Diskriminacija na jugu Srbije

Ima itekakve. Politika diskriminacije, netolerancije i pravoslavnog fundamentalizma je doprinela tome da nas stranci gledaju kao divljake koji nista ne znaju da rade, vec su genocidni po prirodi i zato nam ne daju vize.Zato, zbog takve politike, koja se srecom desava samo u cecinom rodnom mestu, Srbija ne krece napred.Zato je , zbog takve politike, vazniji faraonski hram svetog Save da se zavrsi, umesto gradnje novih bolnica i skola.
A ti se onda slazes sa strancima,to da smo mi genocidan narod ,i to................
 
Koncentriši se na temu.

GodIsADJ takođe.
I te kako sam skoncentrisana,.......................svi ovi koji tvrde da je to ugrozavanje ljudskih prava,verovatno se zbog toga osecaju i sami ugrozeni.Medjutim ,mi na ovakvim temama nemamo nikad sagovornika koji bi zaista nesto mogao reci,sto je osetio na sopstvenoj kozi,nego samo njihove drvene advokate,koji uvek govore u tudje ime.............................a o tome da je tema jos jedna antisrpska propaganda ti valjda ne trebam pricati
 
Ma zanimljivo kako crkva voli da uplete svoje prstiće svugde gde nanjuši lovu, i nju je uhvatila manija potrošačkog društva.
Možda je naslov malo bombastičan jer ne verujem da je crkva imala rasističke pobude mene više brine što su muškarci ti koji dobivaju keš pa bi ja pitala imali nas žene negde u toj priči ili smo mi samo mašine za rađanje beba. :manikir:
A samohrane majke, šta sa njima,lomača?
 
Ne.Naravno.Zna se ko je odgovoran za Srebrenicu. Zna se i ko je odgovoran za Bratunac, ali mi smo izgubili rat i to je tako.

Ko je izgubio rat??? U BiH u principu niko nije izgubio rat posto su sve tri strane dovedene na pregovaracki sto i bile primorane da potpisu mir i onaj dejtonski sporazum ...znaci porazenog a ni pobednika u BiH nije bilo.
 
Poslednja izmena:
I te kako sam skoncentrisana,.......................svi ovi koji tvrde da je to ugrozavanje ljudskih prava,verovatno se zbog toga osecaju i sami ugrozeni.Medjutim ,mi na ovakvim temama nemamo nikad sagovornika koji bi zaista nesto mogao reci,sto je osetio na sopstvenoj kozi,nego samo njihove drvene advokate,koji uvek govore u tudje ime.............................a o tome da je tema jos jedna antisrpska propaganda ti valjda ne trebam pricati

Ti bas nista nisi razumela? Jednostavno ti ne ide u glavu diskriminacija?
 
Ma zanimljivo kako crkva voli da uplete svoje prstiće svugde gde nanjuši lovu, i nju je uhvatila manija potrošačkog društva.
Možda je naslov malo bombastičan jer ne verujem da je crkva imala rasističke pobude mene više brine što su muškarci ti koji dobivaju keš pa bi ja pitala imali nas žene negde u toj priči ili smo mi samo mašine za rađanje beba. :manikir:
A samohrane majke, šta sa njima,lomača?

Ti si zensko i ima da sedis kuci, kuvas rucak, slusas muza i radjas decu. Nema sta ti da se sekiras oko para, vidis da ima ko da misli za tebe.:dash:
 
Sjajna odluka jedino ovo da mora da je mladji od 30 je glupo....dosta je Srbija finansirala razmnozavanje siptara i ostale gamadi......

Otkud ti ideja uopshte za tako glup odgovor? Evo, ja prvi ne bih krstio dete pre nego shto ono samo ne donese odluku o tome. Sa druge strane, shta koji moj ima crkva da se mesha u sve redom? Crkvi prosto treba ogranichiti delovanje u nekim sferama.
 
Naravno ,slazem se,al ovde niko nije dobio batina u ovoj temi o kojoj ti pricas

Nije, ali je diskriminisan.

Otkud ti ideja uopshte za tako glup odgovor? Evo, ja prvi ne bih krstio dete pre nego shto ono samo ne donese odluku o tome. Sa druge strane, shta koji moj ima crkva da se mesha u sve redom? Crkvi prosto treba ogranichiti delovanje u nekim sferama.

Naravno.Zato gnosticke hriscanske crkve nemaju praksu krstavanja dece, mada mogu da prime blagoslov, pricest i krizmu.Ostavlja se detetu da odluci samo gde ce i hoce li se uopste krstiti.
 
I te kako sam skoncentrisana,.......................svi ovi koji tvrde da je to ugrozavanje ljudskih prava,verovatno se zbog toga osecaju i sami ugrozeni.Medjutim ,mi na ovakvim temama nemamo nikad sagovornika koji bi zaista nesto mogao reci,sto je osetio na sopstvenoj kozi,nego samo njihove drvene advokate,koji uvek govore u tudje ime.............................a o tome da je tema jos jedna antisrpska propaganda ti valjda ne trebam pricati

Nemaš ti blage veze šta je propaganda :thumbdown: Ovo je čista diskriminacija ljudi koji nisu vernici. Teško će Srbija da napravi/uradi bilo šta korisno dok su ovakvi iskompleksirani idioti na vlasti. :kletva:
 
Opstina Zitoradja vrsi krajnju versku, polnu i starosnu diskriminaciju na svojoj teritoriji. Naime, opstina daje 20.000 dinara pomoci svakom novorodjenom detetu, ali iskljucivo ako je ono krsteno u pravoslavnoj bogomolji. Za tu pomoc moze da aplicira iskljucivo mladozenja, dakle muskarac, i to iskljucivo ako je mladji od 30 godina.
Dalje, opstina sama ne deli pare, vec ih uplacuje na racun crkvene opstine koja ih dalje deli po svom nahodjenju.
Stravicno je sto se ovakav vid diskriminacije desava u XXI veku.Jeste ovo Srbija, ali je ipak previse.

A sto te to cudi, kad se zna da ce npr. cigani, siptari i tako ti, kote ko pacovi?! A mi Srbi nestajemo iz svoje zemlje(pardon, ti nisi Srbin) pa malo koliko mogu u okviru lokalne samouprave da privole mlade ljude da prave decu. A pogotovo se zna da je dole na jugu natalitet katastrofa i ljudi nemaju bas dobre uslove za zivot, pa i nek im malo pomognu, a to sto ti se to ne svidja, idi jos malo dole od Zitoradje tamo gde su tvoji siptari kojih ima ko kusih pasa pa im se zali, tu vam je riza halimi i ostali teroristi. Vidi se po tvom vokabularu da si neki "veliki ldp-ovac" iz one druge Srbije, koja na svu srecu nece nikad nista biti u ovoj drzavi, a kamoli vlast, i mogu misliti sta bi vi napravili od Srbije, siptariju, ustasiju i sl. Ma hebite se olosu sektaski!!!!! Kamo srece da uvedu ratno stanje na 10 dana, pa da vam se n......o mame!!!!! :evil::evil::evil::evil:
 
@ tema

Pitanje za one koji samo kritikuju...

Kako biste vi stimulisali prirodan priraštaj kod Srba?

Dajte neki konstruktivan predlog, ako je ovaj fašistički.... Dajte nešto civilizacijski...

Pomoć nije problem. Problem je način i kriterijumi po kojima se ta pomoć deli.
Da se razumemo, ja nemam ništa protiv da Crkva od svojih sredstava daje pomoć po kakvim god kriterijumima želi, ali državni novac da se deli na osnovu religije... To je protivustavno.
 

Back
Top