Decentalizacija; ukidanje Vojvodine; glavni grad

Da li treba Vojvodinu ukinuti?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa sto da se ne ukine...koj ce mi autonomija !

Ne, smeta mi Srbija slaba, siromashna, nerazvijena... A tebi je valjda vazhnije da Srbija bude cela bogata, nego da Vojvodina bude bogatija od ostatka Srbije. Osim toga u tom sluchaju bi cela Vojvodina bila bogata, ne samo Novi Sad i sa jachim ostatkom Srbije bila bi i Vojvodina jacha.


Ja sam za ravnopravnost, ali ne tako da se Vojvodini uzme autonomija i da se sve odavde razvuce, nego da se i ostali delovi bogate drugim putem....
 
Zanimljivo razmisljanje. Molim te objasni mi malo detaljnije....

Vojvodina je kao sto znamo bogata i spada medju najrazvijenije pokrajine, ali ako krene da se ove pare koje Vojvodina ima od svojih prihoda salju u konkretno istocnu Srbiju, necemo dobiti ravnomerno bogacenje, nego ce oba dela ubrzo propasti, ono sto je u Vojvodini treba tu i da ostane, naravno ne sve....
 
Price za malu decu...aj da vidim sta to donosi !?

Amerika nikad ne bi postala shto jeste da je sve strpala u jedan grad. Tako je Njujork finansijski centar, Vashington politichki, Hjuston za svemirska istrazhivanja, Chicago saobracajni, Los Andjeles centar industrije zabave...Mi nismo Amerika(nemamo tako krupne stvari) ali mozhemo biti Shvajcarska koja je razbacala institucije po nekoliko gradova.
 
Vojvodina je kao sto znamo bogata i spada medju najrazvijenije pokrajine, ali ako krene da se ove pare koje Vojvodina ima od svojih prihoda salju u konkretno istocnu Srbiju, necemo dobiti ravnomerno bogacenje, nego ce oba dela ubrzo propasti, ono sto je u Vojvodini treba tu i da ostane, naravno ne sve....

Zanimljivo...posebno deo o bogatoj Vojvodini i njenim prihodima !
 
Vojvodina je kao sto znamo bogata i spada medju najrazvijenije pokrajine, ali ako krene da se ove pare koje Vojvodina ima od svojih prihoda salju u konkretno istocnu Srbiju, necemo dobiti ravnomerno bogacenje, nego ce oba dela ubrzo propasti, ono sto je u Vojvodini treba tu i da ostane, naravno ne sve....

Alo brate, nece pare nikud iz Vojvodine, ali nece ni u Novi Sad, vec ostaju gde su zaradjene.
 
Vojvodina je kao sto znamo bogata i spada medju najrazvijenije pokrajine, ali ako krene da se ove pare koje Vojvodina ima od svojih prihoda salju u konkretno istocnu Srbiju, necemo dobiti ravnomerno bogacenje, nego ce oba dela ubrzo propasti, ono sto je u Vojvodini treba tu i da ostane, naravno ne sve....

Odakle ti ideja da se ta sirotinja koju si nabrojao pita za bilo shta? O svemu odlucuju, kao sto znash i sam, gazde iz Bg-a, tako da ne boj se nishta, ta sirotinja nece dinara videti okreni-obrni.
 
Amerika nikad ne bi postala shto jeste da je sve strpala u jedan grad. Tako je Njujork finansijski centar, Vashington politichki, Hjuston za svemirska istrazhivanja, Chicago saobracajni, Los Andjeles centar industrije zabave...Mi nismo Amerika(nemamo tako krupne stvari) ali mozhemo biti Shvajcarska koja je razbacala institucije po nekoliko gradova.

mi ne mozemo da budemo Svajcarska,a institucije mozemo da razbacamo gde god hoces !
 
Odakle ti ideja da se ta sirotinja koju si nabrojao pita za bilo shta? O svemu odlucuju, kao sto znash i sam, gazde iz Bg-a, tako da ne boj se nishta, ta sirotinja nece dinara videti okreni-obrni.

Pa i BGD vuce sve pare pa se niko ne buni, ne kontam onda poentu, zasto zelite da Vojvodina izgubi status pokrajine, i nemacka ima Bavarsku(Minhen) pa im je super....
 
NS je najlepsi i najveci(u Vojvodini) treba mu najvise, kao sto u Srbiji treba najvise BGD-u...I naravno jedan deo da ostane tamo gde je zaradjen....

Subotica je lepsha od NS a Kragujevac od BG... Osim toga bash za BG i NS je bolje da se vishe niko ne doseljava u njih. To cesh postici samo ako SVE pare ostanu tamo gde su zaradjane. Shta ti hocesh da Vojvodina radi, Novi Sad se gradi? Gde je to fer d asiromashniji izdrzhava bogatijeg?
 

Back
Top