Девизне резерве - ко је колико јак

urospo:
icon_thumright.gif
Takodje, uostalom videli smo sta rade ameri kad su jedini u svetu, i na licnom primeru.

Драго ми је што има ко да разуме.
А они који не схватају - кад порасту кашће им се само :lol:
 
Duh Sekire:
Е Фаги, никад ти нећеш разумети.
Мени је доста да Русија, Кина, Индија јачају. Да би Америка била слабија.
То задовољава моје осећање правде.
Ima li prokletije reci na svetu od reci "pravda"?
Za sta je sve ljudi koriste i kako je sve ne tumace.
Kada bi toga mogla biti svesna,promenila bi znacenje u bilo sta.

I kako ce tebi ta pravda priustiti ekonomski boljitak?
Nesumnjivo je da Azija ekonomski jaca vrtoglavo,ali mislim da se kod nas jako pogresno tumaci znacaj te pojave.Pa kapital je kapital.I svaki Kinez ili Rus ce se jednako odnositi prema nama,kao i Nemac npr. kada je biznis u pitanju.
Mozda je nekima psihicki prihvatljivije da ih izrabljuje neki Ruja,ali fizicki gledano,kvalitet patnje je isti.
Ili mozda gresim,pa Kinezi i Rusi ne otpustaju radnike,daju ekstra plate...Idi,bre....
 
Rusija: Možda veto za Kosovo

Predsednik Rusije Vladimir Putin je izjavio da bi Rusija, ako rešenje konačnog statusa za Kosovo ne bude prihvatljivo za nju, mogla uložiti veto u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija, piše londonski Fajnenšel tajms.

List navodi da je Putin ocenio da bi nezavisnost Kosova postavila presedan za druge problematične regione, uključujući Abhaziju i Južnu Osetiju, teritorije koje žele da se otcepe od Gruzije, prenosi BBC. List piše da Vašington vrši pritisak na Ujedinjene nacije kako bi do kraja godine bilo nađeno konačno rešenje za Kosovo, koje će, gotovo je izvesno, podrazumevati nezavisnost od Srbije. Putin je na tradicionalnom godišnjem susretu sa stranim novinarima, stručnjacima i intelektualcima rekao da ne može postojati jedno pravilo na Kosovu, a druga pravila u drugim situacijama.

Đurić: Izjava Putina od najvećeg značaja za Srbiju

Vlada Srbije pozdravila je izjavu Vladimira Putina. Direktor Kancelarije Vlade Srbije za saradnju sa medijima Srđan Đurić izjavio je da je izjava predsednika Putina o Kosovu i Metohiji od najvećeg značaja za Srbiju i za zaštitu njenih suštinskih državnih i nacionalnih interesa.

"Stav predsednika Putina je principijelan i potpuno u skladu sa najvišim načelima međunarodnog prava i, što je posebno važno, u duhu očuvanja mira i stabilnosti", kazao je Đurić.

icon_salut.gif

Ovako nesto bi bilo nezamislivo pre 10-tak godina, dok je Rusija bila maltene na kolenima.
 
Duh Sekire:
Е Фаги, никад ти нећеш разумети.
Мени је доста да Русија, Кина, Индија јачају. Да би Америка била слабија.
То задовољава моје осећање правде.
moraju oni josh mnogo da se voze dok ne stignu do americke stanice:D...prerano si se,a preterano obradovao.... http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2459804&postcount=1
 
Duh Sekire:
Него, занима ме како нико да ми контрира кад кажем како ми је лепо у овој Србији.
Са Коштуницом на премијерском месту живимо сваким даном све боље. ;)

evo, ja cu...
znaci lepo ti je u zemlji koja svakim danom jaca saradnju sa Amerikom...prvo avioni u Batajnici, pa Tadic i Kondoliza...itd...
a ovamo...
 
I kako ce tebi ta pravda priustiti ekonomski boljitak?

Економски никако.
Ја не кажем да треба протерати амерички капитал и заменити га неким другим. Или да сарађујемо само са једнима. Држава у економију и не треба много да се меша.
Ја овде говорим о сасвим другим стварима.

Ја могу да будем добар инжењер и доприносим својој земљи, а паралелно да се радујем кад злотворе задеси заслужена казна (што је било на данашњи дан). Једно друго не искључује.

Осим тога, Кина има чист капитализам са монополом комунистичке партије. Значи да економија и начин мишљења нису баш тако повезани како се веровало пре 50 година.
 
Nexus 6:
evo, ja cu...
znaci lepo ti je u zemlji koja svakim danom jaca saradnju sa Amerikom...prvo avioni u Batajnici, pa Tadic i Kondoliza...itd...
a ovamo...

То је као Милош Обреновић што је радио.
Ако то почне да погађа слободу мисли и осећања, размислићу о одласку на наведене дестинације, зашто да не.
А то се неће догодити док је ДСС нешто у власти. Довољно и да буде коалициони партнер. Коштуница је успешно минирао покушај да се осуди само злочин у Сребреници.
Дакле, док могу да пљујем Тадића што је био у Америци и да гледам друге како га пљују, мени уреду.
 
Duh Sekire:
То је као Милош Обилић што је радио.
Ако то почне да погађа слободу мисли и осећања, размислићу о одласку на наведене дестинације, зашто да не.
А то се неће догодити док је ДСС нешто у власти. Довољно и да буде коалициони партнер. Коштуница је успешно минирао покушај да се осуди само злочин у Сребреници.
Дакле, док могу да пљујем Тадића што је био у Америци и да гледам друге како га пљују, мени уреду.
sta je kao milosh obilic?!:confused:
...ti mislish stvarno da sporazumi sa amerima i sve sto se sa njima radi,radi bez volje i znanja kostunice?
samog sebe zavaravash
 
И Милоша Обреновића су многи пљували. Мада није он благонаклоно гледао на то, али ко ће српског домаћина ућуткати.
Бају Пашића кад су пљували он је рекао да је то основни постулат демократије.
Уосталом видећемо.
Можда се кренуло исувише ка Европи и Америци, али контам да ће ту доћи до застоја за пар месеци. Чак је и Драшковић навео ту могућност. А за неколико година те интеграције ће бити го к...., видећете.
 
UofC:
Devizne rezerve nisu pravi pokazatelj ekonomske snage drzave. Siromasnije drzave su primorane da odrzavaju vece rezerve da bi postigli vecu stabilnost svojih valuta dok bogatije i ekonomski mocne drzave mogu da odrzavaju "Fijat Novac". To znaci da je garancija drzave dovoljna da ta valuta bude stabilna.

А што Јапан има друге резерве по величини?
Да ли је трговински дефицит/суфицит показатељ?
 
Duh Sekire:
.

Ја могу да будем добар инжењер и доприносим својој земљи, а паралелно да се радујем кад злотворе задеси заслужена казна (што је било на данашњи дан). Једно друго не искључује.

.
Bukvalno gledano,ovo je tacno.Sto nas narod kaze:"Dok jednom ne smrkne,drugom ne svane",ali mislim da Amerika ipak iskace iz okvira ove konstatacije.
Naime,nakon dogadjaja koji navodis,a cija je danas godisnjica,imam utisak da je najmanje stete imala Amerika ili bar mnogo manje,nego sto se mislilo i sto bi neki zeleli(pa i ti).
Propadanje kompanija,recesija...su vise pogodili Evropu i ostatak sveta.Jednostavno,trenutno su odnosi takvi da je Amerika poslednja na udaru svake krize.
Tesko da ih moze iko uzdrmati,bez vecih posledica na ostatak sveta.Ne kazem da ce tako biti doveka,ali trenutno...Ja to zamisljam kao copor zveri u kojima najkrupnija dograbi najveci deo plena,ma koliki on bio.Ako je velik,ima za sve,ako je mali,najslabiji gladuju.Amerika je najkrupnija.Kina raste,pa i Rusija,ali jos su to "deca" za Ameriku.
 
Sto nas narod kaze:"Dok jednom ne smrkne,drugom ne svane"

Рецимо да је то смисао Другог закона термодинамике. ;)

Propadanje kompanija,recesija...su vise pogodili Evropu i ostatak sveta.

Само Европу.
Русији, Индији, Кини, Венецуели, Бразилу иде све боље.
А ја нисам од оних који хвале добру Европу насупрот злој Америци. Заправо је Европа колевка империјализма и према нама се показала као лоша још од Берлинског конгреса, а можда и раније.

Jednostavno,trenutno su odnosi takvi da je Amerika poslednja na udaru svake krize.

Опет чињенице говоре другачије.
Америка нема више потенцијала за мирнодопске ("полицијске") интервенције. Налазе се пред избором или да смире мало или да крену у прави рат. А ако крену у прави рат онда неће бити ни код куће најнормалније. Биће барем као у време ратова у Вијетнаму и Кореји.

Kina raste,pa i Rusija,ali jos su to "deca" za Ameriku.

Заборављаш на битну чињеницу која увек даје предност борцима за слободу над окупаторима. Једноставно, они су спремни да иду до краја. Вијетнам је имао 20 пута више жртава, па је ипак добио рат.
Русија је мотивисанија да реши ситуацију у Чеченији (у принципу она је решена), него Америка у Ираку. Слично важи и за неке кинеске аспирације.
Американци у суштини не воле много да се мешају остатку света (мислим ту на народ). И мали пад стандарда и губитак неких навика ће резултовати у жељи народа да се крене у изолационизам. То се већ и догађа. Биће занимљива кампања за следећег председника.
 
Мислим да је Народна банка Србије сада прекорачила ниво од 10 милијарди $, тако да на оној мапи напредује од флуоресцентно жуте ка мултивитамински наранџастој.

То значи да смо практично прешишали Пакистан, јеб'о слику своју. То је 165 милиона станара.
 
Samo će Kina stati na put Kaubojima. Ne silom, ali bi ih zbrisali kad bi se ovi usudili da ih dirnu.
JEFTINI PROIZVODI.
Moj primer: do blizu 2000 god CD je bio 20-25 DEM.
Sada Tajvanski PRINCO DVD ima i za 0,15 € (na štap), a ako ne bolji nije ni lošiji od Verbatima.
Sada je i Verbatim 0.15€.
Škart: Princo 1-2 kom/100, Verbatim 2-3 kom/100

Prvo, da li je moguće da je neko odgovorio na temu posle 6 godina? Drugo, da li je moguće da ovde prodaješ diskove? I treće wtf?
 
Е, па ајде да видимо:
Извор, а и да науче нешто они који не знају:
http://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_exchange_reserves#fn_1

Ево и списка:
Central Bank/Monetary Authority billion USD (end of month)
People's Republic of China $941 (June)
Japan $878 (August)
Republic of China (Taiwan) $261 (August)
Russia $260 (September 11)
Republic of Korea $227 (August)
India $166 (August 141)
Singapore $130 (August)
Hong Kong $128 (August)

Занимљиво је да нема еврозоне. Требало би да се рачуна као јединствена, и има једну централну банку. Пре годину дана су њене резерве биле нешто ниже од јужнокорејских (око 200 милијарди).
На следећој слици су дате ипак појединачне европске земље.
Такође, види се да су америчке резерве испод 100 милијарди, у рангу са резервама Мексика, Бразила, Алжира, Француске, Немачке и Италије.
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Reserves_of_foreign_exchange_and_gold.PNG

Слика говори више него хиљаду речи.

Mala Libija je imala 200 milijardi dolara deviznih rezervi....

Pa su ZBOG TOGA onog nesretnog Gadafija ubili, a lovu podelili ....

Ko poslednji ulicni razbojnici....
 
Poslednja izmena:

Back
Top