Decentalizacija; ukidanje Vojvodine; glavni grad

Da li treba Vojvodinu ukinuti?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
GZ:
Prijatelju, ti ili se nisi naspavao, ili si prehladjen..

To sto si napisao je NEMOGUCE..
Takvi vise ne postoje ni u BAJKAMA, a ni mala djeca vise ne mogu da svare ovakve stvari..
Bez uvrede, lijepo je mastati, ali ovo j vrhunac..

Ja sam malo preterao, ali uzmi recimo Shvajcarsku, Nemachku, Kanadu, Italiju... ja bio bio potpuno zadovoljan da imamo njihov model decentralizacije. I nemoj se zavarati nisu oni decentralizovani zato shto su bogati, vec su bogati zato shto su decentralizovani.
 
Ja sam malo preterao, ali uzmi recimo Shvajcarsku, Nemachku, Kanadu, Italiju... ja bio bio potpuno zadovoljan da imamo njihov model decentralizacije. I nemoj se zavarati nisu oni decentralizovani zato shto su bogati, vec su bogati zato shto su decentralizovani.

Oni su bogati zato sto su pljackali i krali po celom svetu a ne zato sto su decentralizovani !
 
Ja predlazem da se dok je rano uradi nesto po pitanju...

Recimo da pomognemo u razvoju zapostavljenih opstina na jugu Srbije tako sto ce se prestonica premestiti u Bujanovac sa kompletnim drzavnim aparatom, administracijom, sluzbenicima i njihovim porodicama, vojskom, policijom, institucijama obrazovnog sistema itd.

Tako bi se najzad pruzila prilika tim opstinama da dobiju dugo trazena sredstva, bolje puteve, velike projekte, povecanu bezbednost da se osecaju sigurnije kao svoji na svome itd. :andjeo:
 
Rekao sam zashto, nije dobro da postoje tako velike pokrajine u ovako maloj Srbiji. To je drzhava u drzhavi. Za sve je bolje da okruzi dobiju status pokrajina. Tako ce vishe gradova profitirati a sprechice se separatizam.

Ma kakvi bre okruzi,regioni i pokrajine...sve to je samo zaludjivanje naroda i vodi u nove svadje i podele a osim toga i mnogo kosta ! Treba nam unitarna Srbija sa malo sirim ovlascenjima na nivou opstine i nista vise od toga !
 
Rekao sam zashto, nije dobro da postoje tako velike pokrajine u ovako maloj Srbiji. To je drzhava u drzhavi. Za sve je bolje da okruzi dobiju status pokrajina. Tako ce vishe gradova profitirati a sprechice se separatizam.

A shvatam smeta ti sto je Vojvodina jaka, bogata, razvijena,...
630px-Flag_of_Vojvodina.svg.png


Da se odmah zna, nisam autonomas, samo ne treba nista dirati dobro je ovako....
 
A shvatam smeta ti sto je Vojvodina jaka, bogata, razvijena,...
630px-Flag_of_Vojvodina.svg.png


Da se odmah zna, nisam autonomas, samo ne treba nista dirati dobro je ovako....

Ne, smeta mi Srbija slaba, siromashna, nerazvijena... A tebi je valjda vazhnije da Srbija bude cela bogata, nego da Vojvodina bude bogatija od ostatka Srbije. Osim toga u tom sluchaju bi cela Vojvodina bila bogata, ne samo Novi Sad i sa jachim ostatkom Srbije bila bi i Vojvodina jacha.
 

Back
Top