Dobrodosli u "Tursku"

stivlim:
sta hoce da uradi na Dunavu, nisam obavesten :oops:
Imas u jucerasnjem Dnevniku, ako ga imas. A ukoliko ga nemas u najkracim crtama covek je zajedno sa jos njih 30-tak odlucio da sebi napravi vikendicu ili sta vec na Kamenjaru ili u narodu poznatijem kraju kao dolini lopova. Dakle covek koji se kao borio protiv divlje gradnje sam je pravi. Ali za razliku od drugih sebi su sredili da dobiju sve, telefon, puteve, gas, vodu. . .
 
vecavestica:
gigule:
Čujte,svojevremeno je u mom kraju(Avijacija)komšija radikal rekao komšiji Slovaku koji ga je lepo zamolio da se ne parkira pred njegovom kućom "Zar ja treba Slovacima da se sklanjam???"
Maja zato nije moja gradonačelnica.Ljudi iz njene stranke govore ovako a čine još gore stvari.
Vama je lako da se sprdate na Borin račun...njegovu isfeminiziranost i sl. ali ovo su ozbiljnije stvari od toga...
Gigo,nema to veze sa strankom vec sa covekom.


Tačno, a da se preduprede takve nemile pojave, SAD je idealno vreme da prestanu postojati tzv. " komšije Slovaci, Mađari, Rusini ... " !!! :lol:
 
gigule:
Čujte,svojevremeno je u mom kraju(Avijacija)komšija radikal rekao komšiji Slovaku koji ga je lepo zamolio da se ne parkira pred njegovom kućom "Zar ja treba Slovacima da se sklanjam???"
Maja zato nije moja gradonačelnica.Ljudi iz njene stranke govore ovako a čine još gore stvari.
Vama je lako da se sprdate na Borin račun...njegovu isfeminiziranost i sl. ali ovo su ozbiljnije stvari od toga...

Moj drug koji je u DS mi je posle o5.oktobra rekao da sve SPS-ovce i Radikale treba postreljati.
Da li odražava sve pametne ljude u DS-u ?
Da li pojedninačni slučaj budale treba da bude osnov za generalizaciju ?
SILNO GREŠIŠ :!: :idea:
 
DOKONI UM:
gigule:
Čujte,svojevremeno je u mom kraju(Avijacija)komšija radikal rekao komšiji Slovaku koji ga je lepo zamolio da se ne parkira pred njegovom kućom "Zar ja treba Slovacima da se sklanjam???"
Maja zato nije moja gradonačelnica.Ljudi iz njene stranke govore ovako a čine još gore stvari.
Vama je lako da se sprdate na Borin račun...njegovu isfeminiziranost i sl. ali ovo su ozbiljnije stvari od toga...

Moj drug koji je u DS mi je posle o5.oktobra rekao da sve SPS-ovce i Radikale treba postreljati.
Da li odražava sve pametne ljude u DS-u ?
Da li pojedninačni slučaj budale treba da bude osnov za generalizaciju ?
SILNO GREŠIŠ :!: :idea:

Daj bože da grešim.Nekako se bojim da je malo pametnog sveta među radikalima,barem kada su međunacionalni odnosi u pitanju...Nema veze.
Ajde neka ostavimo da vidimo kako će gradom da upravlja Šeljeva miljenica.A bože moj možda vam se posreći pa bude stvarno pošteno...
 
Па ти стварно ниси нормалан!
Због чега мислиш да су радикали "nepismeni, stoka i primitivci"? Да ли ти хоћеш да кажеш да сам ја све то? Како можеш тако да говориш о људима које ни не познајеш? Овде морам одмах да кажем да је нисам радикал, али сам на овим изборима био за њих, ову багру је требало склонити са власти. Ја сам иначе за екстрeмно националистичку, благо шовинистичку странку, које тренутно нема у нашој земљи, тако да размишљам о оснивању ППБ (покрет потрошача бурека:-)) Још једну ствар да додам, под оним "благо шовинистичка странка" сматрам странку која неће дозволити да националне мањине буду повлаштене (пошто оне већ имају исти положај као и Срби, али нисам чуо за часопис "Српска реч", али за "Хрватска ријеч" јесам), нити да за Београдски сајам намештаја право да прве бирају место имају Хрватске и Словеначке "твртке и творнице":-(.

Што се тиче самих избора грдоначелника видећемо за пар месеци, на врујем да ће бити много боље, али ипак неће бити којекаквих МК-ова (надам се да ми сутра због овога неће закуцати ликови са палицама на врата). Бора стварно није урадио много у граду, какав је то градоначелник који у кандидатури за други мандат као свој успех ставља прављење цветног грба града? Слушао сам га једном када је изјавио да се град не гради само грађевинама, него и духом. То је тачано, али зар ћу ја Дунав прелазити духом? Зар ћу возити духом? Пити воду из духа? Што се тиче центра, то је доста лепо извео, али нико се не пита шта је са оноликим гранитом из Дунавске улице. У чију је то викендицу отишло? Сећам се да је он почетком године изјавио да ће након завршетка радова у центру (август 2004) цео ужи центар града бити поплочан. Ја те коцке или не видим или их они нису поставили. Код Новаковића ми се не свиђа то што је толико дволичан. Час је из Босне, час је рођени новосађанин, све у зависности у којој се месној заједници налази.

Што се Маје тиче мислим да је углавном у реду, једино што ми се код ње не свиђа је породнично стање, али нико није савршен. Њен програм је добара, једина глупа тачка је изградња азила за пце и мачке. Свестан сам да он неће у потпуности остварен, али било шта да буде урађено биће боље од Новаковића. Она је жена бар рекла да је овде рођена, у тој и тој улици и ту нема гласова на кварно. Овде су радикали показали да нису такви каквим их ви претстављате, пошто су кандидовали жену. Према вашим тврдњама они су гомила средњебековних сељака, зар би они тако нешто учинили.

Ово нема претерано много везе са темом, али добро. Како ви објашњавате назив "Демократски блок"? Шта су онда све остале странке? Да ли су оне фашисти? Да
ли сте ви чули Николића како говори "све чланове ДС-а треба спалити на ломачи, њихове жене силовати, а децу пребити и протерати из земље"? Нисте? Па шта
онда причате да смо ми недемократе? Ја нисам чуо овакве коментаре од стране радикала, али ћу тебе још једном цитирати "nepismeni, stoka i primitivci".

А што теби смета да имамо ћевабџинице? Да ли је боље јести своју храну или да једемо Подравка и Маги "јуху". Па зар нису бар могли паковање да промене? То нису никакви додатни трошкови, то је чисто непоштовање нашег народа и језика (сви знамо које почео са рекламама за источно Б тржиште, пошто је оно сувише глупо да би схватило рекламе за западно А тржиште). И сада постоји толико "фолкотека", а њих нису могли отворити радикали, али ако се то некоме свиђа ти га не
можеш оптуживати, пошто си "демократа". Мени се таква музика не свиђа, али не планирам да им улетим и све их побијем, иако сам "недемократа".

Што се тиче комшије Словака слажем се да није исправно поступио, али као што је vecavestica ракао/рекла то је до човека, а не до странке. Свакаквих ликова има и у ДС-у и у ДСС-у и у свим другим странкама. Била је интересантна анкета недавно у Хрватској у којој је велика већина људи рекла да Србе не трба враћати, а да Србе треба примити на посао само уколико га Хрвати не прихвате (равноправност, нема шта). Једна анкета је такође показала да 97% Хрвата не жели Србе за своје суседе.

Још једно питање за AxeZ. Шта ти значи "Mesto: Novi Sad, Vojvodina"? Јел ти стварно мислиш да ће војводина икада бити самостална? Па ти причаш о некој Европи, а сам делиш земљу. Како мислиш да она таква остане? Ево ти само један проблем, одакле ћеш добијати струју? Да ти је неће можда Хрвати и Мађари
поклонити, или можда Словенци?!!

Знам да сам мало више сморио, али сматрам да ово неко треба да каже. Само се извињавам на начињених 50000 правописних грешака, пошто сам се страшно
изнервирао када сам ово прочитао, тако да немам живаца да проверавам.
 
stivlim:
@ Cupi NS Ajd posto nisam upucen u Majin program navedi ga u kratkim crtama, osim ono za kucice i macice sto ce
verovatno Brizit Bardo da plati.
Posto ja nisam upucen ni u to za kucice i macice,pojasnite mi o cemu je rec.Nece valjda samo praviti setalisnu stazu za kucne ljubimce? :lol: Ako hoce,ja cu pod hitno morati da nabavim slona!Ako imate savet kako to da uradim,predlozite. :wink:
 
Програм је подужи (као што рекох сигурно неће бити остварек у потпуности, па не могу сви да буду на два места одједном, нпр. у Скупштини и Солуну), па ћу навести само неке тачке:
-Убрзаћемо и максимално поједноставити издавање свих докумената, решења и одлука из надлежности управе Града
-Сузбићемо корупцију која влада у појединим службама и тражити одговорност за подмићене чиновнике (за ову тачку нисам сигуран)
-Прописаћемо радно време градске администрације и осталих служби од 7,00 – 19,00 часова радним даном и од 8,00 – 12,00 часова суботом.
-Припремићемо већи број парцела за индивидуалну изградњу и посебно за изградњу кућа за избеглице, учеснике последњих ратова и ратне војне инвалиде. Све парцеле додељиваће се путем јавног конкурса
-Наплатићемо сва дуговања привилегованих појединаца и предузећа према граду, нарочито у области грађевинског земљишта.
-НОВЕ ИНВЕСТИЦИЈЕ
1. Потпуна реконструкција старог градског језгра.
2. Увођење водовода, канализације, телефона, асфалтирање улица и гасификација града и свих приградских насеља.
3. Измештање ранжирне станице.
4. Изградња нове Футошке и Рибље пијаце.
5. Измештање постојеће и изградња нове приградске аутобуске станице.
6. Реконструкција и адаптација свих обданишта, основних и средњих школа и домова здравља .
7. Изградња друге коловозне траке на правцима према Бегечу, Клиси и Руменки.
8. Изградња нових изворишта воде и реконструкција водоводне и канализационе мреже.
9. Изградња две паркинг - гараже са пословним простором у центру града.
-Детаљно ћемо уредити све пијаце у складу са регулационим планом града.
-Закупнине и пијачарину ћемо ускладити са реалним тржишним ценама.
-Поправићемо сва оштећења на улицама и тротоарима.
-Изградићемо нову приградску аутобуску станицу на адекватној локацији.
-Изградићемо две нове паркинг гараже и реорганизовати систем јавног паркирања. Изградњу гаража понудићемо приватним предузетницима путем јавне лицитације.
-Учествоваћемо у финансирању уградње водомера на сремској страни града који су оштећени у периоду нестанка воде након НАТО агресије.
-Прописаћемо највиши ниво отровних материја у ваздуху, посебно за територију града и свима који га буду прекорачили онемогућићемо даљу активност, док не прилагоде своје системе градским нормама.
-Обновићемо постојеће и посадити нове дрвореде дуж главних улица.
-Стимулисаћемо рад културних установа на све могуће начине – јавним и приватним средствима.
Српска радикална странка се залаже да се за институције чији је оснивач држава – попут Српског народног позоришта, обезбеде финансијски и сви други услови за боље функционисање.
Улагаћемо буџетска средства предвиђена за културу превасходно на конкретне акције и пројекте.
Неговаћемо српску традицију у култури.
Инвестираћемо у реконструкцију и адаптацију Српске читаонице, Музеја града, Историјског архива и других објеката.
Представићемо јавности сва покретна културна добра.
Створићемо сталну поставку српске националне историје и историје Новог Сада.
Обновићемо све храмове Српске православне цркве на територији Новог Сада и наставићемо изградњу цркава на Бистрици, Телепу, Ветернику и Детелинари које смо и започели у време нашег руковођења градом.
Формираћемо посебан градски фонд за обнову старог градског језгра и обновити га у наредном периоду.
Реконструисаћемо и потпуно заштитити стара новосадска гробља.
-Зауставићемо пад природног прираштаја кроз стимулацију рађања – материјалним и финансијским средствима.
-Побољшаћемо кроз субвенције и бенефиције на нивоу града, положај најугроженијих новосадских породица
-Увешћемо хуманитарне патроле за сузбијање просјачења и контролу понашања малолетника.


Цео текст можете наћи на http://www.majagojkovicsrs.com/program.html . Уколико се постављање овог линка не слаже са парвилима ФИК-а реците, да бих га избрисао.

Маре ја сам рекао да они имају иста права као и ми и стојим иза тога. Што се тиче прича о томе како су они подређени погледај имена професора на ПМФ-у и све ће ти бити јасно. Па они нама не дају да се усавршавамо. Погледај састав старог сазива Покрајинске скупштине. Уколико се не варам 70% посланика чине мањине, иако оне у Војводини чине само 20% или нешто мање бише. Колико је сати дневно посвећено мањинама на РТС НС, а колико програму на српском? Ја нигде нисам рекао да мањине треба јурити и злостављати, тако да те молим да ми то не приписујеш. Ја се противим сваком нападању друге особе, уколико то није изазвано пошањем те особе.

То са именом сам већ објашњавао на http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=51391&postdays=0&postorder=asc&start=15 , а како нисам добио одговор та забуна остаје.

У програму пише да ће бити изграђен азил за псе и мачке, што ја сматрам за чисто бацање пара, али ако ће га финансирати Brizit Bardo онда је то друга прича 

Мислим да не би било лоше да и ви изнесете план ДС-а, па да га упоредимо. Би сте у бољој позицији зато што можете да изнесете и успехе Новаковића у прошлом мандату.
 
Cupi NS:
Па ти стварно ниси нормалан!
Због чега мислиш да су радикали "nepismeni, stoka i primitivci"? Да ли ти хоћеш да кажеш да сам ја све то? Како можеш тако да говориш о људима које ни не познајеш? Овде морам одмах да кажем да је нисам радикал, али сам на овим изборима био за њих, ову багру је требало склонити са власти. Ја сам иначе за екстрeмно националистичку, благо шовинистичку странку, које тренутно нема у нашој земљи, тако да размишљам о оснивању ППБ (покрет потрошача бурека:-)) Још једну ствар да додам, под оним "благо шовинистичка странка" сматрам странку која неће дозволити да националне мањине буду повлаштене (пошто оне већ имају исти положај као и Срби, али нисам чуо за часопис "Српска реч", али за "Хрватска ријеч" јесам), нити да за Београдски сајам намештаја право да прве бирају место имају Хрватске и Словеначке "твртке и творнице":-(.

Што се тиче самих избора грдоначелника видећемо за пар месеци, на врујем да ће бити много боље, али ипак неће бити којекаквих МК-ова (надам се да ми сутра због овога неће закуцати ликови са палицама на врата). Бора стварно није урадио много у граду, какав је то градоначелник који у кандидатури за други мандат као свој успех ставља прављење цветног грба града? Слушао сам га једном када је изјавио да се град не гради само грађевинама, него и духом. То је тачано, али зар ћу ја Дунав прелазити духом? Зар ћу возити духом? Пити воду из духа? Што се тиче центра, то је доста лепо извео, али нико се не пита шта је са оноликим гранитом из Дунавске улице. У чију је то викендицу отишло? Сећам се да је он почетком године изјавио да ће након завршетка радова у центру (август 2004) цео ужи центар града бити поплочан. Ја те коцке или не видим или их они нису поставили. Код Новаковића ми се не свиђа то што је толико дволичан. Час је из Босне, час је рођени новосађанин, све у зависности у којој се месној заједници налази.

Што се Маје тиче мислим да је углавном у реду, једино што ми се код ње не свиђа је породнично стање, али нико није савршен. Њен програм је добара, једина глупа тачка је изградња азила за пце и мачке. Свестан сам да он неће у потпуности остварен, али било шта да буде урађено биће боље од Новаковића. Она је жена бар рекла да је овде рођена, у тој и тој улици и ту нема гласова на кварно. Овде су радикали показали да нису такви каквим их ви претстављате, пошто су кандидовали жену. Према вашим тврдњама они су гомила средњебековних сељака, зар би они тако нешто учинили.

Ово нема претерано много везе са темом, али добро. Како ви објашњавате назив "Демократски блок"? Шта су онда све остале странке? Да ли су оне фашисти? Да
ли сте ви чули Николића како говори "све чланове ДС-а треба спалити на ломачи, њихове жене силовати, а децу пребити и протерати из земље"? Нисте? Па шта
онда причате да смо ми недемократе? Ја нисам чуо овакве коментаре од стране радикала, али ћу тебе још једном цитирати "nepismeni, stoka i primitivci".

А што теби смета да имамо ћевабџинице? Да ли је боље јести своју храну или да једемо Подравка и Маги "јуху". Па зар нису бар могли паковање да промене? То нису никакви додатни трошкови, то је чисто непоштовање нашег народа и језика (сви знамо које почео са рекламама за источно Б тржиште, пошто је оно сувише глупо да би схватило рекламе за западно А тржиште). И сада постоји толико "фолкотека", а њих нису могли отворити радикали, али ако се то некоме свиђа ти га не
можеш оптуживати, пошто си "демократа". Мени се таква музика не свиђа, али не планирам да им улетим и све их побијем, иако сам "недемократа".

Што се тиче комшије Словака слажем се да није исправно поступио, али као што је vecavestica ракао/рекла то је до човека, а не до странке. Свакаквих ликова има и у ДС-у и у ДСС-у и у свим другим странкама. Била је интересантна анкета недавно у Хрватској у којој је велика већина људи рекла да Србе не трба враћати, а да Србе треба примити на посао само уколико га Хрвати не прихвате (равноправност, нема шта). Једна анкета је такође показала да 97% Хрвата не жели Србе за своје суседе.

Још једно питање за AxeZ. Шта ти значи "Mesto: Novi Sad, Vojvodina"? Јел ти стварно мислиш да ће војводина икада бити самостална? Па ти причаш о некој Европи, а сам делиш земљу. Како мислиш да она таква остане? Ево ти само један проблем, одакле ћеш добијати струју? Да ти је неће можда Хрвати и Мађари
поклонити, или можда Словенци?!!

Знам да сам мало више сморио, али сматрам да ово неко треба да каже. Само се извињавам на начињених 50000 правописних грешака, пошто сам се страшно
изнервирао када сам ово прочитао, тако да немам живаца да проверавам.
Meni potreban i dovoljan uslov da mislim da si "nepismeni, stoka i primitivci".
 
Молим те да аргументујеш своју тврдњу, иначе ћу морати да помислим да ис ти све то. Не можеш вређати особу због политичке опредељености, то је основ демократије!
 
Cupi NS:
Молим те да аргументујеш своју тврдњу, иначе ћу морати да помислим да ис ти све то. Не можеш вређати особу због политичке опредељености, то је основ демократије!
Ja sam protiv svakog nacionalizma, fasizma i svih onih gluposti koje stvaraju podele medju ljudima na koje oni nisu mogli da uticu.
SMRT FASIZMU!
 

Back
Top