DISKRIMINACIJA ROMA/CIGANA U SRBIJI

....ma nemoj..dali smo Vam,...onaj DVD..(pravila pristuponih pregovora)..za ulazak u EU...sada bi još i ovo..ej..bre..nije Rvacka..krava muzara...dovoljno je sto Vam JA..:hvala:.. kao susjed..obraćam pažnju na problem..Vi se potrudite..oko.."problema"...:mrgreen:

Ne bre Ivo nisam mislio na Hrvatsku nego na tebe samog. Aj nam reci kako ste vi rešili pitanje Roma pa da vidimo da li smo mi sposobni za isto.
 
Ne moze nista preko noci.
Oni su od pamtiveka takvi.
Znaci, potrebno je stalno im pricati, stalno ih savetovati, stalno naglasavati vaznost obrazovanja...i to ce vremenom da se primi.

Ево, пријави се за волонтера па им причај следећих 100-200 године ....

Аман, бре, неће цигани ни да раде, ни да се школују,
а све хоће џабе, окруњено, сажвако ....
Код мене у фирми их је прошло бар 500-600 само за време које ја знам,
остала словима и бројем 2 (два) !!!!

Остали само гледали како што више да забуше, и шта може да се украде ....
На овим Јавним радовима имамо обавезу да их све који се пријаве - примимо ...
Дођу пар дана, задуже радна одела, чизме, рукавице и оду на боловање ...
врате се пар дана, па опет,
и све тако док не истекне 3-6 месеци на колико је потписан уговор,
али уредно долазе да траже превоз и топли оброк на које немају право док су на боловању,
траже паре од Синдиката иако нису уплатили ни динар,
траже кукају, моле, прете неким циганским референтом,
хоће да узму кредите ....

Ма да ј, пусти ме само цигана ....
 
Ево, пријави се за волонтера па им причај следећих 100-200 године ....

Аман, бре, неће цигани ни да раде, ни да се школују,
а све хоће џабе, окруњено, сажвако ....
Код мене у фирми их је прошло бар 500-600 само за време које ја знам,
остала словима и бројем 2 (два) !!!!

Остали само гледали како што више да забуше, и шта може да се украде ....
На овим Јавним радовима имамо обавезу да их све који се пријаве - примимо ...
Дођу пар дана, задуже радна одела, чизме, рукавице и оду на боловање ...
врате се пар дана, па опет,
и све тако док не истекне 3-6 месеци на колико је потписан уговор,
али уредно долазе да траже превоз и топли оброк на које немају право док су на боловању,
траже паре од Синдиката иако нису уплатили ни динар,
траже кукају, моле, прете неким циганским референтом,
хоће да узму кредите ....

Ма да ј, пусти ме само цигана ....

ma, nisam ni ja neki ciganski fan, ali ono..oni mi najmanje smetaju:lol:
ipak, mislim da se moze raditi s njima po pitanju obrazovanja...tesko, ali ne i nemoguce.
 
PREDMET:

Oršuš i dr. (presuda od16.03.2010., Zahtjev br.15766/03)

Presuda: Povreda zabrane diskriminacije zajedno s povredom prava na obrazovanje
Povreda prava na suđenje u razumnom roku

Predmet spora: Postupak pokrenut temeljem članka 67. Zakona o upravnim sporovima (Narodne novine br.53/91,9/92,77/92), u kojem podnositelji tvrde da je nastava organizirana u isključivo romskim razredima i smanjeni program koji su pohađali u navedenim školama, doveo do povrede zabrane rasne diskriminacije i povrede prava na obrazovanje

Napomena Ustavnog suda RH:



VIJEĆE EUROPE
EUROPSKI SUD ZA LJUDSKA PRAVA





VELIKO VIJEĆE




PREDMET ORŠUŠ I DRUGI protiv HRVATSKE

(Zahtjev br. 15766/03)









PRESUDA


STRASBOURG

16. ožujka 2010.
Ova presuda je konačna, ali može podlijegati uredničkim izmjenama.

U predmetu Oršuš protiv Hrvatske
Europski sud za ljudska prava (veliko vijeće) zasjedajući u velikom vijeću u sastavu:
g. Jean-Paul Costa, predsjednik,
g. Nicolas Bratza,
gđa Françoise Tulkens,
g. Josep Casadevall,
g. Karel Jungwiert,
gđa Nina Vajić,
g. Anatoly Kovler,
gđa Elisabeth Steiner,
gđa Alvina Gyulumyan,
gđa Renate Jaeger,
g. Egbert Myjer,
g. David Thór Björgvinsson,
gđa Ineta Ziemele,
gđa Isabelle Berro-Lefevre,
gđa Mirjana Lazarova Trajkovska,
g. Işil Karakaş,
g. Nebojša Vučinić, suci,
i g. Vincent Berger, pravni savjetnik,
nakon vijećanja zatvorenog za javnost 1. travnja 2009. i 27. siječnja 2010.,
donosi sljedeću presudu koja je usvojena potonjeg datuma:
http://sljeme.usud.hr/usud/prakES.nsf/Praksa/E70CFA8E1C1FE8BEC12576F700390779?OpenDocument :per: :per: :per:
 
Ау МАЧАК ....

Изгледа да нам комшија мало (оно што кријеш иза црвене тачке) ...

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

hitler-smiley.thumbnail_normal.jpg
hitler-smiley.thumbnail_normal.jpg
hitler-smiley.thumbnail_normal.jpg
 
PREDSJEDNIK FORUMA ROMA HRVATSKE NAJAVLJUJE OŠTRE MJERE PROTIV JOSIPA MARUŠIĆA
Kasum Cana: Romi će tužiti načelnika Zemunika zbog rasizma

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrv...ype/ArticleView/articleId/114832/Default.aspx
:per: :per: :per:

Uvaženi zastupnik Hrvatskog sabora Kasum Cana namjerava tužiti nesretnog načelnika Zemunika koji je pokušao pomoći Srbima povratnicima kojima su se Romi bespravno uselili u njihove kuće.

Eto što nam se događa kad pomažemo svima. Inače, Cana je postao zastupnik sabora kao predstavnik Roma nakon što je skupio jedva stotinu glasova dok je njegov protukandidat dobio par desetaka (valjda je Cana živio u ulici u kojoj ima više Roma ili ima brojniju obitelj od ovog drugog :hahaha:)
 
Kakva bre diskriminacija,o cemu vi pricate?Diskriminacija nadciganima?!Ajde,nemojte biti smesni...
Od koga su diskriminisani?Ne rade nista a imaju 1001 povlasticu i olaksicu,besplatne stanove,poseban status i tako dalje...
Oni su klasicni drustveni paraziti,ovo nije njihova zemlja,oni nisu Srbi...
SRBIJA SRBIMA!!!
 
Ne moze nista preko noci.
Oni su od pamtiveka takvi.
Znaci, potrebno je stalno im pricati, stalno ih savetovati, stalno naglasavati vaznost obrazovanja...i to ce vremenom da se primi.

Kome bre da se prica vise i pomaze?Daj bre ljudi opametite se vec jednom!Kakvi bre vise cigani,Srbi Srbe treba da pomazu!Zemlja nam se raspada a vi tupite o diskriminaciji ciganjasa - drustvenih smrdljivih parazita?!Pa to nema nigde!Uostalom ko ih je terao da dolaze u Srbiju?Ovo je zemlja pravoslavnih Srba,a ne ciganskog sljama!Sto smo mi duzni da se brinemo o ciganskom sljamu?Zasto?!Sve proterati!
SRBIJA SRBIMA!!!
 
Sramota za Srbiju da se prema svojim "RAVNOPRAVNIM" građanima druge boje koze...ponaša kao..maćeha...

..."Vi ste hrvati svetski sampioni diskriminacije prema svakom ko se ne izjasnjava kao hrvat. Vi ste jedan od prethodnih davno zaboravljenih stepenika ljudske evolucije. Vi ste covekoliki primati, i to je jedino po cemu ste slicni sa ostalim ljudima. Kad vas covek ostavi same ne znate da se brinete sami o sebi i iza sebe ostavljate jedino prosutu krv drugih ljudi. Interesantno je otkud u vama tolika zedj za ubijanjem ljudi? Otkud u vama takva animalna opsesija da oduzmete zivot nekome? Da ubijete nekoga, da ga satrete? Vi ste hrvati jednom recju sav kukavni jad koji je mogao da strefi ovu planetu, vi ste posisali svu tu jad i to je ono sto ste danas i sto ste uvek bili. Vi ste hrvati sramota za ljudski rod, vama nema ko da oprosti, ali vi i ne trazite oprost, jer to zivotinje ne rade. Vi ste jako krvolocni i jedini cilj vam je da nekoga unesrecite, po mogucstvu Srbe jer su vam oni najblizi, a pored Srba stradali su i Jevreji, Romi najvise, jedina njihova falinka bila je to sto su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu zvanom hrvatska, a to je zemlja koja ne poznaje toleranciju u smislu osnovnih civilizacijskih vrednosti. hrvatska je dakle jedan ljudski otpad najblaze receno..."
 
У Србији су само Срби дискриминисани! Ми смо таоци наших изрода, и националних мањина у сопственој земљи.
Моја машта је да се направи један велики резерват, као што постоје за Индијанце. Тамо негде на планинама источне Србије. Жути ионако распродају војну имовину, па би могли дати нпр. Пасуљанске ливаде, или још тамо према Крајини, да се направи резерват за Цигане. А онда их све покупити, из целе Србије, а пре свега из главног града јер га они много руже, и све их тамо депортовати. Наравно, тај резерват би био укопан неколико метара да нико не може да изађе. Била би им доведена струја и вода, сами нека праве септичке јаме. Тиме би држава велику ствар урадила.
 
Ako neko potpuno nezakonito uzurpira javnu površinu i ,kada ga odatle teraju, traži stan. Taj nikako nije vredan sažaljenja i humanitarne pomoći a ponajmanje rešavanja stambenog pitanja. Ako neko svoj život podredi prošnji i vršenju otuđivanja nečije imovine taj takođe nije vredan sažaljenja i matrijalne pomoći. I da ne nabrajam dalje, a oko 90 i više procenata cigana se bavi gore pomenutim aktivnostima. Ne kažem svi ali taj mali deo spada pod kolateralnu štetu.
"i vršenju otuđivanja nečije imovine" - kaži brate krađi!

Postoji samo jedan način da se neka grupa uključi u postojeće društvo: ili da prihvati pravila tog društva ili da celom društvu nametne svoja pravila! U svakom slučaju pravila moraju biti ista za sve!
Sve dok je za jedne osnovni životni cilj rad a za druge podvala i krađa, razlika će postojati - bez obzira ko je u pravu!
Ako je neka grupa nabeđena a nije joj stvarni osnovni cilj podvala i krađa to će najlakše pokazati i dokazati tako što će najpre sami osuditi sve one koji se podvalom i krađom služe!
Bez te stvarne grupne osude sve su samo prazne priče!

Znaci, potrebno je stalno im pricati, stalno ih savetovati, stalno naglasavati vaznost obrazovanja...i to ce vremenom da se primi.
Možda sam pesimista ali ne verujem da priča ima toliku moć!
Korenite su promene, u nekom razumnom roku, moguće samo pod prinudom!
 
Poslednja izmena:
Posle pada Miloševićevog režima, položaj Roma u Srbiji nije se popravio. Naprotiv. Prema Izveštaju o Srbiji Evropske komisije protiv rasizma i netolerancije (ECRI), glavni pravci diskriminacije romske zajednice u periodu nakon 2000. godine vode ka sledećim oblastima: posedovanje ličnih dokumenata, obrazovanje, zapošljavanje, stanovanje, pristup zdravstvenoj zaštiti i sloboda od nasilja. U slučaju nasilnog prekopavanja romskog naselja na Novom Beogradu, započetpg 4. aprila 2009. godine, mogu se neposredno i jasno videti ovi najdrastičniji oblici diskriminacije Roma.

..velika sramota za Srbiju..velika...zar jedna zemalja..koja je pred vratima europe..ima takvo ponašanje...



O kakvoj rasnoj diskriminaciji ti pricas!!???? Da li ja mogu da napravim kucu ispod mosta ili gde mi padne na pamet..pa kad oce da mi sruse da kazem da me diskriminisu kao Srpkinju u Srbiji!??:rotf:

Ono ruglo na Novom Beogradu svakako treba ukloniti, jer je leglo zaraze,besprizorno naselje iz kojih treba izbaviti Rome da ne zive u takvim uslovima, uslovima koji su nedostojni bilo kog zivog bica na zemlji ..drugo je pitanje gde ih raseliti..izvin'te Gospodo, pa ni mene nije niko ovde pitao na koji nacin i cega sam se odrekla da dodjem do krova nad glavom(u skladu sa zakonskom regulativom drzave u kojoj zivimo)
Nista Romima nije uskraceno..naprotiv..iz licnog iskustva znam koliko se radilo i radi na pokusaju integracije u sve sisteme..bat ***...
dozivis da se malom Romu kupe cipele i sve ostale potrepstine.. posalje se u vrtic, skolu, ima obezbedjen prevoz, prevodioca..i da ne nabrajam.(sve sto mom detetu moram obezbediti JA)
sutradan, istog deteta nema..na pitenje gde je..koordinator cele akcije kaze " majka mu prodala cipele (koje je dobio ), nema u cemu da dodje!" :worth:

Dakle, o cemu zaista pricamo!?
 
Poslednja izmena:

Back
Top