Dečiji biseri

Čekam već par dana da mamica napiše šta joj je dete reklo, al' izgleda ona zaboravila, pa ću ja:-P Dobio mali Dusan novu jaknu i nabraja koje je boje - CRVENA, ZELENA I EUROKREM :lol:
Kissić za Dusana i mamu:wink:
 
mama kupi kreditnu karticu!!!
super je kada plaćaš sa njom,oni je samo pogledaju pa ti vrate...
ne uzmu ti pare, a ovako ti uzmu pare nepovratno!!
znam ja kada smo bili u Drčkoj, ona kartica ti je bila pokvarena,
pa si morala da ima daš pare...ja sam bio tužan...
kaže juče moj paja:p
 
mah mah, od lude tete i ludog čike :D
(nikad ovu temu ne otvaram, ali neka intuicija....:P :P :P )

ja ne znam bebeće fazone :cry:
ali: bile 2 petogodišnjakinej skoro kod nas
imaju istog dečka - Milutina :lol:
(ali on ima dva imena, bilo je objašnjenje :P Uroš Milutin, dakleM )
 
1) Moj sin, koji je u fazi privikavanja na nosu, umesto da kaze: "Mama, kaki mi se", kaze: "Mama, hocu bacim *****". - Afroditi :P

2) kada su ga pitali da piski u travicu, on je piskio, a kada je trebao i da kaki u travicu rekao je "nema smisla" - mo.mala :shock:

rasplakah se, smejem se do suza :lol:
 
Vozim ja. mog sokola Dimitrija (4) kod sestre, i on negde kod TP(Terazijski prolaz, za seljaci) kroz otvoren prozor pokazuje na bilbord na kome piše: PINK - Nacionalni dnevnik...
-Ujko, Ujkooooo, evo ga Haški tribunal :lol:
Moj Mita, moj delija 8-)
 
Vidi Betty ovu sto me citira?! :-P

Imam par bisera ove dece gastarbajtera.
Npr. jedna mala Bosanka, kaze - ne merem mahovat /u prevodu- ne mogu to da uradim/.:lol:
Druga mala kaze - vidi sto sam poflignula /poletela/ fliegen - leteti.:roll:
A moj mali kaze - mama, moje shue su weg / nema mojih cipela/.:-D
Ili hvala du dosao kod nas. Ili alles gute zum butzag /alles gute zum geburtstag - srecan ti rodjendan/.
To je meine. Reco mi on da aufpassen. /reko mi je da pazim/...itd.
U vecini slucajeva sam i sama zbunjena, nista ga ne razumem.:-?
 
afro, to je normalno kad dete uči dva jezika naporedo tj. kad je bilingval
bez brige, vremenom će se "očisititi" od toga ( do 7. godine, kako kaže Ranko Bugarski, stanje se uredovi) :D
 
ova klinka sto je cuvam a ima 4 godine, sinoc za vecerom dok je jela batak(naravno uvijen u foliju da se ne isprljaju rucice) pita: Aaa, sta je ovo tako tvrdo? Majka je pogleda i kaze: To je sine koska!
Ja sam tu pocela da vristim od smeha i sad mi bre smesno a majka me pogledala ko da sam pala s Marsa. .ebem ti Zapad- ni da se nasmeju ne umeju!
 
Ova prica je malo starija,jer je glavni lik sad vec veliki decko,ali se svaki put slatko nasmejem kad se je se setim.Mislim da je tada imao oko 4 god.
Dakle,povela ga porodica negde i prolazeci kroz jednu ulicu njegov stariji brat prokomentarise kako Krmaca ima dobru kucu(Krmaca je jedan bogatiji trgovac koji je taj nadimak dobio jer je kao mlad radio sa svinjama,ili tako nesto),a i zaista njegova kuca je bila najlepsa i najveca u kraju.
Vidi to mali pametnjakovic,i kad su se vratili kuci,potrca tati sav uzbudjen-Jao tata, kako Gica ima lepu kucu!!
 
I ova je prica od pre mnogo godina. Akterka glavna sam ja. Komsinica, koju nisam bas mnogo volela je dosla kod moje babe na kafu. Komsinicu nisam volela, jer me je terala da psujem (a ja sam naravno uvek bila lepo vaspitano dete :) ) i jednostavno me nervirala. I, tako sede njih dve, i komsinica se meni obraca "Lelo, daj mi casu vode"...i ja posto je nisam volela, pred njom se obratim babi svojoj "Baba, daj ovoj svinji vodu". A, baba, u zemlju da propadne...a ja i dan danas umrem od smeha kad se ovoga setim...i niko ne moze da objasni sta mi bi u tom trenutku, jer stvarno nisam psovala i bila sam fina devojcica :)
 
Betty:
afro, to je normalno kad dete uči dva jezika naporedo tj. kad je bilingval
bez brige, vremenom će se "očisititi" od toga ( do 7. godine, kako kaže Ranko Bugarski, stanje se uredovi) :D

Znam Betty :-P i za Bugarskog i za bilingvalnu decu, ali meni je to jako simpaticno sad kad se desava meni, tj. njemu. Odusevljava me kako klinci kopcaju sve te stvari, kako je gramaticki sve tacno, a opet pomesano. Fenomenalni su. Svaki dan umirem od smeha.;-) :lol:
 
na poslu, klinka od oko 4-5 godina, slatka kao secer:

JA: jaooo, sto si slatka, a sto imas divne trepavice... odakle ti?
ONA: rodila mi mama.
JA: a kako meni nije rodila..? sta sad ja da radim...
ONA (sa visine): ima da se kupi u APATECI.
JA: pa onda znaci da i ja mogu da kupim?
ONA (odmeravajuci me pazljivo i polako): ako imas para....

decko od 7 godina razrogacenim ocima vrlo pazljivo prati devojku koja radi sa mnom - prelepa, vrlo atraktivna 22-godisnja crnka; kad je za tren izasla napolje, kaze:

ON: a jel' tasha udata?
JA (mrtva ozbiljna): nije.
ON: a sta su joj roditelji?
JA: nemam pojma.
ON: aj' vidi, pa da tvrdimo pazar....!
(inace je bar cetvrti momak ispod 10 godina koji je pousavao da zaprosi tashu - natashu :) )

devojcica od oko dve - mama je pita: 'oces da ostanes tu, ili ces sa mnom? mala odgovara: sa mnom! :)

moja cerka, od oko 3 godine, u voznji kola vidi na putu pregazenu macku: mama, vidi, maca se OPARALA...!


 
U ordinaciji: majka dovodi blizance pretskolce, 5.5 godina. Miljan i Dusan.
Pitam Dusana: Je l' ti Dusane umes da brojis?
Dusan sav ponosan: Umem!
Ja: Ajde mi broj do naprimer...10!
Dusan: 1...3....5....7....9.....
Ja (zbunjena): cekaj, a 2, 4 i to?!
Dusan: Parne broji Miljan!
( :shock: )

P.s. Porodica je crnogorskog porekla.
 
Putujem ja iz Kragujevca za Beograd, i u tom busu sretnem neke svoje kućne prijatelje, koji se takodje vraćaju za Bg. Njihov klinac je mnogo sladak i mnogo pametan. Da bi razvili kakvu takvu komunikaciju, pitam ja njega
''Neco, jel znaš ti da brojiš?''
''Pa znam'' - kaže on
''Ajde da čujem''
'' 1,2,3,4, 5 ..... 101, 102, 103 ...'' i u to sve ja kažem
''Dosta je dosta, shvatila sam da znaš da brojiš'' medjutim, Neca i dalje nastavlja da broji ''708, 709 ....'' ja ga opet upozorim, sva smorena što sam ga uopšte i pitala, da je sve to u redu, ali on i dalje nastavlja .....dolazi do 999 i malo se zamisli, pogleda u svog tatu .... pa u mene, i ja sva srećna kažem ''Ahaaaa, dalje ne znaš'' a tek će Neca ''Znam ... BEZBROJ JEDAN, BEZBROJ DVA''
Ljudi u autobusu su popadali u nesvest od smeha, i ja sa njima naravno :)
 

Back
Top