Dečiji biseri

Moja mala sestričinica, 4,5god juri ka tel koji zvoni (uvek mora ona prva da se javi): - Ja sam, pričaj malo sa mnom! I ja znam reči!
Pa priča šta su jeli u školici: - A posle? - pita je majka. - Posle smo štucali.
Sama je dohvatila i obukla prsluk, bez da joj je iko išta rekao: - Bravo, to si videla od mame! - Ne, to sam videla od čistača na ulici.
 
Tema je preslatka.
Curica nasih prijatelja, 3g....... setaju ona i tata, njoj pukne lastis na gacicama i ona u jednom trenutku stane sva zbunjena i kaze:"... ja sad ne znam sta cu tata, ne mogu dalje, k l i z e mi se gace!!":)
Tek posla u obadniste i prvi rodjendan tamo bio nekoj Sladji, i od tada ona na svakom rodjendanu peva.... danas nam je divan dan, nasoj Sladji rodjendan!!:).... kaze tako ide pesma!
Ma klinci su divni!!!
 
Moja snaja i bratanac dosli kod mene na kafu. Zapricamo se mi o tome koliko ja volim dugacku kosu kod muskaraca i kako jedan decko ima predivnu dugacku kosu- rado bih ga oshishala i napravila sebi periku. Mali to cuje i zapamti! Posle duze vremena ode on u bolnicu na operaciju. Kako nisam tada mogla da ga posetim iskoristila sam priliku kad se vratio kuci. Za brzo ozdravljenje poklonila sam mu igracku- malog jeza, za koga kazu da je cuvar kuce. Ali, jez je bio skrojen tako da izgleda kao da ima dugacku kosu! Mali mu se veoma obradovao, zvao mamu da joj pokaze sta mu je teta Ana donela, a zatim se obratio meni:
"Teta Ana, daj makaze da ga shishamo!!"
 
Siniša ( 2.godine) je tražio od mene minke ( šminku) ... sve je lepo izvadio iz nesesera i otvarao...kada je otvorio maskaru, a ona crna, namrštio se i rekao: piljavo to...piljavo...pelji( operi)!
 
pitam ja mog bratica (5 god) da li ima devojku, on pocne da nabraja: maja, saska, natasa i vanja
kazem ja: pa, dobro ali koju ti volis od njih? kaze on meni: andrea, ti si vec starija i trebalo bi da znas kako to ide, nije bitno da li ja volim, bitno je da me one vole a ja cu nekako bar jednu zavoleti.
:) :) :)
 
Bogami mi je malo čudno KAKO je ta mama objasnila šta je menstruacija:shock:

Mala Kristina leži na podu, pokrila se pelenama; mama joj kaže - ustani, nemoj ležati na podu, a Kristina: Ja sam se ubola na vreteno, čekam kraljevića:!: Mama za sebe komentariše - načekaćeš se:roll:
Mama sprema mlađu sestricu i pakuje stvari idu napolje, posle nekog vremena kaže - Kristina, ustani, idemo! Kristina skače: Bila si u pravu, ovog princa nikad dočekati:lol:

Ovo je više tetkina provala, ali je baš dobra. Kristini je rođendan, a u zabavištu za svaki rođendan obuku slavljenicu kao princezu, da bude glavna. Kris viče sva hepi - ja sam princeza, ja sam princeza:-) tetka joj dobacuje: to ceo život da si ponavljala, 'si čula:idea:

P.S. Strava mi je ovo: ti si već starija i trebalo bi da znaš8-) :lol:
 
ja u sobi slusham muziq...otvorena vrata od pretsoblja....roditelj na poslu....otvaraju se naglo vrata....upada andjela(klina tad imala 5-6god...zhivi vrata do mene)....i onako gleda oko sebe "ja doshla" .....zamisli je ja doshla....kao t-a-r-a (:

inache ide na balet i sva je takva i ja je zezam a ona se kao ljuti (:

sad ima 12-13 pa i nije vishe tolko shashava....sad je kao sva ozbiljna i ne pominje balet....
 
Da dam i ja udeo ovoj najboljoj temi na krstarici. Da ne objasnjavam sad o kome se radi, uglavnom devojcica od 3 godine se vrti oko trudne mame (5-6 mesec), skace po po njoj, ko i sva nemirna deca, i mama joj objasnjava "Nemoj da skaces po stomaku, mama je trudna, ima bebu unutra". A mala postavlja pitanje: "A kako je usla unutra???"
Ja kad sam cula tu pricicu iz prve ruke (od te mame) crkla sam od smeha :) :)
 
> *Subject:* DECIJI BISERI
>
>
>
> * **Ne znam koliko imam godina. To se stalno menja.*** *
> * **Tata je odrastao na selu. On je kravu video uživo!*** *
> * **Jako sam se uplašio kad se mama razbolela. Pomislio sam da će
> nam tata kuvati.*** *
> * **Ja se ne svađam s roditeljima. Nisu moj nivo.*** *
> * **Kad se mama posvađala s tatom, prvi put sam video leteće
> tanjire.*** *
> * **Životno osiguranje je novac koji dobije onaj ko preživi smrtni
> slučaj.*** *
> * **Usvajanje je bolja mogućnost. Tako roditelji mogu sami da
> izaberu svoje dete i ne moraju da prihvate baš ono koje su
> dobili.*** *
> * **Krave ne smeju brzo da trče, da ne bi prosule mleko.*** *
> * **Crvi ne grizu jer imaju rep i napred i nazad.*** *
> * **Breskva je kao jabuka sa tepihom.*** *
> * **Proleće je prvo godišnje doba. U proleće kokoške nose jaja, a
> seljaci krompir.*** *
> * **Psi obično vole vodu. Neki čak toliko, da u njoj i žive. To su
> morski psi.*** *
> * **Sve ribe nose jaja. Ruske čak kavijar.*** *
> * **Zoološki vrt je super. Tamo možemo da vidimo životinje koje i ne
> postoje.*** *
> * **Nisam kršten, ali sam zato vakcinisan.*** *
> * **U Francuskoj su nekad pogubljenja kriminalaca izvodili
> želatinom.*** *
> * **Ribe se razmnožavaju tako da nose iskre.*** *
> * **Muslimanska Biblija se zove Kodak.*** *
> * **Papa živi u Vakuumu.*** *
> * *Čak i dečaci imaju da kažu nešto zanimljivo ako ih dovoljno dugo
> slušaš. *
> * *Za devojčice je bolje da se ne udaju, ali dečacima treba neko ko
> će da čisti. *
> * *Šta moji roditelji imaju zajedničko? Paa... Oboje ne žele da
> imaju više dece. *
> * *Ti u stvari ne odlučujes sam kad treba da stupiš u brak. Bog to
> odlučuje odavno unapred i ti na kraju vidiš šta ti se dogodilo. *
> * *Prvo moraš da nađeš nekoga ko voli iste stvari kao i ti. Ako na
> primer ti voliš fudbal, onda i njoj mora da se svidja to da ti
> voliš fudbal i onda da donosi čips i pivo. *
 
Moja seka je uvek imala ispade otvorenosti, kad smo bile male i pikirale na kafu govorili su nam ako pijemo izrasce nam rep i brkovi...
I sad moj deda doveo novu babu koja je imala vidljive nausnice (brcice)
i Branka (3 god.) je zagleda i zagleda i na kraju pita>
Jel ti pijes kafu?
Baba kaze: dA
A Branka ce:A gde ti je rep?
 
Zena koja nas je cuvala je volela da opsuje, i stalno nas je opominjala :
Ne kaze se AAA nego molim, seljacino! ali u sali
I moja nova baba opet nadere od Branke, kako je bila i nagluva nije cula sta je pita pa je rekla :
A?
A Branka se prodere :Ne kaze se AAA nego molim, kumanacka seljacino!
 
Posle prepodnevne setnje pita me moj cetvorogodisnji sin:"Gde idemo mama, gde idemo a jel necemo kuci?" " Necemo", odgovaram znajuci da posle suprotnog odgovora sledi plac i dranje.
"Gde idemo, gde idemo, gde idemo,....?" u nedogled ce on. " Idemo na Mars!"- kazem ja prvo sto mi pade na pamet i sto je meni mama govorila kad sam dosadna."Pa dobro onda idemo da setamo na Mars"- zadovoljno ce moj sin.
 
Malecki ide u drugi razred, ima sedam godina ( onaj novi sistem kad krecu sa sest) i ucili slovo CH, pa treba da sasvtave recenicu koja pocinje tim slovom, u fazovu (Chizme su mi male, chika Jova ima auto, Chovjek ide ulicom...)

A moj burazer kaze - CHARAPE SMRDE.
E, ali se niko u razredu nije toga sjetio.
 
Klincu (2 god) deda priča priču o usudu svako veče po deo.
Jedno veče kaže mališa dedi "pričaj mi onu priču o sudovima!"
Pa se setih i mog bisera iz detinjstva - o autobusu, pitala sam mamu da li autobus ide za ručak ili večeru... a on je išao za kloku!!!!
 
Kažem mu "Mama mora da uči, da završi fakultet, da može da radi da zaradi parice."
On kaže "Ne mora".
- Ali trebaju nam parice da kupujemo automobile, hleb, mleko, odeću, obuću...
- Imam dovoljno auta!
- Ali opet nam treba za hleb, mleko...
- A mogao bih da kupim i beli kombi.
Ako mama već MORA da uči, oću ja kombi...
 

Back
Top