuje ništa bolje od njega,možda Mađara...ma sigurno Srbin nije...
Kakav trip od odgovora... :?
 
gigule:
Lexa:
Ti mene malo zekiš? Nemaš razloga... 8)
Ti ličim na nekoga ko te zeza?

Da objasnim,osetila sam u tvom postu blagu netrpeljivost prema autoru posta zato što je možda Mađar...Sam u pravu ili ne?
Podela na "njih"-manjine i "nas" - Srbe je najgora moguća vrijanta života u Vojvodini.Toliko.
Mmmmmmmmm, da. Možda je stvarno tako delovalo. Ja sam se zapravo PONADALA da je Mađar, jer bih mogla da shvatim Mađara koji piše tako. Ne i Srbina! (Prema takvima bih stvarno osetila netrpeljivost, be sumnje).
Oni Mađari koje poznajem su divni ljudi, nemali broj njih čak izjavljuje da su Srbi... :shock: Valjda u šali...
A, što se tiče "zle većine", ne odnosi se na Srbe već na ljude koji su glasali za Radikale (iz teme). Srbe ovde nikada nisam gledala kao većinu već kao narod čija je ovo zemlja. A ovo je zemlja i svih onih koji žele u njoj da žive, a nemaju želju da je menjaju po svom ukusu.
Radikali i Demokrate, imamo te dve opcije, a niko od "demokrata" ne može da prihvati činjenicu da je VEĆINA ipak izabrala Radikale. (U N. Sadu, konkretno.) Pa se onda pojavljuju teme kao što je ova, koju, zapravo, treba zaključati JER OVA TEMA OTVORENO GOVORI O NETRPELJIVOSTI, i to na vulgaran i odvratan način. Gle, molim te, mi svi ne razmišljamo kao autor :idea: :!:
Hoćemo li se zato vređati?
 
AxeZ:
Dragi moji novosadjani,
cestitam vam novu radikalsku vlast u gradu,
Nadam se da cete uzivati u mirisu orijenta pomesanog sa smradom cevabdzinica i turbo folk muzikom koja ce se pustati u srpskom narodnom pozoristu. Takodje se nadam da cete uzivati u tome da nepismeni, stoka i primitivci vode rec u gradu jer boze moj sto bi mi bili Evropa kad tako fino mozemo biti Srbija sa svim njenim atributima mrznje, fasizma, primitivizma koji su je tako lepo predstavljali cele decnije proslog veka.
Uzivajte, upravo kako ste zasluzili.

Narod je stoka.
Stvarno se trrudim da ne favorizujem nijednu stranku, ali ti mi ne ostavljaš izbora. Opšte je poznato da su oni (kao PRILIČNO STARA STRANKA) najpismeniji ljudi u vlasti i NAJOBRAZOVANIJI. Obrati malo pažnju.
Nakon 5. oktobra, valjda zbog brzine, ne znam, tolika je bagra nepismena došlja do fotelje, ovde gde ja živim, n. pr. nepismena budala, koja DANA RADNOG STAŽA NEMA... Dakle, lokalni klošar.
Mislila sam da je to PROLAZNA FAZA, kao što rekoh, ZBOG BRZINE, ali to se održava i dan-danas. A, svi se sećamo gospodina: JA SAM ZAVRŠIO VIŠU POSLOVNU... Baš ne volim kad neko IZMIŠLJA, kako bi ispao pametan. Ima o Radikalima i šta ISTINITO da se kaže, a da im šteti "ugledu", molim te, ograniči se na to.
 
1. Maja ne odgovara opstem profilu svoje partije. Tj, Maja je iz Novog Sada pa je pristojnija od ostalih. Plus sto je opasan igrac, tacnije u celoj stranci, po mojoj skromnoj proceni, ona je najsposobnija.

2. Nova vlast jos nista nije uradila, ni dobro ni lose. Sem sto su posmenjivali gomilu direktora i tu stavili sveje ljude i sto su digli, tj odobrili, cene gradskog prevoza. Za novogodisnje ukrase nemam pojma da li su oni zaostatak odluka stare vlasti ili je za to zasluzna nova.

3. Maja je u startu napravila otklon odstranke jer je u strucni "menadzerski" tim dovela vanstranacke eksperte od kojih je glavni dosao iz Atine. To puno govori ako se cita izmedju redova.

Dakle nova vlast nije ni dobra ni losa. Bar ne jos.

Cupi NS:
Прошло је доста времена. Шта сада кажете? Мислим да Маја ипак добро ради.
 
Greska DOS-a je sto su pustili da se svi provuku, od marjanovica, preko Seselja pa do sitne boranije. Dakle star aprica o nepostojanju 6. oktobra!

DOKONI UM:
gigule:
Čujte,svojevremeno je u mom kraju(Avijacija)komšija radikal rekao komšiji Slovaku koji ga je lepo zamolio da se ne parkira pred njegovom kućom "Zar ja treba Slovacima da se sklanjam???"
Maja zato nije moja gradonačelnica.Ljudi iz njene stranke govore ovako a čine još gore stvari.
Vama je lako da se sprdate na Borin račun...njegovu isfeminiziranost i sl. ali ovo su ozbiljnije stvari od toga...

Moj drug koji je u DS mi je posle o5.oktobra rekao da sve SPS-ovce i Radikale treba postreljati.
Da li odražava sve pametne ljude u DS-u ?
Da li pojedninačni slučaj budale treba da bude osnov za generalizaciju ?
SILNO GREŠIŠ :!: :idea:
 
Kad su prosli put, za Slobino vreme, radikali vladali u Novom Sadu dodje jedan mladjani radikal, znate ga sigurno sa utakmica, u jedan NS klub na Keju i trazi od gazde 500 DM mesecno. Gazda budala uzme lopatu za sneg i toliko ga je mlatio da je polomio lopatu. Onda mu je rekao da dodje sledeceg prvog po novu isplatu.

gigule:
DOKONI UM:
gigule:
Čujte,svojevremeno je u mom kraju(Avijacija)komšija radikal rekao komšiji Slovaku koji ga je lepo zamolio da se ne parkira pred njegovom kućom "Zar ja treba Slovacima da se sklanjam???"
Maja zato nije moja gradonačelnica.Ljudi iz njene stranke govore ovako a čine još gore stvari.
Vama je lako da se sprdate na Borin račun...njegovu isfeminiziranost i sl. ali ovo su ozbiljnije stvari od toga...

Moj drug koji je u DS mi je posle o5.oktobra rekao da sve SPS-ovce i Radikale treba postreljati.
Da li odražava sve pametne ljude u DS-u ?
Da li pojedninačni slučaj budale treba da bude osnov za generalizaciju ?
SILNO GREŠIŠ :!: :idea:

Daj bože da grešim.Nekako se bojim da je malo pametnog sveta među radikalima,barem kada su međunacionalni odnosi u pitanju...Nema veze.
Ajde neka ostavimo da vidimo kako će gradom da upravlja Šeljeva miljenica.A bože moj možda vam se posreći pa bude stvarno pošteno...
 
Gwydion:
Kad su prosli put, za Slobino vreme, radikali vladali u Novom Sadu dodje jedan mladjani radikal, znate ga sigurno sa utakmica, u jedan NS klub na Keju i trazi od gazde 500 DM mesecno. Gazda budala uzme lopatu za sneg i toliko ga je mlatio da je polomio lopatu. Onda mu je rekao da dodje sledeceg prvog po novu isplatu.

Наведи име клуба и неки доказ
 
Slusaj derane, o tome je ceo grad brujao. Lik je iz sok sobe zapalio u Holandiju kod cerke od S. i bio tamo godinama. Mislim, gde ti zivis leba ti?

Cupi NS:
Gwydion:
Kad su prosli put, za Slobino vreme, radikali vladali u Novom Sadu dodje jedan mladjani radikal, znate ga sigurno sa utakmica, u jedan NS klub na Keju i trazi od gazde 500 DM mesecno. Gazda budala uzme lopatu za sneg i toliko ga je mlatio da je polomio lopatu. Onda mu je rekao da dodje sledeceg prvog po novu isplatu.

Наведи име клуба и неки доказ
 
О чему све није брујао град протеклих година... Само бих волео да чујем име (на кажем да није тачно, али било је толико политичких * да их више не памтим)
 
Na javnom forumu necu da kazem ime coveka, ni onog sto je trazio reket, ni ovog drugog koji je "platio reket".
A s obzirom da si jos skolarac verovatno se ne secas posto su radikali prosli put u gradu bili na vlasti jako davno. Bice da ima nekih 10-tak godina?

Cupi NS:
О чему све није брујао град протеклих година... Само бих волео да чујем име (на кажем да није тачно, али било је толико политичких * да их више не памтим)
 
Obozavam ove politicke rasprave....

Srbija je zemlja sa najmanje skolovanih, a najvise aktivnih politicara na svetu :)
Kako to divno zvuci....
A najomiljeniji su mi oni isfrustrirani "Demokrati" i "Radikali", posto izmedju te dve sorte (ne stranke, nego isfrustrirane sorte) ne pravim ni najmanju razliku....
Najvise sam bio odusevljen kada je posle izbora svima koji su na neobee-ju stigao onaj simpatican mail od jednog takvog baje(nadasve isfrustriranog), koji je zapocet recenicom najboljeg je zamenila najgora...
ne znam stvarno koliko to moras da budes nenormalan da bi tako nesto slao ljudima i maltretirao ih na taj nacin...pogotovo sto smatram da je novi sad kulturan grad i da su takve budale retkost (i drago mi je zbog toga)...
inace ne pripadam ni jednoj od stranaka, i smatram da se za to ne skolujem, samim tim ni ne petljam u ono sto ne znam...
 
Као што си рекао ово је земље најнеобразованијих политичара, тако да нико нема појма о чему прича :wink: И ја сам овде сам да убијем време :D
 
gigule:
Čujte,svojevremeno je u mom kraju(Avijacija)komšija radikal rekao komšiji Slovaku koji ga je lepo zamolio da se ne parkira pred njegovom kućom "Zar ja treba Slovacima da se sklanjam???"
Maja zato nije moja gradonačelnica.Ljudi iz njene stranke govore ovako a čine još gore stvari.
Vama je lako da se sprdate na Borin račun...njegovu isfeminiziranost i sl. ali ovo su ozbiljnije stvari od toga...
Svojevremeno se moja bolesna komšinica vratila kući iz Doma Zdravlja (u drugom mestu, gde je Slovaka oko 30-40%) jer nije mogla više da čeka da Slovaci iza nje ulaze preko reda...
 
Lexa:
gigule:
Čujte,svojevremeno je u mom kraju(Avijacija)komšija radikal rekao komšiji Slovaku koji ga je lepo zamolio da se ne parkira pred njegovom kućom "Zar ja treba Slovacima da se sklanjam???"
Maja zato nije moja gradonačelnica.Ljudi iz njene stranke govore ovako a čine još gore stvari.
Vama je lako da se sprdate na Borin račun...njegovu isfeminiziranost i sl. ali ovo su ozbiljnije stvari od toga...
Svojevremeno se moja bolesna komšinica vratila kući iz Doma Zdravlja (u drugom mestu, gde je Slovaka oko 30-40%) jer nije mogla više da čeka da Slovaci iza nje ulaze preko reda...

Lexice- treba pobiti sve Slovaka, svi su oni isti bre...
 

Back
Top