Deca 3-7 godina (preskolarci)

Tako i Junior. Zavrsio dva razreda u predskolskom (u istoj zgradi kao sto ce ici i u osnovnu) i krajem septembra krece u 1.razred osnovne. Pet puni krajem oktobra. Takav je sistem tu. I nema vise igracaka vec samo klupa i ucenje, sa svim domacim. Videcemo kako ce biti, pa vam javim.

..pa rano stvarno, bas rano....meni je zao jer kad krene skola i obaveze onda nema onog pravog bezbriznog detinjstva...
 
iju, ode tema na drugu stranu
nego, da li je neka od vas imala iskustvo sa sarlahom?
koliko se leci, koliko posle toga sme da se baci na fizicke aktivnosti itd?

kod j sumnjaju,u cetvrtak bris a treba na more za 10 dana da idemo...
 
..mislim da ce sumnja samo ostati sumnja i da sarlah nije, posto nesto nisam skoro cula da je neko dete od toga bolovalo...

...ni moja deca nisu..ja jesam ali je to bilo naravno jako davno i nema veze sa danasnjim lecenjem...secam se da sam bila u izolaciji sa
sve nalepljenim obavesenjem na vratima stana...sad je verujem sve to mnogo blaze i ako ga uopste ima....

..ajde drzim pesnice da je to nesto skroz benigno i da idete na more, da domorite i uzivate...
 
u cetvrtak ce biti gotov bris pa cemo tacno znati
i ja sam se iznenadila kada je spomenula sarlah ali kaze da su idalje aktivne vrticke epidemije sarlaha, nije iskorenjen ali se leci mnogo brze nego nekada zbog dobre terapije itd.. i meni tetkaprica kada je ona imala lezala je dva meseca itd.. sada se smatra da vise nije zarazan 24h od pocetka ab terapije koliko sam citala

pojma nemam, iskreno se i ja nadam da je dr omasila dijagnozu i da ce bris pokazati to
 
Evo malo da prijavim stanje "na putevima" :lol:

Bili smo juche kod pulmologa na redovnoj kontroli, zhena je jaaaako zadovoljna njime, ostaje nam diagnoza astma, ali je Armin i dalje bez prevencije, jer je dobro, SATO je 100 posto na sobnom vazduhu ... juhuuuuuu :worth::klap: .... nije josh znao da duva u onu mashinu, ali se jako trudio, rekla je sestra da ce sledeci put malo vishe raditi na tome pa ce da skonta .... nikako da shvati da treba i da uzme vazduh iz mashine .... :roll:...

Upisan je u grupu za neplivache da nauchi da pliva, jako mu dobro ide , a ovih dana ( prekjuche) je pocheo i da vozi bicikli samostalno ... josh samo da nauchi da se okrene :zcepanje:
 
pa sto vise citam vidim da je tako
mene samo brine to sto sam nasla da posle lecenja nema fizickih aktivnosti bar nedelju dana pa se uvode posebno
a mi ako odemo na more ne mogu da ga drzim da miruje, taj divlja u vodi

ali moguce da je i to neka zastarela teorija,saznacu sve u cetvrtak nego sam nestrpljiva, planiramo to more i cekamo ga svi ko ozeblo sunce i onda mi dr deset dana pred put kaze -sarlah- ,na ove moje izmucene zivce spremen za odmor - mnogo je : ))
 
jeste sarlah, zakacio je i mm, stigli su brisevi
ono sto je dobro je da reaguje na ab koji pije

kaze dr da se danas sarlah tretira kao bilo koja druga streptokokna angina i da mozemo na more, jos i bolje, samo ab 10 dana da zavrsi, pa bris kada se vratimo

eto,ako neko slucajno dobije sarlah da zna
 
Junior krece u prvi razred u Septembru (a kao da je juce bio druga crta na testu). Leti vreme.
Сећам се дана кад си објавила да си се породила јер је твој син и мој разлика неколико дана. Ето твој син креће у први разред а мој још није ни дана био у вртићу јер нема места иако смо обоје запослени и све услове има. Но могу деца оних са везама (страначким, кумовским, плавим ковертама..). Србија.
 
dobro je vexi, sve ok, nadam se da krecemo po planu i programu
pitala sam dr bas za trajni imunitet, kaze da sarlah izaziva nekih 7 sojeva streptokoke i fakticki ako nemas srece mozes 7 puta da ga prelezis.. ja sam ga prelezala kao mala ali mi je rekla da za svaki slucaj uradim bris i bio je ok, tako da je to vrv isti taj soj, verovatno najcesci
 

Back
Top