Deca 3-7 godina (preskolarci)

Ako mu ugrade cevcice,trazi sport koji nije preglasan. Eh sad glupo zvuci,ali odjednom posle dugih meseci kada su jedva culi sada dobijaju nadrazaje koji mogu da ih nerviraju. U prvo vreme sve ce mu biti preglasno,cak i saobracaj. Pa cak moze da bude iznerviran u vrticu jer se odvikao buke. Racunaj i na to posle operacije. Moj je prvo stavljao rukice na uvo jer ga je bolelo od upala,nije cuo,a posle operacije ga je nervirao neko vreme svaki jaci zvuk,jer se odvikao od tih nadrazaja.

Poslato sa Lenovo A536 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
tara, pogledaj kapueru za decu, ja sam se odusevila...sa njima rade bas to basic, gimnastiku, akrobaciju, osecaj za ritam, ravnosteza, uvode ih malo ui u svet portugalske muzike, jezika, plesa... stariji cuvaju mladje veoma itd... decu uce samopostovanju i tako tim stvrima... jako jako dobar sport
 
micimacko, uopste ne zvuci glupo samo ja o tome uopste nisam razmisljala a ustvari tako je logicno da dozivi neki vid promene kada konacno bude cuo kako treba...

izgleda da je najbolje da odustanem od sporta prvih par meseci, dok se ne navikne
kad spomenu vrtic njega od pocetka nervira glas jedne od vaspitacica,mogu misliti kako ce mu biti kada je cuje u punom sjaju :lol:


boki,bacicu pogled bas,zvuci zanimljivo jer j nije neki sportski tip, da je lud za loptom i sta ja znam, on je vise misaoni tip : ) a spoj ovoga sto si opisala mi je nekako bas za njega

edit: kada si napisala kapuera ja sam nekako vezala to za parkur i jos se pitam da li je moguce da ces ga upisati na to, onako u soku zamisljam decu od 4 god i ne ide mi ali kontam mozda je v ekstra talentovan :lol:
 
Poslednja izmena:
Kapuera odlicno,i meni je jaaaako svidja.....ali tamo puuuuuno koriste zvecke,bubnjeve itd. Odlican vid "sporta" kada mu se usi priviknu na nadrazaje. Kapuera je "glasna" sportska aktivnost. Izvini ja sad sve gledam iz tog ugla,jer sam i sama sve to prezivela sa svojim detetom,i privikavanje na svu tu glasnocu posle operacije je bio jednaki pakao kao i bol i problemi pre operacije. Ali kapuera je odlican kada vec timpanometrija bude 100% nakon operacije i njegov mozak uspe da obradi te promene.

Poslato sa Lenovo A536 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Tara, Pedja ide u skolicu sporta, isao je i prosle godine, sad smo promenili trenera, jer ovaj radi dosta sa stopalima i fokus je na kicmi i ravnim tabanima tj. ispravljanju... manje vise su iste vezbice ali mi se ovo dopada zbog stopala, jer nosi uloske, ima ravna.
Dva puta nedeljno je, idu drugari iz vrtica... ja ih pokupim, odvedem... uzivaju
Leti i nema preke potrebe jer je non stop napolju, i u vrticu i kuci... ali zimi da... onda ga vodim redovno ... da se izdjipa
I na engleski sam upisala... to je od 14:00-14:30h utorkom i cetvrtkom u vrticu... tako da inace ih kupim u 14h a utorkom i cetvrtkom cu u 14:30h, jer je u sklopu vrtica... u njihovoj sobici cak rade...
Ma milina...

Ja stvarno volim NS ljudi moji, i zelela sam da zivim tamo... ali je toliko lakse decu podizati ovde... mi se svi znamo... svako svacije dete pokupi... samo nazove prijateljica, povedi i moju... vazi moze... dodji i po moje... moze... sve blizu... ma zaista milina...
za sada. videcemo kako ce biti kasnije... sad su mali pa je lako ;)
 
Moj klinac tecno prica i ima bas raznovrsan recnik. Ja nisam bila u bilingvalnoj sredini ali ucenje stranog jezija nije uticalo napoznavanje maternjeg :) Dali su me u FR vrtic jer je on bio od 9-13:00, nosila se uzina i nije se spavalo, sto je mojima odgovaralo :)
 
tara, pogledaj kapueru za decu, ja sam se odusevila...sa njima rade bas to basic, gimnastiku, akrobaciju, osecaj za ritam, ravnosteza, uvode ih malo ui u svet portugalske muzike, jezika, plesa... stariji cuvaju mladje veoma itd... decu uce samopostovanju i tako tim stvrima... jako jako dobar sport

potpis
socijalni pedagozi znaju često i sami biti instruktori capoiere.
 
opet su nam odlozili operaciju zbog sarlaha i zbog toga sto se bakterija vratila
uz to sada naginju ka tome da mu vade sva tri krajnika a ne samo treci jer ima ceste angine, dr ce pratiti i odluciti na osnovu ovih par meseci
brisevi jednom mesecno do januara kada ce valjda biti operacija

ja na ivici nerava, svaki put se psihicki spremim za operaciju, odemo na prijem, spremim i sebe i njega i vrate nas... ali ok, bolje i tako nego da su mu u ferbuaru vadili treci pa ipak skontali da mora sva tri

raduje me sto je timpanometrija dobra ali to je samo zbog mora i ronjenja, uvek se tamo procisti
od ponedeljka opet vrtc pa cemo videti kako ce ici
 
hvala : )
krenuli, treci dan danas, ja ga zagledam kao zamorce, grlo, nos, celo i samo cekam :lol:
premnogo ih je u grupi, skoro 40 u jednoj maloj sobi, ono je jeza i za vaspitacice i za decu i fizicki i psihicki
ja ne znam kako one kordinisu toliko dece na tako malo prostora, pa samo dok ih smiris sve ode pola dana, ne znam kakav je rad tu sa decom uopste moguc, a oni idalje primaju i primaju decu
 
Hm.. skoro 40 u skupini? Pa toga nema od ex yu. :D
Kod nas max 30, ali također su jako loši uvjeti za rad. Od materijalnih do prostornih.

Ovo 40ero djece na dva odgajatelja koji se samo preklapaju u 2 sata je strašno.
Zar zaista oko 40?
 
tacno 39 je u grupi, nisu dve nego tri vaspitacice ali se dve preklapaju od 9 do 15h, opet mnogo je to dece a malo prostora, nisu vaspitacice svemoguce
ja kada dodjem po mog klinca i tih 5 min mi bude mnogo a prostor je mali, deca kao deca puna energije... to je kuca tj vila koja je adaptirana u vrtic, nisu prave vrticke sobe ni prostorije,sve je mini

uslovi jesu losi ali na to smo svi nekako navikli, msm nema materijala ali snalaze se vaspitacice stvarno i donose roditelji sta treba, imaju pozoriste jednom mesecno, cesto izlazu njihoce radove, organizuju radionice i za roditelje, stalno dolazi sa pesmicama nekim ... ali nekako i da imas svasta nemoguce mi je da koordinises njih 40 tj 39 : ) i da im se posvetis a da ne poludis posle sat vremena :lol:
zale se vaspitacice, zale se roditelji i sve ostaje na tome
 
srecan rodjus, kako leti vreme :))))

nas prvi trening kapuere danas prosao super, jako sam zadovoljna, posmatrala sam vezbice i trening, predobro
moj klinac je specijalan, njemu svasta nesto ne odgovara i malo je osobenjak, ali nije hteo kuci, hteo je jos da ostane
i bio je jako srecan tamo...
tako da mi je srce prepuno :)
 
super bokice
to drzi onaj dusan kasanin ili je neka druga skolica?
ja sam ih kontaktirala i niko mi ne odgovara na mail, vidim da im je rad sa decom mnogo razvijeniji u novom sadu
u beogradu sam nasla jos neke dve skole ali su termini u 19h a to mi je prekasno za njega. on zimi ide u 20h u krevet ev 20.30h, ne kontam kako tako kasno zakazuju za decu termine
nisu to skolarci
 
Armin je ishao na kapueru, i bili smo jako zadovoljni, on je obozhavao Dushana ( mi smo iz NS) ... ali ne mogu sve da mu poklopim, a zbog astme mu je preporucheno plivanje, jer jako jako plitko dishe i mora da razvije pluca .... i to voli izuzetno, u stvari koliko mi se chini on bi voleo svashta samo da mozhe da mrda na neki nachin .... :zcepanje: ... juche je posle mesec dana ( onaj usrani avgust ne rachunam, chas je bilo hladno, chas je on imao gushenja) prebachen da uchi stilove .. to znachi da vishe ne spada u neplivache :super: .... kapueru mozhe da nastavi i sledece godine, ako josh bude zheleo
 
edit
sada mi u skoli dusana kasanina *samo deo za bgd, kazu da deca sa 4 god ne idu na kapueru jer su premali, nemaju odnos prema treneru, prema treningu, ne zele da se odvoje od tate i mame itd
pa kako u novom sadu imaju a u beogradu nemaju, msm kontam da nemaju sva deca ali dok ne probaju ne mogu da znaju i kontam da sa decom od 4 god ne moze da se radi kao sa decom od 7 god
 
Hmmm ... chudno mi je .... u NS ima grupa - do 6 godina ... tu ima svashta, ima chak i jedan mali od jedva 3 godine koji ide sa starijim bratom od 5 ... i jedan isto od nekih 4 ... Armin je imao oko 4 ipo kada je krenuo ... sa polovichnim razumevanjem srpskog i malim fondom rechi ... i nishta ... snashao se super, Dushan je lepo malo njemu vishe objashnjavao ... ta grupa za manju decu ne radi jako komplikovane vezhbe, ali rade sve ... i uche neke pesmice na portugalskom, i da broje na portugalskom ... mame mogu da ostanu da sede sa strane, ali ne smesh da se uplicesh u trening shto je sasvim ok .... ima chak i jedan dechak ometen u razvoju, i brat mu je tamo sa njim ... mislim da je dechko autistichan ili tako neshto ... Dushan postigne da chak i on stane u red, ili uradi neke vezhbe ... neke mozhda malo do pola, ali uzhiva ...
 
Armin je ishao na kapueru, i bili smo jako zadovoljni, on je obozhavao Dushana ( mi smo iz NS) ... ali ne mogu sve da mu poklopim, a zbog astme mu je preporucheno plivanje, jer jako jako plitko dishe i mora da razvije pluca .... i to voli izuzetno, u stvari koliko mi se chini on bi voleo svashta samo da mozhe da mrda na neki nachin .... :zcepanje: ... juche je posle mesec dana ( onaj usrani avgust ne rachunam, chas je bilo hladno, chas je on imao gushenja) prebachen da uchi stilove .. to znachi da vishe ne spada u neplivache :super: .... kapueru mozhe da nastavi i sledece godine, ako josh bude zheleo
Мати ми је радила у судству као записничар у тужилаштву, тамо је био и неки судија који је још као дете имао дијагностификован тежак облик астме, скоро две деценије,( а и сад понекад) вежбао је веслање на оном тренажеру што се постави на под.
Од астме нема ни трага, а развио се у праву мргу и као момак био прогањан од девојака!!!
 

Back
Top