Deca 3-7 godina (preskolarci)

super bokice
to drzi onaj dusan kasanin ili je neka druga skolica?
ja sam ih kontaktirala i niko mi ne odgovara na mail, vidim da im je rad sa decom mnogo razvijeniji u novom sadu
u beogradu sam nasla jos neke dve skole ali su termini u 19h a to mi je prekasno za njega. on zimi ide u 20h u krevet ev 20.30h, ne kontam kako tako kasno zakazuju za decu termine
nisu to skolarci

ne kod dusana, imamo dve skolice u novom sadu
malo sam vagala, pa ipak izabrala da ide kod marka tajsa, senzala skola, mislim da se zove...
msm za obojicu sam cula sve najbolje, marko je samo mozda za nijansu stroziji, kazu, pa sam prevagnula njemu... inace za obojicu mi rekose da su odlicni sa decom...
meni se bas svideo koncept
 
Pocela sam.pre tri dana oboma ujutru da dajem po prepelicje jaje umuceno s malo meda....
Jel daje neko?
Zanima me dal je dovoljno po jedno ili treba vise?
Hocu da im podignem imuniter malo i krvnu sliku.... A i da im stvorim naviku
Мој отац има 83 године и постао је срећни добитник шећерне болести од 1991., тамо од око 93., или 94. када је мало ко и знао за препеличија јаја узима свако јутро по 10 комада препеличијих јаја са врхом пуном супеном кашиком меда.
Не прима инсулин само узима орални антидијабетик диприан једну таблетицу ујутро и једну увече, а шећери су му углавном добри иако баш не пази на исхрану.
Али он има 190цм и око 100 кила, међутим верујем да можеш деци давати по два јајета одједном, она су ионако малецна, а мед ... па њега можеш и не само са јајима препелице већ и током дана уз нпр хлеб и путер, или уз неко језграсто воће као ораси, бадеми, лешници, чак и пистаћи.
 
Boki ja sam malo istrazivala sad kad mi je E.imala eserihiju pa dodjoh do logicnog zakljucka da je svako voce i povrce dobro za nesto, znaci samo ustanovis sta je kome slaba tacka i udri sa tim. I osluskuj dete, ako nesto nece, ne mora.
Citava poenta je da na stolu stoje zdrave namirnice a oni da se sluze.
Ja stavim bademe, seme kajsije, seme bundeve, suvo grozdje...ocistim im jabuke, kruske, iscedim narandzu, napravim limunadu sa medom... i oni samo trckaraju, zastanu, uzmu sta hoce i nastave... e da, sok od cvekle, obozavaju... kisele krastavcice isto...
Jedino skliznem kad neko dodje, pa iznesem cokolade, keksa, domacice, smoki... e tu se zna da ce prvo za nezdravo da se uhvate... ali dobro...

Med je npr.sjajan za grlo, cim cujes i jedan kasalj ili nos da curi, odmah kasikicu meda, u sred noci ako treba. Pa sutra limun, narandzu i jos meda...
Ako tesko kake, jedu puno slatkog, sibni persun u supu i daj im da pojedu, kakice i ocistiti se kao grlice(ne brini zbog sluzi)
Maslinovo je sjajno za sve generalno, pogotovo necejede, da im podmaze creva.
Puno vode za bubrege i mokracne kanale
Cvekla za krv
Limun, narandza citrusi za jesen i odbrambeni mehanizam
Jaja da nam budu jaki, kao i meso
Jabuka na dan i lekar iz kuce van
I naravno domaca jaka supa, u koju se ja kunem, i koju imam svaki dan na stolu, moji svaki dan pojedu tanjir domace supe, ali svaki dan, sa sargarepom, persunom, pilecom dzigericom. Meni je to broj 1. Kad pojedu supu, ja sam mirna.
 
Sve ja to znam i radim tako ali on je prirodan necejed a ona ne voli meso.
Sezona vrtickih virusa jbg....
Ja cak ni za goste nikad ne iznosim grickalice. Vec domace kolace ako.spremim

Meso joj svakako ni ne treba. Dva puta nedeljno sasvim dovoljno. I da ga ne jede uopste nije frka.
Njemu probaj riblje ulje, nekad su postojale one kapsulice, sad ne znam, ali ima sirupa koji otvaraju apetit. Ja sam jednom porucila neke dr.Pancic ili tako nesto, bas mi je Alisa sa foruma preporucila, ali je Pedji poceo ekcem i prestala sam odmah, ali za to malo sto je pio apetit mu se bas otvorio.
I znaj, koliko god da jede, nek jede zdravo i jako, masno, razvijaju se naglo trebaju im uh i masnoce, pored svih zdravih namirnica voca i povrca
 
cic, o hrani i ishrani znam kao da sam nutricionista, znam za masti , i sve to
riblje ulje ne smeju deca valjda pre 6. godine, bar kod mene tako kazu u apoteci

- - - - - - - - - -

ja sam pitala za prepelicja jaja, ako neko daje koliko daje, dal jedno ili dva, tri na dan?
to me je jedino zanimalo...
ako neko zna, hvala
 
cic, o hrani i ishrani znam kao da sam nutricionista, znam za masti , i sve to
riblje ulje ne smeju deca valjda pre 6. godine, bar kod mene tako kazu u apoteci

- - - - - - - - - -

ja sam pitala za prepelicja jaja, ako neko daje koliko daje, dal jedno ili dva, tri na dan?
to me je jedino zanimalo...
ako neko zna, hvala

ja sam mojoj ceri davala prepelicija jaja. dajem joj jos uvek. bas tako, kad je bila mala dva jaja sa kasikicom meda, sada tri, nekada i cetiri. ona ih jako voli da kada bi se ona pitala pojela bi deset odjednom i to sa secerom, ali... ne znam da li ima koristi od njih, ali nema ni stete.
ako sam ja dobro razumela, prepelice su veoma osetljive. samo potpuno zdrave jedinke mogu da zive i nose jaja tako da nema straha da ce se uneti bakterije, koje bi se mogle uneti kada bi se npr. jelo zivo kokosije jaje...
 
ja sam mojoj ceri davala prepelicija jaja. dajem joj jos uvek. bas tako, kad je bila mala dva jaja sa kasikicom meda, sada tri, nekada i cetiri. ona ih jako voli da kada bi se ona pitala pojela bi deset odjednom i to sa secerom, ali... ne znam da li ima koristi od njih, ali nema ni stete.
ako sam ja dobro razumela, prepelice su veoma osetljive. samo potpuno zdrave jedinke mogu da zive i nose jaja tako da nema straha da ce se uneti bakterije, koje bi se mogle uneti kada bi se npr. jelo zivo kokosije jaje...
То с бактеријама у(и на) кокошијем јајету, пре свега салмонели, је мало натегнуто, мада ми трошимо јаја од наших кока(а и ћурки, морки, патака и гусака, мада ћурчија иду пре свега у мајонез и то као цела!)према истраживању код нас објављеном у Ветеринарском гласнику у трговинама тек једно од 30.000(тридесет хиљада) јаја носи ризик од салмонеле.
Ја од 1996. уносим пресна јаја , млеко, често и пресно месо као татарски бифтек(сушена меса се подразумевају, домаћа оф корс), некада једно, два, па чак и три свакодневно, само их разбијем у чашу и ексирам као неко жестоко пиће.
Пресно јаје нема укус, потпуно је неутрално, није ни слатко, ни слано, ни кисело, нити горко, оно што већину људи одбија је помало желатинозни, мрешкаст изглед, али то је само оптика.
Ко хоће неки укус може са шећером, или као моја жена која увек кад их разбије у чашу мало посоли одгоре, али их не промеша, само ексира ко и ја.
 
1 : 30 000 je sasvim dovoljan odnos da se nesto izbegava, pogotovo kad su deca u pitanju.
zato prepelicija i jesu u prednosti, jer rizika nema. (valjda)
Препеличија се узимају (оправдано, или неоправдано) као терапеутска испомоћ за имунитет, али сасвим је могуће да то важи и за многа друга јаја, или чак сва јер јаје носи све потребне материје за развој новог живота.
Иначе вероватноћа да се буде учесник у некој саобраћајки, повреди у купатилу, или кухињи, зарази се трихинелозом, или добије неку другу врсту зоонозе... код нас је знатно већа него да неко покупи салмонелу преко јаја.
Ако већ неко има бриге због салмонеле нека непосредно(али заиста само непосредно) пре него што разбије јаје опере га млаком водом и сапуном јер се салмонела налази готово искључиво на љусци јајета.
 
Da li to hara neki virus medju decom?
Lela ceo dan povraca, pre podne bili u dezurnoj ambulanti, dr. rekla da joj dajemo da pije cajeve na kasikicu i da joj damo malo stapica, i pored svega ona i dalje povraca, temp. nema.
Sad razmisljam da li da je opet vodimo u dezurnu ili da sacekamo do sutra i odemo kod nase dr.
 
postavi pravilo: -moze nosa, ali nosa mora da stoji pored ve ce solje!-
to naravno pod uslovom da u toj prostoriji ima dovoljno mesta i da je toplo kao i u drugim prostorijama.
sto se godina tice, dok ti ne dosadi da peres nosu :lol:

Da.
Ovo se podrazumeva . Kod nas je nosa pored wc solje.
Malena jos uvek ide na nosu, a medo odavno na adapter.
Poenta je da pozele da i oni kake na wc solju kao veliki...
 
Kad su vasoj deci poceli da se klimaju i ispadaju mlecni zubi?

svako dete je prica za sebe!
mojoj smizli su se gornje jedinice razljuljale bas rano. posla je u skolu sa potpuno izraslim stalnim jedinicama, a donje se uopste nisu ljuljale nego su iznutra izrasle stalne pored mlecnih iznutra. zubar sve sredio i sve je u redu... ali smo se bili uplasili i vise iznenadili. salili smo se da je mala ajkula - ima dva reda zuba! znam da zvuci neverovatno da nismo videli, ali eto - desava se :)
 
Moram da pohvalim malenu hrabro je podnela odlazak kod zubara i vadjenje donje jedinice.
Otisle smo i samo je sela na stolicu i pokazala zub koji se klima, zubarka je pitala hoce li ona sama da ga izvadi ili da ga ona vadi, pustila je zubarku da ga izvadi i sad cekamo vece da stavimo zubic ispod jastuka i sacekamo zubic vilu.
Mene je iznenadilo to sto je sama sela na stolicu, zadnji put kad smo bili morala sam i ja sesti sa njom da joj zubar popravi zub.
I rekla nam je da su zubi malo poranili sad treba da sacekamo ponedeljak da odemo kod njenog zubara da vidimo sta ce biti dalje.
I druga donja jedinica joj se klima.
Inace Lela ima 4 god. i 4 meseca.
 

Back
Top