Dinkić: Ne snosim odgovornost za vrednost besplatnih akcija

Dinkić: Ne snosim odgovornost za vrednost besplatnih akcija
Vesti - Srbija | Tanjug | 11 decembar 2009
...
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mladjan Dinkić izjavio je danas u Nišu da "on ne snosi odgovornost za vrednost besplatnih akcija Naftne industrije Srbije (NIS)", čija je nominalna vrednost 500 dinara" i najavio da će učiniti sve da preostale akcije javnih preduzeća vrede više.
"Odgovornost snose oni koji su zaključili transakciju sa Rusima koja je pet puta niža od realne tržišnje vrednosti. Ja sam bio protiv toga i izašao sam iz grupe za pregovore", podsetio je Dinkić u izjavi novinarima.

"Učiniću sve da preostale akcije javnih preduzeća vrede više. Kako Srbija bude izlazila iz krize cena akcija na berzi će rasti", kazao je Dinkić i savetovao gradjane da svoje akcije sačuvaju do trenutka kada će njihova vrednost biti veća.

Dinkić je izrazio očekivanje da će akcije u dogledno vreme dostići solidan iznos, "ne noliki koliko je je najavljivao 2007. godine (oko 1.000 evra), ali da će biti relativno blizu tog iznosa".

"Ja znam da su gradjani sada nezadovoljni, ali ja moram da im kažem istinu", kazao je Dinkić i naveo da su akcije, čija se vrednost formira na berzi, svih kompanija u svetu drastično pale u periodu ekonomske krize.

Dinkić je rekao da će od 6. januara krenuti distribucija akcija NIS-a, da će biti podeljen novac iz privatizacionog registra ravnomerno, ali i da će izmenama Zakona o besplatnim akcijama biti omogućena podela akcija "Telekoma" i Aerodroma Beograd sledeće godine, a akcija Elektroprivrede Srbije 2011. godine.

:hahaha::hahaha::hahaha:


Buuuuuuuuuuuaaaaaaaaa!!!!!!!!:hahaha:
 

Back
Top