Deca 1-3 godine (toddlers)

Junior uglavnom piski u nosu ili WC, nekada ga moram nuditi a nekada ode, piski i ni ne javi, samo vidim punu nosu.

Sto se kakenja tice to je vec druga prica. Kakio je dva-tri puta kuci (trazio je da piski u nosu i lepo je i kakio usput) ali u vrticu se ukaki redovno. Sada su krenuli da mu oblace pelene 10h-11h jer uvek tada kaki. Razumem ja njih, tj da ga ne mogu vijati sa noshom kada ce, ali jbg malo mi je bezveze da mu stavljaju pelene. Sve mu objasnjavam da dobija pelenu zato sto ne kaze da mu se kaki, pa da vaspitacice misle da je beba. Ako im kaze kada mu se kaki, one ce znati da vec nije beba, pa mu nece oblaciti pelene. Koliko od toga svega dopire do njega ne znam, videcemo danas. Ujutru mu pelena suva vec dve nedelje. nocas je trazio mleko u 5h ujutru, popio 3/4 flasice ali je pelena ipak ostala suva. Ne znam da li da skinemo i nocnu ili da ostavim jos malo.

Ja ga ne budim nocu da piski. Legne u 20-21 i spava do 6-7. Ne pije mleko pred spavanje. Ni nocno spavanje ni dnevno.
 
I ovo moje čudo malo je horor priča za odvikavanje od pelena :roll:
Znači, hoću da poludim više... sam jede, sam se obuva, izuva, skida , oblači... ali pelene ni za živu glavu neda :dash:
Što Bokica kaže, isto i ja, moram što više da ležim, ( dobro, ne 24 sata kao ona, ustanem da spremim ručak, ili kada odem na 4. dan po injekciju, onda iskoristim da nekih možda pola sata prošetam po gradu ), ali što više da ležim, i ne smem ni da se upustim u taj poduhvat.
Ni vaspitačica u vrtiću nema uspeha. To je ista ona žena koja je MIcki bila vaspitačica i uspele su da skinu dnevnu pelenu za cirka 3 nedelje, ili najviše mesec dana. A on se neda. I ona mi kaže - ja ne znam kako sa njim i pelenom, neće bre da piški u nošu, neće i neće i šlus. SEdi i po pola sata, i čeka, i čim mu se obuče pelena on se upiški.... :dash:


Merili smo se juče. Mic ima 17,8 kg, a visoka je 106 cm, a mali bimbonja ima 14,5 kila a visok je 96,5 cm. Cele 3 godine razlike izmedju njih, pa se nekad pitam da li je ona više sićušna, ili je on više krupan :lol: I znam odgovor, on je bre k'o razbijač :lol: A rodjen sa 48 dužine i 3,2 kg.. Dobro djubrivo, nema šta :lol:
 

moguce da sam ja lenja, da nemam tri ciste da pokusam, al sve nekako mislim da mora bar da kapira da mi kaze da mu se piski /kaki, bar jednom/dva puta pa da skontam da ima smisla

ne znam, nisam pametna
moozda pokusam kada budu one vreline pa budemo vise kod kuce, ovako smo sada non stop napolju i nema sanse da pokusam, znam


ili u spetembru na moru,tj da pocnem npr u avgustu pa da zakacimo i more, mada posle toga krece u vrtic pa ne bih sve da mu skemam odjednom
 
moguce da sam ja lenja, da nemam tri ciste da pokusam, al sve nekako mislim da mora bar da kapira da mi kaze da mu se piski /kaki, bar jednom/dva puta pa da skontam da ima smisla

ne znam, nisam pametna
moozda pokusam kada budu one vreline pa budemo vise kod kuce, ovako smo sada non stop napolju i nema sanse da pokusam, znam


ili u spetembru na moru,tj da pocnem npr u avgustu pa da zakacimo i more, mada posle toga krece u vrtic pa ne bih sve da mu skemam odjednom


Баци те пелене, они док су у њима уопште немају осећај непријатности када се упишке и укаке. Зато ти ништа и не каже, свеједно му је.
 
Bokice, videh kako mu je nateklo oko, jel ste bili do dr? Da nije alergican na ubod..nemam nikakav drugi savet, ali ja bih proverila sa dr sta da mazem..

Taro, cestitam za vrtic, super. Pa imas fore do sept da se priviknes na ideju, a on ce skoro 2 god imati, pa opet malo lakse nego da je beba..bar bih ja rekla
Znaci sumara i vi ste u tom sosu..ja sam mislila prvo po kuci da je skinem, pa posle napolju, ali bolje da presecem odmah i skinem skroz i vidim sta i kako se ponasa..ako bas nikako ne bude islo, lako je vratiti pelenu, mada ja bih stvarno zelela da se resimo pelena, pa imamo bar tri meseca pred nama za to..
 
ja cu napisati moje iskustvo na relaciji curica - pelena - nosa- pa ako nekom bude od koristi super :)
kupovala sam pampers, bez ikakvih eksperimentisanja.. i bili zadovoljni. kad je curica bila blizu prvog rodjendana naslusala sam se brojnih primedbi tipa: cim moze samostalno da sedi trebala si da je pocnes da ucis da piski, kaki u nosu... kupi nosu ima vec godinu i slicno. nista od toga me nije interesovalo. jedino cega sam se drzala je da - dete tek sa pune dve godine ima razvijene receptore koji mu omogucavaju da potpuno kontrolise i uslovni i voljni refleks.
ali... kako je moja cerka rodjena u januaru, imala je godinu ipo kada su bile velike vrucine a ona je jasno pokazala da ne zeli pelenu. i ja sam je poslusala (eto, spadam u te mame koje slusaju svoju decu i udovoljavaju im kad god mogu :aha:)
ceo proces odvikavanja je trajao pet dana. isle smo zajedno da kupimo "WC" jer necemo vise pelenu :D prva tri dana, cim se upiski odmah sam je presvlacila, ali sam joj svaki put pricala da je mokra zato sto je piskila i da ima nosu... cetvrti dan sam je ostavljala malo duze da bude mokra. jednog trenutka je prisla vukla rukom gace i govorila "moko... vucemo" (da presvucemo mokro), a ja sam rekla -ne, zasto si piskila u gace! ona je otisla u sobu, i pocela jako da place. pustila sam je kratko, zatim je presvukla i rekla joj da ako se upiski ponovo vracamo pelene... pocela je redovno da prijavljuje i da trazi nosu. stavljala sam joj pelene jos oko mesec dana dok spava i uvek morala da obecam da cu joj skinuti pelenu cim se probudi. gacice su naravno morale da imaju slicice... pa onda da se ne upiski "jagodica bobica" i slicno...
e dosta kasnije smo imali problem da objasnimo da je velika i da joj ne treba nosa. bilo je nezgodno kad negde idemo, pa ako ostajemo da spavamo morali smo da kupimo i ponesemo nosu, ali to je druga tema :lol:
e da, malo dete toliko malo piski, da se to lako i brzo ocisti. u mom slucaju je i kratko trajalo, a da nismo uspeli tad verovatno bi kupovali pelene do sledeceg leta. moj savet probajte da iskoristite leto za odvikavanje od pelena. i kakve veze ima ako se dete upiski napolju, leto je lako se presvuce i jaka draka ako neko vidi upisano dete. to je faza koja mora da se prodje
 
ja cu napisati moje iskustvo na relaciji curica - pelena - nosa- pa ako nekom bude od koristi super :)
kupovala sam pampers, bez ikakvih eksperimentisanja.. i bili zadovoljni. kad je curica bila blizu prvog rodjendana naslusala sam se brojnih primedbi tipa: cim moze samostalno da sedi trebala si da je pocnes da ucis da piski, kaki u nosu... kupi nosu ima vec godinu i slicno. nista od toga me nije interesovalo. jedino cega sam se drzala je da - dete tek sa pune dve godine ima razvijene receptore koji mu omogucavaju da potpuno kontrolise i uslovni i voljni refleks.
ali... kako je moja cerka rodjena u januaru, imala je godinu ipo kada su bile velike vrucine a ona je jasno pokazala da ne zeli pelenu. i ja sam je poslusala (eto, spadam u te mame koje slusaju svoju decu i udovoljavaju im kad god mogu :aha:)
ceo proces odvikavanja je trajao pet dana. isle smo zajedno da kupimo "WC" jer necemo vise pelenu :D prva tri dana, cim se upiski odmah sam je presvlacila, ali sam joj svaki put pricala da je mokra zato sto je piskila i da ima nosu... cetvrti dan sam je ostavljala malo duze da bude mokra. jednog trenutka je prisla vukla rukom gace i govorila "moko... vucemo" (da presvucemo mokro), a ja sam rekla -ne, zasto si piskila u gace! ona je otisla u sobu, i pocela jako da place. pustila sam je kratko, zatim je presvukla i rekla joj da ako se upiski ponovo vracamo pelene... pocela je redovno da prijavljuje i da trazi nosu. stavljala sam joj pelene jos oko mesec dana dok spava i uvek morala da obecam da cu joj skinuti pelenu cim se probudi. gacice su naravno morale da imaju slicice... pa onda da se ne upiski "jagodica bobica" i slicno...
e dosta kasnije smo imali problem da objasnimo da je velika i da joj ne treba nosa. bilo je nezgodno kad negde idemo, pa ako ostajemo da spavamo morali smo da kupimo i ponesemo nosu, ali to je druga tema :lol:
e da, malo dete toliko malo piski, da se to lako i brzo ocisti. u mom slucaju je i kratko trajalo, a da nismo uspeli tad verovatno bi kupovali pelene do sledeceg leta. moj savet probajte da iskoristite leto za odvikavanje od pelena. i kakve veze ima ako se dete upiski napolju, leto je lako se presvuce i jaka draka ako neko vidi upisano dete. to je faza koja mora da se prodje

Za boldovano :worth:

Mi smo bili u slicnoj situaciji, samo sto je Junior sedeo i piskio u nosu sa oko 16-17 meseci. I onda sam napravila glupost i kada smo se preselili nisam nastavila da ga stavljam vec sam mu vratila pelene za stalno. Da sam znala mogla sam nastaviti da ga stavljam na nosu i odvikao bi se jos proslog leta. Ovako imao je faze da nece da sedne na nosu, da je sutira ili ignorise. Cekala sam i cekala s vremna ne vreme probala ponovo bez uspeha. I onda odjednom je ponovo prihvatio nosu i poceo da piski i nju. Moja je greska bila isto ta, da sam ga odmah presvlacila cim se upiski pa nije imao vremena da oseti kako je kada je upisan (ne kazem da sam ga trebala ostavljati satima vec minut dva samo da oseti sta to znaci "upiskiti se"). Danas je u vrticu kakio pola u gace pola u nosu, ali i to je bolje nego da mu stavljaju pelene. Sve u svemu pre nego sto dete prelomi sam da hoce u nosu, nema sanse na silu odviknuti ga od pelena. Mi imamo tri nose. Jednu u njegovoj sobi, jednu u dnevnoj i jednu u autu. Koja je najblize nju koristimo. Pre nego sto krenemo negde uvek piski. Nekada se desi da se upiski usput ali i to je retko.
 
sali, ako sara tebi kaze svaki put pre nego sto kaki/ piski i hoce na nosu ne vidim zasto da ne uspete, mislim da ce vam ici super lako, drzim fige i cekam utiske i savete : )

Ma koji svaki put i jedno i drugo :lol:
Prijavi mi kad joj se kaki unapred, opet ne svaki put, ali aj da kazem vecinu puta..ali za piskenje ne prijavljuje nista. Uredno piski nakon spavanja na nosu, znaci ujutru i popodne i to joj je navika, ali ovo izmedju, ma jok kakvo prijavljivanje..
Pisacu svakako kako nam ide..mozda vec od sutra krenemo, nesto mi frka, jer smo napolju bas bas dugo, od 10 pa do 13-14..videcemo
 
ne znam, moram prvo da kupim neku knjigu na tu temu da proucim literaturu pa cu onda :lol:
zasto onda mnoge mame ne pokusavaju pre dve-dve ipo godine? nista mi tu oko toga zapravo nije jasno kad malo bolje razmislim :lol:

ja pokusala sa 18, nista
sa 20 ipo nista
sa tacno 21 ...BINGO
skines, probas...ako je upisan non stop, i samo ga presvlacis, i tako dva tri dana, odustanes na neko vreme :)
opustencija samo i bice ko od sale kada bude zreo za to
Irina nije umela da prica tada
kad joj se piski ili kaki, kaze piiii :lol: (to je pocela tek kad je krenula na nosu...do tada nije javljala kad sta radi)
i tako sam znala
pa je vrlo brzo pocela sama da skida shorc i gace i da viche piii
videces, probas pa ako ide ide...ako ne...sacekas dve nedelje i tako dok ne uspe

- - - - - - - - - -

i neko vreme nije kakila u noshu
nego u gace...plasila se
pa vriska, cika, kuknjava
i samo je jedan dan pocela i to u nosu da radi i kul
 
Tražio nošu večeras, ja se obradovala ko kuče... on seo, brzinom munje ustao i gotovo... A ništa nije uradio :roll:
Pokušavali mm i ja da ga zainteresujemo da opet sedne na nošu, da nešto tu uradi - ma jok. Ništa, obukli mu pelenu, lego u krevet... i posle deset minuta zove - tata, mama, moko sam, pićkio sam, moko sam ( mokar je, jel :roll: )... mi tamo, a on pliva :dash: I bodi, ceo, do vrata, ledja, sve... krevet mokar.... :dash: Dobro, ne krevet, čaršav, ispod njega je mušema, pa ne probije do kreveta. Ali bara, prava pravcata bara...
Aman, dokle? I kako?
 
ne znam
a jesi probala na wc sholju da ga stavljas?

- - - - - - - - - -

jel gleda seku i vas kad idete u wc?

Probali smo jednom na onaj adapter, ali se uplašio :( I svaki put kada udje u wc, on pogleda na vodokotlić, na njemu stojji adapter, pa po potrebi stavimo na dasku, i kaže - to ne, to paši Kiću
A gleda Micku, ma čak sam ih i slikala zajedno, noša pored noše, ali neće da uradi ništa u nošu. On sedne, sedi kad više kad manje, ali ne produktivno. I prosto čeka, strpljivo čeka svoju pelenu da može da piški... :roll: To mi isto kaže i vaspitačica, sedi po pola sata, noša suva, čim ga obuče on napuni pelenu za medalju.
Meni se čini da on pelene jednostavno - voli. Ebem li ga, možda je to neka psihološka zavrzlama, pričala je Triniti na drugoj temi da to ume da bude problem kod dečaka, da su tu relacije kaka- piša-pelena malo kompleksne... nisam pametna, a strah me da ne pogrešim...
Sačekaću da završimo, za nekih nedelju i po ove poslove po dvorištu, da se to lepo očisti sve, pa čim stigne iz vrtića gaće na dupe i u dvorište. Pa nek oseti da je "moko" Ne znam šta drugo...
 
Vidim da nas ima istom sosu dosta .... :D:zper: ... Armin i nosha ... hmmm ... ponekad hoce, ponekad nece, kad hoce, onda uglavnom -ali ne uvek -pishki u nju , kuci josh nije kakio u noshu ... u vrticu skoro redovno kaki u noshu, ponekad i dva puta ... sveki ga zeznula jedan dan kuci, primetila da je pocheo da kaki, na brzaka ga skinula i posela na noshu mada on nije hteo ... nije kakio 3 dana :roll: ... i taaaakoooo ... chekam godishnji k'o ozeblo sunce, jer on MORA ovog leta da se odvikne, ili ga nece primiti u vrtic ... a i inache , puni jesenas 3 godine , nema smisla ... i da: NECE da prijavi kada mu se pishki ili kaki, inache pricha kao da ima 4 godine ali to NE :dash:

bili smo na prik testu za nutritivne alergene ... NEGATIVAN NA SVE :super::brus: .... sad samo taj 'ebeni okidach za astmu da nadjem ... ostala sam bez ideja :dash:
 
Mi vec drugi dan bez pelene,ujutro redovno na nosu,sama trazi,verovatno navika,jer u toku dana ako ja sama ne primetim,moze da bude mokra neko vreme,mada mislimda sve zavisi od toga koliko se zaigrala.
A danas u dvoristu bas sam je postidela,uzela biki od jednog bate i lepo sela.a ja joj nekoliko minuta pre toga kazem,kad ti se bude piskilo ti kaze,seretski osmeh,klimanje glavom i dobo,posle pet minuta vidim ona lepo piski po bikiju,i ja lepo je skinem izvadim prvo vlazne maramice i dam joj da sama obrise to sto je uradila,ona kaze meni bise gono,nije gono,nego si piskila,a nije lepo piskiti u gacice,bata ce ti se smejati,tu mi se ucinilo da se malo rastuzila,obucem joj ciste gace i opet kazem,nemoj opet da se upiskis u gacice kazi kad ti se piski,i opet klimanje glavom i osmeh.Kad smo dosle u stan,htela sam da idemo u kupatilo na ribanjac ali ona me povuce prema nosi,nosa mama,i uspele smo.Prvi uspeh:)
Videcemo sta ce sutra biti.
 
Vidim da nas ima istom sosu dosta .... :D:zper: ... Armin i nosha ... hmmm ... ponekad hoce, ponekad nece, kad hoce, onda uglavnom -ali ne uvek -pishki u nju , kuci josh nije kakio u noshu ... u vrticu skoro redovno kaki u noshu, ponekad i dva puta ... sveki ga zeznula jedan dan kuci, primetila da je pocheo da kaki, na brzaka ga skinula i posela na noshu mada on nije hteo ... nije kakio 3 dana :roll: ... i taaaakoooo ... chekam godishnji k'o ozeblo sunce, jer on MORA ovog leta da se odvikne, ili ga nece primiti u vrtic ... a i inache , puni jesenas 3 godine , nema smisla ... i da: NECE da prijavi kada mu se pishki ili kaki, inache pricha kao da ima 4 godine ali to NE :dash:

bili smo na prik testu za nutritivne alergene ... NEGATIVAN NA SVE :super::brus: .... sad samo taj 'ebeni okidach za astmu da nadjem ... ostala sam bez ideja :dash:

U vezi sa boldovanim, i temom uopšte, evo, nadjoh...

http://forum.krstarica.com/showthread.php/677983-dete-nece-da-kaki!

Savetujem mamama dečaka da pročitaju.... a šta ćemo posle sa tom informacijom - nemam pojma.... ja i dalje ne znam šta ću sa ovim mojim upišankom-ukakankom...
 

Back
Top