Добра/лоша жена/мушкарац (у форми пријатеља или партнера)

Да ли ми је битно је л' добар/добра или није?


  • Ukupno glasova
    22
  • Anketa je zatvorena .
Ма дај, молим те.:lol: Бавиш се дефинисањем. ;)

Ако су твоји поступци такви да свесно и намерно неког повређујеш, какво је онда твоје поступање?

pa mislim ono, ne postoji dobro i zlo :lol:
 
Ма немој, ај'ми појасни ту тезу.:D

pa postoji samo ugao gledanja na stvari. Znash ono kad vuk ukrade pastiru ovcu: Iz pastirovog ugla zli vuk je ukrao jadnu ovcu besan je zbog toga i zheleo bi da bog ubije to prokleto stvorenje, dok iz vukovog ugla, vuk jeukrao ovcu samo da bi se prehranio i zli pastir mu brani da prezhivi ne dajuci mu da uhvati koju ovchicu s vremena na vreme, chisto da ne umre :lol:
 
Мислим да банализујеш. :)

Пример који си навео је прича о ланцу исхране.
Ја говорим о свесном наношењу боладругима, без икакве добити.

isti dzhavo :) ako ja povredim tebe, iz tvog ugla ce to biti zlo, ali iz mog ugla to mozhe izgledati kao dobro.............
stvar je shto ne mozhesh definisati dobro i zlo a da ne gledash u odnosu na neshto, ti mozhesh da definishesh dobro i zlo prema moralnim i etichkim normama drushtva, ali ne mozhesh univerzalno :)
 
isti dzhavo :) ako ja povredim tebe, iz tvog ugla ce to biti zlo, ali iz mog ugla to mozhe izgledati kao dobro.............
stvar je shto ne mozhesh definisati dobro i zlo a da ne gledash u odnosu na neshto, ti mozhesh da definishesh dobro i zlo prema moralnim i etichkim normama drushtva, ali ne mozhesh univerzalno :)
Па ко је рекао да постоји универзално добро или зло?
Али постоје поступци које већина оцењује добрим или злим.
То је оно на шта се односи тема...
 
Занима ме следеће: упознајете особу, почињете с њом везу, пријатељску или емотивну, и у једном тренутку схватите да та особа поседује ''злица'' црту, да јој није страно да пакости другима безразложно, да уме да провоцира људе на сиров начин и помало без мере, али према Вама је добра.

Да ли Вас то одбија од те особе или идете логиком ''ма о.к., према мени је добар/добра'' ? Је л' помислите да та особа ако је према другима лоша, може бити и према Вама таква ако којим случајем дођете у неки сукоб?

Искрено, мене такви људи јако одбијају.
...

Pitanje je ?
...da li me i koliko odbija takvo ponašanje? ... ili, da li pokušavam , siroti utopista, da ostanem uz takvu osobu sa nadom da će se promeniti vremenom, jer kao osnovu uzimam da je prema meni dobar ?... ...a znam da neće ?...koliko sam shvatila tvoje pitanje, propušteno je tj ispušteno je pitanje da li biste ostali uz takvu osobu sa namerom da je promenite ?
hmmm......vidiš, ne bih mogla biti sa nekim kome pričinjava zadovoljstvo da pakosti drugom... ali, šta bi ako je ta osoba tvoje rođeno dete ? Menjate li mišljenje da biste je ostavili ''samu i zlu'' da se snalazi, ili biste iz petnih žila zapeli da tu nešto promenite ? Šta onda ? Dižemo ruke ?
No, to i nije bila tvoja pretpostavka, jer niko i ne priznaje sebi da mu dete može biti loše...
Pa da se vratimo na generalizaciju problema, da li me odbijaju osobe koje su zle prema drugima, i zle prema drugima i još u tome uživaju ?
... da...ali ne bežim od njih glavom bez obzira...mene ne mogu promeniti, a možda ipak ja...
 
Poslednja izmena:
Па ко је рекао да постоји универзално добро или зло?
Али постоје поступци које већина оцењује добрим или злим.
То је оно на шта се односи тема...

pa ako neshto ne mogu da definishem na nachin nezavisan od poredjenja, onda smatram da je to iluzija :)
A ako vec moram da odgovorim na temu, negodovacu povodom toga ali necu se distancirati od te osobe....
 
pa jeste, vi ste svi tako zlatni i bezite od zlobnih ljudi samo zato da biste im pokazali da vi niste kao oni...:roll: e vishe mi je muka od ovakvog forumskog preseravanja i od ovolike kolichine "dobrote"... posebno shto je njen najveci zagovornik sama autorka ove teme, ista osoba koja je na temi o visini ostavila jedan vrlo pakostan komentar (ja sam videla taj jedan o gigantizmu, mozda ih je bilo i vishe) a ovde glumi dobricu...:neutral:
 
pa jeste, vi ste svi tako zlatni i bezite od zlobnih ljudi samo zato da biste im pokazali da vi niste kao oni...:roll: e vishe mi je muka od ovakvog forumskog preseravanja i od ovolike kolichine "dobrote"... posebno shto je njen najveci zagovornik sama autorka ove teme, ista osoba koja je na temi o visini ostavila jedan vrlo pakostan komentar (ja sam videla taj jedan o gigantizmu, mozda ih je bilo i vishe) a ovde glumi dobricu...:neutral:
Никакав пркостан коментар...тако су ме учили на факултету, то могу и да ти докажем , књига из Педијатрије, уредник је Рашко Степановић, група аутора (Банићевић Милош, Богдановић Радивоје, Буњевачки Гордана, Димитријевић Никола, Јовановић Ида, Ћеранић Љуомир...и још доста њих, сви рофесори мед. факултета)
Стр 32. Поремећаји раста
Слоодно провери!!!

Према томе, пре него што скочиш, реци хоп!
 
Никакав пркостан коментар...тако су ме учили на факултету, то могу и да ти докажем , књига из Педијатрије, уредник је Рашко Степановић, група аутора (Банићевић Милош, Богдановић Радивоје, Буњевачки Гордана, Димитријевић Никола, Јовановић Ида, Ћеранић Љуомир...и још доста њих, сви рофесори мед. факултета)
Стр 32. Поремећаји раста
Слоодно провери!!!

Према томе, пре него што скочиш, реци хоп!

jok lutko, dovoljno sam visoka da ne moram da se "propinjem" niti "skakucem"...:)
 
Можда да схвате да је њихов модел понашања лош и да треба да се мењају.:think:

Onaj kome je to samo '' model ponašanja '', nije zao, nego samo '' malo dezorjentisan '', i lako se vraća na put... no, i to je vrlo diskutabilno (da li smo dobro procenili)...kladim se da svi beže glavom bez obzira i od onih extremno dobrih , jer ih smatraju naivnim i glupim, da ne kažem tupavim,a i svako misli da njegov nivo nije neko glup...:confused: i prosto ih je više blam da stoje kraj nekog dobrog ( čitaj :naivnog i prostog), nego kraj zlog...i , opet , sve se svodi na subjektivnu procenu...sem kod z a i s t a .....z l i h, tu već ne može da se omane u proceni... Ali, da li si ti zaista srela takvog nekog u svom životu ?...sve drugo što si susrela , mislim da se da ispraviti...ovde ipak pričamo o ličnom iskustvu i susretu sa z l o m osobom , koja u tome i uživa, a ne o tome koje više pročitao stručnih knjiga na tu temu ...
 
Onaj kome je to samo '' model ponašanja '', nije zao, nego samo '' malo dezorjentisan '', i lako se vraća na put... no, i to je vrlo diskutabilno (da li smo dobro procenili)...kladim se da svi beže glavom bez obzira i od onih extremno dobrih , jer ih smatraju naivnim i glupim, da ne kažem tupavim,a i svako misli da njegov nivo nije neko glup...:confused: i prosto ih je više blam da stoje kraj nekog dobrog ( čitaj :naivnog i prostog), nego kraj zlog...i , opet , sve se svodi na subjektivnu procenu...sem kod z a i s t a .....z l i h, tu već ne može da se omane u proceni... Ali, da li si ti zaista srela takvog nekog u svom životu ?...sve drugo što si susrela , mislim da se da ispraviti...ovde ipak pričamo o ličnom iskustvu i susretu sa z l o m osobom , koja u tome i uživa, a ne o tome koje više pročitao stručnih knjiga na tu temu ...
Да, имала сам контакте са јако злим особама, особама које убијају због неке своје идеје, па и са особама које ударају на егзистенцију читаве породице неког човека зарад остварења сопственог интереса.
Јесу то описи довољно злих људи? Не знам којим се критеријумом служиш?
 

Back
Top