Deca 1-3 godine (toddlers)

Nismo.primili, trebao bi da se pojavi.krajem.meseca, rekla je da kupimo.i.dodjemo, bocnuve ga, kod nas u dz, postoji.mogucnost I da cuvaju.vakcinu u.njihovom frizideru, ako je dete tada bolesno npr...
Uglavnom rekla.je da imamo fore do.druge godine, I do tada je mora primiti, znaci no frx
 
a Froddo cipelice, tj sandale
citala sam sve pozitivna iskustrva za njih
lepi su modeli ovako kada gledam prko neta
i sve razmiljam se sada, ima ribok lagane patike, pa da mu ipak uzmem onda skroz otvorene sandale, da ne uzimam te poluzatvorene?
ili i jedne i druge?
sve se bojim da se ipak ne skuva u tim poluzatvorenim
 
evo ih froddo
te kao poluzatvorene
meni lepe ovakve npr
4119.jpg
3149.jpg
3152.jpg

i otvorene
3162.jpg
 
deluju lepo, ja ih nisam videla uzivo, ne znam ni gde ih ima

mi smo dobili i ovakve, ove tamnije, odlicne su, ne znoji mu se noga, bas fino luftira
Pogledajte prilog 331692

ali njih koristimo za pentranje, po parku trcanje itd, a one baldino sto su otvrenije dosta iako su polusandale, njih za setnje itd, gde nece bas da ubija nogu toliko, tako sam nekako raspodelila, vrv bi i jedne zavrsile posao ali ajde, dok je jos mali i smotkas nisu mi te sa otvrenim prstim za svaki dan...

danas bili na adi bio je bos po onom sljunku, bas fino je hodao, mislim i mene boli ali guram pa on valjda vidi pa mu zanljivo, jos je zurio do vode pa nije imao vremena da razmislja
 
E super, treba tetku da posaljem u kupovinu, danas sam joj objasnjavala sve, I njoj.je ove froddo svidjaju.
Inace, ne smem da prdnem da izvinite, spao posle podne i.probudi se kmezam, pokupim ga iz krevetica, kad on, zalepi se za mene, ugnjuri glavicu, prebaci ruku preko.mogstomaka I zaspao
 
Bas su slatke te frodo, a gde to ima da se kupi, i kakve su cene?
Mi samo ove jedne imamo - hteli smo da uzmemo i radne i paradne :D kao steta da ove urnise u pesku, medjutim kad joj kupim nesto kao da ima kad se sredi, obicno obuce/obuje jednom i preraste, obzirom da skoro nikad ne idemo nigde gde treba da je skockamo, a svaki dan je napolju, pa nek ih caka, prlja, sta da radim..
Ima divnih i haljinica ali sve mi je to nesto neprakticno, ona je sad u bodicu sa kratkim i helankama ili sorcu i to je to..necu da kupujem odecu samo zato sto mi je slatka a da ni ne stigne da obuce..
Bila sam u lindex-u bas imaju predivnih stvarcica, ali skupi, ubijaju..hocu gacice da joj kupim da pocnemo sa odvikavanjem od pelena, u lindexu jedne gacice kostaju 590 din! Pa nisu normalni stvarno..
Uzela u aksi troje za 360 din, i jos cemo u H&M da uzmemo neke, cujem da ima lepih a normalne su cene..

Suki, jel ste se skroz oslobodile pelena? Kako kad joj se kaki napolju? (Ne znam sto mi to deluje kao citava filozofija) Ali Sara meni kaze da joj se kaki kad smo napolju a ja ne mogu da zamislim da je drzim onako uz drvo da kaki :D i jel se posle to pokupi kao posle kucica ili ne? Verovatno su glupa pitanja ali nesto mi sve to deluje mnogo komplikovano..
 
Suki, jel ste se skroz oslobodile pelena? Kako kad joj se kaki napolju? (Ne znam sto mi to deluje kao citava filozofija) Ali Sara meni kaze da joj se kaki kad smo napolju a ja ne mogu da zamislim da je drzim onako uz drvo da kaki i jel se posle to pokupi kao posle kucica ili ne? Verovatno su glupa pitanja ali nesto mi sve to deluje mnogo komplikovano
Pitanja uopste nisu glupa,i ja sam o tome razmisljala.Mi smo pocele da se odvikavamo od pelena,a ja jos uvek ne mogu da se usudim da izadjemo u dvoriste bez pelene.Inace u stanu je po ceo dan bez pelena i to budu potpisi po elom stanu jos uvek ne kaze kad joj se kaki,vec kaze kad je vec uradila.
Prednost je ovo toplo vreme,danas cemo prvi put izaci samo u gacicama i haljinici,videcemo kako ce proci.Koliko gacica da spakujem u tasnu?Valjda ce tri biti dovoljno:think:
 
Boki ja imam fenistil jos od prosle godine... tad sam ga mazala... imao je godinu-godinu ipo...
moze sigurno... tako su nama rekli... pogotovo sto je medo imao ekcem pa to uvek naglasim da mu daju najblazu varijantu.

Ove godine ga jos uvek nista nije ispecalo....ali vidim napolju komarci kao rode... mene juce izujedali... samo cekam kad ce mi decu napasti pa cu sve da ih likvidiram ;)
 
Jao ljudi kad ce proci ova faza... kritican je...
Kako udje u kucu tako pocinje da se njari, vice, vristi, dere se, place (suze idu), histerise... a ne zna ni sam zasto...
pokusavam da mu skrenem paznju da mi pokusa objasniti sta hoce ali on samo jace I jace se dere... probija mi bubne opne...
I na kraju dobije po guzici... danas uspesno prevazidjemo 101-o njarenje I onda iz cista mira pridje mi I sav ispeglan ves sto sam slozila uzme I baci na pod...pa mamu ti maminu... jezim se na bahatu decu, jezim. Onda ga nalupam po guzici po peleni... izadjem iz sobe I zatvorim vrata, kazem.mu da moze da izadje kad se smiri...
I mogu vam.reci da pali. Prestane da place.odmah. Valjda ono sto nema publike... u petak sam ga tako u hodniku... dosli iz vrtica I on odmah poceo da se dere I probudio bebu, u drugoj sobi... to inace malo koji dan se ne desi :roll:
 
Mi inace ne ulazimo uopste u kucu, kad dodjemo iz vrtica, presvucem ga na terasi, tu ruca, ima svoj sto I klupice... skinem mu pelenu, ili je gologuzan ili u gacama... sedi na nosi ali nista do sad nije uradio... upiski se u gace I ne smeta mu... jos nije kaknuo u gace... jer kad smo unutra obucem mu pelenu, kao npr.danas... prevruce je bilo...
elem, tako do 8-9, onda ga pravac u kadu, tus, pidzama I laku noc
vikendom tek, tu je od 8 ujutru do 9 uvece napolju

stigle.nam I kajsije... samo mandjarimo... tresnje visnje kajsije... medo ih sve voli :)

A seka zeka mi spava po 15 minuta... dal su zubi, balavi strasno... nemam pojma... I ona je kriticna...
I onda se ne zna ko koga zaebava... ludnica...
mm danas gleda tenis... pa se I on nervira...
Mi smo luda kuca

- - - - - - - - - -

A sta cemo na zlatibor kad odemo sami sa njih dvoje... ajme... ima da se povatamo za guse... :)
 
Lela se lepo igrala danas u dvoristu i samo se jednom upiskila u gacice,i lepo je pokazala baricu koju je napravila i rekla kakila,iako je samo piskila,kad smo dosli kuci opet je lepo u nosu,ali samo zato sto sam je sama stavila,inace ne bi ona na nosu ni pod razno,a kad se upiski u gacice ne smeta ni njoj,mogla bi tako citav dan.Videcemo kako ce sutra biti.
Mi smo definitivno zapoceli Projekat nepelena
Tara bas mi je drago da ste uspeli da budete primljeni:super:
 
Bas su slatke te frodo, a gde to ima da se kupi, i kakve su cene?
Mi samo ove jedne imamo - hteli smo da uzmemo i radne i paradne :D kao steta da ove urnise u pesku, medjutim kad joj kupim nesto kao da ima kad se sredi, obicno obuce/obuje jednom i preraste, obzirom da skoro nikad ne idemo nigde gde treba da je skockamo, a svaki dan je napolju, pa nek ih caka, prlja, sta da radim..
Ima divnih i haljinica ali sve mi je to nesto neprakticno, ona je sad u bodicu sa kratkim i helankama ili sorcu i to je to..necu da kupujem odecu samo zato sto mi je slatka a da ni ne stigne da obuce..
Bila sam u lindex-u bas imaju predivnih stvarcica, ali skupi, ubijaju..hocu gacice da joj kupim da pocnemo sa odvikavanjem od pelena, u lindexu jedne gacice kostaju 590 din! Pa nisu normalni stvarno..
Uzela u aksi troje za 360 din, i jos cemo u H&M da uzmemo neke, cujem da ima lepih a normalne su cene..

Suki, jel ste se skroz oslobodile pelena? Kako kad joj se kaki napolju? (Ne znam sto mi to deluje kao citava filozofija) Ali Sara meni kaze da joj se kaki kad smo napolju a ja ne mogu da zamislim da je drzim onako uz drvo da kaki :D i jel se posle to pokupi kao posle kucica ili ne? Verovatno su glupa pitanja ali nesto mi sve to deluje mnogo komplikovano..

Утрчиш у први кафић и држиш дете над вц шољом.
 
I ja bih tako, msm potrazila.neki.wc, sigurno.postoji u blizini...
Elem mi jos ni na nosu.ne.idemo, jer.ja.moram da lezim i.stvarno ne mogu.sada oko.toga da se bakcem...

Kapak mu.je haos, nadut, zatvoren, spava pilence
Srecom, javilo.mi.se.par zena.ciju.su decu komarci.ujedali za kapak, kaze, isto, stravicno.izgleda i.prolazi.za par dana, mazo, ne mazo...
Jbg...
 
ja se ne usudjujem da krenem sa odvikavanjem, on se ponasao kao lela sumarina, ne trazi, nema sanse, obavesti nas kada je vec kakio/piskio i to je to, dakle ako je na ulovim momenat da mu se kaki/piski nista od toga
i ima tako povremeno da nece na nosu, kao da mu je gubljenje vremena da se skida pa da sedne pa opet da se obuce kad je u akciji non stop

ne znam, mozda prelomim pa pokusam ali cini mi se da nije spreman, mada mozda bi drugacije bilo kada bih skinula pelenu i pokusala sa gacama...
sali, mislim da ce vama to ici bas lako jer sara deluje bas spremno za taj korak po onome sto pises...
 

Back
Top