Diskriminacija na jugu Srbije

Opstina Zitoradja vrsi krajnju versku, polnu i starosnu diskriminaciju na svojoj teritoriji. Naime, opstina daje 20.000 dinara pomoci svakom novorodjenom detetu, ali iskljucivo ako je ono krsteno u pravoslavnoj bogomolji. Za tu pomoc moze da aplicira iskljucivo mladozenja, dakle muskarac, i to iskljucivo ako je mladji od 30 godina.
Dalje, opstina sama ne deli pare, vec ih uplacuje na racun crkvene opstine koja ih dalje deli po svom nahodjenju.
Stravicno je sto se ovakav vid diskriminacije desava u XXI veku.Jeste ovo Srbija, ali je ipak previse.

ova odluka pred Ustavnim sudom pada kao iz puške ;)
to ne može ni pod raznom

a pošto ne zalazim u verske objekte....mogu da mi se samo sagnu :mrgreen:
 
Kako biste vi stimulisali prirodan priraštaj kod Srba?

Kao sto rece onaj Vucicevic, urednik Press novina ili sta je vec tamo, u svojoj kolumni, i mislim da odgovor vazi i za ovo pitanje: Kosovo moze da odbrani samo Srbin sa pasosem EU, 3000 evra prosecne plate i troje dece.
Dakle, patrijote drage, umesto sto ste ratovali, mogli ste da radite na tome da se ostvare gorenavedeni uslovi, koji su i medjusobno zavisni.
 
A sto te to cudi, kad se zna da ce npr. cigani, siptari i tako ti, kote ko pacovi?! A mi Srbi nestajemo iz svoje zemlje(pardon, ti nisi Srbin) pa malo koliko mogu u okviru lokalne samouprave da privole mlade ljude da prave decu. A pogotovo se zna da je dole na jugu natalitet katastrofa i ljudi nemaju bas dobre uslove za zivot, pa i nek im malo pomognu, a to sto ti se to ne svidja, idi jos malo dole od Zitoradje tamo gde su tvoji siptari kojih ima ko kusih pasa pa im se zali, tu vam je riza halimi i ostali teroristi. Vidi se po tvom vokabularu da si neki "veliki ldp-ovac" iz one druge Srbije, koja na svu srecu nece nikad nista biti u ovoj drzavi, a kamoli vlast, i mogu misliti sta bi vi napravili od Srbije, siptariju, ustasiju i sl. Ma hebite se olosu sektaski!!!!! Kamo srece da uvedu ratno stanje na 10 dana, pa da vam se n......o mame!!!!! :evil::evil::evil::evil:
Sve tacno.....................za ovo ide bona
 
Pomoć nije problem. Problem je način i kriterijumi po kojima se ta pomoć deli.
Da se razumemo, ja nemam ništa protiv da Crkva od svojih sredstava daje pomoć po kakvim god kriterijumima želi, ali državni novac da se deli na osnovu religije... To je protivustavno.

A jel ustavno da drzava daje sredstva nekom pederskom sajtu?? Zasto nije dala nekom decijem sajtu pare vec dala pederima.
 
A sto te to cudi, kad se zna da ce npr. cigani, siptari i tako ti, kote ko pacovi?! A mi Srbi nestajemo iz svoje zemlje(pardon, ti nisi Srbin) pa malo koliko mogu u okviru lokalne samouprave da privole mlade ljude da prave decu. A pogotovo se zna da je dole na jugu natalitet katastrofa i ljudi nemaju bas dobre uslove za zivot, pa i nek im malo pomognu, a to sto ti se to ne svidja, idi jos malo dole od Zitoradje tamo gde su tvoji siptari kojih ima ko kusih pasa pa im se zali, tu vam je riza halimi i ostali teroristi. Vidi se po tvom vokabularu da si neki "veliki ldp-ovac" iz one druge Srbije, koja na svu srecu nece nikad nista biti u ovoj drzavi, a kamoli vlast, i mogu misliti sta bi vi napravili od Srbije, siptariju, ustasiju i sl. Ma hebite se olosu sektaski!!!!! Kamo srece da uvedu ratno stanje na 10 dana, pa da vam se n......o mame!!!!! :evil::evil::evil::evil:


Pa vec jesmo vlast, nesreco. :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Jel gradonačelnik Beograda doneo odluku da se trudnicama u BG isplaćuju pune plate?

Pa gde je tu problem? Jel to diskriminatorski?

Država daje obavezan zakonski minimum.. Ovo opština daje extra i ima pravo da ga kanališe kako hoće...Opština u Žitorađi je odlučila da to ide preko crkve.. Ko hoće tu extra pomoć nek se krsti.. Molim lepo...
 
Crkvino delovanje prosto treba ogranichiti samo na sfere koje po pravilu trebaju da je se tichu. Ovo shto se deshava u Zitoradju je suludo i neko iz opshtine i crkve treba debelo da odgovara za to. Ja prvi ne bih krstio svoje dete dok se ono samo ne bi odluchilo na taj korak. Da ne pricham koliko je sumanuto da samo mushkarac moze da podnese taj zahtev.
 
Pomoć nije problem. Problem je način i kriterijumi po kojima se ta pomoć deli.
Da se razumemo, ja nemam ništa protiv da Crkva od svojih sredstava daje pomoć po kakvim god kriterijumima želi, ali državni novac da se deli na osnovu religije... To je protivustavno.

Nije državni nego je opštinski i ako opštinska vlast dizanjem ruku odluči da kanališe taj novac preko crkve, onda to tako treba i da bude...
 
A jel ustavno da drzava daje sredstva nekom pederskom sajtu?? Zasto nije dala nekom decijem sajtu pare vec dala pederima.

Ma ko kaže da nije? Da li to država samo finansira taj jedan sajt??
Pare nisu date tom gej sajtu zato što je gej, već zato što su registrovano udruženje građana Srbije koji plaćaju porez.
Znaš Ustav, ne moram ga citirati.
 
Pomoć nije problem. Problem je način i kriterijumi po kojima se ta pomoć deli.
Da se razumemo, ja nemam ništa protiv da Crkva od svojih sredstava daje pomoć po kakvim god kriterijumima želi, ali državni novac da se deli na osnovu religije... To je protivustavno.

Ti kao da si pao sa kruške,kada je država ikome išta dala po kriterijumima,nikada. Ni crkva nije lišena korumptivnih pokušaja.:manikir:
 
Jel gradonačelnik Beograda doneo odluku da se trudnicama u BG isplaćuju pune plate?

Pa gde je tu problem? Jel to diskriminatorski?

Država daje obavezan zakonski minimum.. Ovo opština daje extra i ima pravo da ga kanališe kako hoće...Opština u Žitorađi je odlučila da to ide preko crkve.. Ko hoće tu extra pomoć nek se krsti.. Molim lepo...

upravo tako.
 
Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
Jel gradonačelnik Beograda doneo odluku da se trudnicama u BG isplaćuju pune plate?

Pa gde je tu problem? Jel to diskriminatorski?

Država daje obavezan zakonski minimum.. Ovo opština daje extra i ima pravo da ga kanališe kako hoće...Opština u Žitorađi je odlučila da to ide preko crkve.. Ko hoće tu extra pomoć nek se krsti.. Molim lepo...

Jeste, i jedno i drugo je diskriminacija,.rva je, medjutim izazvana kolicinom novca koji postoji u Beogradu, dok je drugo nicim izazvana verska, polna i rasna diskriminacija.
Sta ako nekom detetu madjarskog porekla, recimo, treba pomoc jer ce umreti od gladi?
 

Back
Top