Dečiji biseri

Dete moje prijatiljeci(3 godine)ju zove u dva ujutro i kaže da je žedno i da hoće vode.
(pije Rosu jer voda iz česme ne valja).
Ona onako bunovna ode u kuhinju i vidi da nema Rose.
Sipa u čašu vode iz česme i odnese mu da pije.
On uzme čašu,gleda je,prinese nosu da pomiriši i pita da li je to Rosa?
Ona kaže da jeste,a on će njoj na to:pa zašto sam onda čuo da si puštala vodu u kuhinji!
 
Selena:
Dete moje prijatiljeci(3 godine)ju zove u dva ujutro i kaže da je žedno i da hoće vode.
(pije Rosu jer voda iz česme ne valja).
Ona onako bunovna ode u kuhinju i vidi da nema Rose.
Sipa u čašu vode iz česme i odnese mu da pije.
On uzme čašu,gleda je,prinese nosu da pomiriši i pita da li je to Rosa?
Ona kaže da jeste,a on će njoj na to:pa zašto sam onda čuo da si puštala vodu u kuhinji!

Inspektor Kluzo?!! :lol: :lol:
 
vanja, devojcica od 6 godina sinoc prica sa vrsnjakom aleksom:
"vidi da ti kazem jednu stvar: necemo se videti ni danas ni sutra jer ja stalno spavam po nekim kucama (jednu noc je bila kod babe, drugu kod nas). a ako tebi ne odu ti dosadni gosti a prispava ti se, idi kod moje mame i spavaj u mom krevetu, samo izbaci lutke, znas, bezveze je da spavas sa lutkama kad si musko".
razgovor je bio skroz ozbiljan i emotivan. a ja :lol:
 
Moj sin ima 4 ipo godine i opcinjen je Spajdermenom -po citav dan se vuce po tepihu kao covjek pauk,baca mreze itd.Danas mu ja malo podviknem da digne glavu sa tepiha a on pocinje da pjeva "Milica(sestra) je Mary Jane(Spaj. djevojka),ja sam Spajdermen a mama je Goblin"(Spajdijev neprijatelj)!!! :lol:
 
Evo jos nekih fora moje djece!
Milica(4g) uci Djinu (2,5)da cita:
M:Djina ovo je slovo A,kazi A-mala cuti
M:Ovo je slovo O,kazi O-opet cuti
M:Mama evo jos jednom da pokusam jer je ova Djina glupa.Djina ovo je slovo P,kazi P
A Djina odgovara jasno i glasno P p**ka ti materina!!!
Jovan je imao otprilike 20 mjeseci.Moj brat Nikola zivio je tada s nama jer mi je suprug bio u inostranstvu.Jednog dana dosli njih dvojica iz setnje ljuti kao puske jedan na drugoga(zaboravila sam povod "svadje").Mali ga ne konstatuje iako se ovaj odljutio i poceo da mu se slihta.Poslije rucka prilegosmo malo mi stariji,kad se probudismo ono ujku nestao mobilni-trazili ga mi svuda ali nema pa nema dok Jovan, koji jedva da je nesto progovarao,i to samo prve slogove, rece "Pija"(pliva)!?Ja provirim kroz balkon i vidim da ga je ladno bacio sa petog sprata i to se snasao da ga proturi kroz ogradu koja je sva iz malih kocki pa je to bio citav poduhvat.Tako je bebac naplatio ujaku za prvu "svadju"!
Poslije skoro pola godine nestane ujku novcanik,ubismo se trazeci-nista.E tu Nikola pocinje da sumnja u malog i da ga ispituje sta je uradio sa novcanikom.Poslije duzeg negiranja,natezanja i ljutnje Jovan rece,malo razgovjetnije nego pola godine ranije: "Pija moje ibicom"(nije zaboravio stari nestasluk)!!!!!! Ovaj mu povjeruje da je opet bacio preko balkona i "pozdravi" se sa novcanikom.Ubrzo ja pocinjem da sumnjam(ograda jako visoka,ne moze da prebaci) pa nastavim sa prevrtanjem i poslije nekih pola sata nadjem ga ispod trosjeda u dnevnoj sobi!Da ste vidjeli taj zadovoljni osmijeh kad smo ukapirali da nas je zezao i poceli da se smijemo kao ludi!Preveslao nas je(bolje reci ujaka) kao malu djecu!
Zakljucili smo da je mali zlopamtilo i da ga se treba cuvati kad se naljuti!
 
Telefonski razgovor:

Ona (2.5 godina): Kad ces doci kod mene?
Ja: Ne mogu sada, vec je pao mrak :wink:
Ona: Ali, kod mene nije, pogledaj kroz prozor!
(ona zivi na Banjici, na vrhu solitera, a ja u Zemunu, u prizemlju...)
 
Iz ordinacije:

Bogdan je predskolac. Ulazi sa ispruxzenom rukom i deklamuje ozbiljnim glasom:

"Bogdan M..........., 6.5 godina, drago mi je!"

Ja se vec rusim u smeh ali uspevam da zadrzim ozbiljnost i nastavim pregled. PItam ga d ali je ikad bio na moru. Dok crta zadubljen u svoj rad, Bogdan odmahuje glavom, kaze da nije. Ja opet dosadna, pitam da li zna da mi kaze sta zivi u moru?
Bogdan, mrtav ozbiljan:

" A je l' u nasem, ili u morima generalno?"

Opet zadrzavam smeh i kazem - sve jedno, u bilo kom moru, moze i u nasem.

Bogdan nabraja "Ribe, hobotnice, sipe, zvezda, ajkula, delfin, morski konjic....."

Ja, prilicno impresionirana, kazem

"Bravo Bogdane, pa ti svasta znas - a otkud ti sve to znas kad nikad nisi bio na moru?"
A bogdan ce, zgranuto me pogledavsi sa prezirom:

"Boze...?! Gde ti zivis?? Pa je l' ti znas da sad postoji televizija?!"

E kad nisam crkla od smeha, setila sam se mog Igora u tim godinama koji je na slicno pitanje odvalio "Pa citam knjige, pobogu zeno!"

:lol:
 
Ovo mi je pricala sestra:
Njena prijateljica ima sina od 4 godine i dok ga je kupala mali pita: Mama jel cu ja kad porastem biti veliki?
Ona: Hoces sine!
On: A jel ce i ku** da mi poraste?
Ona: Hoce sine
On sav srecan : A jel odavde (iz kade) do bojlera? :D :shock:
 
Prije pola godine kad je moj sin Filip imao 4g.
piškeći me pita;mama a hoćel meni još narasti laki(piša)ja mu kažem pa naravno sine,a on na to,aali mama ja neču da mi bude veliki ,hoću da bude tvrd!!!!!
 
kad smo vec kod pise...
moj sin i njegova drugarica piske,on u solju,ona sedi na nosi...i zagleda.....mama zasto paki piski na slamcicu?...pa nije to slamcica,to je njegova pisa.....dobro mama,kakav mu je to stapic....majka vec nezna odgovor....sara kaze,jadni paki,ima stapic,a ne kao ja slatku,malu ribicu :lol:
 
moja cerka kod frizerke.ova je shisha i posto se mala stalno mrda i stolica se okrece.i pravi cudne zvuke(nepodmazana) a malena ni 5 ni 6 nego kaze frizerki
"ej ti prdis"
ovoj neprijatno,kaze "ma ne stolica skripi"
"dobro dobro znaci prdis"
 
hanibal77:
moja cerka kod frizerke.ova je shisha i posto se mala stalno mrda i stolica se okrece.i pravi cudne zvuke(nepodmazana) a malena ni 5 ni 6 nego kaze frizerki
"ej ti prdis"
ovoj neprijatno,kaze "ma ne stolica skripi"
"dobro dobro znaci prdis"
:lol: :lol: :lol:
Neznam koje ti je čerka godište ali moj si je upao u neku fazu gdje u svaku rečenicu stavlja PRDANJE npr.
mama ajmo leći u krevet,čitati priču i prdit!
.....ajmo gledat crtani i prdit!
I tako na ulici,radnji u gostima....
Ludilo,nadam se prolazno :roll:
 
Kad sam ja bila mala zivjeli smo kao podstanari na spratu jedne kuce,a gazde su zivjele u prizemlju.Meni su bile oko tri godine a njihovom sinu Igoru otprilike sest.Posto su stepenice vodile pored njihovog WC-a,imala sam priliku vidjeti Igora kako piski i sva onako zapanjena pocela sam vristati po kuci:"Mama,mama,Igor umjesto koke ima prst!".
Jos veci biser je imao moj brat.Kada je imao negdje oko tri godine,prvi put je bio u prilici vidjeti pravu pravcatu zivu kravu.Prvo je par momenata blenuo u nju kao u cudo,a onda je odvalio:"Jaaao, mama,koliko krava ima kita!"Auditorijum je popadao od smijeha!
 
roberta:
hanibal77:
moja cerka kod frizerke.ova je shisha i posto se mala stalno mrda i stolica se okrece.i pravi cudne zvuke(nepodmazana) a malena ni 5 ni 6 nego kaze frizerki
"ej ti prdis"
ovoj neprijatno,kaze "ma ne stolica skripi"
"dobro dobro znaci prdis"
:lol: :lol: :lol:
Neznam koje ti je čerka godište ali moj si je upao u neku fazu gdje u svaku rečenicu stavlja PRDANJE npr.
mama ajmo leći u krevet,čitati priču i prdit!
.....ajmo gledat crtani i prdit!
I tako na ulici,radnji u gostima....
Ludilo,nadam se prolazno :roll:
:lol: :lol: ima 2 god i 8 mes
 
Alisa, 3 godine:
-mama, kako se pise "s"?
ja:
-kao polumesec.
ona:
-ne "s" kao sijalica nego "s" kao sesir?
Alisa, 8 godina:
-mama, sta je to Nepal?
-to je jedna drzava..
posle sat vremena:
-mama, sta je to Nepal?
-pa drzava, kad ces da zapamtis?
-kad prestane da mi bude glupo..
Matija, 3,5 godine:
-mama, kazi seki da nije kompetentna da mi odredjuje sta cu da obucem!
ja:
- :shock:
 
Sredili smo Jovani(4,5) dečiju sobu.
Svaki dan kada dođem sa posla, soba užasno miriši na onu dečiju "maliciju". Treći dan ja je pitam: "Jovana, zašto toliko namirišeš svoju sobu?"
Ona mi odgovori onako ozbiljno: "Pa,muva kada dođe u moju sobu da se sama ubije!" STRAŠNO!
 
Razgovara unuk s bakom:
"Bako, jel deda ima kitu?
"Ima" odgovara baka.
"A tata?"
"I tata" kaze baka.
"A ti bako, jel imas ti kitu?" opet ce decak od tri godinice.
" Ja nemam" rece baka.
"A sto, bako, jel ti otpala? zabrinuto pita decak.
 

Back
Top