Disocijativno ponašanje

Samsonight

Elita
Poruka
15.657
Muka mi je od razgovora sa ljudima koje poznajem.
Muka mi je od stupanja u bilo kakav odnos sa njima. Muka mi je od svih ljudi koje znam.
To jednostavno nisu ljudi koji mare-svi nešto hoće samo za sebe, grabljivi su, odvratni, posesivni.
Nikad ne pitaju da li ima oko čega da pomognu, a uvek njima treba pažnja i pomoć, sve im treba.
Jesam li zla i bezobrazna ako nemam više sluha za te i takve?
 
Muka mi je od razgovora sa ljudima koje poznajem.
Muka mi je od stupanja u bilo kakav odnos sa njima. Muka mi je od svih ljudi koje znam.
To jednostavno nisu ljudi koji mare-svi nešto hoće samo za sebe, grabljivi su, odvratni, posesivni.
Nikad ne pitaju da li ima oko čega da pomognu, a uvek njima treba pažnja i pomoć, sve im treba.
Jesam li zla i bezobrazna ako nemam više sluha za te i takve?
Nisi zla kada uvidjas kakva je realnost i kada probiras krug ljudi. Ti ljudi sto samo uzimaju su kao paraziti, sto vise dajes, to vise uzimaju, a samo tebi steti.

Potrebna je zrelost i hrabrost reci NE ljudima koji te vuku unazad u zivotu.
 
Nisi zla kada uvidjas kakva je realnost i kada probiras krug ljudi. Ti ljudi sto samo uzimaju su kao paraziti, sto vise dajes, to vise uzimaju, a samo tebi steti.

Potrebna je zrelost i hrabrost reci NE ljudima koji te vuku unazad u zivotu.
Iz ljubavi sam čekala, ali nema promene.
Koristoljublje je na vrhuncu, čovek te ne gleda u oči ako ne može nekako da te upotrebi.
 
Iskljucivo motris na dela ljudi, ne govorancije.
Ono sto je fascinantno kod ljudi koji iskoriscavaju druge je to sto se oni cak i uvrede kad im ne izadjes u susret u kontinuitetu.
ma, ne očekujem puno ali sam u tom stadijumu da sam u razočarenju, svakog vidim jasno. Više poznajem Forumaša nego svoju neku dragu osobu koju viđam svakodnevno. Forumaša sam skenirala, ispostavio se, a onda imam nekog tu-dušama se nikada nismo takli. Nikad. To je za mene stranger, pitam sebe ko je...
Idem u disocijaciju dublje, kao da unapred znam da postoji, a zaista nisam znala.
 
Muka mi je od razgovora sa ljudima koje poznajem.
Muka mi je od stupanja u bilo kakav odnos sa njima. Muka mi je od svih ljudi koje znam.
To jednostavno nisu ljudi koji mare-svi nešto hoće samo za sebe, grabljivi su, odvratni, posesivni.
Nikad ne pitaju da li ima oko čega da pomognu, a uvek njima treba pažnja i pomoć, sve im treba.
Jesam li zla i bezobrazna ako nemam više sluha za te i takve?
Niti si zla,niti bezobrazna.Ako njima nije stalo do tebe,treba da se ponasas isto.Probaj pronadji drugo okruzenje i probaj uspostavljati poznanstva.
 
Niti si zla,niti bezobrazna.Ako njima nije stalo do tebe,treba da se ponasas isto.Probaj pronadji drugo okruzenje i probaj uspostavljati poznanstva.
Lek mi je svaka tvoja blaga reč.
Ima tu problema, ali uvek je onako kako kažeš, volim tebe i tvoje učešće ovde.
Neću preskočiti priliku da ti kažem da si uvek pametan, drag, dobronameran, i da je velika sreća da sam baš na tebe tu i tamo naletela. Ima članova koji "dwell upon", razmišljaju da li su vredni, a pojma nemaju da su pravi dijamanti, kakav si i ti.
 
Lek mi je svaka tvoja blaga reč.
Ima tu problema, ali uvek je onako kako kažeš, volim tebe i tvoje učešće ovde.
Neću preskočiti priliku da ti kažem da si uvek pametan, drag, dobronameran, i da je velika sreća da sam baš na tebe tu i tamo naletela. Ima članova koji "dwell upon", razmišljaju da li su vredni, a pojma nemaju da su pravi dijamanti, kakav si i ti.
Hvala tebi na lepim recima.I svim dobrim osobama mi nije tesko da dam dobar savet,ako ga imam.
 
Muka mi je od razgovora sa ljudima koje poznajem.
Muka mi je od stupanja u bilo kakav odnos sa njima. Muka mi je od svih ljudi koje znam.
To jednostavno nisu ljudi koji mare-svi nešto hoće samo za sebe, grabljivi su, odvratni, posesivni.
Nikad ne pitaju da li ima oko čega da pomognu, a uvek njima treba pažnja i pomoć, sve im treba.
Jesam li zla i bezobrazna ako nemam više sluha za te i takve?
Ниси, сватила си колико је сати. Најпре са собом да си добра, па онда све остало. Окружи се (малобројним) људима за које најискреније, сматраш да су прави. Живот иде. Морамо се прилагођавати.
 
Pre svega, kad tako napišeš svi hoće nešto samo za sebe, pa svi hoće nešto lepo za sebe? Tu nema ništa loše, tip hoće dobru devojku, lepu, zgodnu, devojke hoće lepe, zgodne, situirane. Siguran sam da ni ti ne obilaziš svaki dan oko automehaničarske radnje gde radi neki nizak, debeo tip.

Moraš da shvatiš da to što tebe nervira kod ljudi neguješ i ti u bar 80%.
 
Ne treba Bog ovde da prašta, ne molim.
Kako čovek sam sebi da oprosti svoju sopstvenu glupost?
To se i a često pitam, ne znam bi li to nazvao gluposcu? Možda nezrelost? Možda naivnost? Možda neiskustvo? Čovjek treba reagirati tako da bude zreliji, samopuzdaniji i iskusniji? Ali čak i kad pogledam na neke stvari koje me ponekad bole, isto vidim da sam zapravo bio dobrog srca i da sam zato znao ispaštati, ali dobro srce treba zadržati jer se biti dobar svakako isplati. Zli ljudi sagore u svom zlu, oni su prokleti, oni se ne trebaju pitati ima li nakon smrti raja i pakla, oni su u paklu svaki dan.
 
Pre svega, kad tako napišeš svi hoće nešto samo za sebe, pa svi hoće nešto lepo za sebe? Tu nema ništa loše, tip hoće dobru devojku, lepu, zgodnu, devojke hoće lepe, zgodne, situirane. Siguran sam da ni ti ne obilaziš svaki dan oko automehaničarske radnje gde radi neki nizak, debeo tip.

Moraš da shvatiš da to što tebe nervira kod ljudi neguješ i ti u bar 80%.
Točno tako, ne možemo očekivati da budemo nekome važniji od njega samoga, ali isto tako ne bi smjeli dozvoliti da nekome budemo posve nevažni, tj nekome s kime se družimo. Zapravo bilo bi poželjno katkada da ne davimo jedni druge svojim problemima nego da pričamo o trećim osobama, autima, odjeći, sportu, vremenu i itd...
 
Točno tako, ne možemo očekivati da budemo nekome važniji od njega samoga, ali isto tako ne bi smjeli dozvoliti da nekome budemo posve nevažni, tj nekome s kime se družimo. Zapravo bilo bi poželjno katkada da ne davimo jedni druge svojim problemima nego da pričamo o trećim osobama, autima, odjeći, sportu, vremenu i itd...

Meni je ovo bilo dobro zato što sam, kao i većinu stvari, shvatio na ličnom primeru.

Nešto sam bio ljut jer je neko uradio ovo ili ono, jer nije reagovao kako sam JA zamislio.

I onda shvatiš da je iza svega toga običan ego i glupost, ljudi su oko tebe ne zato što vole tebe, već zato što im prija da budu tu, na prvom mestu. Kad shvatiš da svakoga vozi to da bude negde jer ima lične afinitete ka tome, onda shvatiš da si ti deo puzle, ne cela slika. Ali i ti to radiš nekome, sigurno. Nećeš ni ti biti sa devojkom koja tebe lično ne usrećuje, prijateljem sa kojim nemaš šta progovoriti i slično. Znači nisi ti ništa bolji, samo svoje vidiš kao pozitivne motive jer su tvoji, a njihove kao negativne.
 

Back
Top